ایده های فروش اینترنتی تا چه حد مهم هستند؟

این مطلب در مورد ایده های فروش اینترنتی است که ادامه دو مقاله “دو سوال متداول در راه اندازی کسب و کار اینترنی موفق” و “تامین سرمایه برای استارتاپ های ایران” است که در آن در مورد رقبای کسب و…

احمد کلاته

انتشار در: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

این مطلب در مورد ایده های فروش اینترنتی است که ادامه دو مقاله “دو سوال متداول در راه اندازی کسب و کار اینترنی موفق” و “تامین سرمایه برای استارتاپ های ایران” است که در آن در مورد رقبای کسب و کار و همچنین میزان سرمایه برای شروع کسب و کار صحبت کردم. پیشنهاد می‌کنم قبل از خواندن ادامه مطلب، حتما آن مقاله ها را حتی شده بصورت روزنامه وار بخوانید.

این مطلب ادامه دو مطلب قبل است.

 

ایده های فروش اینترنتی خود را می ترسم مطرح کنم

کسانی که می‌گویند من ایده های فروش اینترنتی دارم و …، قبل از اینکه حرفشان پایان یابد کلامشان را قطع می‌کنم و می‌گویم “کسی به ایده اهمیت نمی‌دهد”.

ناب‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ های فروش اینترنتی را هم که داشته باشید، هم‌زمان ۱۷ نفر به آن فکر می‌کنند. اما تبدیل کردن ایده و واقعیت بخشیدن به آن ارزشمند است. تبدیل کردن ایده های فروش اینترنتی به کسب و کار و تجاری سازی آن نیازمند علم، تجربه، خلاقیت و پشتکار است.

 

فکر می‌کنید همه منتظر هستند که یک نفر ایده‌ای را با آن‌ها مطرح کند و به سرعت آن ایده را بدزدند؟

مطمئن باشید افراد آنقدر درگیر مسائل و مشکلات کسب و کار خودشان هستند که به ایده شما حتی فکر هم نخواهند کرد. شاید در ایده شما نکات یا مفاهیمی بیابند و بخواهند آن را در کسب و کار خود پیاده کنند. از ایده شما شاید برای کامل تر کردن کسب و کار خودشان استفاده کنند، که این دزدی ایده محسوب نمی شود.

بسیاری از افراد برای حفاظت ایده‌ راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در برابر دزدیده شدن، آن را در مراجع قضایی ثبت می‌کنند. ثبت یک ایده در مراجع قضایی نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه زیاد است. دردسر زیادی نیز برای ثبت ایده متحمل خواهید شد.

این در حالیست که به راحتی می‌توانید همین زمان و انرژی و پولی که صرف ثبت ایده‌تان می‌کنید، آن را عملی کنید و به موفقیت برسید.

از طرف دیگر اگر هم ایده‌تان را ثبت کنید و بعد کسی بدون اجازه از ایده شما استفاده کند، باید از حقوق خود دفاع کنید. حال باید پوتین آهنین بپوشید، به دنبال وکیل باشید، شکایت کنید، دادگاه‌های مختلف بروید و بیایید تا ثابت کنید حقتان ضایع شده است.

 

پشنهاد می کنم این را هم ببینید: ۸ راهکار تضمینی افزایش فروش محصولات آنلاین

 

پیشنهاد من

دلیل مطرح کردن این مباحث این بود که خود من در راه کسب درآمد از اینترنت با تمام این مسائل مواجه شدم. در دام بسیاری از آن‌ها افتاده‌ام. وقت، زمان و انرژی زیادی صرف کارهای بیهوده کرده ام. وقتی کارم را شروع کردم متوجه شدم، ۹۰ درصد تمام کارهایی که انجام داده بودم، بیهوده بوده است. حال آن‌ها را مطرح کردم که شما در این دام‌ها نیفتید.

پیشنهاد می‌کنم، در هر شرایطی که هستید، با هر میزان از سرمایه، هر چقدر بازار کارتان اشتباع شده، هر ایده‌ای که دارید، کارتان را هرچه زودتر شروع کنید.

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید: ارائه کلیه خدمات تبلیغات اینترنتی و بازاریابی محتوا

 

چند برابر کردن فروش اینترنتی با ترفندهای هوشمندانه

بزرگترین دشمن شما در زندگی و کسب و کار، ترس است. ترس از موارد مطرح شده. این در حالی است که وقتی کارتان را شروع می‌کنید، چه موفق بشوید چه نشوید، متوجه می‌شوید که تمام این ترس‌ها و ایده‌آل گرایی‌ها بیهوده و فقط ساخته و پرداخته ذهنتان بوده است.

ایده‌های خود را با افراد اصلح و دانا مطرح کنید. ببینید که ایده‌تان چقدر پتانسیل برای موفق شدن دارد. بازدخوردهای آن‌ها یک معیار قابل اطمینان برای سنجش نقاط قوت و ضعف کارتان است.

ایده‌ال گرایی را کنار بگذارید. منتظر نمانید اتفاق خاصی رخ دهد یا امکانات خاصی فراهم شود تا کارتان را شروع کنید. چه بسا در همان زمانی که به فکر ایده‌آل گرایی و مسائل نچندان مهم برای شروع کسب و کارتان هستید، شخص دیگری کارش را شروع کند، آموزش سئو ببیند، ایمیل مارکتینگ سایت خود را راه اندازی کند و در نتیجه از شما سبقت بگیرد.

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید: راهنمای کسب درآمد حتی در خواب

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link