چگونه میتوان به یک عکاس تبدیل شد و از آن درآمد کسب کرد؟ کسب درآمد با عکاسی

فهرست مطالب پنهان چگونگی تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای راهنمای گام به گام نحوه تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای ۱.با پرسیدن سوالات مناسب شروع کنید ۲.پاسخ های صحیح را پیدا کنید و یک مربی برای خود…

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۶ تیر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

ظهور پدیده عکاسی دیجیتال باعث ایجاد انفجار در صنعت عکاسی شده است ، هم به عنوان یک شکل هنری خلاق و هم به عنوان یک انتخاب شغلی. اصول اولیه عکاسی اکنون بسیار آسان است.

می توانید یک دوربین و برخی تجهیزات خریداری کنید ، از بسیاری از دوره های رایگان عکاسی آنلاین عکاسی یاد بگیرید ، مهارت های عکاسی خود را تمرین کنید ، یک طاقچه را به عنوان سوژه پیدا کنید که بتوانید روی آن فوکوس کنید.

شما می توانید پاسخ های خود را در زمینه عکاسی در این مقاله  بیابید.

چگونگی تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای

با این حال ، اگرچه به نظر می رسد آسان است ، اما حقیقت چندان ساده نیست. عکاسی زمینه ای بسیار رقابتی است که به داشتن استعداد ، مهارت ، بازاریابی و رعایت نظم و انضباط نیاز دارد تا بتوانید جایگاه خود را به عنوان یک عکاس حرفه ای پیدا کنید.

برای موفقیت در عکاسی حرفه ای فقط  داشتن استعداد کافی نیست ؛ آنها همچنین به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا و مدیریت مشاغل خود به عنوان یک کارآفرین ، به تحمل سختی لازم برای کار در ساعات طولانی ، رقابت سخت دارند.

در حالی که شما می توانید بر اساس استعداد ، مهارت ، سبد خرید و کسب و کار خود ، به عنوان یک عکاس درآمد بیشتری کسب کنید ، عاقلانه تر است که مطمئن باشید این علاقه و عشق شما به عکاسی است که شما را برای انتخاب این شغل قانع کند.

هنگامی که فهمیدید که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در شما شده و تصمیم گرفته اید که عکاسی را به عنوان شغلی انتخاب کنید ، زمان آن است که به سوال بزرگ “چگونه به یک عکاس حرفه ای تبدیل شویم” بپردازید.

در عرض چند دقیقه وب سایت عکاسی حرفه ای خود را ایجاد کنید. رایگان شروع  کنید. کارت اعتباری یا دانش کد نویسی لازم نیست.

در این راهنمای جامع ، ما تمام جنبه ها و مراحلی را که برای طی کردن سفر خود از یک سرگرمی / عکاس آماتور برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای باید انجام دهید ، در بر گرفته ایم:

راهنمای گام به گام نحوه تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای

۱.با پرسیدن سوالات مناسب شروع کنید

اگر بتوانید تعادل مناسب بین اشتیاق خلاقانه و غرایز کارآفرینی خود را مدیریت کنید ، عکاسی حرفه ای می تواند یک انتخاب عالی به عنوان شغل باشد. درست مانند شروع مشاغل  دیگر ، قبل از شروع کار عکاسی خود ، لیستی از سؤالاتی را که باید برای خودتان پاسخ دهید ، جمع کنید و به این فکر کنید که چگونه یک عکاس حرفه ای باشید.

  • چه چیزی به من انگیزه می دهد؟
  • آیا من آماده هستم تا به تنهایی شروع به کار کنم؟
  • آیا می توانم به عنوان حرفه ای عکاسی به تنهایی کار کنم؟
  • کدام سوژه عکاسی مرا هیجان زده می کند؟
  • مشکل هایی که می توانم در منطقه خود داشته باشم چیست؟
  • چگونه مهارت های خود را بهبود بخشم؟
  • چه ارزشی باید برای مشتری هایم قائل شوم؟
پرسیدن سوالات مناسب

پرسیدن سوالات مناسب

۲.پاسخ های صحیح را پیدا کنید و یک مربی برای خود پیدا کنید

پاسخهای بیشتر سوالات خود را از طریق تحقیق ، بصورت آنلاین و آفلاین می یابید. به نشست های عکاسی ، نمایشگاه ها و سمینارها بروید. در این رویدادها با عکاسان زیادی دیدار خواهید کرد و می توانید مستقیماً از آنها جوابهای زیادی بگیرید. تعدادی از انجمن های عکاسی آنلاین وجود دارند که می توانید عضو آن شوید. برخی از پاسخ هایی که شما می خواهید از آموزش ها حاصل می شود و برخی از پاسخ ها فقط با تجربه و زمان حاصل میشود.

نکته: یک عکاس حرفه ای پیدا کنید تا بتواند شما را راهنمایی کند. از او در انجام تکالیف خود کمک  بخواهید و شروع به یادگیری اصول کسب و کار عکاسی از وی کنید.

۳.آموزش عکاسی مناسب را پیدا کنید

عکاسی حرفه ای یکی از معدود زمینه هایی است که آموزش ساختاری یک پیش نیاز نیست. شما می توانید بدون مراجعه به یک مؤسسه رسمی ، خودآموز باشید ، تمرین کنید و مهارت های خود را بهبود بخشید. با این وجود ، این موارد می تواند به عنوان یک عکاس حرفه ای ، به حرفه ، مهارت ها و تجربه های شما ارزش زیادی ببخشد.

بسیاری از عکاسان حرفه ای دوره های عکاسی را در مدارس ، دانشگاه ها یا موسسات طراحی گذرانده اند. علاوه بر یک دوره رسمی آموزش برای توسعه مجموعه های مهارت های خود ، یک عکاس باید چشم مشتاق ، گوشه های خلاقیت و توانایی فنی داشته باشد. ما برای شروع کار چند مرحله ساده ذکر کرده ایم.

از بین بسیاری از دوره های عکاسی موجود ، بهترین را انتخاب کنید.

طیف گسترده ای از دوره های عکاسی از برنامه های گواهی عکاسی گرفته تا دوره های سطح کارشناسی ارشد در دسترس است.

دوره های عکاسی گواهی نامه دار می توانند طی چند ماه به پایان برسند. آنها به دانش آموزان كمك می كنند مهارت ها و دانش اساسی را در زمینه عكاسی بیاموزند. این برنامه ها اصول اساسی را در بر می گیرد:

مبانی عکاسی

اصول عکاسی دیجیتال ، نحوه استفاده از نرم افزار عکاسی و تکنیک های دستکاری تصویر.

تاریخچه عکاسی و پایه و اساس عکاسی

مدرک کاردانی عکاسی در دانشکده های مختلف هنری ، کالج ها و دانشگاه ها ارائه می شود. دوره کاردانی به طور معمول دو سال ادامه می یابد. این برنامه درسی فنی است و دانشجویان را برای یادگیری انواع مختلف عکاسی و استفاده از تکنیک های مختلف – از کار در استودیو  گرفته تا کار در یک محیط طبیعی – آماده می کند. دانش آموزان همچنین یاد می گیرند مهارت لازم برای تهیه عکس در استودیو را کسب کنند.

لیسانس هنرهای زیبا در عکاسی به طور معمول یک دوره چهار ساله در یک دانشگاه یا کالج است. این دوره شامل برنامه های درسی عمیق و پشتیبانی دروس است. این مستلزم مطالعه اصول عکاسی ، عکاسی دیجیتال و فیلم ، روایت ها ، تاریخ و فنون آن است. این دوره همچنین به درک تصاویر در زمینه های تحریریه ، تبلیغات و عکس های زیبا می پردازد.

مدرک کارشناسی ارشد عکاسی یا کارشناسی ارشد هنرهای زیبا دانشجویان را برای کشف نظریه و کسب تجربه عملی ضروری آماده می کند. دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که لیسانس را تمام کرده اند در دسترس است.

دوره های عکاسی آنلاین

اگر در حال حاضر به طور تمام وقت کار می کنید ، می توانید از طیف وسیعی از دوره های آموزش عکاسی آنلاین انتخاب کنید که درک خوبی از اصول اولیه را به شما ارائه می دهد. در عین اینکه به  موارد خوبی پرداخته می شود ، چندین دوره رایگان عکسبرداری آنلاین نیز در دسترس است.

می توانید این دوره ها را در وقت آزاد خود گذرانده و مهارت های خود را ارتقا دهید. شما همچنین می توانید برای ساخت نمونه کارها خود در طول تعطیلات آخر هفته به کارگاه های عکاسی بپیوندید ، که بعنوان یک عکاس حرفه ای می تواند به پایگاهی در سفر شما تبدیل شود.

خواندن زیاد ضروری است ، و اطلاعات کافی در وبلاگ های عکاسی و پادکست ها وجود دارد تا درک اصول اولیه عکاسی را داشته باشید – ترکیب ، دیافراگم ، سرعت شاتر ، تنظیمات ISO ، عمق ، تعادل رنگ سفید و غیره …

در دوره های عکاسی آنلاین،چه چیز هایی میتوانیم یاد بگیریم؟

شما همیشه می توانید مهارت های اضافی در زمینه نورپردازی ، نمایش ، تجهیزات ، فلاش و بهبود مهارت های ویرایش خود در حین حرکت را یاد بگیرید. ابتدا اصول اولیه را شروع کنید و سپس با استفاده از ویرایشگرهای عکس شروع به کار روی تصاویر کنید. به تدریج با استفاده از تنظیمات موجود در نرم افزار ویرایش حرفه ای ، هنر ادیت تصاویر خود را گسترش دهید.

۴.با یک عکاس حرفه ای یک کارآموزی عکاسی انجام دهید

اگر شما یک عکاس و جوان هستید ، با سایر عکاسان و مربیان حرفه ای همراه باشید. هرگز از گرفتن بازخورد در مورد کار خود نترسید. شما سرانجام بر اساس کیفیت کار خود درآمد زایی می کنید.

به دنبال جای خالی باشید و به عنوان کارورز یا دستیار شغل خود را بدست آورید تا تجربه ای ارزشمند داشته باشید که در هیچ دانشگاه یا مدرسه ای نمیتوانید  آن را به دست آورید. نکته مهم این است که با استفاده از دانش و مجموعه مهارتهایی که در دنیای واقعی آموخته اید ، تجربه حرفه ای عکاسی را بدست آورید.

در طول دوره کارآموزی خود ، روی یادگیری نحوه اجرای یک شغل عکاسی و نحوه برخورد با مشتری ها تمرکز کنید.

راهنمای عکاسی حرفه ای با یک مربی

۵.نقطه فوکوس خود را پیدا کنید

تجربیات شما در زمینه تحصیلات و کارآموزی به شما کمک می کند تا هنر و تکنیک عکاسی را بیاموزید و مفهوم مشخص تری از نوع عکاسی مورد نظر خود را برای شما رقم بزنید. اکنون زمان آن رسیده است که سبک عکاسی خود را تعریف کنید و سوژه خود را بیابید و روی ژانر / سبک عکاسی که از آن لذت می برید تمرکز کنید.

آیا می خواهید عکس های پرتره ، مسافرتی ، عروسی ، مد ، عکاسی زیبا و هنری مفهومی ، مستند بگیرید ، یا به عکاسی تجاری علاقه دارید؟ در سوژه هایی که می خواهید روی آن تمرکز کنید تحقیق کنید

شیوه فردی گرایی خود را در تصرف جهان توسعه دهید. مجموعه های عکس خود را بسازید. آیا چیز خاصی وجود دارد که شما از عکس گرفتن ، مثلاً سیاه و سفید ، پرتره ، طنز ، رنگ لذت ببرید؟

قلب خود را دنبال کنید و به بینش خود اعتماد کنید. این به شما کمک می کند تا یک سبک منحصر به فرد را تکامل دهید. در بعضی مواقع با استفاده از تجهیزات خاص ، موضوع خاص ، تنظیم نور و فرآیند ویرایش به تعریف سبک عکاسی یک فرد کمک می کند.

از کارهایی که در صنعت شما انجام می شود آگاه باشید. وبلاگ های خاص صنعتی را بخوانید ، تحقیق کنید ، الهام بگیرید و از آن می توانید ایده های خلاقانه و جالبی  را جذب کنید.

۶.مجموعه مناسب دوربین ، لنزها و تجهیزات عکاسی را در کنار هم قرار دهید

در حالی که برای ضبط تصاویر با کیفیت بالا به تجهیزات مناسبی احتیاج دارید ، در خرید تمام وسایل عکسبرداری فانتزی که می توانید پیدا کنید ، از این امر استفاده نکنید.

تجهیزات حرفه ای عکاس

سخت گیر باشید و خریدهای خوبی داشته باشید.

در بیشتر موارد ، شما می توانید با خرید تجهیزات دست دوم در شرایط کار خوب یا مدل های کمی قدیمی تر دوربین یا لنزها با تخفیف قابل توجه شروع کنید. برای شروع به عنوان یک عکاس حرفه ای ، یک دوربین DSLR مناسب بخرید. برای شروع کار به بالاترین مدل نیازی نیست. برخی از عکاسان احساس می کنند استفاده از دوربین SLR روشی بهتر برای یادگیری عکاسی است.

اطمینان حاصل کنید که مجموعه درستی از تجهیزات را بر اساس نوع عکاسی که در آن متمرکز هستید خریداری می کنید. خرید لنزها همیشه محلی است که در آن افراد تمایل به صرف هزینه های بیهوده دارند – لنزهای خود را با دقت انتخاب کنید تا در اکثر شرایط کاری شما بتوانند به شما خدمت رسانی کنند.

یک مانیتور کالیبره شده مناسب و نرم افزار ویرایش مناسب برای نیازهای عکاسی حرفه ای شما ضروری است.

شما می توانید اجناس گران قیمت را که به طور مداوم نیازی ندارید اجاره کنید.

وقتی صحبت از کارهای پس از عکاسی می شود ، لایت روم و فتوشاپ به طور سنتی ابزار ویرایش مورد نظر برای عکاسان حرفه ای بوده اند ، اما تصمیم Adobe مبنی بر تهیه این برنامه ها به صورت ماهیانه یا سالانه – باعث شده است تا محبوبیت کمتری داشته باشد.

Luminar

گزینه های ویرایشگر تصویر رایگان با قیمت مناسب ، گزینه های معقول دیگری نیز دارند که می توانند لایت روم را به چالش بکشند. به عنوان مثال ، Skylum’s Luminar 4 یک نرم افزار پیشرفته ویرایش عکس حرفه ای برای Mac و Windows است که دارای فیلترهای هوشمند و ۱۰۰ پیش تنظیم داخلی است.

ویرایشگر عکس Skylum's Luminar 4 چه خصوصیاتی دارد؟

Luminar سرعت کار در ویرایش عکس را سرعت می بخشد تا در زمان کمتری نتایج عالی کسب کند. همچنین برخی از ابزارهای پیشرفته مانند لایه ها ، ماسک زدن و میکس کردن ، تصحیح لنزها و ابزارهای تبدیل – برای نامگذاری فقط چند ویژگی – که ویرایش تصویر را به سطح بعدی می رسانند.

نکته: فرایند پس از تولید می تواند تصاویر را کاملاً دگرگون کند ، اما با اضافه کردن جلوه های ویژه زیادی به عکس های خود عکس ها را از زیبایی نیاندازید.

۷.تمرین ، تمرین ، تمرین

اکنون همه اینها جمع شده اند. اکنون باید بارها و بارها با تمرین وجوه مختلفی از تخصص عکاسی ، مهارت های خود را حجیم کنید. اطمینان حاصل کنید که با تمام تجهیزات خود مهارت پیدا کرده و آنها را در خارج از دوربین خود می شناسید.

برای تمرین عکاسی چه کار هایی میتوان انجام داد؟

هر روز عکس بگیرید. این تنها راهی است که می توانید در کاری که انجام می دهید بهتر شوید. با ۳۶۵DayProject شروع کنید. از پینترست برای ایده گرفتن استفاده کنید و بهترین عکسهای خود را که سبک خاصی را دنبال می کند ، بگیرید.

تمرین برای عکاس بودن

نکته: به عنوان یک عکاس حرفه ای ، شما نمی خواهید که با تجهیزات خود در مقابل مشتری مقابله کنید. قبل از اولین عکسبرداری حرفه ای خود حتماً همه چیز را از بیرون در نظر بگیرید.

تمرین برای عکاس بودن

تمرین برای عکاس بودن

۸.ساخت نمونه کارهای عکاسی

آلبوم عکاسی شما مهمترین وسیله  برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای موفق است. داشتن یک سبد عکاسی چشمگیر راه موفقیت را هموار می کند زیرا همه مشتریان مهارت ها و استعدادهای شما را بر اساس نمونه کار شما قضاوت می کنند.

بهترین تصاویر خود را انتخاب کنید که طیف گسترده ای از کار شما را نشان می دهد – اطمینان حاصل کنید که مجموعه ی شما بر روی مشتریان جدید نیز تاثیرگذار باشد.

۹.وب سایت آنلاین خود را ایجاد کنید

ایجاد وب سایت آنلاین بسیار مهم است که بتوانید در معرض دید قرار بگیرید ، به مشتری های خود دسترسی پیدا کنید و از آنها بخواهید که کارهای شما را مشاهده کنند. وب سایت عکاسی شما پنجره شما به جهان است . می تواند وقتی افراد به جستجوی یک “عکاس حرفه ای در نزدیکی من” می پردازند ، می تواند فرصت های جدیدی را برای شما به وجود  آورد و مشتریان و پروژه های شما را فراتر از منطقه شما قرار دهد.

وب سایت شما ، مارک تجاری ، محتوا باید نوع کارهایی را که در آن تخصص دارید ، منعکس کنید تا بستر جذب مشتری را داشته باشید. از نحوه عکاسی سایر عکاسان برتر برای نمایش نمونه کارهای خود بیاموزید – نگاهی به این وب سایتهای عکاسی بیندازید.

چه نکاتی را برای ایجاد سایت عکاسی باید رعایت کنیم؟

برای ایجاد وب سایت نمونه کارها ، بستر مناسبی را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که سازنده وب سایت نمونه کارها شما انتخاب می کنید ، انعطاف پذیری ، ویژگی ها و سهولت استفاده شما را برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای ای بدون نیاز به دانش برنامه نویسی ارائه می دهد. پس از گذاشتن نمونه کارهای قوی ، می توانید خود را در انجمن های عکاسی در کشور خود معرفی کنید تا یک عکاس حرفه ای معتبر شوید.

Pixpa

Pixpa یک پلتفرم سازنده وب سایت نمونه کارها است که مورد اعتماد عکاسان در سراسر جهان است.

Pixpa سازنده وب سایت ساده و در عین حال قدرتمند است و مناسب برای  فروشگاه تجارت الکترونیکی و ابزارهای وبلاگ نویسی می باشد تا شما را قادر سازد حضور کامل آنلاین خود را از طریق یک پلت فرم یکپارچه مدیریت کنید.

۱۰.قیمت گذاری عکاسی خود را کنترل کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام هزینه های ورودی و حاشیه سود خود را محاسبه کرده اید تا به قیمت های عکاسی خود برسید. بر روی عکاس های حرفه ای برتر در منطقه خود و زمینه خود تحقیق کنید.

انعطاف پذیر باشید و دامنه قیمت داشته باشید. برای پیروزی در پروژه های خود بیش از حد از رقابت خود کم نگیرید و همچنین نسبت به قیمت بیش از حد و از دست دادن مشتری احتیاط کنید. اصول اولیه چگونگی صدور مجوز از تصاویر خود را بیاموزید و همچنین الگوهای توافق نامه با مشتری را در کنار هم قرار دهید.

۱۱.شروع به بازاریابی برای شغل عکاسی خود کنید

هنگامی که مجموعه آنلاین خود را در محل خود قرار دادید ، باید وقت خود را برای بازاریابی صرف کنید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید خودتان را به عنوان یک عکاس به بازار عرضه کنید.

مسابقات عکاسی

شما می توانید در مسابقات عکاسی شرکت کنید تا در معرض نمایش قرار بگیرید ، در نمایشگاه های تجاری محلی شرکت کنید ، به مشتریان خود در مورد ارائه خدمات خود ایمیل بفرستید ، در رسانه های اجتماعی فعال شوید و روابط را با مشتری برقرار کنید و زمینه های مناسبی را در صنعت خود ایجاد کنید.

منابع آنلاین

تعدادی منابع آنلاین برای عکاسان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا یاد بگیرید که چگونه خودتان را بازاریابی کنید و به عنوان یک عکاس در معرض دید بیشتری قرار بگیرید.

نکته: حفظ مشتری برای شما مهم است که یک عکاس حرفه ای موفق باشید. حرفه ای باشید ، انتظارات درستی داشته باشید و همیشه در ارائه بهترین کار خود تلاش کنید.

مدیریت روابط با مشتری

مشتری ها می خواهند با عکاسانی که حرفه ای هستند کار کنند و کار را به درستی انجام دهند. مدیریت روابط با مشتری برای شما عامل موفقیت است. این شامل تعیین انتظارات مناسب ، داشتن توافق نامه مناسب برای هر پروژه است که به وضوح دامنه کار و تحویل ها را مشخص می کند و البته اطمینان از این که شما انتظارات آنها را برآورده می کنید. اطمینان حاصل کنید که این یک برد برای هر دو طرف است!

استفاده از ابزار مناسب

استفاده از ابزار مناسب می تواند در مدیریت مشتری بسیار مفید باشد. به عنوان مثال ، می توانید برای به اشتراک گذاشتن ، اثبات ، فروش و تحویل کار خود به مشتریان از Pixpa’s Client Galleries استفاده کنید. ابزاری مانند Jotform به شما امکان می دهد فرمها و قراردادهای عکاسی خود را مدیریت کرده و آنها را در وب سایت نمونه کارها خود جاسازی کنید.

۱۲.تجارت عکاسی خود را رشد دهید

اولویت شماره یک شما از اینجا به بعد رشد کسب و کار عکاسی شماست. هر آنچه شما و همه انتخابهایی که انجام می دهید ، روی موفقیت شما تأثیر می گذارد – نوع کاری که انجام می دهید ، مشتریانی که با آنها کار می کنید ، چگونگی قیمت عکاسی شما ، تخصص و حوزه عملکرد شما – همه اینها در تجارت عکاسی شما تأثیر می گذارد.

اطمینان حاصل کنید که شما هماهنگ هستید و به طور مداوم در حال بازاریابی هستید ، با افراد جدید دیدار می کنید و از همه مهمتر حفظ مشتریهای قدیمی.

تجارت عکاسی خود را رشد دهید

تجارت عکاسی خود را رشد دهید

اشتیاق خود را برای عکاسی زنده نگه دارید ، و به طور مداوم در تلاش باشید تا کارهای بزرگی انجام دهید که باعث می شود پیشرفت کنید .این دستورالعمل مطمئن برای هموار کردن مسیر موفقیت طولانی مدت شما به عنوان یک عکاس حرفه ای است.

ما بهترین ها را برایتان آرزو می کنیم!

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *