همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون در واقع مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف از گرفتن آزمون SAT ترکیه ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است که هیئت دانشگاه وظیفه طراحی سوالات و نحوه برگزاری را دارد و در نهایت ارزیابی توسط ETS یا همان انجمن خدمات ارزیابی تحصیلی اداره و ساماندهی می شود.
اگر شما قصد قبولی در این آزمون را داشته باشید، می بایست در آزمون SAT 1 قبولی خود را کسب کنید چراکه این آزمون از دو بخش تشکیل شده است که اولی SAT 1 و دومی SAT 2 می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در تریکه را داشته باشند کافی است که نمره قبولی را در SAT 1 داشته باشند چراکه SAT 2 در تریکه برگزار نمی شود.
اگر شما قصد شرکت در این دوره را داشته باشید بهتر است بدانید که این آزمون از ۱۵۴ تست تشکیل شده است که ۵۲ تست آن به Reading تعلق دارد و ۴۴ تست آن به Writing و ۵۸ تست دیگر آن به فهم و مهارت ریاضیات دانشجو بستگی دارد.

زمان برگزاری این آزمون

اگر شما قصد شرکت در آزمون SAT ترکیه را داشته باشید باید در نظر بگیرید که این آزمون در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن برگزار می شود و زمان اعلام نتیجه نهایی معمولا ۳ تا ۶ هفته بعد از تاریخ برگزاری آزمون می باشد.
نمرات بخش نگارش مقاله نیز چند روز پس از دریافت نمرات نهایی برای داوطلب ارسال می‌شود. در مورد دانشگاه‌های دریافت کننده نمره داوطلب نیز حدود ۱۰ روز پس از دریافت نمره توسط داوطلب، آنها نیز نمره را دریافت می‌کنند.

برای قبولی در دانشگاه به چه نمره ای نیاز است؟

پاسخ این سوال در واقع بستگی به دانشگاه و رشته ای که قصد تصیل در آن را دارید ارتباط دارد اما بدیهی است که هرچه نمره بیشتری را کسب کنید، شانس شما قبولی شما در دانشگاه های معتبر بیشر است اما موضوع مهمی که توجه بسیاری به خود جلب می کند این که آزمون SAT برخلاف آزمون های دیگر مانند YOS که دانشجوی ترک را به دیگر دانشجو های غیر ترک ترجیه می دهد، آزمون SAT اینطور نیست و شما را در رده دانشجو های ترک رده بندی می کند. در واقع در آزمون SAT ترکیه شما شانس برابری با دانشجو های ترک زبان را دارید و این موضوع برای دانشجو های غیر ترک زبا از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه آزمون SAT ترکیه چقدر است؟

هزینه آزمون SAT ترکیه ۵۲ دلار است .کشور ترکیه این آزمون را در تاریخ هایی که بالاتر به آن اشاره کریدم در شهر های آنکارا، استانبول و ازمیر برگزار می کند.

مدارک شناسایی لازم جهت شرکت در آزمون SAT ترکیه

۱- دانشجو باید کارت شناسایی عکس دار و یا کارت دانش آموزی معتبر را به همراه داشته باشد. البته باید گفت که کارت دانش آموزی شما باید اعتبار زمانی از تاریخ دسامبر سال جاری را داشته باشد ( انی موضوع مهمی است که باید حتما به خاطر داشته باشید ).
۲- مورد بعدی این است که دانجشو باید اصل مدارک را به همراه داشته باشد و مدارک الکترونیکی و یا کپی مدارک قابل قبول نمی باشد.
۳- مورد سوم این است که نام و نام خانوادگی باید به صورت کامل روی مدارک خود قید شده باشد.
۴- مورد بسیار مهم این است که عکس روی کارت آزمون دانشجو باید با عکس کارت شناسایی به لحاظ ظاهری کاملا تطابق داشته باشد چراکه اگر این امر رعایت نشود، شما نمی توانید در این آزمون شرکت کنید؛ همچنین عکس ارائه شده برای مدارک شرکت در آزمون باید در سال اخیر گرفته شده باشد تا با ظاهر کنونی داوطلب مطابقت نماید.
۵- مورد بعدی این است که مدارک ارائه شده باید به زبان انگلیسی و دارای تصویر واضح باشند.
۶- و مورد آخر هم این است که داوطلب باید در زمان برگزاری آمادگی جسمی و ذهنی داشته باشد.

قانون استفاده از ماشین حساب در آزمون اس ای تی چطور است؟

در برخی از قسمت های آزمون شما مجاز هستید که از ماشین حساب استفاده کنید چراکه آزمون SAT ترکیه با هدف ارزیابی مهارت داوطلبان برگزار می شود. نکته مهم این است شما نمی توانید از ماشین حساب مشترک در این آزمون استفاده کنید و حتما باید ماشین حساب شخصی خودتان را داشته باشید چراکه برگزار کنندگان آزمون هیچگونه ماشین حسابی در اختیار داوطلبان قرار نمی دهند.
شما نمی توانید در بخش درک مطلب، زبان و اشیاء از ماشین حساب استفاده نمایید چراکه ماشین حساب در این بخش ها ممنوع می باشد و تنها در بخش ریاضیات و تنها برای برخی از سوالات مجاز به استفاده از ماشین حساب هستید و نباید در زمان های دیگر از ماشیت حساب استفاده کنید.
نکته مهم: اگر در بخش های گفته شده از ماشین حساب جهت تقلب و جابجایی برگه سوالات استفاده نمایید، شما نمره آزمون را از دست خواهید داد.

نتیجه گیری

اگر شما قصد تحصیل در ترکیه و شرکت در آزمون SAT ترکیه را دارید در ابتدا باید به زمان برگزاری توجه داشته باشید چراکه همینطور که بالاتر گفته شد فقط در ۷ ماه این آزمون برگزار می شود و در ماه های دیگر نمی توانید در این آزمون شرکت کند.
اگر شما به فکر شرکت در آزمون SAT ترکیه هستید، یادتان باشد که قسمت مهم آزمون مدارکی است که باید در هنگام برگزاری در اختیار داشته باشید در غیر این صروت نمی توانید در این آزمون شرکت کنید.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *