چطور یک تیم بازاریابی شگفت انگیز ایجاد کنیم؟

  آیا می دانستید که مهمترین شاخصه موفقیت برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی خوب داشتن یک تیم بازاریابی خوب است. احمد کلاته هستم متخصص کارافرینی اینترنتی و در این فایل قصد دارم در مورد استخدام یک تیم بازاریابی…

احمد کلاته

انتشار در: ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

 

آیا می دانستید که مهمترین شاخصه موفقیت برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی خوب داشتن یک تیم بازاریابی خوب است.

احمد کلاته هستم متخصص کارافرینی اینترنتی و در این فایل قصد دارم در مورد استخدام یک تیم بازاریابی عالی برایتان صحبت کنم.

مورد اول استخدام یک شخص اگر می خواهید کسی را استخدام کنید در وب سایت های استخدام سعی کنید که اطلاعیه ارسال کنید و درخواست ارسال کنید در سایت هایی مثل جاباینجا یا ای استخدام یا استخدام یک درخواست ارسال کنید و سعی کنید پول بدهید بابت اینکه درخواست شما را برای افرادی که جویای کار هستند ارسال کنند یا اینکه درخواست شما را بیاورند بالاتر پول بدهید و مطمئن باشید که این پولی که برای تشکیل تیم بازاریابی هزینه می کنید نتیجه اش را خواهید گرفت.

اما ممکن است که ۲۰۰-۳۰۰ رزومه برای شما ارسال شود از این ۲۰۰-۳۰۰ عدد نهایتا شاید ۲۰-۳۰ تا به درد شما در ظاهر بخورد آن ۲۰-۳۰ را دعوت می کنید می ایند به صورت حضوری و با آنها مصاحبه می کنید. در مصاحبه سعی کنید سوالاتی بپرسید که جواب آن سوالات در شناخت شما نسبت به آن شخص تاثیرگذار باشد سوالات بیهوده فایده ای ندارد اینکه صرفا شخص در دیجی کالا کار کرده به درد شما نمی خورد اینکه آن طرف در آن شرکت چقدر مثمرثمر بوده است ؟ چقدر وجودش برای آن شرکت و در بهبود کسب و کار آن شرکت موثر بوده است؟این مهم است اینکه در آنجا چه ابزارهای در زمینه کسب و کار اینترنتی را استفاده می کرده دقیقا مسئولیت چه قسمتی را به عهده داشته است.

تیم بازاریابی

یک مورد بسیار مهم در آن شرکت هایی که فعالیت می کرده به آن شرکت ها زنگ بزنید و با همکارانش و با مدیران آن شرکت ها در ارتباط باشید و صرفا بهشان نگویید که طرف در شرکت شما بوده است آیا خوب بوده این به چه درد شما می خورد سوالاتی را بپرسید که  جواب آن سوال ها در شناخت شما تاثیرگذار باشد. در چه قسمتی کار می کرده است؟رابطه اش با کارمندان دیگر چطور بوده است؟ آیا از ابزارهای بازاریابی که استفاده می کرده ؟ خوب کار می کرده ؟با چه ابزارهایی بیشتر آشنایی دارد و در چه قسمتی بهتر می تواند فعالیت کند. این سوال ها را بپرسید که بتوانید نسبت به آن شخص شناخت پیدا کنید و در فردی مناسب برای تیم بازاریابی استخدام کنید.

مورد دوم اگر پول دارید که استخدام کنید. اما اگر پول ندارید سعی کنید کارآموز بگیرید کارآموز فوق العاده عالی است فکر نکنید که استخدام کارآموز کار شما را انجام نمی دهد اتفاقا خیلی از افراد هستند که دوست دارند در زمینه کاری شما فعالیت داشته باشند در قبال اینکه برای شما یک سری کارهایتان را انجام می دهند شما به آنها آموزش می دهید. همین الان که من با شما صحبت می کنم کارآموزانی در دفتر ما هستند که به بهترین شکل دارند کارها را انجام می دهند ما از طرفی به آنها آموزش های خیلی عالی می دهیم و از طرف دیگر یک سری کارهایی که ما نیاز داریم برای ما انجام می دهند.حتی کارآموزانی که به کسب درآمد در منزل علاقمند هستند میتوانند قسمتی از تیم بازاریابی شما باشند.

انواع مدل های کسب و کار اینترنتی

تیم بازاریابی

در به کار گیری کارآموزان سعی کنید چند مورد را مدنظر داشته باشید یک اینکه آن شخص چقدر علاقمند به کار شما است چقدر مسئولیت پذیر است و اینکه چقدر مستقل است یعنی اینکه حتما نیاز نباشد همه کارها را شما بهش بگویید یک سری کارها را خودش از خودش انجام بدهد و مورد آخر اینکه مدل فکری اش چقدر نزدیک به فکر شما است. و آیا حداقل این را در نظر داشته باشید که چقدر این پتانسیل را دارد که مدل فکری اش به مدل فکری شما نزدیک شود بعد از یک مدت دو ماه سه ماه چهار ماه که پیش شما بود و فعالیت کرد اگر دیدید که واقعا این شخص این شاخصه ها را دارد آن شخص را استخدامش کنید و بهش حقوق خیلی خوب بدهید اگر واقعا دیدید که مناسب کار شما است در غیر این صورت برای شما نخواهد ماند و جذب شرکت های دیگر خواهد شد.

سعی کنید که اگر شخص مناسب کار شما است استخدامش کنید و بهش حقوق خوب بدهید تا بتوانید به بهترین وجه از او استفاده کنید و در کسب و کارتان موثر باشد. امیدوارم این دو مورد را که به شما گفتم یعنی برای استخدام افراد چه سوالاتی از آن افراد بپرسید و مورد دوم به کارگیری کارآموزان مناسب این دو مورد را در کسب و کارتان در نظر بگیرید تیم بازاریابی خوبی ایجاد کنید و به امید خدا از این طریق بتوانید کسب و کارتان را به حد مطلوبتان گسترش بدهید. خیلی متشکرم.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه ها

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید اقای کلاته چرا سمینار ۱۲ شهریورتون بر گزار نشد>>؟؟
  من از ی شهر دیگه اومده بودم وقتی متصدی دانشکده بهم گفت امروز همایش نداریم خیلی حالم بد شد کاش لااقل ی اطلاعی میدادید خیلی ها اونجا سر گردون بودن و شاکی از این که خبری از کنسل شدنش ندادید

  پاسخ
  • احمد

   سلام قربان
   ما اطلاع رسانی کردیم ولی اگر به هر دلیلی به دستتون نرسیده عذر می خوایم. لطفا با دفتر تماس بگیرید تا بتونیم جبران کنیم براتون

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link