معرفی روش های کسب درآمد از بورس و خرید سهام

در این شرایط و موقعیت فعلی، افراد زیادی برای کسب درآمد از اینترنت و به عنوان شغل اینترنتی در خانه، در زمینه ی کسب درآمد از بورس فعالیت می کنند.

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۳ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

در این شرایط و موقعیت فعلی، افراد زیادی برای کسب درآمد از اینترنت و به عنوان شغل اینترنتی در خانه، در زمینه ی کسب درآمد از بورس فعالیت می کنند. بسیاری از افراد و مشاغل و کسب و کارها به علت پاندمی کرونا شرایط سختی دارند و به دنبال شغل دوم خانگی و کار اینترنتی در منزل هستند که در صورت آموزش صحیح از بورس می توانند درآمدزایی داشته باشند.

کسب درآمد از بورس به چند روش ممکن است؟

کسب درآمد از بورس

کسب درآمد از بورس

سهام داران از حیث بهره برداری از سهام دو گروه هستند.

۱. افرادی از سود سهام استفاده می کنند

یعنی شرکت در ابتدای سال پیش بینی می کند که مبلغ خاصی به ازای هر سهم سود نقدی می پردازد و عده ای نیز به خاطر سود سالانه اش این سهام را خریداری می کنند.نیازی نیست که سهام دار، یک سال کامل، مالک سهام باشد تا بتواند از سود سالانه استفاده کند. هر فردی که در تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی سهام دار شرکت بوده باشد، سود یک ساله به او تعلق می گیرد.

۲. عده ای دیگر از رشد قیمت سهام استفاده می کنند

مثلا قیمت سهام ۴۰۰ تومان بوده و بعد از ۴ ماه به ۹۰۰ تومان می رسد. سپس این افراد سود سهام خود را می فروشند و در واقع از نوسان قیمت استفاده می کنند. کسانی که قصد خرید سهام را دارند باید مشخص کنند که از کدامیک می خواهند بهره ببرند. (نوسان قیمت، سود هر سهم یا هردو؟)

پیشنهادی:  تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کار های کشور  حتما مطالعه کنید.

چند نکته ی مهم برای کسب درآمد از بورس

چند نکته ی مهم برای کسب درآمد از بورس

چند نکته ی مهم برای کسب درآمد از بورس

برای درآمد بیشتر در بورس رعایت نکات زیر ضروری است.

۱.قابلیت نقد شوندگی

نقدشوندگی سهام در بازار‌های مالی را می‌توان قابلیت جذب روان سفارش‌های خرید و فروش تعریف کرد. توانایی معامله سریع حجم بالایی از اوراق بهادار با هزینه پایین و تأثیر قیمتی کم را نیز می‌توان به‌عنوان تعریف نقدشوندگی در بازارهای مالی در نظر گرفت. تأثیر قیمتی کم به این معنی است که قیمت دارایی در فاصله میان سفارش تا خرید، تغییر چندانی نداشته باشد.

پیشنهادی:  چگونه می توان به یک دستیار مجازی (VA) تبدیل شد و شروع به کسب درآمد کرد؟ حتما مطالعه کنید.

وضعیت نقد شوندگی شرکت بسیار مهم است. مثلا شرکت هایی که سهام شناور پایینی دارند، ضمن این که در نوسانات برخی موارد سفته بازی روی آن ها انجام می شود و سود خوبی می کنند، اما در افت ها خرید خاصی ندارند و شما در صف فروش قفل می شوید، زیرا هیچ خریداری ندارد.

بسیاری از مواقع دیده شده که یک سهم یک رشدی را داشته یا حتی رشد هم نداشته در صف فروش قفل شده یعنی هیچ خریداری وجود نداشته و سهام دار حقوقی هم اصلا اعتنایی به صف فروش نمی کند و حمایتی نمی کند.

نقد شوندگی در کنار بازدهی و ریسک از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت سهام یک شرکت (یا هر ابزار مالی دیگر) می‌باشد.

سهام دارای قابلیت نقدشوندگی بالا، طبیعتاً ریسک نگهداری کمتری دارد، زیرا سرعت تبدیل به نقد آن بالا است. بنابراین سرمایه‌گذاران به دلیل داشتن ماهیت ریسک‌گریزی سعی در انتخاب سهامی دارند که قابلیت نقدشوندگی بالایی داشته باشد تا در مواقع لزوم، فروش سهام را با سرعت بالا و در زمان کم و با کمترین تغییر قیمت انجام دهند.

قابلیت نقد شوندگی از نکات مهم برای کسب درآمد از بورس

قابلیت نقد شوندگی از نکات مهم برای کسب درآمد از بورس

۲.ترکیب سهامداران

سهامداران بالای یک درصد یک شرکت که مالکیت بیش از یک درصد سهام کل شرکت را آن ها دارند که معمولا در قالب کدهای حقیقی یا حقوقی هستند ،سهام داران حقیقی افراد خرد و حقیقی هستند که در بازار سرمایه فعالیت می کنند و اکثر آن ها با دید سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا میان مدت هستند و هدف شان از خرید سهام یک شرکت استفاده از نوسانات قیمت سهم روی تابلو می باشند.

سهام داران حقوقی اهداف شان برای خرید سهام یک شرکت بلند مدت است. و اهدافی مثل حضور در هئیت مدیره شرکت ها، تاثیر گذاری در تصمیم هایی که شرکت ها می گیرند، حضور در مجامع شرکت ها و از این قبیل استراتژی ها است.

پس استراتژی سهام داران حقیقی و حقوقی به طور کامل با هم متفاوت است. سهام داران حقیقی باید به میزان سهام سهام داران حقوقی توجه کنند اما هیچ وقت ملاک ها خود را براساس سهام داران حقوقی در نظر نگیرند زیرا استراتژی ها متفاوت است.

نکته مهم این است که شرکتی را انتخاب کنید که حقوقی خوب و حمایت کننده را داشته باشند تا موجب درآمد بیشتر در بورس شود.

ترکیب سهامداران از نکات مهم برای کسب درآمد از بورس

ترکیب سهامداران از نکات مهم برای کسب درآمد از بورس

 

۳.سودآوری شرکت از مهم ترین عوامل کسب درآمد بیشتر در بورس

شرکت باید سودآوری مناسب داشته باشد تا شما مایل به سرمایه گذاری باشید.رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار می گوید: سرمایه گذاران باید در خرید سهام شرکت ها به این نکته توجه کنند که سودآوری یک شرکت مهم ترین اصل در تعیین قیمت شرکت است. اگر قیمت شرکت با سودآوری تناسب ندارد احتیاط کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شرایط بازار به عوامل مختلفی از جمله میزان سود شرکت ها و مقطعی که شخص وارد بازار سرمایه می‌شود، بستگی دارد. ممکن است فرد با در نظر گرفتن افق بلندمدتی در بازار سرمایه به سود برسد اما با در نظر گرفتن افق کوتاه مدت، سودی کسب نکند.

۴. ثبات سودآوری و اهمیت آن برای درآمد بیشتر در بورس

شرکت هایی که به طور میانگین یک ثبات سودآوری دارند شرکت های معتبری شناخته می شوند. مثلا شرکتی که در طول سه سال گذشته هر سال بین ۴۰ تا ۴۵ تومان سود را ساخته بسیار قابل اطمینان تر از شرکتی هست که یک سال ۶۰ تومان سود ساخته در یک سال دیگر ۱۰ تومان سود ساخته و در سال بعد ۴۰ تومان سود ساخته، نشان می دهد که سودآوری این شرکت تابع متغیر هایی است که به صورت مرتب در حال تغییر هستند و سود شرکت آنچنان قابل اتکا نیست.

۵.شفافیت مالی

اگر دقت کنید در صورت های مالی شرکت ها در تحلیل بنیادی، برخی از شرکت ها شفافیت بسیار خوبی دارند و گزارش های خود را به موقع اعلام می کنند و وقتی صورت های مالی آن ها را بررسی بکنیم هیچ نقطه پنهانی در گزارش ها وجود ندارد.

در واقع گزارش های مالی آن ها دقیقا منعکس کننده وضعیت شرکت است. اما متاسفانه برخی از شرکت ها آنچه که به عنوان گزارش ارائه می کنند سنخیتی با آن چه که در شرکت اتفاق می افتد وجود ندارد. برای کسب درآمد بیشتر در بورس به گزارش های مالی باید دقت بیشتری کرد.

 

منابع:

https://www.ceotodaymagazine.com/2019/01/what-is-a-non-financial-shareholder-and-why-are-they-important/

https://livewell.com/finance/how-to-short-a-stock-for-maximum-profit/

https://www.vectorstock.com/royalty-free-vector/business-man-holding-whiteboard-presentation-vector-16602050

https://www.indiatoday.in/education-today/jobs-and-careers/story/how-to-make-a-career-in-stock-market-1595909-2019-09-05

https://www.bourseiness.com/39547/monthly-income-stock-exchange

https://www.yasa.co/blog/make-money/

https://khanesarmaye.com/make-money-from-exchange/#gref

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *