پاسخ به سوالات متداول شما در زمینه ی تیم سازی

در این بخش به تمام سوالات شما عزیزان درباره ی تیمسازی پاسخ داده ایم. میتوانید تمامی سوالات خود را در زمینه های مختلف از ما بپرسید. در سریعترین زمان ممکن پاسخگو خواهیم بود.

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۲ فروردین ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی کلاته. در این بخش تصمیم گرفتیم به سوالات متداول شما در زمینه ی تیم سازی پاسخ دهیم. همراه ما باشید.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • تعاریف مختلف تیم از دیدگاه افراد بزرگ
  • چرا داشتن یک تیم از اهمیت زیادی برخوردار است؟
  • باید هایی که برای تیم سازی باید رعایت کنید
  • نقش افراد در تیم بر اساس مدل بلبین
  • مراحل پنج گانه رشد تیم براساس مدل تاکمن

سوال اول: چگونه در تیم های بزرگ به توافق جمعی برسیم؟

نظرسنجی در تیم ها

در دوره های گذشته چند روش برای رسیدن به یک نظر مشترک در تیم را بررسی کردیم.از جمله روش طوفان فکری و روش دلفی. در روش طوفان فکری افراد با بحث و گفت و گو و ارائه ی نظرات خود و یادداشت آن ها به یک رای مشترک میرسند. روش دلفی نیز زمانی استفاده میشود که افراد تیم تمایل دارند به صورت ناشناس نظرات خود را بیان کنند.
اما نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که افراد در تیم ها بیشتر به این نیاز دارند تا نظر آن ها شنیده شود. بنابراین سعی کنید در تیم شنونده ی خوبی باشید و با دل و جان به سخنان یکدیگر گوش کنید.

سوال دوم: چگونه جلسات تیمی اصولی برگذار کنیم؟

برای برگذاری جلسات تیمی به صورت اصولی به چند نکته باید توجه کرد:

۱.هدف از تشکیل جلسه را مشخص کنید

به چه دلیلی قرار است دور یکدیگر جمع شوید؟هدف از تشکیل جلسه چیست؟ این جلسه آموزشی است؟ برای حل مسئله یا مشکل است؟ یا …

۲.داشت برنامه ریزی

قبل از شروع جلسه موضوعاتی که قرار است درباره ی آن بحث کنید را یادداشت کنید. همچنین زمانی را که به هر موضوع قرار است اختصاص دهید نیز باید مشخص شود. اینگونه جلسه از کنترل شما خارج نمیشود

۳.افرادی که در جلسه شرکت میکنند

باید به ۲ نکته توجه داشته باشید. تعداد افرادی که قرار است در جلسه حضور داشته باشند را از قبل مشخص کنید و نکته ی دوم اینکه فقط افرادی را وارد جلسه کنید که در تصمیم گیری ها نقش دارند.

۴.برنامه ریزی

جلسات خود را طبق برنامه ی مشخص باید پیش ببرید. جلسات را در زمان مشخص شروع و در زمان مشخص به پایان برسانید. این جلسات را میتوانید در زمان هایی شروع کنید که افراد تیم بیشترین خلاقیت را دارند. اما طبق آمار بهترین زمان برای برگزاری جلسات بین ساعت های ۱۱ تا ۴ عصر است.

۵.جلسات خود را کسل کننده نکنید

سعی کنید شادی و نشاط را وارد جلسات خود کنید. اگر جو جلسه بیش از حد سنگین باشد افراد تیم نمیتوانند خلاقانه و با ذهم باز نظرات خود را بیان کنند.

۶.افراد را درگیر جلسه کنید

سعی کنید در جلسه به هر یک از اعضای تیم یک مسئولیت واگذار کنید و آن ها را در بحث ها شرکت دهید. اینگونه افراد بیشتر احساس مسئولیت میکنند و صمیمیت بین آن ها بیشتر میشود

۷.وقت تلف کردن ممنوع

اگر احساس میکنید برگزاری جلسه کمکی به اعضای تیم نمیکند به هیچ عنوان زمان را هدر ندهید. زمان برای اعضای تیم طلاست. فقط زمانی جلسه برگزار کنید که واقعا دردی را دوا کند.

برگزاری جلسه در تیم ها

سوال سوم: اولویت های یک تیم چیست؟

فرقی نمیکند که تیم شما چند نفره است و اصلا برای چه شکل گرفته هر تیمی دارای ۳ اولویت اساسی است:

۱.هدف تیم

برای چه دور هم جمع شده اید؟ قرار است چه کار کنید؟ هدف از تشکیل تیم چه بوده؟

۲.نیاز های تیم

هر تیمی برای رسیدن به اهداف خود به امکاناتی نیاز دارد که باید مشخص شود. مثلا ممکن است تیم شما به یک دفتر کار،دوربین حرفه ای و اینترنت و … نیاز داشه باشد.

۳.نیاز های افراد

علاوه بر نیاز های هر تیم افراد نیز دارای نیاز های جداگانه هستند. این نیاز ها ممکن است مادی و یا معنوی باشند. باید از تک تک افراد تیم درباره ی نیاز های آن ها سوال شود

سوال چهارم: تعریف درست یک تیم چیست؟

در دوره ی اصول تیم سازی کامل درباره ی یک تیم و ویژگی های آن صحبت کردیم. اما به طور خلاصه یک تیم به گروهی از افراد گفته میشود که برای هدفی مشترک دور هم جمع میشوند و براس رسیدن به آن هدف همکاری و از خودگذشتگی نشان میدهند. اعضای تیم خواسته های شخصی خود را قربانی خواسته های کل تیم میکنند. آن ها از قوانینی که باعث پیشرفت تیم شود پیروی میکنند.

سوال پنجم:آیا به تیم فروش احتیاج داریم؟

اهمیت تیم فروش آنقدر زیاد است که باید یک دوره ی کامل درباره ی آن صحبت کنیم . اما اگر در یک دقیقه بخواهیم اهمیت آن را بررسی کنیم:
طبق تحقیقات جذب مشتری جدید ۵ برابر حفظ مشتری های قدیمی هزینه بردار است.تیم فروش با پیگیری ها و خدمات های پس از فروش مشتریان قدیمی را برای شما حفظ میکنند و از ضرر ۵ برابری جلوگیری میکنند

سوال ششم: وجود نظرات مخالف در تیم ها خوب است یا بد؟

وجود نظرات مخالف در تیم همانقدر که میتواند آزار دهنده باشد ، همانقدر مفید است. نظرات مخالف در تیم باعث میشود همیشه به دنباله راه حل های بهتر باشیم. همیشه این سوال در ذهن شما وجود دارد که آیا می توان نظر بهتری ارائه داد؟ افرادی که نظرات مخالف می دهند باعث میشوند که سایرین همیشه به دنبال بهتر شدن باشند. نظرات مخالف در تیم سازی باعث میشود که نقاط قوت خود را تقویت کنید و نقاط ضعف خود را بپوشانید.

پایان

شما نیز میتوانید تمامی سوالات خود را در هر زمینه و موضوعی برای ما کامنت کنید . در اسرع وقت به تمامی آن ها پاسخ کامل میدهیم.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *