استفاده از هوش هیجانی در کار تیمی _ راهکار طلایی موفقیت در تیم

در تمام کارهای تیمی مشکلاتی وجود دارد که علارغم توانایی های آن تیم همیشه جلوی پیشرفت آن را میگیرد. با استفاده و کنترل هوش هیجانی در کار تیمی شما میتوانید به موفقیت که تیم شما لایقش است برسید.

عارفه عسکری

انتشار در: 19 آوریل 2021
خواندن این مطلب حدود 6 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

در کار تیمی خود مشکلات زیادی دارید؟ به دنبال روشی برای حل مشکلات تیم خود میگردید تا بتوانید نتیجه ی مورد نظر خود را کسب کنید؟ استفاده ی درست از هوش هیجانی همان راه حل آسان ولی معجزه آسایی است که شما به آن نیاز دارید.

بگذارید با شما رو راست باشیم. شما و یا افراد حاضر در تیم شما مشکلی ندارید بلکه مشکل و اشتباه اصلی شما در عدم توجه به هوش هیجانی در کار تیمی خلاصه میشود. هوش هیجانی آن تیکه ی کوچیک ولی مهم پازل موفقیت شماست که اگه بتوانید در مکان درست آن را قرار دهید میتوانید تصویر موفقیت خود را به درستی ببینید. حال  اگر میخواهید با هوش هیجانی بیشتر آشنا شوید و بدانید که چگونه میتوانید از آن در کار تیمی خود استفاده کنید فقط کافیست که در ادامه این دوره ما را همراهی کنید.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • اول:هوش هیجانی چیست؟

  • راه های کنترل هوش هیجانی

قدم اول:هوش هیجانی چیست؟

 هوش هیجانی در کار تیمی

 

هوش هیجانی در اصل به معنی مجموعه ی توانایی هایی مانند خود انگیزشی، کنترل خشم، رفتار درست در زمان درست و … است که به شما کمک میکند در شرایط سخت از خود رفتاری نشان بدهید که بتوانید آن شرایط را به خوبی کنترل کنید. به زبان ساده تر هوش هیجانی به شما کمک میکند که در هر زمان و مکانی رفتاری درست از خود نشان دهید و با کمک آن رفتار بتوانید شرایط را به خوبی کنترل کنید.

:هوش هیجانی طبق تعریف دنیل گلمن نویسنده معروف بخش رفتار و علوم مغزی نیویورک تایمز به این 5 بخش ساده تقسیم میشود.

2.خودتنظیمی (Self-regulation):  خود تنظیمی به این معناست که بتوانیم در لحظه هایی که نیاز داریم رفتار خود را کنترل کنیم و اخلاق و نکات مثبت شخصیت خود را تقویت کنیم و در مرور زمان از ویژگی منفی خود کم کنیم و یا به آن ها جهت جدیدی بدهیم.

3.انگیزش (Motivation) و خودانگیزشی (Self-motivation): خود انگیزی به این معنی است که هدف شما صرفا موفقیت باشدی و با توجه به آن نگذارید هیچ عامل دیگری شما را از رسیدن به هدفتان دور کند.

4.همدلی (Empathy): احساسات دیگر انسان ها را درک کنید و سعی کنید که خود را به جای آن ها قرار دهید.

5.مهارت اجتماعی (Social Skill): با کمک روابطی که با دیگران ایجاد میکنید شما میتوانید آن ها را به سمتی که خودتان میخواهید هدایت کنید و از آن ها در جهت درست کمک بگیرید.

چگونه از 5 اصل هوش هیجانی به درستی استفاده کنیم؟

حال که با 5 اصل کنترل هوش هیجانی آشنا شدید بیاید با کمک مثال هایی به شما آموزش دهیم که چگونه از آنها درست استفاده کنید.

5 اصل هوش هیجانی در کار تیمی

اصل اول: خودآگاهی

شما برای مدیریت و پیشرفت درست کار و زندگی خود نیازمند یک برنامه ریزی درست و برای یک برنامه ریزی درست نیازمند کسب شناخت درست از خود هستید.شما باید حد و مرز خود را بشناسید و باید سعی کنید که بدانید در چه هنگامی خسته، عصبی و یا سردرگم میشوید و بر اساس این شناخت ها برنامه ی زندگی و کاری درستی برای خود ایجاد کنید.

اصل دوم : خودتنظیمی

بعد از اینکه اینکه به شناخت درستی از خود و ویژگی های خود رسیدید وقت آن است که یاد بگیرید چگونه در شرایط لازم این احساسات را کنترل کنید. شما باید سعی کنید که در طول زمان اخلاقاهای مثبت خود را تقویت کنید و از اخلاق های منفی خود بکاهید.بگذارید یک شرایط عادی را با هم تصور کنیم. تیم شما در وضعیت بدی قرار دارد و در کار خود شکست خورده است. شما چکار میکنید؟ شما باید هیجانات خودتونو کنترل کنید و سعی کنید هم به خودتون هم به بقیه آرامش بدید و الکی وقت خود را با عوامل فرعی هدر ندهید.

در اوایل این مسیر احتمالش زیاد است که شما به مشکلات زیادی برخورد کنید اما نا امید نشوید و رو به جلو بروید. میپرسید چگونه؟ گزینه ی بعدی ما را مشاهده کنید.

اصل سوم: انگیزش و خودانگیزشی:

شکست خوردن یک عامل بسیار عادی در هر عرصه ای است. شما مجبور به شکست خوردن هستید اما به هیچ عنوان نباید به شکست های خود عادت کنید و یا دنبال فردی برگردید که شما را به سمت موفقیت ببرد. از شکست های خود درس بگیرید و خود را به سمتی ببرید که دیگر اشتباهات قبلی را تکرار نکنید. در کوتاه مدت شاید این تلاش شما برای خودتان قابل مشاهده نباشد ولی تاثیری که بر شما و یا کسب و کارتان میگذارد بی نهایت مهم و ارزش مند است.

به عنوان مثال اگر شما و تیمتان در مدت زمانی پشت هم یکسره ضرر دادید به جای عصبانیت و یا رها کردن کار سعی کنید با کمک هم به پیدا کردن مشکل بپردازید و سعی کنید که راه حلی مناسب برای آن پیدا کنید.

اصل چهارم:همدلی

شما تا اینجای کار بر خود و اشکالات خود تسلط پیدا کردید حال زمان این است که بتوانید به شناخت مناسبی از دیگران نیز برسید. درک این که دیگران با شما تفاوت ها و شباهت هایی دارند امری ساده است اما وقتی شما میتوانید به همدلی درستی با آن ها برسید که شباهت های خود را با آن ها پیدا کنید و به تفاوت های آن ها احترام بگذارید و سعی کنید به جای تغییر دادن رفتارهایشان آن ها را به درستی بشناسید و کمک کنید که به بهترین نسخه ای که خودشان میخواهند تبدیل شوند.

برای رسیدن به این هدف با کارمندان یا هم تیمی های خود هر چند وقت صحبت کنید و سعی کنید که به آن ها کمک کنید که از لحاظ روحی و فکری در موقعیتی درست قرار بگیرند.

اصل پنجم:  مهارتهای اجتماعی

این اصل یکی از مهم ترین اصل هایی است که شما برای کنترل هوش هیجانی خود به یادگیری آن نیاز دارید.

شما هرچقدر هم که قانون گذار خوبی باشید و تیم شما به خوبی از قانون پیروی کند باز هم به گفتگو و بحث کردن نیاز پیدا خواهید کرد. شما لازم دارید زمانی که میخواهید اصل جدیدی را وارد کار کنید و یا تحولی در کار خود ایجاد کنید به مدت زمان کافی با دیگران بحث کنید و نظرات آن ها ازشان درخواست کنید.

شما با اینکار در وهله ی اول افراد همفکر خود را در مجموعه ای که کار میکنید پیدا میکنید و کار را با آن ها شروع میکنید و سپس دیگران را راضی خواهید کرد که به شما بپیوندند.

نکته ی پایانی

حال که با تمامی اصول کنترل هوش هیجانی آشنا شدید وقت آن است که در تیم و کسب خود از آن استفاده کنید. نظر شما درباره این اصول ما چیست؟ آیا در هیچ یک از این اصول شما نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ فقط کافیست که نظر و سوالات خود را با ما در بخش نظرات وبسایت به اشتراک بگذارید که ما و همکارانمان در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود. به امید اینکه بتوانیم باری دیگر میزبان توجه و نگاه شما عزیزان باشیم.

 سوالات متداول در زمینه ی کنترل هوش هیجانی

چگونه میتوانیم کار تیمی موفقی داشته باشیم؟

شما برای اینکه یک تیم موفق داشته باشید و بتوانید با آن ها به موفقیت برسید لازم دارید که بر روی هوش هیجانی و کنترل آن تمرکز ویژه ای داشته باشید.

هوش هیجانی چیست؟

هوش هیجانی مجموعه ی رفتاری است که شما باید در لحظه به درستی از خود نشان دهید. این رفتار شامل کنترل خشم، اضطراب و …میباشد.

کدام مهم تر است؟ IQ یا EQ؟

هوش هیجانی یا ای کیو به مراتب از هوش طبیعی یا آی کیو مهم تر است زیرا به شما کمک میکند که در همه شرایط از جمله شرایط سخت بهتر عمل کنید.

هوش هیجانی یا ei با IQ چه تفاوتی دارد؟

آی کیو فقط در شرایطی خاص میتواند به شما کمک کند اما هوش هیجانی میتواند در تمامی روابط کاری و شخصی شما تاثیر گذار باشد و یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شما باشد.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *