کارگاه آموزشی رایگان لینک سازی خارجی آپدیت ۲۰۲۱ – آخرین الگوریتم گوگل

در این کارگاه آموزشی به شما لینک سازی خارجی اصولی و راهکار هایی برای گرفتن بک لینک های بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد...

امیررضا

انتشار در: ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

بسیاری از متخصصین سئو بر این باورند که لینک سازی خارجی، یکی از موثر ترین تکنیک هایی است که میتواند اعتبار وبسایت شما را در گوگل بالا ببرد و در رتبه بندی کلمه های کلیدی ای که روی آن ها کار می کنید، بالاترین رتبه ها را برای وبسایت شما تضمین کند. ما در این کارگاه آموزشی سعی کردیم به ساده ترین شکل ممکن نحوه لینک سازی خارجی را برای شما توضیح دهیم .

آنچه در بخش قبل آموختید

  • مفهوم لینک سازی داخلی
  • اهمیت لینک سازی داخلی
  • تکنیک های لینک سازی داخلی

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک های خارجی، در واقع لینک هایی هستند که شما از آن ها استفاده می کنید تا به لینک یا دامنه هایی به جز وبسایت یا دامنه شما اشاره کنند. همین روند متقابلا برای بقیه وبسایت ها هم وجود دارد. به عنوان مثال، اگر وبسایت دیگری در محتوای خودش دامنه یا لینکی از وبسایت شما را به محتوای خود لینک کند، در اینجا شما یک بک لینک از وبسایت مقابل دریافت کرده اید. بک لینک ها سازنده ی فنداسیون دنیای اینترنت هستند.

یکی از فاکتور های گوگل برای اعتبارسنجی وبسایت ها، تعداد کل بک لینک های یک وبسایت است. برای اعتبارسنجی وبسایت ها، گوگل بک لینک های متصل به یک وبسایت را آنالیز می کند و اعتبار وبسایت های منبع نزد خودش را بررسی می کند. اگر وبسایت منبع، اعتبار بالایی داشته باشد، وبسایت مقصد نیز اعتبار و محبوبیتش نزد گوگل بالاتر می رود.

تفاوت لینک خارجی و داخلی

لینک داخلی، لینک هایی از وبسایت شما هستند که به مطلبی دیگر از وبسایت خودتان اشاره می کند. اما لینک خارجی به یک وبسایت دیگر در دنیای اینترنت اشاره می کند. با گذشت از این بحث تفاوت به این موضوع می رسیم که چرا لینک سازی خارجی برای گوگل حائز اهمیت است؟

لینک سازی خارجی چه اهمیتی دارد؟

هر شخصی که در زمینه سئو فعالیت دارد، می داند که بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل در تاثیرگذاری بر روی سئو وبسایت ها هستند. اما کمتر کسی این موضوع که لینک های خارجی شما نیز می توانند نقش مهمی در سئوی وبسایت شما بازی کند را می داند. سه مورد از دلایل اهمیت لینک خارجی عبارتند از:

۱. افزایش شانس شما برای گرفتن بک لینک

دلیل اول این است که لینک سازی خارجی شانس شما برای بک لینک گرفتن را افزایش می دهد. وقتی شما وبسایت دیگری را به صورت لینک خارجی به محتوای خود پیوند می دهید، ممکن است که آن ها هم به فکر جبران اینکار شما بیافتند و شما را در عوض بک لینک کنند. هر یک از بک لینک هایی که میگیرید، نقش یک رای اعتماد را برای وبسایت شما نزد گوگل بازی می کنند و محبوبیت وبسایت شما را پیش گوگل بالاتر میبرند. هر چه لینک یک پست یا دامنه اصلی شما بک لینک بیشتری از وبسایت های مختلف بگیرد، اعتماد گوگل به شما و رتبه وبسایت شما بالاتر می رود.

۲. کاربرپسند کردن مطالب

یکی دیگر از دلایل اهمیت لینک خارجی، کاربرپسند کردن مطالب شما برای مخاطبین شما است. شما با ارائه لینک خارجی به مخاطب خود منبعی میدهید تا به وبسایت دیگری بروند و اطلاعات اضافه تری دریافت کنند. همانطور که در دوره لینک سازی داخلی تاکید کردیم، گوگل به این مورد خاص خیلی اهمیت می دهد.

۳. تعیین حوزه فعالیت شما

برای دلیل سوم باید بگوییم که به مشخص شدن حوزه فعالیت شما و اینکه روی چه کلمات کلیدی در حال فعالیت هستید، کمک میکند. هنگامی که مشخص شود که محتوا هایی که می گذارید چه سمت و سویی دارند، کار گوگل برای لیست کردن وبسایت شما ساده تر می شود.

چگونه بک لینک هایی بیشتری برای وبسایت خود بگیریم؟

بهترین عاملی که می تواند در این مورد به شما کمک کند، تولید محتوای عالی است.

تولید محتوای ناب

وقتی محتوای خوبی تولید کنید، وبسایت ها از مطالب شما استفاده خواهند کرد و در نتیجه اعتبار شما نزد گوگل بالاتر و بالاتر می رود.

استفاده از رپورتاژ

دومین عامل استفاده از رپورتاژ است. رپورتاژ یعنی چی؟ رپورتاژ در واقع همان تبلیغات در محیط اینترنت هستند که به سبک و سیاق خودشان انجام می شوند. هر چه وبسایتی که می خواهید در آن رپورتاژ کنید اعتبار بالاتری داشته باشد، نرخ هزینه ای که باید بکنید نیز بیشتر خواهد بود.

قابلیت به اشتراک گذاری محتوا

مورد سوم این است که برای محتوای خود قابلیت به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی مختلف را فراهم کنید تا اگر کاربر مطلب شما را پسندید از شما حمایت کند و پست شما را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

چگونه لینک سازی خارجی را انجام دهیم؟

روند انجام لینک سازی خارجی در وردپرس به این صورت است که باید دامنه اصلی وبسایت های دیگر یا پست های آن ها را به صورت انکرتکست لینک کنیم. اگر نمی دانید که انکرتکست چیست، ما در دوره لینک سازی داخلی انکرتکست را برای شما توضیح داده ایم که در پاورپوینت این کارگاه نیز وجود دارد.

اگر شما در پست هایتان، وبسایت هایی که امتیاز و محبوبیت بالایی نزد گوگل دارند را لینک کنید، امتیاز پست شما بالاتر می رود. فقط باید دقت داشته باشید که لینک هدف شما حتما در حوزه و راستای محتوای شما باشد. به عنوان مثال ما اگر بخواهیم در همین پست لینک سازی خارجی انجام بدهیم، باید وبسایت وبسیما که در همین حوزه سئو کار می کند را لینک کنم. برای انجام اینکار در محیط وردپرس حتما ویدیوی آموزشی مربوط به این بخش را ببینید.

اصول لینک سازی خارجی

در قسمت آخر این کارگاه میخواهیم یک سری نکات احتیاطی و اصول لینک سازی خارجی رو به شما بگوییم تا لینک سازی خارجی شما کیفیت بهتری داشته باشد و در سئوی وبسایت شما تاثیر بیشتری بگذارد. برای اینکار به عوامل زیر توجه کنید:

۱. اعتبار دامنه هدفی که لینک می کنید

۲. مرتبط بودن محتوای شما و محتوای وبسایت هدف

۳. هم زبان پست شما با زبان وبسایت هدف

 سوالات متداول در زمینه ی لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی به معنای ایجاد پیوند بین یک صفحه از وبسایت شما با وبسایت دیگری است.

لینک سازی داخلی با لینک سازی خارجی تفاوت دارد؟

 بله تفاوت دارد. اگر وبسایت شما را مانند خانه ای تصور کنیم که می خواهید آن را برق کشی کنید، لینک سازی خارجی سیم کشی های خارجی برق به ساختمان شما هستند. در حالی که لینک سازی داخلی همانند سیم کشی داخلی ساختمان شما است.

تفاوت لینک خارجی و بک لینک در چیست؟

دو وبسایت آ و ب را در نظر بگیرید. هنگامی که وبسایت آ در مطلب خود وبسایت ب را اشاره می کند، وبسایت ب یک بک لینک از وبسایت آ دریافت کرده است و وبسایت آ یک لینک خارجی به وبسایت ب دارد.

آرشیو دانلودهای کارگاه

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *