زندگینامه دایان گرین Diane Greene : مدیرعامل چندین ساله ی شرکت VMware

دایان گرین یک کارآفرین و رئیس اجرایی فناوری آمریکایی است.او کار خود را بعنوان یک مهندس نیروی دریایی آغاز کرد. پیشنهاد میکنیم در ادامه با ما همراه باشید

امیررضا

انتشار در: ۶ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

دایان گرین یک کارآفرین و رئیس اجرایی فناوری آمریکایی است. گرین پیش از انتقال به صنعت فناوری، جایی که او از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۸ بنیانگذار و مدیر عامل شرکت VMware بود، کار خود را بعنوان یک مهندس نیروی دریایی آغاز کرد. برای اطلاع از زندگی و مسیر شغلی اون این زندگی نامه را مطالعه کنید.

دایان گرین Diane Greene

دایان گرین Diane Greene

فکت ها

تولد: ۹ ژوئن ۱۹۵۵

سن: ۶۵ ساله

محل تولد: ایالات متحده

ملیت: آمریکایی

بنیانگذار: شرکت نرم افزاری VMware

خانواده

همسر: مندل روزنبلوم

دایان گرین یک سرمایه گذار آمریکایی و یک عضو هیئت مدیرۀ گوگل است و او همچنین از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ بنیانگذار و مدیرعامل شرکت VMware بوده. وی به مدت ۳ سال معاون ارشد رئیس تجارت های ابری گوگل بود.

تحصیلات

گرین متولد راچستر، نیویورک است. او در سال ۱۹۷۶ لیسانس خود را در رشته‌ی مهندسی مکانیک از دانشگاه ورمونت و کارشناسی ارشد خود را در رشتۀ معماری دریایی از دانشگاه MIT در سال ۱۹۷۸ دریافت کرد. در سال ۱۹۸۸ او دومین مدرک فوق لیسانس خود، اینبار در علوم کامپیوتر، از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی دریافت کرد.

مسیر شغلی

دایان گرین

دایان گرین

گرین به عنوان مهندس و مدیر در شرکت هایی همچون Sybase ، Tandem Computers و Silicon Graphics و سپس برخی از شرکت های نوپا کار کرد.

در سال ۱۹۹۸، گرین، مندل روزنبلوم، اسکات دیوین، ادوارد وانگ و ادوارد بوگنیون VMware را تاسیس کردند. در سال ۲۰۰۴، VMware توسط شرکت EMC خریداری شد. در ۸ ژوئیه ۲۰۰۸، گرین توسط هیئت مدیرۀ VMware از عنوان ریاست و مدیرعاملی برکنار شد و توسط پاول ماریتس، فردی با تجربه‌ی ۱۴ سال کار در مایکروسافت که مشغول تجارت رایانش ابری در شرکت EMC بود، جایگزین وی شد. در آگوست ۲۰۰۶، گرین به هیئت مدیره شرکت Intuit پیوست.

۱۲ ژانویه ۲۰۱۲،

در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۲، گرین به عضویت هیئت مدیرۀ گوگل درآمد. گرین دهمین صندلی هیئت مدیرۀ گوگل را پر کرد، صندلی‌ای که آخرین بار در اکتبر ۲۰۰۹ توسط آرتور دی. لویسون پر شده بود.

اکتبر سال ۲۰۱۳

در اکتبر سال ۲۰۱۳، گرین یکی از سخنرانان مدرسه استارت آپ YCombinator بود، جایی که جزئیات روزهای ابتدایی VMware را به اشتراک گذاشت. گرین همچنین داور جایزه مهندسی ملکه الیزابت در سال ۲۰۱۳ بود.

نوامبر سال ۲۰۱۵

در نوامبر سال ۲۰۱۵، گرین پس از خرید استارت آپ قبلی خود، بنام Bebop، به عنوان معاون ارشد در تجارت های ابری Google انتخاب شد.

سال ۲۰۱۷

در سپتامبر ۲۰۱۷، او ادعا کرد که گوگل “بیش از ۱۰۰۰۰۰ مایل کابل فیبر نوری” قرار داده است و این شرکت “تقریباً هر ماه یک بار” یک پایگاه داده‌ی جدید اضافه می کند.

در سال ۲۰۱۷، او برنده جایزۀ ABIE برای رهبری فنی از موسسه Anita Borg شد.

زندگی شخصی

دایان گرین هنگام حضور در برکلی با همسرش، مندل روزنبلوم، آشنا شد. آنها اکنون صاحب دو فرزند هستند.

در سال ۲۰۱۱، گرین به همراه روزنبلوم به افتخار پدر مندل، ماروین روزنبلوم، که به مدت ۴۵ سال در دانشگاه ویرجینیا تدریس می کرد، ۳ میلیون دلار برای تاسیس کلاس های پروفسوری ماروین روزنبلوم در رشته‌ی ریاضیات کالج علوم و هنر دانشگاه ویرجینیا کمک کردند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *