راهنمای Google Tag Manager برای مبتدیان (راهنمای مرحله به مرحله)

Google tag Manager (GTM) یکی از بهترین محصولات رایگان گوگل است که زندگی یک مدیر وب سایت را آسان می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۶ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

Google tag Manager (GTM) یکی از بهترین محصولات رایگان گوگل است که زندگی یک مدیر وب سایت را آسان می کند.

در نهایت برای هر وب سایتی که ایجاد می کنیم، برچسب های بسیاری، جاوا اسکریپت برای دکمه های اجتماعی و اسکریپت هایی مانند تگ های تحلیلی گوگل، پیکسل های فیس بوک، برچسب های تبلیغاتی یا سایر موارد دیگر اضافه می کنیم.

حال، بیایید این قضایا را از نظر غیر فنی ببینیم، اگر شما فقط یک برچسب جدید گرفتید و باید آن را به وبلاگ خود اضافه کنید، باید فایل اصلی را به صورت دستی ویرایش کرده و کد را اضافه کنید و این ممکن است برای خیلی ها یک گزینه آسان نباشد.

Google Tag Manager گوگل به عنوان یک راه حل برای مدیریت تگ از یک رابط وب واحد ارائه می شود و شما می توانید در هر زمان به سرعت برچسب ها را اضافه و حذف کنید. در کنار آن، استفاده از یک تگ منیجر باعث می شود که زمان بارگیری صفحه وب شما به طور همزمان با کد نویسی خودکار گوگل تگ منیجر، کاهش پیدا کند. این بدان معنی است که وب سایت شما به دلیل کند بودن بارگذاری برچسب ها، کند نخواهد شد.

اکنون، در این پست، ما نحوه استفاده از Google Tag Manager و مدیریت همه برچسب های وب سایت شما از یک مکان به روشی آسان و راحت را به اشتراک خواهیم گذاشت.

شروع کار با Google Tag Manager

GTM به روشی ساده کار می کند، شما کد GTM را به وب سایت خود اضافه می کنید و سپس همه برچسب های سایت خود را می توانید از رابط GTM مدیریت می کنید.

لیست کامل ویژگی ها را می توانید از اینجا ببینید.

بیایید به سایت Google Tag Manager  برویم و با استفاده از حساب گوگل خود وارد شویم.

چند نکته وجود دارد که باید بدانید:

  • Account : نام حساب شما. معمولاً این نام شرکتی است که شما برچسب ها را برای آن مدیریت می کنید.
  • Container : نام وب سایتی که برچسب ها را برای آن مدیریت می کنید.
  • Tags: شما برچسب های مختلفی برای مدیریت آسان تگ ایجاد خواهید کرد.
  • Rules : قوانینی که به شما امکان می دهند زمان و مکان اجرای این برچسب را تعیین کنید. به عنوان مثال، هنگامی که نمی خواهید برچسب خاصی در صفحات یا دایرکتوری خاصی در سایت شما اجرا شود، می توانید یک قانون سفارشی ایجاد کنید.

در کنار این، می توانید سایر کاربران را برای مدیریت برچسب های خود اضافه کنید. این مورد زمانی مفید است که شما یک شرکت تبلیغاتی یا توسعه دهنده برای شما کار می کند و می خواهید آن ها بدون اضافه کردن دسترسی به وب سایت یا حساب Gmail شما، از اضافه کردن و حذف کد مراقبت کنند.

وارد  گوگل تگ منیجر شوید و نام شرکت خود را ایجاد کنید. اگر فقط یک وبلاگ دارید، نام شرکت را به وبلاگ خود اختصاص دهید.

سایت خود را به کانتینر اضافه کنید

کار با Google Tag Manager

کار با Google Tag Manager

بر روی Save کلیک کنید، کد مربوط به کانتینر خود را مشاهده خواهید کرد که باید آن را در هر صفحه از سایت خود اضافه کنید. می توانید آن را قبل از پایان تگ بادی تم خود اضافه کنید. اگر از وردپرس استفاده می کنید، از این افزونه استفاده کنید و فقط کدی را اضافه کنید که چیزی شبیه “GTM-xxxx” در بخش settings > Google tag manager است.

کار با Google Tag Manager

کار با Google Tag Manager

کار با Google Tag Manager

کار با Google Tag Manager

اکنون، بر روی Google Analytics در پایین کلیک کنید تا GA را با استفاده از GTM اضافه کنید. اکنون، شناسه وب گوگل آنالیتیکس خود را که در کد گوگل آنالیتیکس شما است، اضافه کنید و برای برچسب گذاری بر روی Add ruleکلیک کنید. قانون پیش فرض All Page است، آن را انتخاب کرده و مجدداً بر روی ذخیره کلیک کنید تا این برچسب تازه ایجاد شده اضافه شود.

کار با Google Tag Manager

کار با Google Tag Manager

نحوه انتشار برچسب ها در Google Tag Manager:

اکنون بر روی نسخه موجود در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید و گزینه پیش نمایش برچسب ایجاد شده در سایت خود را دارید. پس از رضایت، بر روی انتشار کلیک کنید و برچسب های اضافه شده از طریق GTM در وب سایت شما فعال می شوند.

با کلیک بر روی کاربران و تنظیمات، همیشه می توانید کاربر جدیدی به شرکت و کانتینر خود اضافه کنید. همچنین، اگر در مرحله اول کپی کردن کد را از دست دادید، می توانید بر روی users و settings کلیک کرده و کد را اضافه کنید.

برای کاربران جدید، ممکن است تمام این مراحل مانند برخی از روش های فنی به نظر برسد، اما اگر شروع به استفاده از Google tag manager کنید، متوجه خواهید شد که این ابزار کار را برای شما آسان تر می کند.

برای شخصی که باید چندین وب سایت را مدیریت کند، GTM به عنوان ابزاری مفید برای مدیریت تگ ها ظاهر می شود.

منابع:

https://www.shoutmeloud.com/google-tag-manager-tag-management.html

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *