افزایش میزان تعامل مشتریان به کمک هایلایت اینستاگرام / ۹ ترفند طلایی

در این پست ، ما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با استفاده از هایلایت Story Instagram برای رونق کسب و کار خود و تعامل با مشتریان استفاده کنید.

امیررضا

انتشار در: ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اینستاگرام یکی از راه های ارتباط و تعامل افراد ، مشاغل و سازمان ها است ، خواه از طریق ارسال تصاویر ، برچسب های قابل خرید ، فیلم های زنده یا IGTV. و اینستاگرام همچنان به ایجاد روش های جدیدی می پردازد که مردم می توانند با یکدیگر در بستر رسانه های اجتماعی تعامل داشته باشند و باعث افزایش تجربه مشتری برای بسیاری از مارک ها و مشاغل شود.

یکی از ویژگی های محبوب اینستاگرام که از ابتدای انتشار خود بسیار مورد توجه قرار گرفت و اکنون هر روز ۵۰۰ میلیون حساب از آن استفاده می کنند  ویژگی استوری اینستاگرام است.

در این پست ، ما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با استفاده از هایلایت Story Instagram برای رونق کسب و کار خود و تعامل با مشتریان استفاده کنید. اکنون ، بیایید با کاوش این ویژگی و نحوه استفاده از آن شروع کنیم و سپس به نه روش استفاده از آن برای تجارت خود خواهیم پرداخت!

هایلایت استوری اینستاگرام چیست؟

هایلایت Instagram Story مجموعه ای از تصاویر ، فیلم ها و پست هایی است که در گذشته در Instagram Story خود ارسال کرده اید. از این مجموعه های تنظیم شده اغلب با نام “آلبوم” یاد می شود و این آلبوم ها معمولاً دسته های مختلفی از موضوعات هستند.

برخلاف استوری های اینستاگرام که پس از ۲۴ ساعت از بین می روند ، هایلایت های استوری Instagram به طور دائمی در نمایه شما هستند و به شما امکان می دهند هر زمان خواستید به محتوا اضافه یا آن ها را حذف کنید. این آلبوم ها درست در زیر بخش بیوگرافی نمایه شما و بالاتر از پست های شما قرار دارند.

چند توصیه اساسی برای جذب فالور رایگان و واقعی – کسب فالوور رایگان

چگونه یک Instagram Highlight Story ایجاد می کنیم؟

قبل از شروع اشتراک گذاری مطالب در هایلایت خود ، ابتدا باید نحوه ایجاد آنها را بیاموزید! اولین قدم برای این فرآیند ، اطمینان از روشن بودن قابلیت بایگانی خودکار اینستاگرام است.

این ویژگی هر استوری را که ارسال می کنید در فید یا استوری اینستاگرام خود به صورت خودکار بایگانی کرده و ذخیره می کند و نگرانی از دست دادن هرگونه محتوای با ارزش را برطرف می کند. پس از روشن شدن این ویژگی ، می توانید هر محتوایی را که ارسال کرده اید حتی پس از محو شدن از استوری Instagram خود به اشتراک بگذارید و دوباره ارسال کنید. برای یافتن ویژگی بایگانی ، این مراحل را دنبال کنید:

۱.به تنظیمات حساب Instagram خود بروید.

۲.بر روی دکمه “Story” کلیک کنید.

۳.اطمینان حاصل کنید که دکمه “ذخیره در بایگانی” روشن باشد.

بعد از اینکه مطمئن شدید دکمه “ذخیره در بایگانی” روشن است ، مرحله بعدی شما ایجاد یک Instagram Highlight Story است! برای این کار ، به نمایه خود بروید و روی دکمه ” Story Highlight ” در زیر نام کاربری و بیوگرافی خود ضربه بزنید. سپس ، بر روی استوری هایی که می خواهید به هایلایت خود اضافه کنید ضربه بزنید. در ادامه ، یک عکس روی جلد برای Highlight خود ، و همچنین یک عنوان انتخاب کنید. و بعد از ضربه زدن روی «Done» یا «Add» ، همه چیز آماده است!

بهترین روش ها برای استفاده از هایلایت  استوری اینستاگرام برای کسب و کار

شما می توانید تمام استوری های اینستاگرام خود را در یک هایلایت استوری اینستاگرام قرار دهید ، اما این برای پیروان شما چندان جالب نیست و مطمئناً تعامل کمتری به وجود خواهد آورد. اگر چندین هایلایت داشته باشید که انواع مختلفی از استوری های اینستاگرام را ایجاد می کنید ، این کار بسیار موثرتر است. بنابراین در اینجا ۹ ایده هایلایت استوری اینستاگرام آورده شده است که می توانید برای جذب دنبال کنندگان و مشتریان خود استفاده کنید.

۱.محصولات خود را به نمایش بگذارید

محصولات خود را به نمایش بگذارید

محصولات خود را به نمایش بگذارید

یکی از بهترین راه ها برای رونق تجارت و تعامل با مشتریان خود ایجاد یک Highlight Story Instagram برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما است. طبق آمار های اینستاگرام ، ۷۵٪ از کاربران پس از مشاهده تبلیغات در این پلتفرم ، مانند بازدید از یک وب سایت یا خرید ، اقدامی انجام می دهند.

این که آیا کاربران فعال اینستاگرام قبلاً با مشاغل شما درگیر شده اند یا نه ، اگر در حال مرور نمایه شما هستند و یک هایلایت اختصاص داده شده به “محصولات” را مشاهده می کنند ، احتمال دارد که روی محتوای موجود در هایلایت های شما کلیک کنند .

هایلایت های شما راهی آسان و سریع برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خواهد بود ، و شما می توانید مشتریان را به وب سایت خود هدایت کنید ، برای یک خبرنامه ثبت نام کنید ، یا در حالت ایده آل ، خرید از طریق   Instagram را  انجام دهید. با برچسب گذاری محصولات در هایلایت های خود می توانید محصولات خود را با خلاقیت بیشتری و به روش های بیشتری به فروش یا به نمایش بگذارید.

Letterfolk

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه Letterfolk ، یک شرکت دکوراسیون منزل که کالاهای کاغذی و هدایای بی نظیری را ارائه می دهد ، محصولات خود را به نمایش می گذارد.

Letterfolk  هایلایت های استوری خود را برای نمایش محصولات مختلفی که ارائه می دهد – حصیر کاشی ، تقویم ، چاپ ABC و غیره را سازمان می دهد. این به کاربران امکان می دهد اطلاعات بیشتری در مورد محصولات خاص مورد علاقه خود پیدا کنند.

این روش خوبی برای برجسته کردن محصولات با تمرکز بر مجموعه های فصلی ، نسخه های جدید ، تبلیغات محصولات و موارد دیگر است. با استفاده از یک رویکرد مشابه ، بسته به اینکه چند محصول تجاری را ارائه می دهید ، ممکن است همه استوری های های مربوط به محصول را در یک آلبوم ترکیب کنید.

یک روش عالی برای درج CTA در این استوری ها استفاده از لینک “مشاهده موارد بیشتر” ، تعامل با پیروان و هدایت آنها برای یافتن اطلاعات هیجان انگیزتر درباره پیشنهادات خود در وب سایت خود است.

Lettfolk از لینک “مشاهده بیشتر” در هایلایت های جدید خود استفاده می کند.

۲.وقایع را تبلیغ کنید

همانطور که همه ما می دانیم ، رسانه های اجتماعی مکانی عالی برای تبلیغ رویدادها و ایجاد آگاهی از برند هستند ، خصوصاً به این دلیل که کاربران در آنجا به دنبال اطلاعات هستند.

اگرچه ما در حال حاضر در گروه های بزرگ جمع نمی شویم و ممکن است کسب و کار شما از رویدادهای حضوری برخوردار نباشد ، شما همچنان می توانید از ویژگی استوری برای نمایش رویدادهای گذشته ، تبلیغ رویدادهای آینده و کمک به افزایش آگاهی در مورد دیگران استفاده کنید. به شما این امکان را می دهد که پیروان بتوانند در مورد رویدادهایی که در واقع کسب و کار شما برگزار می کند ، ایده بهتری بگیرند – و علاقه افراد برای آینده را افزایش دهند!

زنان شاغل بوستون دارای هایلایتی  با مضمون رویدادهای سازمان یافته توسط این گروه است.

اگر کسب و کار شما میزبان رویدادها ، کارگاه ها یا تجربیات آموزشی است (همه این موارد نیز می توانند مجازی باشند) ، اختصاص دادن Highlight Story Story به طور انحصاری به ارتقا event رویداد ، یک روش استراتژیک ، سرگرم کننده و خلاقانه برای به اشتراک گذاشتن بیشتر شخصیت برند شما است و در عین حال باعث افزایش آگاهی از برند می شود.

۳.نشان دهید آنچه را که دوست داشتید انجام می دادید

نشان دهید آنچه را که دوست داشتید انجام می دادید

نشان دهید آنچه را که دوست داشتید انجام می دادید

با استفاده از داستان هایی از این دست ، پیروان شما – و مشتریان شما – می توانند افراد شرکت شما یا اقدامات جدید را به تصویر بکشند ، و هر دو به بهبود برند شما کمک می کنند.

در اینجا چند روش عالی وجود دارد که شما می توانید امروز در کسب و کارتان این کار ها را انجام دهید:

با نگاهی درونی به برخی از محصولات جدیدتان بینندگان  را وسوسه کنید.

تصاویر ، فیلم ها یا تصاویر صفحه گرفته شده در جلسات شرکت را به اشتراک بگذارید.

نشان دهید که اخیراً کارمندان شما چه کارهایی انجام دادند.

۴- با نظرسنجی های تعاملی با مشتریان تعامل داشته باشید

نظر سنجی از مشتریان

نظر سنجی از مشتریان

استفاده از نظرسنجی های تعاملی تبلیغاتی در استوری Instagram  شما نه تنها امکان تعامل با مشتریان را فراهم می کند بلکه به شما امکان می دهد با مشتریان همکاری کنید. شما می توانید درک بیشتری از مخاطب خود و بینش در مورد نکات آنها را بدست آورید ، همچنین انواع سوالات سرگرم کننده و مختلف بپرسید و آنها را به تعامل با برند خود دعوت کنید.

Mother Juice ، واقع در بوستون ، با پیروان تعامل می کند و از آنها می پرسد که بیشتر از همه برای شرکت خود چه کمبودی  می بینند.

حتی بیشتر ، نتایجی که از نظرسنجی های استوری اینستاگرام  می گیرید می تواند به شما کمک کند تا بازاریابی و تبلیغات خود را به صورت موثرتری تنظیم کنید.

ایجاد یک هایلایت شامل همه نظرسنجی های تبلیغاتی که در استوری اینستاگرام  خود پست کرده اید ، یک روش عالی برای دنبال کنندگان و کاربران است که می توانند به نظرات و بازخورد آنها درباره محصولات یا مکالمات شما علاقه مند شوند.

۵- به سوالات پیروان خود پاسخ دهید

به سوالات پیروان خود پاسخ دهید

به سوالات پیروان خود پاسخ دهید

ویژگی تعاملی دیگری که می توانید برای جلب توجه پیروان خود استفاده کنید ، هایلایت استوری همراه با پاسخ به سولات رایج است.

هایلایت های استوری با  مثالهایی از پرسش و پاسخ

در سال ۲۰۱۸ ، اینستاگرام برچسب “سوالات” را معرفی کرد ، که به دنبال کنندگان شما امکان می دهد سوال هایی را هنگام اضافه کردن این مورد به استوری اینستاگرام خود به مشاغل شما ارسال کنند. ویژگی منحصر به فرد برچسب سوالات این است که می توانید پروفایل کاربرانی را که پاسخ داده اند مشاهده کنید.

می توانید سوالات یا نظرات کسی را به اشتراک بگذارید ، اما عکس ها ، نمایه ها و نام کاربری آنها فاش نمی شود. این به شما امکان می دهد سوالاتی را که کاربران پرسیده اند یا پاسخ آنها به سوالاتی که از شما پرسیده اند ، به اشتراک بگذارید ولی نمایه های آنها به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نمی شود.

یک مکان خوب برای شروع با پرسیدن سوالات متداول در مورد ساعات کاری ، محصولات جدید ، ویژگی ها یا مکان است و با پاسخ دادن به آنها شروع می شود. خود را به جای مشتریان خود قرار دهید و به آنچه می خواهید بدانید اگر بر روی هایلایت پرسش و پاسخ کسب و کار خود کلیک کنید ، فکر کنید.

ممکن است یک رستوران بپرسد ، “چیزی که می خواهید در فهرست غذاهای ما مشاهده کنید چیست؟” یا ممکن است یک آژانس بپرسد ، “تبلیغ اجتماعی مورد علاقه شما که برای شما ایجاد کرده ایم چیست؟” یا یک مسکن می تواند بپرسد ، “آیا نزدیکی به حمل و نقل جمعی برای شما مهم است؟” همچنین کاربران می توانند به جای پرسیدن سوال ، پاسخی را تایپ کنند.

۶.آموزش محصولات ویژه

ایجاد یک آلبوم به طور خاص برای راهنمایی و آموزش استفاده از محصول یا خدمات شما به ایجاد اعتبار شما و ایجاد اعتماد به نام تجاری شما کمک می کند. بخشی از آلبوم می تواند نمایش مشتریان واقعی با استفاده از محصول یا خدمات شما باشد تا سهولت استفاده از محصول را نشان دهد.

این هایلایت استوری اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا نگاه عمیق تری به عملکرد محصول یا خدمات خود نشان دهید و به مشتریان نگاهی درونی می دهد ، ایده ای که هنگام خرید (امیدوارم) از مشتری انتظار داشته باشند.

Tagwalk مجموعه ای از “چگونه راهنمایی ” را در یکی از هایلایت های خود قرار داده است.

برای مشاغل فروخته شده با قیمت بالاتر یا مارک های کمتر شناخته شده ، قبل از خرید مردم ، مرحله طولانی تری در نظر گرفته شده است. می توانید با چشم انداز خود مستقیماً به تعقیب و گریز بپردازید (یا حداقل سعی کنید) با نگاهی کوتاه به آنچه در هنگام خرید به دست می آورند ، نگاه کنید!

۷.توصیفات مشتریان را هایلایت کنید

توصیفات مشتریان را هایلایت کنید

توصیفات مشتریان را هایلایت کنید

همه ما از اهمیت اشتراک نظرات مشتری آگاه هستیم ، بنابراین حتماً نظرات شرکت خود را با پیروان خود نیز به اشتراک بگذارید! ایجاد یک هایلایت اختصاصی برای بازنشر عکسهای صفحه یا توصیفات تجربیات مشتریان خود با استفاده از محصول ، خدمات یا مارک تجاری خود ، و هایلایت کردن این موارد در حساب اینستاگرام خود یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن استوری های مشتریان خوشحال شما است.

توصیفات مشتری برای تأکید بر مزایای مشتری از محصولات یا خدمات شما بسیار ارزشمند است.

این توصیفات مشتری همچنین فرصتی عالی برای استفاده از دکمه “مشاهده بیشتر” است ، به دنبال کنندگان این امکان را می دهد تا با بالا کشیدن لینکی کالای مورد علاقه مشتریان شما را بخرند.

فقط مطمئن شوید که آیا مشتریان تمایل دارند در نمایه اینستاگرام کسب و کار شما نشان داده شوند ، از آنها سوال کنید ، اما امیدوارم از قبل به آنها اعتماد کرده باشید و آنها بله خواهند گفت!

۸.فروش و تخفیفات را به اشتراک بگذارید

فروش و تخفیفات را به اشتراک بگذارید

فروش و تخفیفات را به اشتراک بگذارید

یکی از موثر ترین روش ها برای افزایش فروش در اینستاگرام و جذب فالوور برای اینکه به نوعی با محتوای شما درگیر شوند ، ارائه تخفیف یا فروش ویژه است.

ارائه تخفیف و فروش محصولات شما دید بیشتری را برای برند شما ایجاد می کند و این امکان را دارد که فروش خود را افزایش دهید ، منجر به تولید تبلیغات شوید و بازدید از وب سایت شما را افزایش دهد.

ایجاد یک هایلایت استوری اینستاگرام که به اشتراک گذاری فروش های فعلی ، تخفیف ها و تبلیغات اختصاص دارد ، ایده خوبی است. تخفیف ها به طور طبیعی چشم اندازهایی را به خود جلب می کند ، آنها را ترغیب می کند تا با محتوای Story شما درگیر شوند و سپس آنها را ترغیب می کند که محصول یا خدمات شما را بخرند.

۹.یک سری شروع کنید

یک سری شروع کنید

یک سری شروع کنید

شما اکنون نکات زیادی را در مورد چگونگی تبلیغ محصولات و خدمات خود ، تبلیغات رویدادهای خود و هایلایت کردن موارد گذشته و برقراری ارتباط با فروش و تخفیف هایی که هم اکنون دارید ، خوانده اید. روش خلاقانه دیگر برای تعامل با مشتریان خود در استوری Instagram  و کسب دید بیشتر ، ایجاد یک هایلایت  اختصاصی  برای ارسال محتوای جالب و سرگرم کننده است. این می تواند مربوط به پیشنهاد شرکت شما ، مأموریت شرکت شما – یا لزوماً مربوط به تجارت یا صنعت خاص شما باشد.

Califa Farms دارای یک هایلایت استوری به نام “لبخند” است که به اشتراک گذاری لحظات شادی روزانه اختصاص دارد.

شما می توانید این کار را با ایجاد یک آلبوم داستانی مختص به اشتراک گذاری نقل قول های انگیزشی مرتبط با تجارت خود ، پرش از روندهای فعلی در شبکه های اجتماعی یا اختصاص دادن یک هایلایت به اشتراک گذاری مطالب خود ، مانند یک وبلاگ یا مجموعه ویدیو ، انجام دهید.

همچنین می توانید نقل قول های انگیزشی غیر تجاری و نقل قول های خنده دار پیروان خود را به اشتراک بگذارید (شوخ طبعی در جذب مخاطب بسیار کمک می کند). نکته اصلی در اینجا ثابت ماندن است. هر بار که یک وبلاگ یا ویدیوی جدید ارسال می کنید ، آن نقل قول ها را به طور منظم ارسال کنید یا در طول کمپین خود داستانی را ارائه دهید. این سازگاری باعث می شود مشتریان شما دوباره برگردند!

این نکات برجسته استوری اینستاگرام را عملی کنید

همانطور که می دانیم ، شبکه های اجتماعی به طور مداوم در حال پیشرفت هستند و اینستاگرام و بسیاری از ویژگی های ارائه شده با آن در حال رشد است. امیدوارم این پست ایده هایی در مورد چگونگی استفاده از موارد هایلایت استوری اینستاگرام به شما ارائه دهد تا ابعاد جدیدی به چگونگی تعامل کسب و کار شما با دنبال کنندگان در اینستاگرام اضافه کند.

اگر به دنبال راه هایی برای رونق کسب و کار خود هستید ، تجربه ویژگی منحصر به فرد هایلایت استوری  در اینستاگرام یک روش عالی برای این کار است!

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. کسب درآمد اینستاگرامی | کسب وکار اینستاگرامی | انلاینستون | پول دراوردن - آنلاینستون - […] ۴.با فالوورهای تان در تعامل باشید […]

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *