طراحی گرافیک (Graphic design) چیست و چگونه میتوانیم از آن درآمد کسب کنیم؟

فهرست مطالب پنهان همه چیز درباره ی طراحی گرافیک طراحی گرافیک چیست؟ طراح گرافیک کیست؟ عناصر طراحی گرافیک مشاغل طراحی گرافیک فوت و فن های افزایش درآمد یک طراح گرافیک ۱. وبلاگ نویسی و کسب درآمد از آن را شروع…

امیررضا

انتشار در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

انجام یک کار روتین و روزمره به این معنی نیست که باید خود را محدود کنید. می توانید روشهای جدیدی را پیدا کنید که درآمد بیشتری کسب می کند. با استفاده از آن گزینه ها می توانید به عنوان یک طراح گرافیک بهترین درآمد را داشته باشید!

آیا می دانید به عنوان یک طراح گرافیک حرفه ای روش های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد؟ شما می

توانید درآمد خود را بدون فشار  یا اضافه بار کار افزایش دهید.

همه چیز درباره ی طراحی گرافیک

طراحی گرافیک چیست؟

مطابق با انستیتوی هنرهای گرافیکی آمریكا (AIGA) ، طراحی گرافیك به عنوان “هنر و عمل برنامه ریزی و ارائه ایده ها و تجربیات با محتوای بصری و متنی” تعریف شده است. به عبارت دیگر ، طراحی گرافیک ایده ها یا پیام های خاصی را از طریق تصویری انتقال میدهد. این تصاویر می توانند به سادگی به عنوان یک آرم تجاری یا به همان اندازه صفحات طراحی وب پیچیده باشند.

الكسانسوس كلوفتوس ، طراح خلاق در نوآوری های ورتكس می گوید: “طراحی گرافیكی، عناصر گرافیکی و متنی را در بر می گیرد و آنها را در انواع مختلفی از رسانه ها پیاده سازی می كند.” این به تولید کننده کمک می کند تا با مصرف کننده ارتباط برقرار کند.”

یادآوری این نکته نیز حائز اهمیت است که اگرچه بسیاری از پروژه های طراحی گرافیک دارای اهداف تجاری مانند تبلیغات و آرم هستند ، اما طراحی گرافیکی در زمینه های دیگر استفاده می شود.

طراح گرافیک کیست؟

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین،فرایند ارتباطات بصری، و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است. رشته طراحی گرافیک زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده‌است، اما گاهی اوقات اصطلاح «طراحی گرافیک» می‌تواند به خاطر اشتراکات فنی پیچیده، به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود.

طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام استفاده می‌کنند. طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند. طراحی گرافیک، اغلب به هر دو فرایند (طراحی) که توسط آن ارتباط ایجاد شده‌است و محصولات (طرح) که تولید می‌شوند اشاره می‌کند.

عناصر طراحی گرافیک

 • رنگ
 • خط
 • شکل
 • بافت
 • فضا
 • فرم
 • اندازه

مشاغل طراحی گرافیک

 • طراح گرافیک
 • طراح وب
 • کارگردان هنری
 • طراح ویژوال
 • تجربه کاربر (طراح UX)
 • گرافیست

فوت و فن های افزایش درآمد یک طراح گرافیک

۱. وبلاگ نویسی و کسب درآمد از آن را شروع کنید

از نوشتن لذت می برید؟ اگر بله ، وبلاگ نویسی می تواند بهترین گزینه برای درآمد منفعل باشد. کسب درآمد از آن می تواند درآمد اضافی ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که نیل پاتل در مورد آن چه می گوید : “اگر می خواهید وبلاگ خود را بطور مستمر رشد دهید ، باید بیاموزید که به طور مداوم وبلاگ نویسی کنید.”

وبلاگ یکی از بهترین راه های جلب توجه است. با داشتن کمی خلاقیت ، وقت زیادی را نمی گیرید. با این حال ، شما باید بر ایجاد رابطه متمرکز شوید.

اگر محتوای خوبی را به همراه تصاویر ارسال کنید ، سایر وب سایت ها و افراد به سمت شما جذب می شوند. حتی ، ممکن است حمایت مالی را از افراد و مارک های دیگر دریافت کنید.

در صورتی که نوشتن برای شما امکان پذیر نباشد می توانید پادکست را در وبلاگ خود وارد کنید. تعداد شنوندگان پادکست بصورت تصاعدی در حال افزایش است.

مقالات ما را در این زمینه مطالعه کنید:

از این آمار استفاده کنید:

 •  پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ تعداد کل وبلاگ نویسان در ایالات متحده ۳۱.۷ میلیون کاربر باشد. در حال حاضر ، این تعداد در حدود ۳۱.۲ میلیون نفر است.
 •  ۸۱٪ از شرکتهای B2B وبلاگ نویسی را یک استراتژی بازاریابی قابل انجام می دانند.
 •  بازاریابانی که وبلاگ نویسی را بر اساس اولویت انجام می دهند ، ۱۳ برابر بیشتر احتمال دارد که شاهد ROI مثبت باشند.

می توانید از وبلاگ خود به عنوان ابزاری برای تولید درآمد منفعل استفاده کنید.

۲. سایت های پر بازدید

به عنوان یک طراح گرافیک ، خلاقیت به طور طبیعی در شما وجود دارد. تنها کاری که باید بکنید این است که در مورد ایجاد درآمد منفعل خلاق باشید. Freelancing یکی از ده راه برتر ما برای انجام این کار است.

می توانید آزادکاری را اشتیاق خود در نظر بگیرید یا آن را به عنوان راهی برای کسب درآمد در نظر بگیرید. آثار هنری خود را در سایت های شلوغ منتشر کنید یا خود را بیشتر به دیگران معرفی کنید.

محبوبیت کسب درآمد اینترنتی از طریق فریلنسرینگ در طراحی جامعه جلب توجه می کند. در چند سال گذشته ، معلوم شده است که این یک صنعت رو به رشد  برای طراحان گرافیک حرفه ای است که بتوانند از طریق اینترنت درآمد کسب کنند.

این شما را در معرض بازار گسترده قرار می دهد. شما می توانید در مسابقات مختلف طراحی شده توسط این سیستم عامل ها شرکت کنید تا درصد بالاتری از درآمد طرح های خود را بدست آورید.

در مسابقات مختلف شما نیاز دارید تا یک آرم طراحی کنید ، یک طراحی بروشور ، طراحی کارت ویزیت ، ایجاد یک صفحه برای  رسانه های اجتماعی و …

بسته به نوع کار ، گاهی اوقات مشتریان برای کارهای مرتبط با طراحی خود استخدام یک طراح گرافیک مستقل را انتخاب می کنند.پس سعی کنید خود را بیشتر به دیگران معرفی کنید.

۳. آموزش آنلاین را شروع کنید

در مورد اشتراک دانش خود به صورت آنلاین و درآمدزایی موافق اید؟ یادگیری الکترونیکی به یک صنعت بزرگ تبدیل شده است. حتی بیشتر مردم انتخاب آنلاین را به عنوان یک روش آموزش آغاز کرده اند.

برای کسب درآمد منفعل می توانید میزبان وبینارهای تخصصی باشید و یا دوره های آنلاین ایجاد کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید ، تولید ترافیک و پول شروع می شود. شما باید آن را به طور فعال و تحت برنامه ریزی درآمد منفعل انجام دهید.

۴.ورک شاپ (کارگاه) را شروع کنید

اهمیت ارتباط چهره به چهره هنوز کاهش نیافته است. اگر در طراحی خود موفق هستید ، اداره کارگاه بهترین ایده برای درآمد منفعلانه است. البته به یک استودیو یا فضای کافی احتیاج دارید.

همچنین می توانید گزینه های جایگزین مانند استفاده از کتابخانه دانشگاه را جستجو کنید. از آنجا که مردم علاقه مندند برای یادگیری آنلاین ثبت نام کنند ، آنها  علاقه خود را برای کارگاه ها نیز نشان می دهند. آنها دوست دارند بخشی از یک جلسه زنده ، یادگیری ، ملاقات و درهم آمیختن با افراد دیگر باشند.

یک کارگاه آموزشی می تواند میزان قرار گرفتن در معرض دید شما را نیز افزایش دهد. اعتبار شما را بالا می برد و فرصت های شغلی جدیدی برای شما ایجاد می کند.

۵. فروش کالا

به عنوان یک طراح گرافیک،طرح های زیادی برای فروش دارید.کمی فکر کنید.به یاد نمیاورید؟خب من به شما میگویم.

احتمالا همه ی شما بازار داغ این روز ها برای چاپ روی تیشرت را مشاهده کرده اید.این یکی از کوچکترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید.

شما به عنوان یک طراح خلاق کار های زیادی میتوانید انجام دهید.پس خلاقیت خود را به کار گیرید.

۶.مشاوره طراحی گرافیک را شروع کنید

مشاوره طراحی یکی از بهترین راه های درآمد منفعلانه برای طراحان در سال ۲۰۱۹ است. امروزه مشاغل نمی توانند وجود خود را بدون طراحی وب سایت اثبات کنند. همچنین ، آنها برای ایستادگی در یک بازار پر ازدحام ، به یک وب سایت زیبا احتیاج دارند.

می توانید از دانش طراحی گرافیک خود استفاده کنید و به صورت آنلاین درآمد کسب کنید! آنچه شما نیاز دارید این است که مشاوره در زمینه تجارت جانبی را شروع کنید.

۷. طراحی قالب های وردپرس و فروش آن

تقاضا برای تم های سفارشی WordPress در بین کارآفرینان و وبلاگ نویسان رو به افزایش است. حتی ، برخی از طراحان فقط با فروش تم های وردپرس که طراحی کرده اند ، درآمد هفت رقمی کسب می کنند. اگر آنها می توانند ، پس شما نیز می توانید!

یک تم اساسی ایجاد کنید یا آن ها را با استفاده از عناصر کمی جذاب تر کنید. برای شخصی سازی از ابزارهایی مانند Elementor Pro 2.0 استفاده کنید.آنچه شما نیاز دارید یک نمونه کار همه جانبه است که تم های وردپرس شما را به نمایش بگذارد.

۸. فروش Typeface سفارشی

آیا در تایپوگرافی خوب هستید؟ آیا شما عاشق ایجاد حروف سفارشی هستید؟ اگر بله ، می توانید با استفاده از مهارت های تایپوگرافی خود به عنوان یک طراح گرافیک درآمد کسب کنید! شما می توانید فونت های سفارشی را توسعه داده و از طریق سیستم عامل های مختلف مانند MyFonts آنها را بفروشید.

این یکی از مهمترین منابع برای درآمد منفعلانه است.شکلهای CocaCola یا یاهو را به خاطر دارید ؟ هردو به صورت سفارشی ساخته شده اند. اگر در تایپوگرافی تبحر دارید ، می توانید بیشترین سود را برای آن کسب کنید.

۹. کتاب الکترونیکی بنویسید

هیچ کس عقاید و نظرات شما را بهتر از شما بیان نمی کند. شما به عنوان یک طراح ، باید بر هنر نوشتن نیز تسلط داشته باشید.

نوشتن کتاب الکترونیکی ممکن است به شما کمک کند که درآمد خوبی کسب کنید. نه ، نیازی نیست که شما یک کتاب مقدس کامل بنویسید. می توانید یک کتاب الکترونیکی یا مقالات با کیفیت بالا ایجاد کنید که باعث تحریک دیگران شود. اگر می توانید یک وبلاگ ایجاد کنید ، می توانید کتاب الکترونیکی نیز بنویسید!

خط پایان

راه هایی که قبلاً مورد بحث قرار گرفت ، باید شما را به درآمد خوبی به عنوان یک طراح گرافیک برساند. هرکدام از آنها را امتحان کنید تا پول بیشتری کسب کنید. فراموش نکنید که ایده خود را درباره درآمد منفعل به عنوان یک طراح به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۱ دیدگاه

 1. Zahra.ztb

  Mohtava kheyli amozande bod mamanon…🌸🌹

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *