راه اندازی کسب و کار اینترنتی

یک کارآفرین کیست و چگونه میتوانیم به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم؟

به همراه معرفی کارآفرینان بزرگ و سخنان و راهنمایی های آن ها

یکی از بزرگ‌ترین مزایای کارآفرینی برای کارآفرینان چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین مزایای کارآفرینی، پتانسیل بالای آن برای شناسایی و تقویت توانمندی‌های مدیریتی کارآفرین است.

عوامل محیطی موثر بر کارآفرینی کدام اند؟

• فضای سیاسی
• سیستم قانونی
• شرایط اقتصادی
• شرایط اجتماعی
• وضعیت بازار
• امنیت

انواع کار آفرینی کدام است؟

۱. کارآفرینی در کسب‌وکارهای کوچک

۲. کارآفرینی در استارتاپ مقیاس‌پذیر

۳. کارآفرینی در شرکت‌های بزرگ

۴. کارآفرینی اجتماعی

۵. کارآفرینی اینترنتی و کارآفرینی سنتی

کارآفرینی چگونه باعث رشد نوآوری و خلاقیت و شکل گرفتن شرکت‌ها و سازمان‌های کارآمدتر می‌شود؟

کارآفرینی می‌تواند با تکیه‌بر مهارت‌ها، ایده و خلاقیت کارآفرینان موجب رشد و تقویت خلاقیت و نوآوری در جامعه شود. این به‌نوبه خود باعث ایجاد جوّ بهتر و پویاتری در فضای کسب‌وکار و شکل گرفتن شرکت‌ها و سازمان‌های خلاق‌تر و کارآمدتری خواهد شد.

در حالی که تعریف کارآفرینی برای دهه‌ها ثابت مانده است ،اما امکانات برای کارآفرینان تکامل یافته است. به این فکر کنید: 100 سال پیش ، کارآفرین چه گزینه هایی داشت؟ اگر مهارت ساختن چیزی را نداشتید و سرمایه ای برای خرید چیزی نداشتید ،شانسی برای کارآفرینی وجود نداشت.

امروزه تعداد کارآفرینان به سرعت به جلو حرکت کرده و امروز ۵۸۲ میلیون کارآفرین در جهان وجود دارد.

کارآفرین
کارآفرین [۱]

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی عمل ایجاد شغل یا مشاغل در حین ساخت و مقیاس کردن آن برای ایجاد سود است.

با این حال ، به عنوان یک تعریف اساسی برای کارآفرینی ، کمی محدود کننده است. تعریف کارآفرینی مدرن تر نیز در مورد تغییر جهان با حل مشکلات بزرگ است. مانند آغاز تحولات اجتماعی ، ایجاد یک محصول ابتکاری یا ارائه یک راه حل جدید برای تغییر زندگی.

آنچه تعریف کارآفرینی به شما می گوید این است که کارآفرینی همان کاری است که افراد می کنند تا حرفه و رویاهای خود را به دست بگیرند و آن را در جهت ساخت زندگیشان هدایت کنند.

این در مورد ساختن یک زندگی به تعبیر خود شماست. بدون رئیس بدون برنامه محدود. و هیچ کس شما را عقب نگه نمیدارد. کارآفرینان می توانند اولین گام را برای تبدیل شدن جهان به مکانی بهتر برای هر کس که در آن است بردارند.

کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) یک مفهوم چندوجهی است و محققان علوم مختلف اعم از اقتصاد، جامعه‌شناسی، روانشناسی و… در تئوری‌ها و تعاریف خود، هر کدام به یک وجه از این مفهوم پرداخته‌اند. آن‌ها در طول زمان تعاریف متفاوتی از کارآفرینی داشته‌اند و هر کدام بر بعد خاصی از فرایند کارآفرینی متمرکز شده‌اند. ویکی پدیا

کارآفرین کیست؟ تعریف کارآفرین

کارآفرین شخصی است که با هدف ایجاد سود ، شغلی را راه اندازی می کند.

این تعریف کارآفرین می تواند کمی مبهم اما به دلایلی خوب باشد. یک کارآفرین می تواند فردی باشد که اولین فروشگاه اینترنتی خود  یا اولین مزرعه ی پرورش شتر مرغ خود را راه اندازی کند!

کارآفرین کسی است که شغل جانبی را شروع می کند که در نهایت می تواند یک کار تمام وقت و پایدار برای کارمندان ایجاد کند.

کارآفرین (به انگلیسی: Entrepreneur)، فردی است که با صرف زمان و انرژی لازم، منابع، نیروی کار، مواد اولیه و سایر دارایی‌ها را به گونه‌ای هماهنگ می‌سازد که ارزش آن‌ها یا محصولات حاصل از آن‌ها نسبت به حالت اوّلیه‌اش افزایش یابد (ایجاد ارزش افزوده کند). کارآفرینان با مهارتی که در تشخیص فرصت‌ها و موقعیت‌ها و ایجاد حرکت در جهت توسعهٔ این موقعیت‌ها دارند، پیشگامان حقیقی تغییر در اقتصاد و تحولات اجتماعی محسوب می‌شوند.ویکی پدیا

با این حال ، معنای کارآفرین بسیار بیشتر از اینکه ایجاد شغل باشد، است. کارآفرینان برخی از قدرتمندترین ترانسفورماتورهای جهان هستند.

کارآفرینان امکانات و راه حلهایی را در جایی مشاهده می کنند که یک فرد معمولی فقط دلخوری ها و مشکلات را می بیند.

دانستن اینکه یک کارآفرین کیست می تواند به افراد بیشتری کمک کند که ارزشی را به جهان اضافه کنند.

معنای کارآفرینی چیست؟

معنای کارآفرینی شامل کارآفرینی است که برای ایجاد تغییر در جهان اقدام می کند. این که آیا کارآفرینان نوپا مشکلی را که روزانه بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند ، حل می کنند  یا چیزی انقلابی می سازد که جامعه به وسیله ی آن پیشرفت می کند ، همه آنها یک چیز مشترک دارند: عمل.

کارآفرینان یک ایده را می گیرند و آن را اجرا می کنند. کارآفرینی  اجرای ایده ها است.

معنای کارآفرین را از کارآفرینان واقعی بشناسید

احمد کلاته متخصص کارآفرینی اینترنتی
احمد کلاته متخصص کارآفرینی اینترنتی [۳]

احمد کلاته،متخصص کارآفرینی اینترنتی

“من احمد کلاته، متخصص کارآفرینی اینترنتی هستم. از سال 88 اولین سایت فروش تجهیزات هیدرولیک را در ایران راه‌اندازی کردم و بر اساس تجربه‌ای که به دست آوردم، وارد حوزه آموزش بازاریابی اینترنتی شدم. هدف اصلی من این بود که هزینه‌هایی که انجام دادم و وقتی‌که برای کسب این تجربیات گذاشتم را بتوانم در اختیار دیگران بگذارم.

تا امروز نزدیک به ۵۴ هزار نفر در دوره‌های رایگان ما شرکت کرده‌اند و از این تعداد، درصد بالایی از افرادی که در دوره جامع نیز حضورداشته‌اند، توانسته‌اند زندگی مالی خود را متحول کنند. خانم خانه‌داری داشتیم که فروش او صفر بود و امروز با فروش اینترنتی بازی‌های فکری توانسته‌اند به فروش بسیار بالایی دست پیدا کنند.

آقایی را داشتیم که دانشجو بودند و خودشان می‌گفتند که قبل از حضور در این کلاس‌ها در مرحله صفر بودند و مدتی پس از دوره توانستند به درآمد بالایی برسند. آموزش‌های ما صرفاً به افراد نیست و برای شرکت‌ها هم دوره‌هایی را در نظر گرفته‌ایم. به‌عنوان نمونه شرکت دیزل ایران که قبل از آموزش‌ها هم فروش خوبی داشتند اما برای گذراندن این دوره، فروش آن‌ها چند برابر شد. کارمندان، دانشجویان و اقشار مختلفی در دوره‌های ما شرکت کرده‌اند و توانسته‌اند به فروش بسیار مطلوبی برسند. کارمندانی بوده‌اند که پس از مدتی شغل خود را رها کرده‌اند تا تمام وقت به فروش اینترنتی بپردازند.”

Altimese Nichole

Altimese Nichole
[۴] Altimese Nichole
 معنی کارآفرین چیست؟ Altimese Nichole ، بنیانگذار سهام NicholeNicole ، “بسیاری از آنها از تبدیل

شدن به یک کارآفرین هیجان زده می شوند اما وقتی واقعیت رخ می دهد دلسرد می شوند. کارآفرینی

به معنای این است که فراتر از احساس هیجان ، به اهداف خود متعهد باشید. در این راه مقاوم باشید و

همیشه “چرا” ها را در خاطر داشته باشید. ”

 

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت NeuroFlow

مدیر عامل شرکت NeuroFlow
[۵]مدیر عامل NeuroFlow
معنی کارآفرینی چیست؟ بنیانگذار و مدیر عامل شرکت NeuroFlow میگوید: “کارآفرینی به معنای بودن

فردی است که مایل به جهش است ، به اندازه کافی تلاش میکند تا همه چیز در اطراف شما را بهتر کند

، همه به نام حل مشکلات است زیرا هیچ کس دیگری توانایی یا تمایل ندارد.”

 

 

Jolijt Tamanaha

Jolijt Tamanaha
[۶] Jolijt Tamanaha

معنای کارآفرین برای Jolijt Tamanaha، مدیر بازاریابی و امور مالی Fresh Prints ، متفاوت است و می

گوید: “کارآفرینان به یک لیست پایان ناپذیر از مشکلات با رشادت ، اشتیاق و انرژی می پردازند.  ”

 

 

اهمیت کارآفرینی

واقعاً کارآفرینی چیست؟ و چرا اینقدر مهم است؟ کارآفرین شخصی است که در جهان مشکلی را می بیند و بلافاصله روی ایجاد راه حل تمرکز می کند.

آنها رهبرانی هستند که به خودی خود اعتصاب می کنند تا جامعه را بهبود بخشند. مشاغل و  محصول جدیدی ایجاد می کنند ، آنها دائماً برای اطمینان از پیشرفت جهان اقدام می کنند. در فرایند درک کارآفرینی، بیایید بررسی کنیم که چرا کارآفرینان در جامعه مهم هستند.

کارآفرینان شغل ایجاد می کنند

بدون کارآفرینان ، شغل وجود نخواهد داشت. کارآفرینان این خطر را میپذیرند که خودشان را به کار بگیرند. سرنوشت آنها برای ادامه رشد مشاغلشان سرانجام منجر به ایجاد شغل جدید می شود. با ادامه فعالیت آنها ، مشاغل بیشتری ایجاد می شود. بنابراین ، کاهش نرخ بیکاری باعث میشود که افراد زندگی بهتری برای خود و خانواده های خود بسازند.

نوآوری کارآفرینان

برخی از بزرگترین فناوری های امروز جامعه از مشاغل حاصل شده اند. پیشرفت های فناوری از نیاز به حل مسئله ، ایجاد کارآیی یا بهبود جهان ناشی می شود. بنابراین ، در دوره هایی که پیشرفت بیشتری در فن آوری وجود دارد ، معمولاً به دلیل وجود یک کارآفرین است.

کارآفرینان تغییر ایجاد می کنند

کارآفرینان رویای بزرگی را می بینند ، بنابراین به طور طبیعی برخی از ایده های آنها باعث تغییر جهان می شوند. آنها ممكن است محصولی جدید ایجاد كنند كه مشكلی را برطرف كند یا اینكه چالشی را برای کشف چیزهایی كه قبلاً كشف نشده است ، به وجود آورند.

بسیاری اعتقاد دارند که کارآفرینان با محصولات ، ایده ها یا مشاغل خود ، دنیا را بهبود می بخشند.

کارآفرینان به درآمد ملی اضافه می کنند

کارآفرین ثروت جدیدی را در یک اقتصاد ایجاد می کند. ایده های جدید و محصولات یا خدمات بهبود یافته از کارآفرینان امکان رشد بازارهای جدید و ثروت جدید را در یک اقتصاد ایجاد می کند. علاوه بر این ، افزایش سطح اشتغال و درآمد می تواند به درآمد ملی اضافه کند.

کارآفرینی فقر را کاهش می دهد

با وجود کارآفرینان، امروزه تعداد بیشتری از مردم از فقر بیرون کشیده می شوند. این احتمالاً به دلیل جهانی شدن است. امکان اتصال به میلیونها و میلیاردها نفر از طریق اینترنت ، به کارآفرینان جدید این امکان را می دهد تا مشتریان را در سرتاسر جهان پیدا کنند.

بنابراین ، کسانی که می خواهند از طریق اینترنت درآمد کسب کنند ، می توانند این کار را انجام دهند تا  فقر را کم کنند.

کارآفرین
کارآفرین [۷]

چرا مردم کارآفرین می شوند؟

برای تغییر جهان

بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند دنیا را بهتر کنند. برخی از کارآفرینان از مشاغل خود به عنوان راهی برای جمع آوری سریع سرمایه برای فقرا  استفاده می کنند. برای کارآفرینان اجتماعی ، ایجاد یک امپراتوری به معنای ایجاد یک دنیای بهتر برای همه است.

آنها رئیس نمی خواهند

کارآفرینان غالباً با داشتن یک رئیس مبارزه می کنند. آنها اغلب احساس خفگی ، محدودیت و عقب ماندگی می کنند. ممکن است برخی از کارآفرینان احساس کنند که روش مؤثرتری در انجام کارها دارند.  در نهایت ، آنها برای موفقیت در شرایط خودشان به کارآفرینی جذب می شوند.

آنها می خواهند در هر کجا کار کنند

همراه با انعطاف پذیری در ساعات کار ، کارآفرینی در بین افرادی که نمی خواهند به یک مکان خاص گره خورده باشند محبوب است. ممکن است کارآفرینان بخواهند هر روز از یک مکان کار نکنند ، زیرا ممکن است برای آنها کسل کننده باشد.

اگر به دنبال آزادی کار در هر نقطه از جهان هستید ، شاید شیوه زندگی کارآفرین مناسب شما باشد.

آنها نمی توانند شغلی پیدا کنند

بسیاری از افراد وقتی نتوانند شغلی پیدا کنند ، به سمت کارآفرینی میروند. اخراج ، فقدان تجربه یا سابقه کیفری می تواند مانع از رسیدن به یک شغل شود. آنها به جای اینکه از وضعیتشان شکست بخورند ، فرصت های جدیدی را برای خود ایجاد می کنند.

آنها کنجکاو هستند

کارآفرینان دوست دارند جواب این سؤال را پیدا کنند ، “چه خواهد شد اگر …” آنها تجربی هستند. کارآفرینان عاشق یادگیری هستند. آنها برای پیشبرد دانش خود مرتباً کتابهای تجاری می خوانند. بنابراین به طور طبیعی ، کارآفرینی به آنها متوسل می شود زیرا انجام این کار به آنها امکان می دهد تا در کمترین زمان بیشترین یادگیری را داشته باشند. کنجکاوی آنها امکان ادامه رشد آنها را فراهم می آورد.

آنها جاه طلب هستند

کسانی که عاشق رسیدن به اهداف دشوار و نقاط عطف هستند ، کارآفرین اند.

هیچ محدودیتی وجود ندارد که یک کارآفرین چقدر بتواند درآمد کسب کند و بنابراین آنها همیشه می توانند برای دستیابی به سطوح بالاتر  تلاش کنند.از آنجا که هیچ محدودیتی برای دستیابی به آنها وجود ندارد ، کارآفرینان دائماً خود را بیشتر از آنچه تصور می کردند در حال رشد و دستیابی میبینند. وقتی موانعی در مقابل آنها ایجاد می شود ، راه حل رسیدن به هدف خود را پیدا می کنند.

کارآفرینان غیر قابل توقف هستند.

نقل قول های کارآفرینان

“کارآفرین همیشه در جستجوی تغییر است ، به آن پاسخ می دهد و از آن به عنوان یک فرصت استفاده می کند.” پیتر دراکر ، به نقل از کارآفری

“از همان روز نخست من به عنوان کارآفرین ، احساس کردم تنها ماموریتی که در کسب و کار دنبال می کنم این است که زندگی مردم بهتر شود.” به نقل از کارآفرین ریچارد برانسون

“کارآفرینان فقط کسانی هستند که می دانند بین مانع و فرصت اختلاف اندکی وجود دارد و می توانند هر دو را به نفع خود تبدیل کنند.” نیکولو ماکیاولی ، به نقل از کارآفرین

“کسی که مشکلی را می بیند ، یک انسان است. کسی که راه حلی می یابد ، بینا است و کسی که بیرون می رود و کاری در مورد آن انجام می دهد ، یک کارآفرین است. ” به نقل از کارآفرین نووین جاین

 

“کارآفرینی در مورد ایده ها نیست. این در مورد عملی کردن ایده ها است. ” به نقل از کارآفرین اسکات بلسی

امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله لذت برده باشید.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۱.https://youmatter.world/en/definition/definitions-social-entrepreneurship-definition-principles-and-perspectives/

۲.https://www.afkarnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-26/915058-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%87

۳.https://altimesenichole.wordpress.com/

۴.https://njii.com/2019/09/09/interview-with-chris-molaro-ceo-co-founder-neuroflow/

۵.https://www.bizjournals.com/stlouis/blog/biznext/2015/05/st-louis-startup-moving-to-new-york.html

۶.https://femme-project.eu/the-entrepreneurial-process/

https://www.oberlo.com/blog/what-is-entrepreneurship

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن