سئو چیست؟(بهینه سازی موتور های جستجو) و تاثیر عوامل مختلف بر آن

امیررضا

انتشار در: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

تگ title چیست؟

تگ title  یک برچسب  عنصر HTML است که عنوان یک صفحه وب را مشخص می کند.

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا یک ویژگی HTML است که خلاصه ای از یک صفحه وب را ارائه می دهد.

کلمه ی کلیدی چیست؟

از منظر جستجوگر ، کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در موتور جستجو تایپ شده یا گفته می شوند.

تگ h2 چه کمکی به توسعه ی موتور های جستجو میکنند؟

آنها به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان وب سایت می گویند محتوای صفحات در مورد چه چیزی خواهد بود.

تکامل سئو

در این مقاله ضمن معرفی سئو و ارزش آن،قصد داریم عوامل مختلفی را که روی کیفیت سئو تاثیر میگذارد بررسی کنیم.

این راهنما هم برای افراد مبتدی و هم برای سطوح پیشرفته مفید و کاربردی است.

با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این عمل افزایش کمیت و کیفیت ترافیک  وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجو است.

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در

صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

 SEO  شامل چه مواردی میشود؟

برای درک معنای واقعی سئو ، بیایید این تعریف را بشکنیم و به بخش های زیر نگاه کنیم:

کیفیت ترافیک

شما می توانید همه بازدید کنندگان در جهان را به خود جلب کنید ، اما اگر آنها به سایت شما بیایند و ببینند که سایت شما مرتبط با آنچه میخواستند نیست دلسرد و شاکی میشوند!بنابراین این یک ترافیک با کیفیت نیست.شما به بازدیدکنندگانی نیاز دارید که واقعا به آنچه میگویید و انجام میدهید علاقه مند باشند.

حجم ترافیک

حجم ترافیک وب سایت مهمترین فاکتوری موفقیت یک وب سایت تلقی شده است” ، اما این اظهار نظر دارای شرایطی می باشد. اگرچه ترافیک یک وب سایت یک شریان حیاتی وب سایت است، اما کیفیت ترافیک به مراتب مهمتر از کمیت آن است.

نتایج طبیعی یا ارگانیک

تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها (نتایج موتور های جستجو) را تشکیل می دهند. ترافیک ارگانیک هرگونه ترافیکی است که نیازی نیست برای آن پرداختی کنید.

ترافیک جستجوی ارگانیک به طور خاص هرگونه ترافیکی بدون پرداخت هزینه از طریق SERP ها است.

نحوه ی کار SEO

در این بین سئو به عنوان ابزاری برای نبرد با موتورهای جستجو، توسط کارشناسان سئو و وبمسترها مورد استفاده قرار می گیرد. آنها می دانند که به واسطه سئو می توانند ترافیک بیشتر و رتبه بالاتری در نتایج جستجو کسب کنند.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است: Google (یا هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید) کرولر ها یا خزنده ای دارد که خارج می شود و اطلاعات مربوط به تمام مطالبی را که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع می کند. کرولر ها تمام ۱ ها و ۰ ها را به موتور جستجو باز می گردانند تا یک فهرست ایجاد کنند. سپس این شاخص از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام داده ها را با پرس و جو شما مطابقت دهد.

عوامل زیادی وجود دارد که وارد الگوریتم موتور جستجو می شوند و در اینجا چگونگی طبقه بندی گروهی از متخصصان اهمیت آنها آورده شده است:

عوامل موثر در رتبه بندی گوگل

عوامل موثر در رتبه بندی گوگل [۲]

یادگیری همه چیز درباره ی SEO

این بخش از سایت ما به شما در یادگیری همه چیز درباره ی سئو کمک می کند.

در اینجا یک مرور کلی وجود دارد:

ساخت SEO-friendly برای سئو

گوگل وب سایتی که لینک دهی مطالب آن به صورت سئو فرندلی (مطابق با استاندارد های گوگل) باشد را دوست داشته و به آن ها امتیاز مثبت میدهد. همچنین در مورد این مسئله سایت هایی هم که آدرس دهی مناسبی ندارند نمره منفی می توانند داشته باشند.

پس از آمادگی شروع به راه رفتن (!) با کمک سئو وقت آن رسیده است که تکنیک های سئو را در سایت خود اعمال کنید.چه تازه وارد باشید و چه یک متخصص این برای شما الزامی است.

این صفحات به شما کمک می کنند تا با انتخاب نام دامنه دوستانه از SEO گرفته تا بهترین روشها برای پیوندهای داخلی ،و … سئوی سایت خود را بالا برید.

به طور خلاصه SEO-friendly یعنی باب میل گوگل باشید!

محتوا و افزایش نرخ بازدید

یک وبسایت زمانی معنای واقعی یک وبسایت را به خود میگیرد که دارای محتوا باشد.شما میتوانید میلیون ها میلیون محتوا برای سایت خود تولید کنید.اما سئو فاکتور های زیادی برای یک محتوای عالی دارد.

هنگام تولید محتوا باید به موارد زیادی توجه کنید،چون گوگل بسیار هوشمند است.موارد زیر را در سئو رعایت کنید:

استفاده از کلمات کلیدی در تگ title

تگ title  یک برچسب  عنصر HTML است که عنوان یک صفحه وب را مشخص می کند. برچسب های عنوان در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) به

عنوان یک بخش قابل کلیک برای یک نتیجه مشخص نمایش داده می شوند و برای قابلیت استفاده ، سئو و به اشتراک گذاری آن صفحه مهم هستند.

عنوان یک صفحه وب به معنای توصیف دقیق و مختصر از محتوای یک صفحه است.

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا یک ویژگی HTML است که خلاصه ای از یک صفحه وب را ارائه می دهد. موتورهای جستجو مانند Google غالباً توضیحات متا را در نتایج

جستجو نشان می دهند که می تواند بر نرخ کلیک تاثیر بگذارد.

بنابراین بهتر از است در بخش توضیحات متا،کلمات کلیدی و جذاب را به کار ببرید تا مخاطب را جذب کند.

طول متن محتوا

هر چه متن محتوا طولانی تر باشد،شانس موفقیت آن بیشتر است.معمولا محتواهای ۲۰۰۰ کلمه ای میتواند در این زمینه خوب باشد.

اما هم‌زمان نباید فراموش کنیم که سایت های زیادی هستند با مقالات ۱۰۰۰۰۰ کلمه ایاما شانسی دربرابر ویکی پدیا با مقالات ۳۰۰ کلمه ای ندارند.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر روی سئو

تصاویر برای اطمینان از دسترسی بیشتر و جذابیت برای کاربران بسیار مهم هستند ، اما از نظر سئو از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اول ، آنها اطلاعات مهم متنی را به موتورهای جستجو می دهند. دوم ، تصاویر بهینه شده بارگذاری صفحه را تسریع می کنند و این باعث افزایش جذب کاربر و رتبه بندی موتورهای جستجو می شود.

برای اینکه بهترین مارک تجاری خود را در زمینه جستجوگرها داشته باشید ، باید اصول بهینه سازی تصویر را درک کنید.

بهینه سازی تصویر فرایند ایجاد و ارائه تصاویر با کیفیت بالا در قالب ، اندازه و وضوح ایده آل برای افزایش درگیری کاربر است. این همچنین شامل برچسب

زدن دقیق تصاویر است تا کرولر ها (خزندگان) موتور جستجو بتوانند آنها را بخوانند و متن صفحه را درک کنند.

مطابق با HTTP Archive ، تصاویر بطور متوسط ​​۲۱٪ از وزن کل صفحه وب تا نوامبر ۲۰۱۸ تشکیل داده اند. از آنجا که تصاویر بایت های بیشتری را نسبت به سایر قسمت های یک وب سایت مصرف می کنند ، اندازه و پیچیدگی آنها به شدت بر عملکرد سایت تأثیر می گذارد.

اگر اندازه تصاویر را کاهش دهید بدون اینکه کیفیت را به خطر بیاندازید ، زمان بارگذاری صفحه بهبود می یابد و متعاقباً ، تعداد بازدیدکنندگان وب سایت

نیز بیشتر میشود. یک مطالعه گروه Aberdeen Group نشان می دهد که یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری برابر است با ۷٪ کاهش در تبدیل و حدود ۴۰٪

از مردم وب سایتی را که بیش از سه ثانیه برای بارگیری  طول  بکشد ، ترک می کنند.

مقاله ی ما را در این زمینه مطالعه کنید:

اشتراک گذاری محتوا

برای اینکه محتوایی که ایجاد میکنید بازدید بیشتری داشته باشد،باید توسط هر بازدید کننده به نفر بعدی معرفی شود.بنابراین نیاز است که محتوای شما قابلیت اشتراک گذاری را در خود بگنجاند.

دکمه های اشتراک گذاری را درون صفحاتی که محتوای بلاگ در آنها قرار گرفته است برای مخاطبین وب سایت خود قرار دهید. این کار به شما در افزایش رتبه محتوایی که مینویسید کمک بسیاری میکند.

همچنین میتوانید از رسانه های اجتماعی برای اینکار کمک بگیرید.

پاسخ به کاربران و تاثیر آن روی سئو

نه تنها پاسخ دادن به نظرات باعث ایجاد اعتماد به نفس در مشتریان شما می شود ، بلکه اعتماد به نفس موتور جستجو را نیز تقویت می کند. Google

فقط می خواهد معتبرترین مشاغل را به مشتریان خود توصیه کند.

Google برای بهبود SEO محلی خود ، مشاغل را ترغیب می کند که به بررسی ها پاسخ دهند.

تعداد کلمات کلیدی در محتوا

کلمات کلیدی SEO از کلمات مفرد گرفته تا عبارات پیچیده متغیر است و در نسخه وب سایت برای جذب ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط ، استفاده می شود.

با این حال ، ادغام کلمات کلیدی فقط شروع است. در صورت استفاده صحیح ، باید از کلمات کلیدی SEO هدفمند برای الهام بخشیدن به محتوای صفحه استفاده شود تا بتواندهدف جستجوگر را برآورده سازد.

از منظر جستجوگر ، کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در موتور جستجو تایپ شده یا گفته می شوند. هنگامی که به طور مؤثر تحقیق و بهینه سازی

شده باشد ، کلمات کلیدی به عنوان مجری برای مخاطبان مورد نظر خود عمل می کنند تا مناسب ترین مطالب را در وب سایت خود پیدا کنند.

تعداد کلمات کلیدی مورد نظر درون متن نیز یکی از عوامل اثر گذار در رتبه سئو سایت است. در گذشته هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتر بود محتوا مورد نظر رتبه ی بهتری در سئو کسب میکرد.

اما امروزه با کارکرد الگوریتم های پیچیده ی گوگل چون الگوریتم پاندا گوگل دیگر نمیتوان با محتوای کم کیفیت بازدید کننده زیادی را جذب نمود. کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را بین سه الی ۵ بار در متن تکرار کنید و البته به صورت هوشمندانه تر از کلمات هم خانواده کلمه ی کلیدی مورد نظر نیز غافل نشوید.

Google’s Panda Update یک فیلتر جستجو است که در فوریه ۲۰۱۱ معرفی شده است به معنای متوقف کردن سایتهایی که محتوای بی کیفیت در نتایج جستجوی برتر Google.

الگوریتم پاندا توسط موتور جستجوی گوگل پشتیبانی می شود و هدف آن نمایش بهتر نتایج به کاربران است.

تاثیر تگ h1 در سئو

در اصل ، فقط با داشتن یک برچسب H1 در صفحات ، به وب سایت خود در رتبه بندی بهتر کمک می کنید. ممکن است این قوی ترین کاری نباشد که می توانید برای بهینه سازی موتور جستجو انجام دهید ، اما برچسب های H1 هنوز برای سئو بسیار مهم هستند. زیرا آنها به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان وب سایت می گویند محتوای صفحات در مورد چه چیزی خواهد بود.

تکامل سئو

الگوریتم های موتور جستجو به طور مکرر تغییر می کنند و تاکتیک های SEO در پاسخ به آن تغییرات تکامل می یابد.
شاید بهترین راه برای برنامه‌ریزی در مورد آینده سئو این است که به دنبال تخلف نباشیم. روندهای ۲۵ سال گذشته نشان از اهمیت بهینه‌سازی اخلاقی
و ایجاد رابطه‌ای قوی با کاربران و تولیدکنندگان محتوا دارد. با گسترش سئو می‌توانیم شاهد افزایش مقررات و جریمه برای هر نوع عمل سوال‌ برانگیزی
باشیم.

 

موفق باشید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *