راهنمای Drupal برای مبتدیان

امیررضا

انتشار در: ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

راهنمای Drupal برای مبتدیان

راهنمای دروپال

[۱]راهنمای دروپال

وردپرس ممکن است محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا(CMS) در این عرصه باشد ، اما به هیچ وجه تنها سیستم موجود نیست. در حقیقت ، اگر به دنبال یک راه حل پیشرفته که بیشتر متناسب برنامه نویسان  باشد، هستید؛ ممکن است دروپال بیشتر مورد پسندتان باشد.

دروپال به خاطر قابلیت های گسترده‌اش ، یکی از محبوب ترین پلتفرم های CMS است. به دلیل پیچیدگی دروپال، معمولاً مورد پسند توسعه دهندگان و سایر کاربران ماهر می باشد که می خواهند وب سایتهای ایمن ، مقیاس پذیر و جاه طلبانه ایجاد کنند.

در این مقاله ، دروپال را معرفی خواهیم کرد و در مورد جوانب مثبت و منفی آن بحث خواهیم کرد. ما همچنین در مورد مزایای آن در مقایسه با سایر پلتفرم های CMS صحبت خواهیم کرد.

مقدمه ای بر دروپال

دروپال

[۲]دروپال

این ممکن است شما را متعجب کند که بدانید وقتی صحبت از انتخاب یک CMS می شود ، دروپال یکی از قدیمی ترین پلتفرم ها است تا اکنون فعالیت دارد. دروپال در سال ۲۰۰۰ کار خود را آغاز کرد – چندین سال قبل تر از زمانی که وردپرس و joomla!  نور چشم سازندگان آنها بودند.

در آن زمان ، دروپال به عنوان یک تابلوی پیام ساده منظور می شد ، و این امکان را فراهم می آورد تا چند دانش آموز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اما در سال بعد آن، به یک پروژه اوپن سورس مبدل شد و از آن زمان به بعد به یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پلتفرم های CMS در وب تبدیل شد. در حال حاضر تقریبا ۲ درصد از کل وب سایت ها بر روی دروپال اجرا می شود ، که آن را به سومین CMS رایج تبدیل کرده.

سرعت و ثبات اصلی ترین نگرانی ها هستند. در بین سایت هایی که با دروپال اجرا میشوند ، تعداد زیادی سایت دانشگاه ، سایت های دولتی ، موزه و سازمان های محیط زیست پیدا خواهید کرد.

دروپال خود را از رقبای اصلی خود جدا می کند ، زیرا یک پلتفرم انعطاف پذیر تر است و بر روی توسعه دهنده خود تمرکز میکند. در حالی که پلتفرم هایی مانند وردپرس و جوملا بر استفاده آسان و مناسب مبتدیان بودن تمرکز دارند ، دروپال یک سیستمی است که توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان ساخته شده.

این امر باعث شده است تا دروپال توسط بسیاری از سایتهای بزرگتر و پیشرفته تر مورد استفاده قرار گیرد ، جایی که امنیت ، سرعت و ثبات اصلی ترین نگرانی ها هستند. در بین سایت هایی که با دروپال اجرا میشوند ، تعداد زیادی سایت دانشگاه ، سایت های دولتی ، موزه و سازمان های محیط زیست پیدا خواهید کرد.

چه چیزی دروپال را متفاوت می کند

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، دروپال با داشتن CMS پیشرفته تر و متمرکزتر بر روی توسعه دهندگان، از رقبای اصلی خود مجزا و برجسته کرده است. با توجه به این امر ، یک تصور غلط رایج وجود دارد که استفاده از دروپال دشوار است ، که این کاملا صحیح نیست.

در واقع ،شروع استفاده از آن دشوار است ، زیرا یک منحنی یادگیری نسبتاً شیب دار وجود دارد ، به خصوص اگر با رابط کاربری ساده وردپرس آشنا باشید. در ازای این سرمایه گذاری زمانی بیشتر، دروپال ویژگی ها و عملکردهای زیادی را ارائه می دهد که بیشتر چالش اصلی آن را جبران میکند. اگر مایل هستید برای یادگیری جزئیات آن وقت بگذارید ، دروپال گزینه های شسته و رفته زیادی از قبیل مجوزهای پیشرفته کاربر ، انواع محتوای بیشتر و امکان اداره سایتهای گسترده با هزاران صفحه را برای شما فراهم می کند.

دروپال از زمین به بالا طراحی شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند سایت های بزرگتری با ساختارهای پیشرفته تر و سطح ترافیک بالاتر ایجاد کنند.

این نکته آخر از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا این چیزی است که وردپرس می تواند با مشکل مواجه شود. وردپرس در ابتدا به عنوان یک پلتفرم  وبلاگ نویسی آغاز کرد ، و اگرچه از آن زمان رشد یسیار زیادی داسته است ، اما هنوز هم بخش اعظمی از عملکرد های آن مربوط به سایت های کوچک و متوسط می شود.

در مقابل ، دروپال از زمین به بالا طراحی شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند سایت های بزرگتری با ساختارهای پیشرفته تر و سطح ترافیک بالاتر ایجاد کنند. برای پشتیبانی از این هدف ، دروپال همچنین دارای ویژگی های حافظه پنهان(cache) و امنیت بیشتر است که بصورت پیش فرض در آن قرار دارد.

برای زمانی که ممکن است بخواهید از دروپال برای ساخت وب سایت استفاده کنید

اینکه آیا هنگام ساخت یک وب سایت جدید باید از دروپال استفاده کنید یا خیر ، عمدتاً به دو چیز بستگی دارد:

  • سطح دانش فنی شما
  • هدف سایت شما

دروپال به لطف قابلیت های پیشرفته خود گزینه ای ایده آل برای هر سایتی است که در آن ثبات ، امنیت ، سرعت و انعطاف پذیری از ضروریات مطلق باشد.

همچنین، دروپال به سایتهایی که نیاز به ساختارهای پیچیده تر و حجم انبوهی از داده ها دارند ، کمک میکند.این شامل سایت های پر ترافیک مانند انجمن های کاربری و پلتفرم های رسانه های اجتماعی و همچنین سایت هایی برای دولت ها ، موسسات آموزشی و سایر سازمان های مهم است. همچنین برای توسعه دهندگانی که می خواهند کنترل کامل بر پروژه های خود داشته باشند ، انتحابی ایده آل است تا سایت های بلندپروازانه تری ایجاد کنند.

دروپال-وبسایت

[۳]دروپال-وبسایت

از طرف دیگر ، اگر شما فردی با دانش فنی کمتری هستید که می خواهید یک سیستم فوری و بصری تر داشته باشید ، وردپرس احتمالاً هنوز هم بهترین انتخاب شماست. این امر به ویژه در مورد سایت شما که از دامنۀ کوچکتری مانند وبلاگ شخصی ، نمونه کارها ، سایت مجله یا حتی یک فروشگاه تجارت الکترونیکی ساده استفاده میکند، صادق است.


دروپال به لطف قابلیت های پیشرفته خود گزینه ای ایده آل برای هر سایتی است که در آن ثبات ، امنیت ، سرعت و انعطاف پذیری از ضروریات مطلق باشد.

البته اینکه تصمیم بگیرید از کدام CMS استفاده کنید کاملاً به ترجیحات و انتخاب شما بستگی دارد. خوشبختانه دروپال مانند وردپرس هم رایگان و هم اوپن سورس است. این به این معناست که شما می توانید آن را دانلود کرده و تست کنید، بدون آنکه مجبور باشید هزینه مالی بپردازید.

برای اینکه این پلتفرم را تجربه کنید ، می توانید یک سایت امتحانی راه اندازی کنید و دروپال را نصب کنید تا خودتان آن را بدون هیچ تعهد و خطری امتحان کنید.دروپال حتی چندین سرویس برای کمک به شما در راه اندازی سایت های آزمایشی(demo) رایگان درعرض تنها چند دقیقه ارائه می دهد.

با دروپال پز دهید

وقتی صحبت از پلتفرم های CMS است ، دروپال تا حدی کار را برای کاربران آسان تر میکند و در کنار آن سیستم مدیریت محتوای قدرتمندی را ارائه میدهد. شاید زمان بیشتری از پلتفرم های مشابه طول بکشد تا راه بیوفتید، اما هنگامی که فوت و فن ها را یاد گرفتید ، گزینه های بسیار زیادی برای گسترش و مقیاس بندی سایت به شما ارائه می دهد.

چرا دروپال به عنوان یکی از محبوب ترین پلتفرم های CMS شناخته شده است؟

معمولاً مورد پسند توسعه دهندگان و سایر کاربران ماهر می باشد چون که می خواهند وب سایتهای ایمن ، مقیاس پذیر و جاه طلبانه ایجاد کنند.

چه چیزی دروپال را از سایر رقبای خود متفاوت می کند؟

در مقابل ، دروپال از زمین به بالا طراحی شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند سایت های بزرگتری با ساختارهای پیشرفته تر و سطح ترافیک بالاتر ایجاد کنند. برای پشتیبانی از این هدف ، دروپال همچنین دارای ویژگی های حافظه پنهان(cache) و امنیت بیشتر است که بصورت پیش فرض در آن قرار دارد.

آیا دروپال انتحابی ایده آل برای ساخت یک وب سایت است؟

دروپال به سایتهایی که نیاز به ساختارهای پیچیده تر و حجم انبوهی از داده ها دارند ، کمک میکند.این شامل سایت های پر ترافیک مانند انجمن های کاربری و پلتفرم های رسانه های اجتماعی و همچنین سایت هایی برای دولت ها ، موسسات آموزشی و سایر سازمان های مهم است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *