چطور بهترین پروفایل اینستاگرام را داشته باشیم

سلام احمد کلاته هستم مربی کارافرینی و کسب و کار اینترتنی و در این فایل قصد دارم در مورد این صحبت کنم که چطور بهترین پروفایل اینستاگرام را داشته باشید. خیلی از عزیزانی که می آییم و کسب و کارشان…

مهران ارشاد

انتشار در: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
سلام احمد کلاته هستم مربی کارافرینی و کسب و کار اینترتنی و در این فایل قصد دارم در مورد این صحبت کنم که چطور بهترین پروفایل اینستاگرام را داشته باشید. خیلی از عزیزانی که می آییم و کسب و کارشان را بررسی می کنیم متاسفانه روی پروفایل اینستاگرامشان زیاد حساس نیستند و دقت نمی کنند.
 این آموزش را من به دو قسمت تقسیم می کنم. این موردی که الان می خواهم برای شما صحبت کنم در مورد بیو پروفایلتان است و آموزشی است درباره فعالیتتان در اینستاگرام است. ما الان می خواهیم بپردازیم به اینکه چطور بتوانیم یک بیو حرفه ای و خوب برای اینستاگرام داشته باشیم که یک پروفایل حرفه ای اینستاگرام را برای ما ایجاد خواهد کرد.

عکس پروفایل برای داشتن بهترین اکانت اینستاگرام

اولین چیزی که افراد از اینستاگرام شما می بینند عکس پروفایل شما است. پس دوستان لطفا روی عکس پروفایل خودتان اگر می خواهید حرفه ای فعالیت کنید خیلی دقت کنید.  اگر می خواهید برندسازی شخصی انجام بدهید یک عکس باکیفیت از خودتان ایجاد کنید. باز نحوه فعالیت شما در برندسازی شخصیتان متفاوت است یک جایی است مثلا افرادی که می شناسیدشان فقط در اینستاگرام هستند احتمالا ممکن است که جنبه فان داشته باشد. بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشد آن عکس پروفایل متفاوت می خواهد یک جایی است که شما می خواهید لوکس کار کنید باز آن عکس متفاوتی می شود که آنها را باید با توجه به نوع فعالیت خودتان حالت فان به عکس بدهید یا حالت لوکس بدهید یا رسمی بدهید.
 یک مورد دیگری که برای داشتن بهترین اکانت اینستاگرام باید مدنظر داشته باشید این است که عکس باید خیلی باکیفیت باشد. یعنی کیفیت عکس مهم است حتی اگر شده است آتلیه ای بروید یا از یک دوستی که می دانید خوب عکاسی می کند از آن شخص کمک بگیرید که بتوانید یک عکس خوب و باکیفیت و جذاب به این پروفایل اینستاگرامتان ایجاد کنید.
اما از طرف دیگر اگر عکسی که می خواهید قرار دهید به صورت برندسازی برای شرکتتان است لوگوی شرکتتان را می تواند بهترین عکسی باشد که در پروفایل اینستاگرامتان قرار می دهید. دوباره به شما می گویم فکر نکنید که چون عکس کوچک است دیده نمی شود و بگذارید که یک عکسی گذاشته باشیم اصلا این طور نیست اینکه عکسی را می دهید عکس باکیفیتی باشد اهمیت بسیار زیادی دارد.

اسم پروفایل برای داشتن بهترین اکانت

و اما قسمتی که بسیار زیاد دیده می شود و شاید اول این را باید می گفتم بحث اسم پروفایلتان است. ببینید اسم پروفایلتان را حالا ممکن است که با توجه به اسم شخصی که قرار می دهید یا اسم تجاری که قرار می دهید متفاوت باشد اما این مورد را دقت کنید که اسمی که قرار میدهید باید قابل جستجو باشد.  وقتی که سرج می کنید مثلا فروش لباس با توجه به میزان مرتبط بودن آن اسم ها با جستجوی شما برمیدارد برای شما نتایجی را ایجاد می کند شما باید با توجه به نوع کسب و کاری که دارید اسم پروفایلتان را ایجاد کنید که زمانی که در بخش جستجوها افراد سرچ می کنند اسم شما بالاتر بیاید. البته این شامل افرادی نمی شود که می خواهند برندسازی شخصی انجام دهند. اما مثلا اگر فروش لباسی انجام می دهید یا فروش عطر و ادکلن و زینتی و بدلیجات انجام می دهید حتما این اسم را داخل پروفایلتان قرار دهید.  اگر اسمی که می خواهید قرار بدهید گرفته شده است لطفا نیایید کلا اسم خودتان را تغییر دهید اسم شرکت را در اینستاگرام تغییر دهید.  یک پسوند پیشوند گذاشتن همین، مثلا می خواهید اسمی قرار بدهید به اسم نیل پتل این را که قرار میدهید نیل پتل گرفته شده است نیل پتل اینستا، نیل پتل اورگ، نیل پتل کو ، و انواع چیزهای مختلف  پسوند یا پیشوند دات بیاورید نیل دات پتل، نیل_پتل چیزهای مختلف می توانید قرار دهید نیایید کلا اسم را تغییر دهید.
توضیحات بیو
مورد سوم که اهمیت بسیار زیادی دارد و بسیار مهم است و افراد با خواندن آن ترغیب می شوند که شما را فالو و از خدمات شما استفاده کنند توضیحات بیو است. عزیزان روی توضیحات بیو خیلی دقت کنید. صرفا به خاطر اینکه می خواهم باکلاس رفتار کنم و پیجم باکلاس باشد آن را انگلیسی می ننویسید، اصلا جذاب نیست.
این موردی است که افراد مختلف خیلی مقاوت به خرج میدهند می گویند نه می خواهیم شیک کار کنیم. ببینید شیک کار کردن این نیست که شما زبان را تغییر بدهید. می توانید جملات خیلی ترغیب کننده اما در عین حال باکلاس و به قول خودتان شیک بگذارید. یک قالبی که می توانم برای شما در نظر بگیرم برای اینستاگرام این است که:  شما چه کسی هستید چه طور می توانید به من کمک کنید و اگر من پیج شما را فالو کنم چه اتفاقی می افتد چه چیزهایی می توانم دریافت کنم این بهترین نوعی است که شما می توانید پروفایل خودتان را ایجاد کنید.سعی کنید مواردی را ایجاد کنید در پروفایلتان که افراد با خواندن آنها ترغیب شوند. و شما را فالو کنند این خیلی مهم است.

لینک بیو بهترین پروفایل اینستاگرام

مورد آخر لینک بیو است. ببینید لینک بیو فکر نکنید که یک لینکی بگذارید دیگر تا آخر آن باشد. لینک بیو را از آنجایی که خیلی راحت می توانید تغییرش بدهید این همیشه باید در حال تغییر باشد. چطور در حال تغییر باشد شما اگر بخواهید در حالت دیفالت در نظر بگیرید مثلا این می تواند لینک تلگرام شما باشد یا یک لندینگ پیج در صفحه سایتتان باشد که می توانید فروشی انجام بدهید یا گرفتن اطلاعات افراد باشد یا برندسازی باشد یا معرفی خدمات شرکت باشد.
اما چیزی که مهم است این است که عزیزان شما ممکن است که مطلب جدیدی در داخل سایت گذاشته باشید یک آموزش رایگان جدیدی داشته باشد یا یک محصول جدیدی داشته باشید که با توجه به آن پستی که معرفی کردید آن ایونت و آن آموزش رایگان و آن محصول را در کپشن آن می توانید بنویسید که اطلاعات رایگان در لینک بیو قرار دارد و با توجه به این پست ها این دایم می تواند تغییر کند. در آن مدت زمانی که دیده می شود لینک بیو را تغییر می دهید و به آن صفحه لندینگ پیج یا به آن صفحه ایونت و زمانی که آن تمام می شود باز دوباره تغییر پیدا می کند به بخش ثابت مثلا می تواند لینک تلگرامتان باشد. پس این را دائم باید تغییر بدهید و نباید بگذارید همیشه ثابت باشد.
این چند مورد که گفتم را نام پروفایل عکس پروفایل توضیحات بیو و لینک بیو را اینها را لطفا با توجه به توضیحات تغییر بدهید بهینه کنید و در فایل آموزشی بعد در مورد این صحبت می کنم که چطور می توانید یک پروفایل اینستاگرام حرفه ای داشته باشید که افراد با فالو کردن شما لذت ببرند و در نهایت از خدمات شما استفاده کنند و به طور کلی به آن هدف مطلوبتان در اینستاگرام برسید. خیلی متشکرم از توجه شما.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Avatar

    ممنون مطلبتون خیلی بدرد
    بخور بود

    پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link