فیسبوک برای باری دیگر اعلام کرد که اطلاعات کاربران خود را به شرکت های شخص ثالث میدهد

فیس بوک اطلاعات  کاربران را به توسعه دهندگان شخص ثالث داده است ، حتی پس از اینکه قبلا به کاربران خود گفت بود که این کار را نمی کند.

امیررضا

انتشار در: 27 جولای 2020
خواندن این مطلب حدود 2 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اگر این مورد را قبلاً شنیده اید ادامه مطلب را نخوانید: فیس بوک اطلاعات  کاربران را به توسعه دهندگان شخص ثالث داده است ، حتی پس از اینکه قبلا به کاربران خود گفت بود که این کار را نمی کند.

در یک اطلاعیه  ، فیس بوک اعلام کرد که هزاران نفر از برنامه نویسان به روزرسانی اطلاعات غیر عمومی کاربران را به خوبی انجام میدهند. به طور خاص ، فیس بوک اعلام کرده است که برای تعداد نامشخصی از کاربران ، نتوانسته است پیوند داده را قطع کند – همانطور که قول داده بود در سال 2018 بازگرداند – 90 روز پس از آخرین استفاده شخصی از یک برنامه.

ما در تلاش برای تعیین آمار برای تعداد کاربرانی هستیم که اطلاعات  کاربری خود را به برنامه های ثالث ارسال میکنند ولی همان لحظه پاسخی دریافت نمیکنند.

با این حال ، وبلاگ فیسبوک نظریه ای در مورد نقض حریم خصوصی ارائه می دهد – البته محدود. این شرکت می نویسد که اطلاعات کاربر مورد نظر احتمالاً شامل آدرس های ایمیل ، روزهای تولد ، زبان و جنسیت است و در 90 روز گذشته به حدود 5000 برنامه ارسال شده است.

 

فیسبوک اعلام کرد که اطلاعات کاربران خود را به شرکت های شخص ثالث میدهد

Konstantinos Papamiltiadis نایب رئیس پلت فرم فیس بوک می نویسد: اخیراً ، ما فهمیدیم که در بعضی موارد برنامه ها داده هایی را که افراد قبلاً مجوز داده بودند ، دریافت می کردند ، حتی اگر به نظر می رسد آنها در 90 روز گذشته از این برنامه استفاده نکرده اند.

به عنوان مثال ، این مورد ممکن است رخ دهد اگر کسی از یک برنامه تناسب اندام برای دعوت دوستان خود به تمرین استفاده کند.

ما همچنین از فیس بوک پرسیدیم که چگونه “اخیراً” خطا را کشف کرده است ، اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم.

قابل توجه است که این اولین بار نیست که به توسعه دهندگان ثالث اجازه دسترسی به داده های کاربران فیس بوک داده می شود. در اواخر سال 2019 ، Papamiltiadis نوشتار دیگری در وبلاگ نوشت که وضعیت تکان دهنده ی آشنایی را بیان می کند.

نظرات Papamiltiadis در این باره

Papamiltiadis در آن زمان نوشت:

“ما اخیراً دریافتیم كه برخی برنامه ها دسترسی به اطلاعات اعضای گروه ، مانند نامها و تصاویر نمایه در رابطه با فعالیت گروهی ، از API Groups را برای مدت طولانی تر از آنچه در نظر داشتیم ، حفظ كرده اند.” “ما می دانیم حداقل 60 شریک در 60 روز گذشته به اطلاعات اعضای گروه دسترسی داشته اند.”

بله ، و در سال 2018 Papamiltiadis مجبور شد با ناراحتی توضیح دهد که چرا برخی از شرکتهای ثالث دسترسی به داده های کاربران فیسبوک را نگران کننده کرده اند. او پس از اطمینان به همه ، اطمینان خاطر داد که این شرکت بر روی آن کار می کند.

وی گفت: “ما امسال چندین گام را برای محدود کردن دسترسی توسعه دهندگان به اطلاعات فیس بوک افراد انجام داده ایم و به عنوان بخشی از این تلاش مداوم ، ما در حال بررسی همه API های خود و شرکایی هستیم که می توانند به آنها دسترسی پیدا کنیم.”.

اصلا جای تعجب نیست این موارد برای فیسبوک زیاد اتفاق میافتد و جای نگرانی نیست.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *