استفاده از هشتگ در اینستاگرام

دوره آموزشی استفاده از هشتگ در اینستاگرام (آپدیت ۲۰۲۱)

در این پست به شکل مستقیم به راهکار و روش هایی می پردازیم که شما با استفاده از آن ها بتوانید کار با هشتگ ها را به سرعت یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

امیررضا

انتشار در: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

طبق آمار رسمی پست هایی که در اینستاگرام از هشتگ استفاده میکنند نسبت که پست هایی که از هشتگ استفاده نمیکنند ۱۲.۶ درصد بیشتر دیده میشوند و کاربران بیشتر با این قبیل پست ها درگیر میشوند. این پست ها اکثرا کاربران جدید و فروش بیشتری را برای صاحب صفحه به ارمغان میاورد.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • چرا اینستاگرام برای کسب و کار ها مناسب است؟

  • چگونه پیج کاری اینستاگرام خود را فعال کنیم؟

  • نکات مهمی که برای فعالیت در اینستاگرام باید بدانید
  • چگونه در اینستاگرام هر چیزی را به هر کسی بفروشیم؟

حال با توجه به این نکته اگر شما به دنبال جذب مخاطبین بیشتر و یا افزایش فروش کسب و کار خود هستید دیگر لازم نیست میلیون ها تومان پول خود را خرج تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی کنید و فقط کافیست که تا انتهای این دوره ما را همراهی کنید که تمامی نکاتی که برای افزایش دیده شدن پست های اینستاگرام خود لازم دارید را فرا بگیرید.

در این دوره ما قصد داریم به شکل مستقیم به راهکار و روش هایی بپردازیم که شما با استفاده از آن ها بتوانید کار با هشتگ ها را به سرعت یاد گرفته و مسقیتما از آن ها در جهت افزایش فالوور و فروش خود استفاده کنید.

حال اگر میخواهید بیشتر با تاریخچه ی هشتگ ها آشنا شوید و یا اطلاعات بیشتری درباره اهمیت آن ها کسب کنید میتوانید از این مقاله های ما استفاده کنید:

چگونه از هشتگ ها استفاده کنیم؟

در بیشتر شبکه ها مجازی از جمله اینستاگرام شما میتوانید از هشنگ ها در دو مکان خاص استفاده کنید:

۱.در کپشن

که شما در این بخش میتوانید با اضافه کردن هشتگ ها به انتهای پست خود در یک زمان مشخص هم پست و هم هشتگ های خود را با هم ارسال کنید.

۲.در بخش کامنت ها

شما میتوانید بعد از ارسال پست خود در کامنتی جداگانه هشتگ های خود را وارد کنید. اینستاگرام مدتی پیش اعلام کرد که هشتگ هایی که کاربران در کامنت ارسال میکنند به همان میزان هشتگ هایی که در کپشن هستند تاثیر دارد.

حال که با جایگذاری هشتگ آشنا شدید این سوال ایجاد میشود که باید از چه هشتگ هایی استفاده کنید؟

نگران نباشید ما جواب این سوال شما را برایتان پیدا کرده ایم.

چگونه هشتگ های مورد نیاز خود را پیدا کنیم؟

بگذارین اول این نکته را به شما یادآوری کنم . استفاده کردن از هشتگ های محبوب و پرطرفدار به صورت رگباری شما را به نه تنها به موفقیت نخواهد رساند بلکه باعث نابودی شما هم خواهد شد. شما باید سعی کنید از هشتگ هایی استفاده کنید که نه تنها مناسب محتوا و یا کسب و کار شما باشد بلکه مخاطب را قانع کند که شما یک فرد حرفه ای هستید و قصد ندارید فقط با استفاده از هشتگ آن ها جذب خود و یا کالای خود کنید.

یافتن هشتگ های موردنظر

پیدا کردن هشتگ های مورد نیاز

شما باید در ابتدا باید بین ۵ الی ۱۰ هشتگ مناسب خود را پیدا کنید و از آن ها به صورت دائمی استفاده کنید.

ما در این دوره ۵ راهکار ساده برای شما آماده کرده ایم که شما با استفاده از آن ها میتوانید به راحتی این هشتگ های مورد نیاز خود را پیدا کنید. پس گوشی موبایل خود را در دست بگیرید و یا کاغذ و خودکار خود را آماده کنید و با دقت به این ۵ راهکار ما توجه کنید.

از همکاران و رقبای خود الهام بگیرید

برای یافتن هشتگ های منحصر به فرد یا خاص کسب و کار خود به کمک نیاز دارید؟ آیا هیچ ایده ای برای هشتگ ها به فکرتان نمیرسد؟ به شما پیشنهاد میکنیم که ابتدا سری به صفحه ی همکاران و یا رقبای خود بزنید.

یک راه عالی برای الهام گرفتن این است که به صفحه و هشتگ های برند های معتبر و موفقی که با شما همکارند نگاهی بیندازید و استراتژی های آن ها در تولید محتوا و هشتگ گذاری به دقت بررسی کنید.

شما میتوانید به پست های آن ها نگاه کنید و هشتگ هایی را که مناسب میبینید برای کسب و کار خود جدا کنید.

شما لازم نیست دقیقا تمام هشتگ های آن ها کپی کنید! فقط کافیست که یک ایده ی کلی از هشتگ های آن ها بگیرید و تصمیم بگیرید آیا آن هشتگ ها مناسب شما و یا کسب و کارتان هستند یا خیر.

ببینید مخاطبان شما از چه هشتگهایی استفاده می کنند.

اگر مخاطبان شما از هشتگ خاصی استفاده می کنند، احتمالاً افراد دیگری نیز مانند آنها از آن استفاده می کنند و شما میتوانید با پیدا کردن این افراد مخاطبین خود را چند برابر کنید. یافتن این هشتگ های مشترک راهی عالی برای گسترش مخاطبان و دستیابی به افرادی است که به احتمال زیاد به شما و یا کسب و کار شما علاقه مند هستند.

فالوورهای خود را زیر نظر داشته باشید و ببینید از هشتگ هایی استفاده می کنند. هنگامی که شما یک هشتگ خاص را در اینستاگرام جستجو میکنید اینستاگرام به صورت خودکار نمونه هایی از هشتگ هایی که کاربرانی که شما را دنبال میکنند به شما نشان خواهد داد. این هشتگ ها میتوانند کمک شایانی در رشد پیج شما داشته باشند.

به عنوان مثال عکس زیر را مشاهده کنید.

از ویژگی هشتگ های خودکار اینستاگرام استفاده کنید.

اگر به دنبال پیشرفت در یک زمینه ی خاص هستید به هیچ عنوان از این گزینه ی ما غافل نشوید!

فقط کافیست هر هشتگی که مد نظرتان است را در اینستاگرام جستجو کنید و وارد صفحه ی آن شوید.

سپس شما میتوانید همانند عکس زیر به لیستی از هشتگ های مرتبط دست پیدا کنید که می توانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید.

با کمک این روش شما میتوانید تمامی هشتگ های مرتبط در یک عرصه خاص را پیدا کنید و فعالیت خود را خیلی محکم در یک زمینه ی خاص پیشرفت دهید.

یک هشتگ خاص برای خودتان ایجاد کنید.

همه ی شرکت های بزرگ و کوچک یک هشتگ خاص مخصوص خودشان دارند پس چرا شما نباید یکی برای خودتان ایجاد کنید؟ برای خود و یا کسب و کار خود هشتگی ساده ولی گیرا انتخاب کنید.

سپس می توانید با قرار دادن هشتگ در بخش بایو یا توضیحات صفحه ی خود و برجسته سازی آن در بخش کپشن و استوری های خود به مخاطبینتان این پیام را برسانید که آن ها با فردی و یا تیمی حرفه ای روبه رو هستند. شما همچنین میتوانید از این هشتگ خاص خود برای مسابقات و تبلیغات استفاده کنید و کاربران زیادی را از این طریق به سمت خود بکشانید.

قابلیت اینسایت (Insights) اینستاگرام استفاده کنید.

اگر صفحه ی خود را به یک صفحه ی کاری تغییر کاربری داده اید میتوانید به راحتی از طریق اینسایت اینستاگرام کاربران خود را تحلیل کنید و ببینید که بیشتر از کدام هشتگ ها کاربر جدید دریافت کرده اید.

طبق عکس زیر پستی را که می خواهید انتخاب کرده و روی View Insights در زیر پست سمت چپ ضربه بزنید.

برای دیدن همه اطلاعات آماری مربوط به آن پست ، از جمله تعداد نمایش از هشتگ ها ، فقط کافیست انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

 این اطلاعات به شما کمک میکنند که متوجه شوید کدام هشتگ ها بیشترین سود را برای شما داشته اند.

نظر شما درباره گزینه های ما چیست؟ آیا در استفاده از هشتگ و یا یکی از گزینه های ما به مشکل خورده اید؟ نظر و سوالات خود را در بخش نظارت با ما به اشتراک بگذارید و ما در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان خواهیم بود.

به امید اینکه بتوانیم باری دیگر میزبان نگاه شما عزیزان باشیم.

برای دستیابی به تکنیک های بیشتر در زمینه ی اینستاگرام و شرکت در دوره ها فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

بهتر است از هشتگ ها در کپشن استفاده کنیم یا کامنت ها؟

طبق گفته های اینستاگرام این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند اما توصیه میشود که از هشتگ ها در کپشن استفاده شود. دلیل این توصیه این است که شما با استفاده از هشتگ ها در کپشن در کمترین زمان ممکن پست خود را در اختیار کاربران قرار میدهید.

از هشتگ ها باید در کجا استفاده کنیم؟

شما میتوانید از هشتگ ها در پست، استوری و بخش توضیحات پروفایل خود استفاده کنید.

در هر پست باید از چند عدد هشتگ استفاده کنید؟

مقدار خاصی برای استفاده از هشتگ وجود ندارد اما توصیه میشود که هشتگ های خود را بین ۵-۱۰ عدد نگه دارید. تعداد بیشتر این هشتگ ها گاهی میتواند به مخاطبین شما احساس ناخوشایندی عرضه کند.

چه زمانی باید از هشتگ ها استفاده کنیم؟

همیشه! هر زمانی که شما فکر میکنید میتوانید از یک هشتگ استفاده کنید حتما این کار را بکنید و هیچ موقعیتی را از دست ندهید.

از چه هشتگ هایی نباید استفاده کنیم؟

بعضی از هشتگ ها از قبل توسط اینستاگرام بن شده اند و شما باید از این قبیل هشتگ ها دوری کنید. قبل از استفاده از هشتگ های تازه توصیه میشود که آن ها را یکبار جستجو و چک کنید.

ترتیبی که برای آموختن دوره های اینستاگرام به شما پیشنهاد می کنیم:

  1. گارگاه آموزشی راه اندازی یک پیج کاری اینستاگرام
  2. دوره درآمد بیش از حد از اینستاگرام

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *