بازاریابی اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی ۰ تا ۱۰۰ و قدم به قدم به همراه راه های کسب درآمد از اینترنتی

آموزش جامع کسب درآمد از اینترنت توسط احمد کلاته

مقدمه ای بر کسب درآمد از اینترنت

در ابتدا باید بگویم که کسب درآمد از اینترنت در ایران از کشورهای دیگر راحت تر است. قبل از هر چیز اجازه دهید میزان درآمد بعضی از فعالان عرصه بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را مرور کنیم.

میزان درآمد فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند دیجی کالا، بامیلو، شیکسون، مدیسه، زنبیل، کیمیا آنلاین، تهران کالا، البسکو و … بر هیچ کس پوشیده نیست.

بنابراین اگر قصد کسب درآمد از اینترنت از طریق فروش محصولات فیزیکی را دارید، در هر زمینه و صنعتی که مهارت دارید، آن کار را شروع کنید (در ادامه نحوه رقابت با رقیبان قدرتمند را توضیح خواهم داد).

 • آقای ژان بقوسیان از اساتید مطرح در حوزه بازاریابی اینترنتی و موسس مدیر سبز؛ تنها با ارسال یک ایمیل برای اعضای وب سایت، در عرض چند ساعت بیش از ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان کسب درآمد از اینترنت داشته اند.
 • آقای محمدرضا شعبانعلی، از اساتید بی نظیر در حوزه مهارت های مذاکره و مدیر متمم؛ که با عضویت در وب سایت ایشان و با پرداخت مبلغ ناچیزی بصورت ماهیانه، می توانید از صدها مطلب ارزشمند در حوزه کسب و کار، موفقیت و … استفاده کنید. وب سایت آقای شعبانعلی، ماهانه با داشتن هزاران عضو ویژه، چند صدمیلیون تومان کسب درآمد از اینترنت دارد.
 • آقای سید حسین عباس منش؛ مربی موفقیتی که تنها با ارسال یک نوبت ایمیل به اعضای وب سایتش، در یک هفته، بیش از ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان درآمد کسب کرد.
 • آقای محمدپیام بهرام پور، مربی سخنرانی و فن بیان و همینطور مدیر سایت بیشتر از یک؛ تنها با آموزش و فروش محصولات آموزشی ارزشمند در حوزه سخنرانی و فن بیان، ماهانه چند صدمیلیون تومان کسب درآمد از اینترنت داشت.
 • چند روز پیش در رادیو گوش می کردم که دختری به نام نازنین، ۲۱ ساله و صاحب چند فروشگاه اینترنتی، پس از ۵ سال فعالیت، از طریق کسب درآمد از اینترنت از طریق فروش محصولات فیزیکی، میلیاردر شده است.

افراد ذکر شده تنها بخشی از جامعه پردرآمد کسب و کار اینترنتی هستند. با این حال، هنوز در ایران قدم های اولیه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت برداشته شده است و روز به روز هم به تعداد این کارآفرینان موفق اضافه می شود.

یک موردی وجود دارد که اگر در نظر بگیرید، آن را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید و برای معرفی محصولاتتان این مورد را به کار ببندید، شک ندارم که اتفاقات بسیار حیرت انگیزی در کسب درآمد اینترنتی شما می افتد.ما خودمان این موارد را یاد گرفتیم، در کسب و کارمان پیاده‌سازی کردیم و دیدیم که چه تاثیرات شگفت انگیزی در کسب درآمد از اینترنت داشته است.

این مورد در کسب درآمد از اینترنت عبارت است از:

کسب درآمد از اینترنت, کسب درآمد اینترنتی

شما نمی‌توانید به شخصی چیزی را بفروشید که از خدمات شما، از طرز پوشش، طرز صحبت کردن شما و از رفتار شما خوشش نمی‌آید. بنابراین اگر می‌خواهیم کسب درآمد از اینترنت خوبی داشته باشیم، باید تمام تلاشمان را کنیم که مردم را به خودمان علاقمند کنیم. حداقل مشتریان‌مان را به خودمان علاقمند کنیم. این طور می‌توانم به شما بگویم که در بین رقبای شما، کسی برنده خواهد بود که مشتریان به او بیشتر علاقمند باشند.

چطور می‌توانیم افراد را به خودمان علاقمند کنیم؟

در حوزه کسب درآمد اینترنتی می خواهم تعدادی راهکار به شما معرفی کنم.

مهم ترین عاملی که باعث می شود افراد به شما علاقمند شوند، ارائه محتوای ارزشمند رایگان است. محتوای ارزشمند رایگان معجزه می‌کند. اتفاقاتی برای شما می‌افتد که اصلا باورتان نمی‌شود. به زبان ساده، یعنی طرف، خودش را نمک‌گیر شما می‌داند.

در بحث بازاریابی عصبی، موضوعی مطرح است که اگر افراد، خدمات یا اطلاعات خوبی از شما دریافت کردند که در کسب و کار اینترنتی آن‌ها خیلی تاثیرگذار بوده است، برای اینکه این طوری خودشان را به دیگران نشناسانند که آدم نمک نشناسی هستند، حتما می‌خواهند لطف شما را جبران کنند و در مقابل، خدماتی به شما ارائه دهند.
آن خدمات می تواند خرید از شما باشد و این یعنی کسب درآمد اینترنتی عالی برای شما.

کسب درآمد اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

از طرف دیگر اگر در کارتان رقیب زیاد دارید، برگ برنده شما این است که به مخاطبانتان بیشتر از رقبا، اطلاعات ارزشمند رایگان ارائه دهید. این اطلاعات ارزشمند رایگان معجزه خواهد کرد. با این کار علاوه بر اینکه آن‌ها را به خودتان علاقمند می‌کنید، می‌توانید در قبال این اطلاعات رایگان، آدرس ایمیل آن‌ها را دریافت کنید و بانک اطلاعاتی ارزشمندی برای خود ایجاد کنید.

به این بحث بازاریابی جاذبه ای گفته می شود. درحال حاضر بازار به این صورت نیست که شما بخواهید به دنبال مشتری بگردید، به او التماس کنید و به زور بخواهید چیزی را بفروشید. اگر می‌خواهید کسب درآمد از اینترنت را به صورت عالی تجربه کنید، باید او را به خودتان علاقمند کنید. به شما پیشنهاد می‌کنم حتما حتما تکنیک‌های ان ال پی در کسب‌وکار در این حوزه را بخوانید. البته در ادامه این مقاله، در مورد کسب درآمد اینترنتی بیشتر توضیح داده‌ام.

تا اینجا بدانید که محتوای ارزشمند رایگان معجزه می‌کند. آنها را به کسب و کار خودتان و به خودتان علاقمند کنید و از این طریق کسب درآمد از اینترنت عالی داشته باشید.

حتما بخوانید: ۴ ایده برای کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

کسب درآمد از اینترنت, کسب درآمد اینترنتی

مورد بعدی ارائه خدمات ارزشمند است که اگر در کنار محتوای ارزشمند رایگان قرار بگیرد، بازخورد فوق العاده‌ای خواهد داشت. از جمله خدمات باکیفیت عبارتند از:

 1. پاسخگویی مناسب و سریع به نظرات مشتریان و کاربران
 2. تعامل و داشتن ارتباط صمیمانه با افراد در شبکه‌های اجتماعی

از این طریق می توانید کم کم به دل آنها رسوخ کنید و خدمات و محصولات خودتان را خیلی راحت‌تر به فروش برسانید.
جذب کاربر شاید کار خیلی سختی نباشد اما نگاه داشتن آن و تبدیل ایشان به علاقمند و مشتری وفادار، مهمترین بخش کار است.

کسب درآمد اینترنتی ۳ مرحله اساسی دارد

 1. جذب ترافیک
 2. تبدیل به علاقه‌مند
 3. فروش

کسب درآمد اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

پس از اینکه شما جذب ترافیک کردید و در مرحله بعد موفق شدید آنها را به علاقمند تبدیل کنید، مرحله سوم دیگر کاری ندارد. ایشان به شما اعتماد کردند پس هر کار کنید از شما خرید می‌کنند. هر پیشنهادی بدهید بدون فکر کردن از شما خرید می‌کنند. پس مهمترین مورد که باید رعایت کنید مرحله دوم است. اینکه شما بتوانید افرادی که جذب کردید و وارد وب‌سایتتان شدند را به علاقمند تبدیل کنید. حال بگوییم چگونه باید این کار را انجام داد؟ پاسخ چیزی نیست جز: ارائه محتوای ارزشمند و خدمات مناسب به مخاطبان‌تان در وب‌سایت. امیدوارم که این مورد را حتما حتما مورد نظر قرار بدهید و از این طریق بتوانید مشتریان عالی برای خودتان داشته باشید.

کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد اینترنتی

چهار گام مانده تا موفقیت

با توجه به اینکه با دانشجویان زیادی سر و کار دارم، به مواردی برخوردم که قطعا اگر شما هم بدانید بد نیست و ممکن است شرایط شما هم به همین شکل باشد. یک سری افراد هستند که می‌خواهند تقریبا از صفر شروع کنند یا اینکه سرمایه اندکی دارند، و یا شاید انگیزه کافی و لازم را ندارند و یا اینکه نمی دانند باید از کجا شروع کنند؟ اصلا چطور شروع کنند؟ آیا آینده امیدوارکننده ای هست یا نه؟ می‌خواهم یک سری موارد را با شما در میان بگذارم که بعد از آن مطمئن هستم تمام افرادی که این مشکل را دارند یا در شرایطی که به شما گفتم، قرار دارند، مطمئنا و بدون شک تمام تردیدهایشان برطرف خواهد شد.

مواردی که قصد دارم به شما می‌گویم کاملا تجربی است. مواردی را که خودم تجربه کردم و از طریق آنها به نتیجه رسیدم، اکنون می‌خواهم به شما منتقل کنم. این موارد چه هستند؟ اصلا چگونه می‌توانیم از هیچ چیز، به همه چیز برسیم؟

اولین موردی که باید آن را بدانید این است که باور کنید، اگر کسی توانسته به یک درجه‌ای برسد، به یک شرایط شغلی‌ای برسد و یا به یک روابط خوب بیزینسی برسد، حتما شما هم خواهید توانست. هیچ فرقی بین شما و آن شخص نیست، در خلقت او و شما هیچ تفاوتی وجود ندارد. اگر خودتان قبلا توانستید کاری را انجام دهید، مطمئنا الان و بعدا هم می‌توانید انجام دهید.

اگر قبلا توانستید پولی را به دست آورید ۱۰۰% باز هم می‌توانید به دست آورید. اگر یک شخص دیگری الان در شرایط بسیار عالی قرار دارد، اگر وب‌سایتی دارد و درآمد خیلی خوبی از آن کسب می‌کند، اصلا نباید اینگونه فکرکنید که حتما آن شخص تواناست، شرایط خاصی برایش پیش آمده است، او خیلی خوش شانس بوده، توانایی بیشتری داشته و یا اینکه استعداد بیشتری داشته است. اصلا اینطور نیست.

تأکید کنم به شما ۱۰۰% این طرز تفکر اشتباه است. اگر کسی توانست به یک درجه‌ای برسد یا به هر درجه‌ای برسد، شما نه تنها می‌توانید به او برسید بلکه بالاتر از آن هم می‌توانید به او برسید. اگر کاری را توانستید قبلا انجام دهید شک نکنید که الان هم می‌توانید انجام دهید؛ در آینده هم می‌توانید انجام دهید. اگر پولی گرفتید، اگر روابط بیزینسی عالی برقرار کرده‌اید 100% بعدا هم می‌توانید این کار را انجام بدهید. پس مورد اول این است که باید باور کنید که می‌توانید به موفقیت برسید باید باور کنید، چون طبیعت دنیا این است. پس گام اول باور کردن به این که من می‌توانم به موفقیت برسم.

گام دوم چیست؟ حالا بیام تجسم کنم به چه چیزی علاقمندم تا بدستش آورم؟ دوست دارم در آینده به چه شرایط مالی‌ای برسم؟ به چه شرایط اعتباری در شغلم برسم؟ به چه روابط بیزینس حرفه‌ای برسم؟ بیام آن را کامل تجسم کنم، تجسم خیلی دقیق؛ یعنی حتی زمانی که می‌خواهم تجسم کنم به یک روابط بیزینسی حرفه‌ای دارم می‌رسم به یک شرایط ایده‌آل شغلی دارم میرسم اگر مدیر یک شرکت شده‌ام اگر به یک روابط عالی شغلی دارم می‌رسم چه لباسی می‌پوشم چگونه رفتار می‌کنم؟ چگونه صحبت می‌کنم؟ لحن صحبت کردن من چگونه می‌شود؟ از همین الان احساسش کنید. احساس است که زندگی شما را می‌سازد.

سعی کنید از همین الان احساس قدرتمند بودن را، احساس مدیر بودن را، احساس داشتن روابط قدرتمند را، احساس پولدار بودن را تجربه کنید. نمی‌دانید این احساس خوب، نمی‌دانید این احساس قدرتمند بودن، با شما چه‌کار می‌کند. فکر نکنید که اول باید به شرایط خوب برسید و بعد احساس‌تان را خوب کنید. من یک سوال از شما دارم، آیا شما می‌گویید که اول باید به من مدرک لیسانس بدهند بعد درس بخوانم؟ یا اول می‌گویید که اول باید تیپم خوب شود، اندامم مناسب شود، بعد ورزش کنم؟ آیا می‌گویید که اول باید به من حقوق خوب بدهند، بعد من کار کنم؟ امکانش نیست که! پس نمی‌توانید بگویید که اول باید به موفقیت برسم، بعد احساسم را قدرتمند کنم. قانون دنیا و طبع دنیا است که اول باید احساس قدرتمند بودن، احساس ارزشمند بودن، احساس خوب بودن را داشته باشید و بعد، به آن شرایط ایده‌آل برسید.

گام سوم این است که بگید قبول! من باور کردم که توانم موفق بشم، تجسم کردم آن را، حالا می‌آیم شروع به کار می‌کنم، فعالیت می‌کنم، تلاش می‌کنم، ایده می‌دهم، هدف گذاری می‌کنم؛ می‌آیم برای این که یک آینده‌ی قوی‌ای داشته باشم، تمام تلاشم را می‌کنم، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنم تا این که به آن هدف مطلوب خود برسم. قانون دنیا این است که اگر کار کنید و اگر کم نیاورید، همینطور مستمر تلاش کنید، این مستمر تلاش کردن، خیلی مهم است. مستمر تلاش کنید، شک نکنید که دنیا کم می‌آورد و آن چیزی که می‌خواهید را تقدیم‌تان می‌کند. یعنی می‌آید می‌گوید که این شخص واقعا جدی کار می‌کند، یعنی میان میز گرد کائنات، یک میزگرد تشکیل می‌دهند و می‌گویند که این شخص جدی کار می‌کند، پس بهتر است که آن چیزی که می‌خواهد را به او بدهیم. پس گام سوم این است که دیگر از توهم دست برداریم و وارد عمل بشویم، به صورت حرفه‌ای.

و مرحله‌ی چهارم که مهم‌ترین مرحله است؛ ببینید خیلی ها حرفه‌ای رفتار می کنند، مثلاً می‌بینید ساعت 6 صبح بلند می‌شوند و تا 11 شب، بدون توقف کار می‌کنند و می‌بینند که آن نتایج مطلوبی که مد نظرشان بوده است را بدست نیاورده‌اند. در نتیجه ناامید می‌شوند. مسئله این است که این تقلا کردن، این صبوری نکردن، این که دائما عجله کنیم که چرا نشد؟ چرا نشد؟ چرا نشد؟ این کار شما را خراب می‌کند. صبوری، آرامش و با امید به این که 100% در بهترین زمان ممکن، خدا آن چیزی را که می‌خواهید سر راهتان قرار خواهد داد، می بایست قدم به قدم پیش بروید. پس عجله بی عجله، تقلا کردن بی تقلا کردن، با آرامش، با لذت و با شادی کار کنید.

امیدوارم که با این چهار گام بتوانید فعالیت‌های خودتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و در نهایت، به امید خدا به موفقیت برسید.
خیلی از عزیزان در دایرکت اینستاگرام یا در پیام ­هایی که از وبسایت ارسال می‌­کنند، می‌پرسند چرا شما اینقدر روی کسب و کار اینترنتی تاکید می‌کنید؟ چرا اینقدر روی کسب درآمد اینترنتی تاکید می‌کنید؟ شاید من بخواهم یک کسب و کار آفلاین راه ­اندازی کنم. باشه! هیچ مشکلی وجود ندارد.
شاید من بخواهم یک بازاریابی شبکه ای راه ­اندازی کنم. باشد، هیچ مشکلی ندارد. تخصص من در کسب و کار اینترنتی است و می‌خواهم با شما در مورد مزایای کسب درآمد اینترنتی صحبت کنم که خیلی مزایا دارد؛ اما پنج مورد را می‌خواهم به شما بگویم.

مورد اول؛ عزیزان،کسب درآمد اینترنتی یک کسب درآمد غیرفعال می‌تواند شود. در همین چند وقت دیدید که بعضی­ ها بازار نرفتند و بازار تعطیل شد. کسانی که در مغازه‌شان نروند درآمدی هم نخواهند داشت و این خیلی بد است. حساب کنید فرد، سی سال دارد کار می‌کند، اما باز هم اگر یک روز سرکارش نرود، درآمد نخواهد داشت و این یکی از معایب کسب و کار سنتی است که کسب و کار آنلاین، این را به طور کامل پوشانده است. چطور؟ شما یک کسب و کار دارید، یک وب­سایت دارید، یک شبکه­ ی اجتماعی دارید که 24 ساعته برای شما جذب ترافیک می‌کند و درنهایت برای شما جذب مشتری می­‎کند و درآمدزایی دارد.

بیل گیتش میگوید که اگر شما نتوانید کسب و کارتان را به گونه­ ای تنظیم کنید که برای شما درآمد غیرفعال داشته باشد، شما پولدار نخواهید شد. بنابراین از طریق کسب و کار اینترنتی می­توانید درآمدی داشته باشید که چه فعالیت کنید و چه فعالیت نکنید، برای شما درآمدزایی را خواهد داشت.

مورد دوم. دوستان، کسب درآمد اینترنتی، بسیار کم هزینه است و شما با درآمد بسیار پایین می‌توانید درآمدتان را به میزان بسیار زیادی افزایش دهید. یعنی طراحی سایت، کانال‌های بازاریابی اینترنتی، برای شما شرایطی را فراهم کرده اند که شما به راحتی می‌توانید بدون اینکه هزینه ­ای داشته باشید، درآمدهای فوق ­العاده ­ای را تجربه کنید، طراحی سایت‌­تان تقریبا رایگان است، سئو کردن سایت­‌تان تقریبا رایگان است، یعنی آموزشی که من در دوره ­های رایگان نخبگان وب­مستر دادم،  شما میتوانید به صورت رایگان، سایت‌­تان را با هر کلمه­‌ای که خواستید بالا بیاورید. فقط کافی­ست بالا بیایید و تمام. kalaateh.com/basic

من به شما قول میدهم که از گران­ترین فروشگاه­ها در بزرگ­ترین بازارهای ایران، درآمدتان بیشتر خواهد بود. بحث شبکه ­های اجتماعی، بحث ویدیو مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، تمام اینها تقریبا به صورت رایگان است و البته این رایگان بودن، شما را گول نزند. رایگان است، اما بازده ای فوق ­العاده ­ای برای شما دارد. بازده ای بسیار زیادی دارد که می­‌تواند درآمد شما را از خیلی از کسب و کارهای آفلاینی که میلیاردی برای مغازه‌شان هزینه کرده اند، بیشتر کند.

مورد بعدی. از طریق کسب و کار اینترنتی، از طریق کسب درآمد اینترنتی می­‌توانید درآمد کوتاه­ مدت و بسیار زیادی داشته باشید. شما تصور کنید یک نفر می‌خواهد کسب و کار آفلاینی راه ­اندازی کند، به قول معروف باید حداقل دو سه ماه خاک خوری کند. باید در مغازه اش، جنس موجود کند. پول آب و برق و گاز و تلفن و همه­‌ی این دردسرها را دارد تا کم کم درآمدش شروع شود؛ اما شما از طریق کسب و کار اینترنتی، حتی در یک روز می توانید درآمد داشته باشید. این را من تجربه کرده ­ام، یک محصولی داشتم، دوره­ ی جامع بازرگانی خارجی، سایتش را چند ساعته زدم و بعد تبلیغات adwords گوگل را اجرا کردم و از همان روز در کمتر از 24 ساعت، درآمد من آغاز شد.

شما از طریق راه ­اندازی وب­سایت و تبلیغات اینترنتی adwords می‌توانید در کمتر از یک روز درآمدزایی‌­تان را شروع کنید و همین روال، برای شما ادامه­ دار باشد و به درآمدهای بسیار بسیار زیاد برسید. شما از طریق وب­سایتتان، شبکه­ های اجتماعی، کسب و کار اینترنتی می‌توانید درآمدزایی اینترنتی را از سراسر ایران تجربه کنید. یعنی سرتاسر ایران و سرتاسر دنیا، محصولات و خدمات شما را خواهند دید و از شما خرید خواهند کرد. پس در مدت زمان کوتاه و بیشتر از کسب و کارهای آفلاین، می‌توانید درآمدزایی داشته باشید.

و در نهایت باید بدانید که، د رحال حاضر رقبای شما در حوزه ­های پردرآمد، عملکرد خیلی ضعیفی از خودشان نشان داده اند. چرا؟ چون در زمینه­ ی کسب و کار آفلاین، درآمد کم و بیش خودشان را دارند و نیازی نمی­ بینند وارد محیط آنلاین شوند و این فرصت فوق­ العاده برای شما فراهم است که کسب و کار آنلاین­تان را در هر زمینه­ ای که فکر می‌کنید، راه ­اندازی کنید و از این طریق، درآمدهای فوق ­العاده­ ای را نصیب خود و کسب و کارتان کنید. مثلا در زمینه­ های مختلفی که می‌بینم، مثلا در زمینه­ ی هیدرولیک صنعتی، آسانسور و پله برقی، درآمدزایی فوق ­العاده ­ای وجود دارد و شرایط کسب و کار، همه جوره محیا است.

فقط کافی است که بتوانید ترافیک جذب کنید و به راحتی می‌توانید درآمد اینترنتی عالی داشته باشید. اما افراد و رقبای شما، این موضوع را نمی­‌دانند و قوی فعالیت نمی‌­کنند و این موقعیت برای شما فراهم است که بتوانید درآمدهای فوق­ العاده ­ای داشته باشید. از کجا متوجه شوید که یک حوزه ای درآمد بالایی دارد؟ در آن زمینه­ ها با کلمات کلیدی مربوط به آنها جستجو کنید، اگر آنها adwords داشتند، یعنی درآمد خوبی دارد. ببینید اگر تقاضا زیاد بود، از طریق google keyword planner یا از طریق kw finder  ببینید که آن کلماتی که دیده اید، چقدر جستجو داشته اند. آنها حوزه­ های پردرآمدی هستند که شما می‌توانید در آن حوزه­ ها فعالیت کنید و جالب تر اینکه در خیلی از این حوزه­ ها، رقبای شما عالی کار نکرده اند و این موقعیت برای شما فراهم است که درآمدهای عالی داشته باشید. در دوره­ ی رایگان وب­مستر من شرکت کنید. Kalaateh.com/free . و از این طریق سایت­تان را راه اندازی کنید و سئو را انجام دهید، همینطور تبلیغ­ نویسی و بازاریابی ایمیلی را یاد بگیرید و از این طریق بتوانید کسب و کار عالی برای خودتان دست و پا کنید.

اما بیایید در مورد کسب درآمد از اینترنت با هم صادق باشیم

اصلا قرار نیست با خواندن این درآمدها هیجان زده شویم. اگر کسب درآمد از اینترنت به همین سادگی بود، همه کار و بارشان را رها می کردند و کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کردند.

اگر همه چیز به همین خوبی است، چرا افرادی که وارد این کار می شوند پس از مدتی، بدون حتی ۱ ریال درآمد از این کار خارج می شوند؟

بسیاری از افراد بدون اطلاع کامل و به امید کسب درآمد رویایی از اینترنت وارد دنیای کسب و کار آنلاین می شوند، در حالی که در همان ابتدای کار با مشکلات بسیاری مواجه می شوند و در صورتی که تجربه و علم کافی در زمینه کسب درآمد از اینترنت را نداشته باشند، بدون شک در این راه شکست می خورند و پس از ضررهای مالی کم و زیاد، این کار را رها می کنند.

مانند صدها کسب و کاری که روزانه در ایران راه اندازی می شوند و پس از مدت کوتاهی، بدون هیچ گونه کسب درآمد از اینترنت پایان می‌یابند. بنابراین اگر با مراحل قدم به قدم کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا نباشید، بدون شک با چالش های زیادی مواجه خواهید شد که باعث توقف شما می شوند.

لطفا اشتباه، وارد این مسیر نشوید. راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به مهارت دارد، سخت است و برای موفقیت در آن می بایست تلاش زیادی کنید.

کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی، مزیت هایی که نسبت به کار سنتی دارد این موارد هستند:

 • کارکردن در این حوزه بسیار لذت بخش است و شما می توانید با فعالیت در حوزه مورد علاقه تان، کسب درآمد از اینترنت داشته باشید.
 • راه اندازی آن نیاز به سرمایه خاصی ندارد.
 • اگر مسیر را بدانید، بسیار زودتر و بسیار بیشتر از کسب و کارهای آفلاین بازدهی خواهد داشت.

پس دوست من، این طرز فکری که فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، در آن محصولی قرار دهید و پس از مدتی پول پارو کنید، فقط یک خیال واهی است.

بعد از مدتی متوجه می شوید که با وجود فراهم بودن همه چیز، حتی ۱ ریال هم به حساب بانکیتان واریز نشده. مشکل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیست. مشکل از روش راه اندازی آن توسط شماست. باید زحمت بکشید، تمام قواعد را رعایت کنید و صبر داشته باشید.

عجله، خوره روح و روان شماست. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنتی بصورت پایدار، بطور متوسط ۱ سال زمان نیاز است. ۱ سال باید زحمت بکشید، تمام فکر و ذکرتان وبسایت و گسترش آن باشد.

باید خدمات و اطلاعات ارزشمندی در اختیار کاربران وبسایتتان قرار دهید. باید کاری کنید که کاربران تجربه خوبی از گشت و گذار در فروشگاه آنلاین شما داشته باشند. باید خودتان و کسب و کار اینترنتی خود را به بهترین شکل ممکن بازاریابی کنید و بسیاری بایدهای دیگر.

کسب درآمد از اینترنت

پس از مدتی، کسب درآمد از اینترنت، بصورت قطره قطره شروع می شود و در نهایت When it rains it pours. بصورت قطره قطره می آید و پس از آن شر شر می ریزد.

بسیاری از افراد کارآفرین، به دلیل ایده بد، کم بودن مهارت و بد بودن بازار، شکست نمی خورند، بلکه دلیل شکست آن ها، تسلیم شدن در زمانی است که فاصله زیادی با هدف ندارند.

با این مقدمه، به سراغ پارامترهای حیاتی موفقیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت می رویم:

۱. کلید موفقیت در کسب درآمد از اینترنت

اولین نکته ای که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید به آن اشاره کنم این است که باید قبل از «سودآوری» به فکر ارائه خدمات خوب به مشتری باشید. منظورم این است که باید دائم به فکر بخشش باشید تا گرفتن.

«بخشش، بهتر از گرفتن است. زیرا بخشش آغاز فرایند گرفتن است»

اگر در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، فکر خود را روی ارائه مطالب ارزشمند و خدمات خوب متمرکز کنید، شک نکنید که کسب درآمد از اینترنت محقق خواهد شد.

مثال هایی هایی که از کسب و کارهای موفق آوردم را بار دیگر مرور می کنیم.

خدمات سایت هایی مثل دیجی کالا، بامیلو، تهران کالا و دیگر سایت های فروش محصولات فیزیکی را ببینید. زمانی که وارد این سایت های می شوید با طراحی فوق العاده و زیبایی مواجه می شوید. حجم انبوهی از محصولات متنوع، که هر کدام از محصولات دارای عکس های با کیفیت و زیبا هستند. در مورد هر محصول توضیحات فراوانی داده شده است و امکان مقایسه هر محصول فراهم شده است (دقت کنید که تمام مقدمات برای کسب درآمد از اینترنت فراهم است).

در نهایت با دید باز می توانید محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید. مراحل خرید بسیار ساده و کوتاه است. خدمات ارسال کالا و خدمات پس از فروش بی نقص.

شما غیر از موفقیت در کسب درآمد از اینترنت چه توقع دیگری از این سایت ها دارید؟

در ادامه‌ی راهنمای کسب درآمد از اینترنت، به سایت های آموزشی می پردازم:

سایت متمم به مدیریت آقای محمدرضا شعبانعلی را ببینید. هزینه ای که برای عضویت ماهانه در این وبسایت می پردازید در مقابل اطلاعاتی که می توانید از این سایت دریافت کنید تقریبا صفر است. شما با پرداخت ماهیانه مبلغ ناچیزی می توانید از صدها مطلب فوق العاده و آینده ساز، در حوزه کسب و کارتان بهره مند شوید و در راه موفقیت از آن ها استفاده کنید.

سایت مدیر سبز به مدیریت آقای ژان بقوسیان. در این وبسایت مطالب فوق العاده ای برای کسب درآمد از اینترنت و غیر از اینترنت می یابید. تا بحال هزاران نفر با استفاده از مطالب این وبسایت، کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و یا بطور چشمگیری، آنرا گسترش داده اند.

سایت همیار وردپرس به مدیریت آقای علی حاجی محمدی که به گفته خود ایشان، از سال ۹۰ بطور مستمر، روزی یک مطلب آموزشی (که به نظر من همه آن ها واقعا ارزشمند هستند) را در سایت قرار داده اند.

سایت های زیادی وجود دارد که می توان مثال زد.

بنابراین اولین نکته ای که باید برای کسب درآمد از اینترنت در نظر بگیرید این است که قبل از هر چیز به فکر ارائه خدمات ارزشمند به مشتری باشید.

نکته مهم دیگر این است که «در برنامه ریزی کسب و کار، منعطف عمل کنید». هیچ وقت نگویید من تا فلان تاریخ باید … میلیون تومان درآمد داشته باشم. من اهمیت هدف گذاری را انکار نمی کنم، اما به این موضوع هم اعتقاد دارم که در صورتی که هدفی قطعی برای خودتان در نظر بگیرید و به آن نرسید، اولا استرس و اضطراب زیادی به سراغتان می آید و مهمتر از آن انگیزه تان برای ادامه راه، کم می شود.

پس لطفا اگر می خواهید برای کسب درآمد از اینترنت برنامه ریزی کنید با خود اینطور قرار بگذارید: اگر رسیدم ….؟ اگر نرسیدم…؟

مورد بعدی که باید عرض کنم این است که تجربه به من ثابت کرده است که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت، مشاوره گرفتن از افراد خبره، یکی از واجبات کار است. یک جمله از یک فرد با تجربه در حوزه کاری شما، می تواند دنیای کسب و کار شما را متحول کند. می تواند ۱۰ سال، شما را در کسب درآمد از اینترنت جلو بیاندازد.

بعضی مواقع شما انگیزه و انرژی کافی برای انجام کار را دارید، اما راه درستی انتخاب نکرده اید و یا در مسیر درستی حرکت نمی کنید. در اینگونه موارد، مشاوره گرفتن از افراد خبره، بیش از تصورتان مفید است.

برای کسب درآمد از اینترنت مشاوره با افراد خبره را فراموش نکنید.

۲. ایده کسب درآمد از اینترنت

مورد دوم، مهمترین بخش کار است. ایده مناسب کسب و کار.

اگر مطمئن باشید که ایده مناسبی برای کسب و کار و کسب درآمد از اینترنت انتخاب کرده اید، با انگیزه بالاتری کار خود را ادامه می دهید. با داشتن انگیزه بیشتر، برای موفقیت بیشتر تلاش می کنید و در نهایت «لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى».

نکته دیگری که باید بگویم این است که لطفا به این دلیل که «فلان کار اشباع شده و دست در کار زیاد شده» از انجام کار مورد علاقه تان امتناع نکنید. در تمام کسب و کارها و مخصوصا کسب و کارهای اینترنتی، اگر خدمات قابل قبولی ارائه دهید و هوشمندانه عمل کنید، مردم از شما خرید خواهند کرد و کسب درآمد از اینترنت عالی خواهید داشت (روش آن را در ادامه برایتان توضیح خواهم داد).

در اینجا لازم است کتاب «واقعیت های جدید دنیای کسب و کار» ترجمه آقای حمید محمودزاده را به شما معرفی کنم. این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای کسب درآمد از اینترنت است. به شما اطمینان می دهم با خواندن این کتاب، از ایده های بی نظیری برای ایجاد کسب و کار جدید مطلع خواهید شد و کسب و کارتان متحول خواهد شد. خود من وقتی این کتاب را خواندم، آرزو می کردم آن را چند سال پیش می خواندم.

پیشنهاد می کنم این کتاب بی نظیر را به عنوان اولین مرحله برای کسب درآمد از اینترنت (یا هر کسب و  کار دیگری)، مطالعه کنید و معجزه آن را در کسب و کارتان احساس کنید.

می‌خواهم ادامه صحبت های قبلی که در مورد ایده بود را کمی بیشتر در موردش توضیح بدم و بیشتر برایتان باز کنم. ببینید عزیزان، گفتیم چگونه می‌توانیم یک ایده خوب داشته باشیم؟ چهار تا راه به شما معرفی شد. ۱- باید به آن مورد علاقه‌مند باشید 2- در آن زمینه تخصص داشته باشید، بازارتان در آن حوزه بزرگ باشد و در نهایت حاشیه سود خوبی از فروش هر محصول داشته باشید. در مورد این‌ها کامل توضیح دادم که پیشنهاد می‌کنم که به بالا برگردید و با مجددا با دقت مطالعه کنید.

ببینید در مورد علاقه یک چیزی می‌خواهم به شما بگویم، ببینید شما علاوه بر این که باید به آن حوزه علاقه‌مند باشید، باید به نتایج آن کار هم علاقه‌مند باشید. یعنی باید برایتان جذاب باشد. ببینید بگذارید یک مثال برایتان بزنم شما شاید به کار حفاری علاقه‌مند نباشید، چه کسی به کار حفاری علاقه‌مند است؟ چه کسی به این کار سخت علاقه‌مند است؟ اما نتیجه آن چیست؟ پیدا کردن طلا، پیدا کردن یک سری منابع طبیعی بسیار ارزشمند که بعد می‌تواند سودآوری بسیار بالایی داشته باشد.

چه کسی به بحث‌های تحقیقاتی خیلی خیلی پیچیده علاقه‌مند است؟ شاید هر کسی علاقه مند نباشد اما آن کسانی که در حال حاضر، این کار را انجام می‌دهند به اعتباری که بعداً بدست می‌آورند یا جوایزی که بدست می‌آورند و پولی که نصیبشان می شود فکر می کنند.

مورد بعدی، ببینید عزیزان اگر احیاناً ایده‌ای مدنظرتان نیست، دلیل بر این نمی‌شود که کارتان را شروع نکنید، یعنی صرفاً همین‌طوری هفته‌ها بنشینید با همدیگر صحبت کنید. با دوستان و با خانواده بنشینید صحبت کنید تا در آخر، بین چندراهی گیر نکنید که حالا کدام ایده را انتخاب کنم. این را از مدیریت نخبگان وبمسترمان متوجه شدم که الان خیلی از افراد هستند که دو یا سه هفته فقط روی ایده فکر می‌کنند. آقای کلاته من هنوز ایده خوب را بدست نیاورده‌ام. می‌دانید به آن‌ها چه می‌گویم؟ می گویم ببینید عزیزان صرفاً این که بنشینید تا این که یک ایده  عالی به سراغ شما بیاید، صرفاً به نتیجه نخواهید رسید. درست است گفتم آن ۴ مورد را در نظر بگیرید اما باز هم با در نظر گرفتن آن ۴ مورد، به شما قول نمی‌دهم که بهترین ایده درذهن شما بیاید و هر کاری که با آن ایده انجام دهید، صد در صد به نتیجه برسد یا نه.

گاهی اوقات ایده خوب در حین کار به وجود می‌آید. خود من که الان این سایت kalaateh.com رو در حوزه بازاریابی اینترنتی دارم، قبل آن سه یا چهار سایت دیگر هم داشتم و ایده بعدی از دل ایده قبلی به دست می‌آمد. می‌روید کار می‌کنید، کارهای مختلف انجام می‌دهید، افراد مختلف را می‌بینید، کاربرانتان، مخاطبانتان ایده‌های مختلف. اصلاً شما ایده‌ هایتان را از مشتری‌تان بدست می آورید.

بنابراین صرفاً نایستید سر جای خود و در دوراهی ها اتراق نکنید! تصمیمی بگیرید و مطمئن باشید که تصمیم بد گرفتن، خیلی بهتر از بی‌تصمیمی است. کارتان را شروع کنید حتی اگر ایده‌ای که مدنظرتان است صددرصد باب میل شما نیست و به آن مطمئن نیستید، باز هم باید شروع کنید. خدا را شکر کسب و کار اینترنتی، ریسک آن‌چنانی ندارد؛ اصلاً ریسکی ندارد. شما رایگان کارتان را انجام می‌دهید و رایگان بازاریابی می‌کنید. ضمنا سایتتان هم یک روز راه اندازی می کنید.

در کسب و کارهای آنلاین، بحث بازاریابی و برندسازی آن خیلی راحت‌تر از آفلاین است؛ بدون هزینه در کوتاه‌ترین زمان، به نتیجه خواهید رسید. مورد بعدی، بگذارید شکست بخورید! ایرادی ندارد، ولی شکست‌ها شکستی نیست که بخواهد آن‌قدری به شما لطمه وارد کند، پس شکستی که شما را نکشد مطمئن باشید شما را قوی‌ترتان می‌کند. عزیزان شروع کنید، سرجای خود نایستید، هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام بدهید. اصلاً به محیط اطرافتان نگاه نکنید که می‌گویند وضع بازار خراب است، اصلاً لطفاً به این‌ها توجه نکنید.

۳. طراحی سایت برای کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینترنت بدون داشتن وبسایت، بی معنی است. بسیاری از کاربران سایت kalaateh.com عنوان می‌کنند که با وجود شبکه‌های اجتماعی، نیازی به وبسایت نیست. اولین جوابی که من به آن ها می دهم این است که برای راه اندازی کسب و کار آفلاین، شما نیاز به یک مغازه دارید. حال برای معرفی کالا و خدماتی که در مغازه خود دارید، از بروشور، تراکت و … استفاده می کنید.

در کسب و کار اینترنتی، شبکه های اجتماعی حکم همان تراکت و بروشور را دارند. این در حالی است که بدون داشتن مکانی ثابت، اعتبار لازم برای کسب درآمد از اینترنت را نخواهید داشت. بنابراین وجود یک وبسایت قدرتمند، اعتبار شما در محیط آنلاین است.

از طرف دیگر ابزارهای تبلیغاتی که برای وبسایت در دسترس شما هستند، برای شبکه های اجتماعی وجود ندارند. مهمترین و کلیدی ترین ابزار برای کسب درآمد از اینترنت، «گوگل» و سئو سایت است که فقط در صورت داشتن وبسایت برای شما مفید خواهد بود. در ادامه آموزش سئو، بطور کامل توضیح داده ام که این ابزار چه تاثیر شگفت انگیزی در کسب درآمد از اینترنت دارد.

همچنین روش های مختلف دیگری نیز برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد. بدون داشتن وبسایت هیچ کدام از ابزارهای کسب درآمد از اینترنت را در اختیار نخواهید داشت. همچنین، فروش از طریق پرداخت آنلاین، ابزاری است که تنها از طریق وبسایت در دسترس است که در شبکه های اجتماعی، از آن بهره مند نخواهید شد.

برای راه اندازی وبسایت نیز اگر ایده عجیب و غریبی در ذهنتان نیست، لطفا خودتان یا یکی از کارمندانتان یاد بگیرید و سایتتان را طراحی کنید. خودتان بصورت تقریبا رایگان، بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی، می توانید حرفه ای ترین وبسایت ها را برای کسب درآمد از اینترنت، راه اندازی کنید.

من این موضوع را در حالی به شما می گویم که میلیون ها تومان برای طراحی سایت به شرکت های طراحی سایت داده ام. در آخر به این نتیجه رسیده ام که طراحی سایت با وردپرس، بهترین روش راه اندازی کسب و کار اینترنت و کسب درآمد از اینترنت است.

پس لطفا راه رفته‌ی دیگران را، شما دوباره طی نکنید!

سایتی که شما خودتان می توانید به مدت ۴-۵ روز ایجاد کنید، همان سایت را اگر با همان امکانات به یک شرکت طراحی سایت سفارش دهید، بین ۳ تا ۱۵ میلیون تومان از شما پول خواهد گرفت. این در حالی است که باید بیش از ۱ ماه، مدام با آن ها تماس بگیرید و در مورد تمام امکاناتی که می خواهید، برای آن ها توضیح دهید. در آخر نیز معلوم نیست که به هدفتان برسید. بعلاوه شما در مسیر کسب درآمد از اینترنت، نیاز دارید بارها در وبسایتتان تغییر ایجاد کنید. انجام کوچکترین تغییری در وبسایت، توسط شرکت های طراحی سایت یا فری لنسرها شامل هزینه های فراوانی می شود.

البته شرکت های طراحی سایت هیچ تقصیری ندارند. هر درخواست شما نیازمند برنامه نویسی است. آن ها پول خدماتشان را دریافت می کنند. اما شما هم تقصیری ندارید. مهمترین ویژگی کسب درآمد از اینترنت و کسب و کار اینترنتی، هزینه های پایین راه اندازی آن است.

با طراحی سایت با وردپرس براحتی می توانید خودتان، حرفه ای ترین وبسایت ها با تمامی امکانات را راه اندازی کنید. وردپرس تمامی امکانات مورد نیاز برای کسب درآمد از اینترنت را در اختیار شما قرار می دهد.

مرحله ۴ کسب درآمد از اینترنت: افزایش ترافیک سایت

واضح است که در کسب و کار آفلاین، برای اینکه کسب درآمد عالی داشته باشید باید در بازار تخصصی حوزه کاریتان، فروشگاهی داشته باشید.

چرا؟

چون همه می دانند برای تهیه کالای موردنظرشان باید به بازار آن حوزه، مراجعه کنند. در نتیجه تعداد مراجعه کنندگان به فروشگاه شما زیاد می شود.

یکبار دیگر، کسب درآمد از اینترنت و کسب و کار اینترنتی را در نظر بگیرید. شما یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اید. طبیعی است تا زمانی که فروشگاه اینترنتی شما دیده نشود، حتی با داشتن بهترین کالاها و با کیفیت ترین آموزش ها، کسب درآمدی از اینترنت نخواهید داشت.

این در حالی است که اگر بتوانید با روش های مختلف رایگان و غیر رایگان، ترافیک هدفمند به سمت وبسایتتان جذب نمائید، کسب درآمد از اینترنت فوق العاده ای در انتظار شما خواهد بود.

از دو روش می توان ترافیک سایت را افزایش داد:

تبلیغات اینترنتی

سئو

چند نکته شگفت انگیز در مورد تبلیغات اینترنتی و فروش

قصد دارم در مورد تبلیغات اینترنتی و انواع روش های فروش دیجیتال صحبت کنم. بیشتر رویکردم بحث دیجیتال است. ببینید عزیزان اگر به سایت هایی که کار خبری انجام می دهند رفته باشید و کار تولید محتوا و تبلیغاتی که در آن سایت ها انجام می شود را دیده باشید، متوجه خواهید شد که چه حجم انبوهی از تبلیغات و پیام های تبلیغاتی وجود دارد که اگر قرار باشد ما همه آنها را ببینیم و تحلیل و بررسی کنیم، دیوانه می شویم.

خدا را شکر سیستم مغزی انسان یک تکنولوژی درونش دارد به اسم فیلترینگ؛ شما فرض کنید که تمام این اطلاعاتی که قرار است در طول روز به ما ارائه شود و تمام پیام های تبلیغاتی که به سمت ما می آید، داخل مغز ما قرار گیرد و بعد تحلیل شود و بعد بخواهیم آنها را انتخاب کنیم. قطعا مغز انسان پاسخگو نیست و خسته می شود.

مغز انسان یک موتور ۴۰ وات کم مصرف و هوشمند است و اگر قرار باشد که تمام این اطلاعات را بگیرد و تحلیل و بررسی کند، اصلا جوابگوی کارهای روزانه ما نخواهد بود. به خاطر همین خداوند متعال، یک سیستمی را به اسم فیلترینگ در مغز ما قرار داده است که بعد از یک مدتی که این پیام های تبلیغاتی به سمت ما می آید، دیگر خیلی از این پیام های تبلیغاتی فیلتر شده و اصلا وارد مغز ما نمی شوند. پس می توانیم این نتیجه را بگیریم که خیلی از این پیام های تبلیغاتی که شما یا خیلی از شرکت های دیگر انجام می دهید، اگر هوشمندانه، استراتژیک و هدفمند نباشند اصلا توسط مخاطب، حتی دیده هم نخواهد شد.

یعنی چشم، نگاه می کند، ولی تحلیل و بررسی اصلا اتفاق نمی افتد. حالا می خواهم در مورد این موضوع صحبت کنم حالا که این همه پیام های تبلیغاتی و تبلیغ های متنوع وجود دارد و پیام ما قرار است بین تمام پیام های تبلیغاتی دیده شود، چکار کنیم که مغز انسان ببیند. در حال حاضر یکی از مهمترین تکنیک هایی که در بازاریابی اینترنتی باید مدنظر داشته باشید بحث این است که چه پیامی را در چه زمانی و از چه طریقی، به چه کسی منتقل کنیم.

باید پیامی به مشتری ارائه شود که این حالت مغز را از حالت آلفا به حالت بتا بیاورد. یک نفری که یک پیام تبلیغاتی شما را می بیند، می بایست حالتش عوض شود و شُک بهش وارد شود و این همانی است که من می خواهم.

یک پیشنهاد خیلی خیلی متفاوت و جالب باید ارائه شود. در این زمینه ها بحث تبلیغ نویسی در وب، خیلی خیلی مهم است و به شما پیشنهاد می کنم که کتاب های تبلیغ نویسی را حتما بخوانید. کتاب هایی مثل ایده آلی مستدام، ادبیات تبلیغ، اعتراف های تبلیغات چی، که در ایجاد یک عنوان جذاب می تواند به شما کمک کند و بحث بعدی این است که علاوه بر اینکه باید عناوین جذابی برای محصولات و خدماتمان ایجاد کنیم، باید وارد بحث این بشویم که چطور باید پیشنهادی رد نشدنی به افراد بدهیم.

اگر شما کسب و کارتان و معرفی محصولتان، در آن، پیشنهاد رد نشدنی وجود نداشته باشد، عملا کسب درآمد اینترنتی شما وجود نخواهد داشت. شما باید پیشنهاد رد نشدنی به افراد ارایه بدهید. بیشتر فروش شما در بحث پیشنهاد رد نشدنی است، باید یاد بگیرید پیشنهادهایی به افراد بدهید که به کسب و کار شما نیاز داشته باشند و از شما خرید کنند.

شما گاهی اوقات ممکن است وقتی‌که از خیابان رد می شوید، یک لیوان فروشی ببینید، و با خود بگوئید به لیوان نیازی ندارم. ولی اگر فروشنده لیوان، قیمت آنرا از 30 هزار تومان به 8 هزار تومان کاهش داده باشد، آیا باز هم خرید نخواهید کرد؟ حتی اگر نیاز نداشته باشید یک حسی به شما می گوید بهتر است لیوان را بخرم. البته این موردی که گفتم فقط بحث خیلی کوچکی از پیشنهادات رد نشدنی بود؛ اما شما باید بحث تخفیفات حرفه ای و پیشنهادات رد نشدنی که حتما در فیلدهای بعدی به آن می پردازم رو بیشتر توضیح بدهم. اما تا اینجا در نظر داشته باشیم که در بین انبوهی از تبلیغ های اینترنتی، باید پیام تبلیغاتی شما نیز دیده شود. چطور؟ یک اینکه روی عنوان، خیلی کار کنید و مورد بعد، پیشنهاد رد نشدنی بسیار جذابی ارائه کنید که افراد به شدت ترغیب شوند که از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. امیدوارم با توجه به این دو موردی که گفتم بتوانید تبلیغات خیلی حرفه ای داشته باشید و از این طریق بتوانید کسب و کارتان را تا حد مطلوبی گسترش دهید.

تبلیغات اینترنتی به ۴ روش قابل انجام است:

تبلیغات بنری: این روش گران ترین نوع تبلیغات است. از طرف دیگر، هدفمندی این نوع تبلیغ بسیار کم است. فکر می کنید چند درصد از میلیون ها نفری که بنر تبلیغاتی شما را در سایت ورزش۳، میهن بلاگ، زومیت و سایت های دیگر می بینند به کار شما علاقه مندند؟ شاید کمتر از ۱ درصد. البته با گرفتن بنر تبلیغاتی در سایت های مرتبط با کسب و کارتان می توانید هدفمندی آن را برای کسب درآمد از اینترنت افزایش دهید.

تبلیغات بنری، بیشتر، مناسب برند سازی است. نام تجاری شما را میلیون ها نفر می بینند. از طرف دیگر، ترافیک بسیار زیادی برای سایت شما فراهم می کند.

تبلیغات کلیکی: در این روش، به ازای هر بار کلیک روی تبلیغتان، از حساب شما کسر می گردد. هزینه تبلیغات کلیکی نسبت به تبلیغات بنری یا دیداری، بسیار کمتر است. همچنین توصیه من این است که اگر می خواهید برای کسب درآمد از اینترنت، تبلیغات کلیکی انجام دهید، متن تبلیغاتی را خیلی جذاب طراحی نکنید. این کار باعث می شود ترافیک هدفمندتری به سایتتان جذب شود.

همچنین شما می توانید در گوگل نیز تبلیغات کلیکی سفارش دهید. برای این کار از طریق Google Adwords می بایست اقدام کنید. اگر هم نمی خواهید خودتان انجام دهید، می توانید از شرکت های نماینده گوگل مانند برتینا یا نوین مارکتینگ کمک بگیرید.

ریپورتاژ خبری: اگر می خواهید علاوه بر جذب ترافیک، برندسازی نیز انجام دهید، این روش را فراموش نکنید. افرادی که از طریق ریپورتاژ خبری به سایت شما می آیند، از قبل ذهنیت مثبتی نسبت به شما دارند. چرا که در ریپورتاژ خبری از شما منتشر شده و در آن از خدمات خوب و حسن انجام کار شما صحبت شده است.

برای ارائه ریپورتاژ هم می توانید در مورد خودتان، و هم در مورد سایت مورد نظرتان خبر بنویسید. سایت هایی مانند زومیت، اخبار رسمی و بطور کلی سایت های خبری، این نوع خدمات تبلیغاتی را ارائه می دهند.

خرید لینک: خرید لینک نیز می تواند زیر مجموعه تبلیغات کلیکی یا ریپورتاژ خبری باشد. زیرا در هر دو آن ها لینک خریداری می شود. اما می تواند بصورت مستقل نیز باشد. مثلا در سایت های تبلیغاتی مثل سایت darjeagahi می توانید لینک بخرید و لینکی که از این سایت می گیرید، یک لینک با کیفیت محسوب می شود. چون اعتبار دامنه و وبسایت، بالاست. در نتیجه روی سئو سایت شما نیز تاثیر چشمگیری خواهد گذاشت.

چند نکته ای می‌خواهم در مورد ریپورتاژ خبری به شما بگویم که مطمئنا در کارتان تاثیرگذار خواهد بود. همه­ ی ما میدانیم که ریپورتاژ خبری روی چه چیزهایی تاثیر دارد. ریپورتاژ خبری، خبری است که ما در وب­سایت ­های پربازدید و معتبر، معمولا در حوزه­ ی کاری مان می رویم. با چه هدفی؟ با هدف اینکه برند شویم. خبرخوان­‌های وب‌سایت­ های دیگر، می­ آیند و از آن وب­سایت ­هایی که خبر ما را کار کرده بودند، خبر را برمی‌­دارند و در وب­سایت خودشان پخش می­‌کنند، بنابراین وایرال می­‌شود. روی سئو سایت­مان فوق ­العاده تاثیر عالی دارد و مهمتر از همه این که همیشه در آن وبسایت خواهد ماند، یعنی مانند تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری نیست که بعد از مدتی اگر شارژ حسابمان کم شود یا آن مدت زمان تمام شود، از وب­سایت برداشته شود. حالا چند مورد برای ریپورتاژ رفتن در این وب­سایت­‌ها را می­‌خواهم به شما بگویم.

مورد اول: یکی از موارد بسیار مهم این است که شما باید بک لینک بگیرید، حتما مطمئن شوید که آن بک لینک‌هایی که از آن وب­سایت­‌ها می­‌گیرید،بک ­لینک follow است. یک سری وب­سایت­‌ها هم به شما بک لینک می­‌دهند اما بک لینک nofollow، ولی لینک follow و nofollow یعنی چه؟ بک لینکی که فالو باشد یعنی این که آن وبسایت، وبسایت دیگری را معرفی می­‌کند اما آن را برای گوگل تایید نمی‌کند. می­‌گوید من فقط آن را معرفی کردم، تائیدش نمی­‌کنم. این بک لینک، no follow می­‌باشد. بک لینک follow می‌گوید من به این وب­سایت لینک دادم، این وب­سایت را معرفی کردم و آن را تائید می­‌کنم. تاثیر بک لینک follow، نسبت به بک لینک nofollow خیلی بیشتر است، بنابراین روی این مورد خیلی تمرکز داشته باشید.

مورد بعدی. بعضی از وب­سایت­ها می‌گویند ما سه عدد بک ­لینک، بیشتر، به شما نمی‌دهیم. این فقط حرف آنهاست. اگر مقداری با آنها چانه بزنید، چهار عدد بک­ لینک هم به شما می‌­دهند و باز هم این مورد، روی سئو سایت شما خیلی تاثیرگذار خواهد بود. اگر از وب­سایت­‌های واسطه استفاده کنید، به احتمال خیلی کم به شما چهار یا پنج عدد بک لینک می‌دهند، اما اگر مستقیما با خود آن وب­سایت‌هایی که قرار است خبر در آن منتشر شود صحبت کنید، می‌توانید با آن مسئول مربوطه مذاکره داشته باشید و به او بگویید که مثلا من 4 بک لینک می‌خواهم. اگر با او صحبت کنید، احتمالا بدون افزایش قیمت به شما 4 بک لینک follow خواهد داد.

عزیزان مورد بعد اینکه، بهترین کسی که می‌تواند برایتان متن ریپورتاژ را بنویسد خود شما هستید. خود شما می‌دانید که با چه هدفی این خبر را در وب­سایت‌های دیگر منتشر می‌کنید.خود شما درمورد کسب و کارتان اطلاع دارید و خود شما هستید که درمورد نقاط ضعف و نقاط قوتتان، اطلاع دارید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم که مقداری وقت بگذارید و یک ریپورتاژ 700-800 کلمه ­ای خیلی خوب برای کارتان بنویسید و آن را در شبکه­ های دیگر منتشر کنید.

شاید یک سری از سایت‌ها از شما 250 هزار تومان یا 300 هزارتومان بگیرند؛ بله آن افراد در نگارش خیلی وارد هستند، در جمله­ بندی خیلی وارد هستند، اما همه­ ی ریپورتاژ، نگارش و جمله­ بندی و نقطه­ گذاری دقیق نیست. شما باید بدانید چه نوع متنی در وب­سایت های دیگر باید منتشر کنید.

خیلی خوب است که شما بتوانید خودتان یک محتوا بنویسید، بدانید که چه چیزهایی را قرار دهید و سپس به کارشناسان تولید محتوا بگویید که از نظر نگارشی، آن را تصحیح کنند. اما اصل محتوا را خودتان نوشته باشید و این خیلی خیلی تاثیرگذار هست.

و مورد بعد اینکه برای نوشتن ریپورتاژ، بهتر است محتوایی را که می‌نویسید به صورت زنجیروار کنار همدیگر قرار دهید که مثلا فردی اگر پاراگراف اول را خواند، مرتبط با پاراگراف دوم باشد، پاراگراف دوم، مرتبط با سوم باشد که افراد ترغیب شوند کل متن را بخوانند. اگر شما محتوایی را بنویسید و خیلی هم عالی باشد، اما افراد، ترغیب نشوند که کل محتوا را بخوانند، این کار، عملا بی فایده ­است. بهتر است این پاراگراف­ ها، مرتبط با یکدیگر باشند و زنجیروار به همدیگر وصل شوند.

امیدوارم که باتوجه به این مواردی که به شما گفتم، ریپورتاژ خیلی خوبی منتشر کنید و تاثیر بسیار عالی آن را در کسب و کارهایتان ببینید. موفق باشید.

در ادامه ایده‌هایی را جهت کسب درآمد از اینترنت توضیح می دهم.

کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد اینترنتی,

میانگین کسب درآمد اینترنتی یک فروشگاه اینترنتی

یکی از سوالات متداول دانشجویان مدرسه بازاریابی اینترنتی، این است که درآمد یک فروشگاه اینترنتی در ایران چقدر است. همچنین درآمد من را سوال می‌کنند و نمی‌دانم چرا برایشان جذابیت زیادی دارد.

در انتهای این سرفصل در مورد میزان و زمان رسیدن به درآمد فروشگاه‌های اینترنتی در ایران صحبت خواهم کرد. اما قبل از آن به این مورد توجه کنید:

باید بگویم میزان کسب درآمد اینترنتی یک فروشگاه اینترنتی و اینکه چقدر طول می‌کشد به این درآمد برسد کاملا بستگی به عوامل مختلفی دارد.

– ایده کسب و کار

– میزان وقت، انرژی و پولی که برای آن در نظر می‌گیرید

– اندازه بازار

– میزان رقابت در حوزه کاری، اینکه چه ایده کسب و کاری داشته باشید، در میزان درآمد و اینکه چقدر طول می‌کشد به آن درآمد برسید، بسیار موثر است.

یک جایی هست که من در حوزه لوازم آزمایشگاهی، قصد فعالیت دارم، یک جایی هم هست که در حوزه فروش لوازم زیبایی بانوان می خواهم کسب و کاری را آغاز کنم. ببینید عزیزان، جنس کار، نحوه فعالیت و کانال‌های کسب درآمد اینترنتی در هر کدام از این حوزه‌های کاری، کاملا با هم متفاوت است.

از طرف دیگر مهم است بدانم برای کارم، چقدر زمان، پول و نیروی کار را می بایست در نظر بگیرم. همچنین من هرچقدر برای کارم انرژی و پول صرف کنم، ممکن است حوزه کاری من طوری باشد که هرچقدر فعالیت کنم، بیشتر از یک حد نمی‌توانم بفروشم. اینجاست که بحث اندازه بازار مطرح می‌شود.

بنابراین در مورد کسب درآمد اینترنتی از فروشگاه‌های اینترنتی، تمام این سوالات باید پاسخ داده شود.

اما بطور کلی اگر بخواهم به این سوال که میانگین کسب درآمد یک فروشگاه اینترنتی چقدر است، پاسخ دهم باید بگویم:

اگر یک فروشگاه اینترنتی با فروش محصولات فیزیکی راه‌اندازی کنید و اگر خوب فعالیت داشته باشید، بعد از 3 ماه درآمدتان به حد دلخواهتان خواهد رسید.

همچنین اگر فروشگاه اینترنتی با فروش محصولات دیجیتال (آموزش آنلاین) داشته باشید، ۱ سال زمان نیاز دارد تا بتوانید به درآمد دلخواهتان برسید.

ایده‌های کسب درآمد از اینترنت

۱. کسب درآمد اینترنتی از فروش بلبرینگ صنعتی

۲. کسب درآمد اینترنتی با آموزش و فروش لوازم شنا
۳. کسب درآمد اینترنتی از طریق رنگ مو و آرایش عروس

هر سوالی که در مورد کسب درآمد از اینترنت دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ داده شود.

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

51
دیدگاه بگذارید

avatar
29 موضوعات کامنت
22 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
38 نویسندان دیدگاه
ارشقاسم جبراییل زادهمحبوبهاشکانMohammad نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
ارش
مهمان
ارش

سلام.بنده از سال ۹۲ تا ۹۵ روی یک سایت ارایشی بنام جالبین دات کام کار کردم…کلی وقت گذاشتم..بعد یکسال اول نفر اول گوگل بودم…تازه داشتم تبلغ میگرفتم که از طرف فیلترینگ دستور اومد همه عکسا رو سانسور کن..مگه میشد…خلاصه سایتم رو فیلتر کردن و تمام زحمات من ازببن رفت..بعد از اون من کلا سایت رو کنار گذاشتم و خیلی دپرس شدم…

امروز با خوندن این مطالب دوباره میخوام سایت دیگه راه بیاندازم..ممنون

قاسم جبراییل زاده
مهمان
قاسم جبراییل زاده

عالی بود مطالب مفید و اموزنده بود

محبوبه
مهمان
محبوبه

سلام
وقتتون بخیر، مطالب خیییلی جامع و کامل و عالی بود، خصوصا اینکه من به تازگی وارد این کار شدم، خییییلی سوال در این زمینه تو ذهنم شکل گرفته و دوست دارم راهنماییم کنید که چطور میتونم این مسیر رو با موفقیت طی کنم، البته خدا رو شکر، زیر نطر یک آدم با تجربه در حال آموزش هستم و هنوز وارد بازار کار نشدم

Mohammad
مهمان
Mohammad

سلام،من ميخام از طريق اينترنت درامدزايي كنم أما نميدونم چطوري لطفا كمكم كنين

اشکان
مدیر

باسلام و احترام
لطفا صفحه اینستاگرام ما رو دنبال کنید تا بهتر با این موضوعات آشنا بشید.

aliila
مهمان
aliila

سلام خدمت همه دوستان عزیز من یه چند سالی هستش که با این چیزا سروکار دارم خیلی از راه ها رو هم رفتم و برگشتم خواستم بهتون بگم که الکی وقتتون رو جاهای دیگه تلف نکنین چون بعد یه مدت نتیجه نمیگیرین و کلا بیخیال قضیه میشین تنها راه واقعی و البته راحت و مطمئن فقط استفاده از مرورگر کریپتوتب هستش که واقعا عالیه تنها کاری که باید حقیقتا انجام بدین ۱۰ نفر زیر مجموعه برا خودتون پیدا کنین گه فکر نمیکنم زیاد باشه من الان چیزی حدود ۳۴۰ نفر زیر مجموعه دارم کلا که هر ماه چیزی حدود ۱۲.۵… مشاهده ادامه »

حسن
مهمان
حسن

سلام
اگه شما کسب وکار اینترنتی را استخراج بیت کوین میدونید باید بگم که سخت در اشتباه هستید کی با استخراج بین کوین کسب درامد کرده همه شما لینک خودتون را قرار میدید تا دیگران زیر مجموعه شما بشوند و به دروغ میگویید من فلان مبلغ کسب درامد کردم تا دیگران را زیر مجموعه خود کنید
حالا من بهتون میگم نرم افزا ر کریپتوتب کلاهبرداریه و الوده به ویروس برای هک کردن بیت کوین های شما اگر باور نمیکنید برید سایت ویروس توتال ونرم افزار را اپلود کنید تا اسکن بشه

صبا
مهمان
صبا

من همیشه سریع به افراد پاسخ می دم و به تمام سؤالات کامل پاسخمی دم ولی آخرش طرف می گه «از اینکه وقت گذاشتید و بابت توضیحات کاملتون خیلی ممنونم» و تمام.

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام وقت بخیر، شما در نهایی کردن فروش مشکل دارید، باید در این ضمینه مهارت کسب کنید.

آرمان ملک
مهمان
آرمان ملک

اقا ما خیلی از ساییتتون استفاده کردییم . و اینکه کلی دعای خیر پشتتونه دمتون گرم اقای کلاته

کامبیز
مهمان
کامبیز

سلام مطالبتون بسیار جالب بود.
ممنون

مهدی
مهمان
مهدی

خیلی ممنون ایده هایی که ارائه دادید واقعا عالی بود

ارسلان پاکدامن
مهمان
ارسلان پاکدامن

من ارسلان پاکدامن هستم . سایتی را با عنوان وردپرس سبز که درباره افزونه ها و قالب های پرکاربرد وردپرسی هست راه اندازی کرده ایم . الان نزدیک به یکسال هست که در این سایت به همراه دوستم فعالیت می کنیم . اما متأسفانه با فروش بسیار کم در این سال مواجه هستیم . و الان طوری شده که هزینه هاست و دامین یکساله سایتمان را هم نتونستیم تامین کنیم چه برسه به این که برای خودمون درامد زایی داشته باشیم و اگه به همین طور پیش بریم ناچاراً به حالت ورشکستگی می افتیم و سایتمون رو باید تعطیل کنیم… مشاهده ادامه »

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام ، وقت بخیر
لطفا با دفتر آکادمی تماس بگیرید. ۸۸۶۵۰۰۴۲-۰۲۱

مژده داودپور
مهمان
مژده داودپور

سلام واقعا من خیلی فکرم درگیره کسب وکار اینترنتی هست ولی اصلا چیزی برای فروش ندارم راهی نداره بهم یاد بدید
چه جوری باید باشه و ایده ای ندارم!

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام ، پیشنهاد میکنیم در سمینار رایگان موج نو شرکت کنید:
kalaateh.com/new-wave

مریم
مهمان
مریم

سلام مطالب خیلی خوبی داشتید

محمد
مهمان
محمد

سلام وقت بخیر.
این ۳ ایده ای که گفتین عالی توضیح دادین،
میشه لطف کنین چندین ایده دیگر هم معرفی کنین برام

baajpour22
Member
baajpour22

سلام وقت شما بخیر
من خیلی دوست دارم کسب و کار اینترنتی داشته باشم . ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم. ایده خاصی هم ندارم. ممنون می شم کمکم کنین. با تشکر از شما

مهرشاد اسفندی
مهمان
مهرشاد اسفندی

سلام وقت بخیر
اقای کلاته در پادکست های نوروزی این موضوع رو توضیح دادن
لطفا به لینک زیر مراجعه کنید
https://kalaateh.com/nowruz-podcast/

Parviz
مهمان
Parviz

سلا من دوره های نخبگان رو کار کردم و الان خیلی خیلی تو کارم موفقم و همچنین رتبه سایتم تو این مدت کم خیلی خیلی خوب شده و تونستم حرفه ای بشم و بتونم کار بگیرم نمونه ای از یکی سایتایی که اوردمش بالا http://www.sportpk.ir

F
مهمان
F

سلام. سایت شما رو دیدم واقا حرفه ای انجام دادید. دوره ی نخبگان رو حضوری شرکت کردید؟ یعنی اگر دوره ی پایه رو فقط گوش بدم نمیتونم خیلی حرفه ای انجام بدم؟

مهرشاد اسفندی
مهمان
مهرشاد اسفندی

سلام
ایشون دوره ی حضوری رو شرکت کرده بودن
دوره ی پایه چراغ راه هست ولی در دوره ی جامع همه چی به صورت ریز توضیح داده شده

هادی مسعودی
مهمان
هادی مسعودی

سلام مهندس سال گذشته توی یوتیوب برنامه های شما رودیدم امابیخیال بودم اماالان یکسال شدغبطه که چراهمون پارسال شروع نکردم که اینجا شمارو دیدم میخواهم راه اندازی کنم خواستم بپرسم محصولی که برای یه شرکت دیگه هست رامیشه برای ایده وفروشگاه خوددرنظرگرفت لطف کنیدکامل هم راهنمایی وهم کمکم کنید.متشکرم.

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام هادی عزیز
بله امکانش هست بصورت مشارکت در فروش فعالیت کنید، درصدی از حجم فروش به شما تعلق بگیرد

آتریسا
مهمان
آتریسا

سلام آقای،کلاته تازه با این سایت اشنا شدم
میخوام در زمینه فروشگاه اینترنتی،لباس زیر درجهت راه اندازی و‌پیش بردش ازتون کمک بگیرم

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام آتریسا عزیز
پیشنهاد میکنیم برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمستر که رایگان است شرکت کنید

رضا علوی
مهمان
رضا علوی

سلام مهندس کلاته
براتون ارزوی سلامتی دارم فیلم های شما رو دیدم باید عرض کنم صدای شما خیلی باحاله و پیشنهاد می کنم تست صدا و سیما بدید مطمئنم اونجام شما موفق خواهی شد.

ریما
مهمان
ریما

سلام
محتوا روان، جالب و قابل فهم بود.
مطالبی که در فیلم‌ها گفته شد، به صورت متنی قابل دسترسه. همین باعث میشه اینترنت کمتری مصرف کنیم و هم در سرچ کردن مطالب، مفیده
واقعا از زمانی که گذاشتین و این آموزش‌های مفیدرو تهیه کردین، ممنون.
تشویق شدم هر چه سریعتر کسب و کار اینترنتی‌رو شروع کنم.

behnaz_kordtabar@yahoo.com
Member
behnaz_kordtabar@yahoo.com

با سلام
علاقه مند به کسب و کار اینترنتی می باشم، ولی نمی دانم از کجا و چگونه باید شروع کنم

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام بهناز عزیز
پیشنهاد میکنیم برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمستر شرکت کنید

نازنین
مهمان
نازنین

مقاله جالبی بود ممنونم

مینو
مهمان
مینو

سلام وقت بخیر
از کجا شروع کنم؟ چجوری ؟ آیا آموزش آنلاین هم دارید؟

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام مینو عزیز
پیشنهاد میکنیم برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمستر شرکت کنید

Ali
مهمان
Ali

سلام وخسته نباشید خدمت اقای کلاته.ببخشد من طراحی سای بلد نیستم ایا یاد گیریش راحته یا خیلی طول می کشه

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام علی عزیز
بله، بسیار راحت است

Ali
مهمان
Ali

سلام وخسته نباشید خدمت اقای کلاته.ببخشد من طراحی سای بلد نیستم ایا یاد گیریش راحته یا خیلی طول می کشه

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام علی عزیز
بله شما بدون داشتن دانش کدنویسی و به راحتی میتوانید سایت خودتون رو طراحی کنید
پیشنهاد میکنیم برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمستر شرکت کنید

mahdi farsi
مهمان
mahdi farsi

سلام آقای کلاته عزیز
آموزش هات عالیه و پراز انرژی و تخصص
چندین بار در کلاس های حضوری شرکت کردم و کلی استفاده کردم
بسیاری از ویدیوهات رو هم دیدم فوق العاده بودن
ازت سپاسگذارم همین جور با قدرت ادامه بده
در بسیاری از کلمات گزینه ۱ گوگل شدم به لطف خدا ٬ حتی در بعضی کلمات ۲ گزینه اول خودم هستم

در پناه خدا الهی روزی تون هزار برابر شه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن