کارگاه آموزشی ارائه آسانسوری – چگونه هر سرمایه گذاری را شیفته ی کسب و کار خود کنیم؟

ارائه آسانسوری قدیمی ترین و پر کاربردترین روشی است که بسیاری از بزرگترین استارتاپ ها برای جذب سرمایه گذار و فروش از آن استفاده کرده اند.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فرض کنید شما در اتاق انتظار مطبی نشسته اید، کارفرمای خاصی را دیده اید که می دانید می تواند شما را در آینده کاریتان کمک کند و از طرفی بزودی منشی شما را صدا می کند تا به اتاق دکتر بروید. چگونه سعی می کنید در فرصت کمی از خودتان برای آن شخص بگویید تا مجذوب شما شود؟ بهترین روش، ارائه آسانسوری است. با ما تا آخر این پست همراه باشید تا این روش بسیار کاربردی را یاد بگیریم.

آنچه در بخش قبل آموختید

 • هوش هیجانی چیست؟
 • ۵ اصل هوش هیجانی

چه زمانی از ارائه آسانسوری استفاده کنیم؟

حتما برای شما پیش آمده که بخواهید به صورت اجمالی و خلاصه خودتان را به کسی معرفی کنید ولی هم زمانتان کوتاه است و هم تعریف مختصر و درستی آن لحظه توی ذهنتون نمیاد. یکی از معروف ترین و بهترین راه هایی که برای این مواقع مناسب است، استفاده از ارائه آسانسوری است. این روش به خیلی از بیزینس من های معروف کمک کرده و خیلی پرکاربرد در جذب افراد متفاوت است. این روش در اصل نه در فروش بلکه در واقع برای جذب افراد به شخصیت شما است که بعد از آن شما می توانید تعاملی خوب با افراد داشته باشید.

حالا بریم سراغ اصل مطلب، ارائه آسانسوری چیست و چگونه باید برای آن آماده باشیم؟

ارائه آسانسوری چیست؟

ارائه آسانسوری، چکیده و مختصر سریع از پیشینه و تجربه شماست که اطلاعات درآن کمی بیشتر از یک کارت ویزیت و کمی کمتر از یک بروشور است. دلیل اینکه اسم آن را ارائه آسانسوری گذاشته اند این است که شما باید بتوانید در طول حرکت یه آسانسور یعنی در حدود ۳۰ ثانیه خودتان را معرفی کنید و شخص مقابلتان رو مجذوب خود کنید. این ارائه، توضیح در مورد خودتان، گذشته تان، فعالیت اکنونتان و آنچه در آینده میخواهید انجام دهید، است.

شروع ارائه آسانسوری

عموما درصورت اینکه خودتان شروع نکنید، این ارائه با این سوال طرف مقابل که ” از خودت برای من بگو ” شروع می شود. در ارائه آسانسوری نیاز نیست که کل سابقه کار و گذشته خودتان را بیان کنید بلکه با توجه به شرایط موجود میان شما و طرف مقابل، آنچه را که نیاز اساسی است و کمک می کند تا طرف مقابل بهتر جذب شما شود را بیان کنید.

افزایش جذابیت و ماندگاری

ارائه شما باید به طوری جذاب باشد که باعث شود در زمان کوتاهی طرف مقابلتان علاقه مند به شما شده و شما و ایده تان در ذهنش ماندگار شود. سعی کنید بیشتر از مهارت هایی که باعث افزایش ارزش و مقام شما برای شخص مقابلتان می شود، استفاده کنید.

مهم ترین چیزی که باعث می شود ارائه شما بهتر و بهتر شود، تمرین است.

راه حل و تمرین برای ارائه آسانسوری

سعی کنید زیاد تمرین کنید تا هنگام ارائه تان کاملا مسلط باشید. نه آنقدر آرام و خشک بیان کنید که رباتیک به نظر برسد و نه آنقدر تند که باعث گیج شدن و آشفتگی شخص مقابلتان شود. برای تمرین می توانید در مقابل آینه صحبت کنید و یا صدای خود را ضبط کنید و همچنین می توانید در محیط کارتان با همکارتان تمرین کنید. در هنگام صحبت سعی کنید مثبت و انعطاف پذیر باشید تا ذهنتان باز باشد و بتوانید بهترین استفاده را از زمان ببرید. موضوع مهم دیگری که هنگام ارائه مهم است، تمرکز شما بر روی هدفتان است. تمرکز کامل بر روی هدف باعث می شود تا در هنگام صحبت در جهت درستی باشید و در نهایت به موفقیت شما می انجامد.

نکته ی پایانی

حواستان باشد که به درستی طرف مقابلتان رو بشناسید تا سطح بیان گفتار شما به شکلی باشد که برای آن شخص کاملا گیرا باشد و باعث گیج شدنش نشود. حواستان باشد که همراه خود همیشه کارت ویزیت داشته باشید و بعد از اتمام صحبتتان آن را به شخص مقابلتان بدهید یا به نحوی راه تماس و ارتباطی با او به اشتراک بگذارید تا ارتباطتان پس از آن تمام نشود. در طول بیانتان حواستان به نحوه بیان و تاکید هایتان باشد.

یکی از بهترین روش های ایجاد ارتباط و جذب برای خرید و فروش را باهم یاد گرفتیم. امیدوارم توضیحات امروز برایتان سودمند بوده باشد و بتواند باعث پیشرفت شما در آینده شود.

 سوالات متداول درباره ارائه آسانسوری

ارائه آسانسوری چیست؟

ارائه آسانسوری یکی از متداول ترین روش های بازاریابی سریع است که شما را در زمان کمی به طرف مقابلتان می شناساند.

چه مواقعی بهتر است از ارائه آسانسوری استفاده کنیم؟

 زمانی که در سمینار، کنفرانس یا هر جای دیگری هستید و کسی را می بینید که می دانید اگر بتوانید با او ارتباط برقرار کرده و مجذوب شما شود، می تواند در آینده به شما کمک کند.

مهم ترین رکن برای آمادگی در ارائه آسانسوری چیست؟

مهم ترین رکن برای آمادگی در ارائه آسانسوری، تمرین شماست. کیفیت و تکراری که در تمرین شما وجود دارد باعث تسلط هرچه بیشتر شما برای صحبت با افراد متفاوت می شود.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۲ دیدگاه ها

 1. Mahtab

  دقیق، عالی و کاربردی
  سپاس

  پاسخ
  • عارفه عسکری

   سلام مهتاب عزیزم
   ممنونم از نظرات مثبتت دوست من
   اگه توی دوره های دیگه شرکت کردین بازم نظراتتون رو برامون بفرستید خوشحال میشیم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *