تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب چگونه درآمدزایی می کنند؟ – کسب درآمد از یوتیوب

سلام خدمت شما همراهان کلاته. در این مقاله قصد داریم درباره ی روش های کسب درآمد از یوتیوب صحبت کنیم.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۸ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت شما همراهان عزیز کلاته. در این مقاله قصد داریم درباره ی روش های کسب درآمد از یوتیوب صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فرقی نمیکند علاقه یا توانایی های شما چه هستند، شما همیشه می توانید در یوتیوب جلب مخاطب کنید. مخاطب های شما نه تنها به محتوای شما علاقه نشان می دهند و سرگرم خواهند شد، بلکه این میتواند یک فرصتی برای کسب درآمد شما از این طریق باشد.

این فرصت ها توسط سیستم کسب درآمد یوتیوب و خود مخاطبان شما از طریق فروش محصولات و بازاریابی وابسته فراهم می شود. راه های کسب درآمد به این ها محدود نمیشوند، شما همچنین از طریق همکاری با برند های دیگر می توانید درآمد قابل توجهی بدست آورید.

این امر بخصوص در بحران کووید-۱۹ و دوران قرنطینه بسیار موثر واقع می شود که به راحتی می توانید بدون نیاز به ترک خانه، درآمد مناسبی کسب کنید. اما به این معنا نیست که این کاری آسانی به حساب می آید. درست مانند سایر مشاغل موجود، برای این کار هم باید روش ها و قوانین بخصوصی را رعایت کنید تا موفقیت خود را به حداکثر برسانید.

پس با ما در این مقاله همراه باشید تا روش های کسب درآمد از یوتوب را باهم بررسی کنیم.

۱.وارد برنامه‌ی مشترکین یوتیوب شده و از AdSense کسب درآمد کنید

این یکی از اصلی ترین راه کسب درآمد از یوتیوب می باشد. تمامی یوتیوبر ها پس از رسیدن به یک سری شرایط خاصی خواهند توانست بر روی ویدیو های خود تبلیغ دریافت کرد و درصدی از پول حاصل از آن تبلیغ را برای خود دریافت کنند.
شرایط لازم برای دریافت تبلیغات بر روی ویدیو عبارتند از:

  • داشتن حداقل ۱۰۰۰ مشترک(سابسکرایبر) در کانال یوتیوب خود.
  • در ۱۲ ماه گذشته حداقل ۴۰۰۰ ساعت زمان تماشا در کانال خود ایجاد کنید.
  • رعایت خط مشی ها و دستورالعمل های یوتیوب.
  • راه اندازی یک حساب AdSense.

۲.از بخش سوپر چت یوتیوب کسب درآمد کنید

اگر دوست دارید در بصورت زنده با بینندگان خود تعامل داشته باشید، Super Chat مناسب شما خواهد بود. در هنگام ویدیو های زنده شما می توانید از طرف مخاطبین خو جوایز یا انعام دریافت کنید.

از طریق چت زندۀ یوتیوب، بینندگان می توانند بین ۱ تا ۵۰۰ دلار به شما انعام پرداخت کنند تا نظرات خود را در بالای باکس چت قرار دهند. مدت زمان پین شدن یک نظر به میزان پولی که بیننده داده است بستگی دارد. به عنوان مثال، یک سوپرچت ۱۰۰ دلاری به مدت یک ساعت در چت زنده پین می ماند. سوپرچت ۳۰۰ دلاری به مدت سه ساعت پین می ماند. سوپرچت همچنین با رنگهای مختلفی مانند قرمز، سبز، آبی یا رنگهای دیگر نمایش داده می شود که شامل نام اهدا کننده، نظرات آنها و مقدار پولی که داده‌اند می باشد.

مقدار درآمد کسب شده از این طریق همیشه یکسان نمی ماند پس به آن بعنوان یک منبع ثابت درآمد نگاه نکنید.

۳.کسب درآمد از طریق همکاری با یک برند

برند ها همیشه بدنبال راهی برای رساندن نام شرکت و محصولات خود به گوش حداکثری مردم می باشند. در اینجا شما وارد می شوید و این خدمات را به آن شرکت ها ارائه می دهید.

یوتیوبر ها درآمد خیلی زیادی را از این طریق کسب می کنند؛ بخصوص برای بعضی از کانال ها که به دلیل قوانین سختگیرانه‌ی یوتیوب از درآمد حاصل از تبلیغات ویدیو محروم می شوند، همکاری و اسپانسری برند ها اصلی ترین منبع درآمدشان می باشد.

البته که برای این کار به مخاطبین و بازدید های نسبتاً زیادی احتیاج دارید؛ برند ها بدنبال یک انجمن بزرگ و یکپارچه‌ای هستن. بنابراین شما هم به مخاطبانی احتیاج دارید که ویدیو های شما را بطور مداوم تماشا کنند و به حرف شما گوش دهند.

پس اگر ایجاد یک همکاری موفق با یک برند جزو اهداف شغلی شماست، تمام تلاش خود را بکنید تا نظر بینندگان را جلب کنید، با آنها تعامل داشته باشید و راجع به محتوا های خود فکر کنید. مطمئن باشید ارزشش را دارد.

۴.درآمد خود را با یک قفسۀ کالای یوتیوب افزایش دهید

مطمئناً یک ردیف شامل محصولاتی از قبیل لباس ها، ماگ، تابلو و… را در زیر برخی از ویدیو ها مشاهده کرده‌اید. ممکن است خبر نداشته باشید اما این یکی از اصلی ترین منبع کسب درآمد از یوتیوب برای تولیدکنندگان محتوا است؛ بطوری که فقط در سال ۲۰۱۹، ۲۰ تولید کننده‌ی محتوای محبوب یوتیوب در مجموع از این طریق ۲۹.۹ میلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند.

مخاطبان همیشه حاضر هستند که محصولی را، چه از سر حمایت بیشتر یا فقط برای زیبایی، از تولیدکنندگان محتوا بخرند.

۵.با عضویت کانال یوتیوب قیمتی برای خرید اشتراک خود تعیین کنید

عضویت در کانال، بسته های اشتراک چند سطحی پولی است که محتوای اختصاصی را به بینندگان ارائه می دهد. می توانید آن را به عنوان نسخۀ Patreon درون یوتیوب تصور کنید، با این تفاوت که بینندگان مجبور نیستند برای دسترسی به محتوای انحصاری سازندگان مورد علاقه خود، یوتیوب را ترک کنند.

با عضویت در کانال یوتیوب، می توانید با ارائه طیف وسیعی از ویژگی ها درآمد کسب کنید، مانند نشان ها و شکلک های سفارشی، ویدیوها، ویدیوهای زنده، پست های انجمن، چت های زنده و موارد دیگر، و سپس برای این خدمات خود یک قیمت ماهیانه تعیین کنید.

۶.از طریق بازاریابی وابسته از یوتیوب کسب درآمد کنید

در این روش با قرار دادن لینک هدایت کننده به صفحه‌ی خرید یک محصول در قسمت توضیحات ویدیو، می توانید با فروش محصول بخشی از قیمت آنرا برای خود کسب کنید.

پایان

اینها چند روش محبوب کسب درآمد تولید کنندگان یوتیوب در این پلتفرم بودند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند.

منابع:

https://www.searchenginejournal.com/vidiq-how-youtube-creators-make-money-guide/385711/

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. ۸ ایده و موضوع ناب برای راه اندازی کانال یوتیوب – کافه آرتک - […] پست قبلی، راجع به زوش های کسب درآمد از یوتیوب (تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب چگونه درآمدزایی می کنند) و…

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *