آموزش سئو

راهنمای جامع آموزش سئو

فهرست مطالب پنهان مقدمه ای بر آموزش سئو اهمیت آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت اما در آموزش سئو به چه مواردی پرداخته می شود؟ آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: سئو چیست؟ آمارهایی که اهمیت آموزش سئو…

احمد کلاته

انتشار در: ۱۲ فروردین ۱۳۹۶
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

هر سوالی که در مورد آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ داده شود.

 

در این مقاله می خواهم بطور کامل به آموزش سئو بپردازم. بطوری که اگر به این توصیه ها عمل کنید، به زودی با کلمه کلیدی مورد نظرتان در نتایج اول گوگل خواهید بود.

مقدمه ای بر آموزش سئو

حدث بزنید روزانه چه تعداد وبسایت در اینترنت راه اندازی می شود…

بیشتر از ۲ میلیون…!

پس موضوع جدی است. اگر می خواهید کسب و کارتان پابرجا بماند و مانند ۹۰ درصد پس از مدت کوتاهی شکست نخورید، باید دست به کار شوید. آموزش سئو به همین منظور ایجاد گردیده است. باید کاری کنید که با کلمه کلیدی مربوط به کسب و کارتان در نتایج اول گوگل باشید.

واقعا کار سختی نیست. مخصوصا اگر کلمه کلیدی مورد نظرتان خیلی رقابتی نیست، می توانید به سرعت در نتایج اول گوگل ظاهر شوید. به آموزش تکنیک های سئو سئو عمل کنید. به شما قول می دهم نتایج فوق العاده ای کسب خواهید کرد.

اهمیت آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت

دو راه برای جذب ترافیک وجود دارد. پولی و رایگان

راه حل پولی به راحتی هزاران نفر را به سمت وبسایت شما روانه می کند. رتبه الکسا سایتتان به سرعت کاهش میابد. شما نیز بسیار خوشحال هستید. اما…

به محض اینکه پول خرج نکنید، این ترافیک نیز قطع می شود. از طرف دیگر شما با پرداخت پول در سایت های مختلف تبلیغات متنی، بنری، کلیکی و … می گیرید. اما این تبلیغات هدفمندی قابل توجهی ندارند.

کسی که با این نوع تبلیغات وارد وبسایت می شود نسبت به کسی که خودش با میل خودش در گوگل سرچ می کند و شما را پیدا می کند، احتمال کمتری دارد به مشتری تبدیل شود. اینجا بیشتر به اهمیت آموزش سئو پی می بریم.

می گویید تبلیغ کلیکی در گوگل انجام می دهم؟ خودتان جواب دهید…

وقتی در گوگل جستجویی انجام می دهید، آیا نسبت به تبلیغاتی که کنار آن ها علامت Ad باشد، به اندازه وبسایت هایی که بطور طبیعی در گوگل بالا آمده اند، اعتماد می کنید. خود من وقتی در گوگل سرچ می کنم، اگر سایتی بصورت تبلیغات کلیک گوگل بالا آمده باشد، به آن اطمینان نمی کنم. پس سئو و آموزش سئو برای کسب رتبه بالا بصورت طبیعی در گوگل، اهمیت زیادی دارد.

اهمیت آموزش سئو را زمانی بیشتر درک می کنیم که بدانیم، ۹۰ درصد افراد زمانی که وارد اینترنت می شوند، کارشان را با گوگل آغاز می کنند. آموزش سئو در این حد مهم است که اگر کسی به آن عمل کند یا نکند، فرق آن در پیروزی و شکست در کسب و کارش است.

در ادامه مقاله آموزش سئو در مورد تبلیغات پولی (SEM) نیز توضیح خواهم داد.

آموزش سئو

اما در آموزش سئو به چه مواردی پرداخته می شود؟

آیا در آموزش سئو به بهینه سازی محتوای وبسایت می پردازد؟ طراحی سایت؟ یا لینک سازی؟

باید بگویم که به بهینه سازی تمام این موارد پرداخته می شود.

اجازه دهید در ادامه آموزش سئو به مقدمات بحث سئو بپردازیم.

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت “Search Engine Optimization” و به فرایندهای موثر در دیده شدن یک وبسایت یا یکی از صفحات وبسایت، در نتایج موتورهای جستجو (گوگل)، بطوری که برای آن پولی پرداخت نشده باشد.

تعریف خودمانی تر آن که از خودم درآوردم بصورت زیر است:

سئو به معنای بهینه سازی محتوای سایت و افزایش اعتبار سایت است بطور که وقتی کسی با یک کلمه کلید خاص در گوگل جستجو می کند، گوگل تشخیص دهد که آن وبسایت بهترین گزینه برای نمایش در رتبه های بالا است. در این آموزش سئو بطور کامل به این مباحث می پردازیم.

آموزش سئو

آمارهایی که اهمیت آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت را برجسته تر می کند

۹۳ درصد از تمام افرادی که وارد اینترنت می شوند، کار خود را با گوگل آغاز می کنند.

در ایران بیش از ۹۵ درصد این افراد، در بین موتورهای جستجو از گوگل استفاده می کنند.

در بین تمام نتایجی که گوگل نشان می دهد، ۵ رتبه اول، ۶۷ درصد کل کلیک ها را به خود اختصاص داده اند.

بحث مهم در آموزش سئو وبسایت این است که اگر سایت شما در صفحه ای غیر از صفحه اول گوگل نمایش داده شود، یعنی سایت شما اصلا در گوگل نیست.

با توجه به آمار بالا، اهمیت سئو وبسایت و آموزش سئو  بیشتر قابل درک می شود.

اما اگر سایتتان با کلمه کلید مربوط به کسب و کارتان در صفحه اول گوگل باشد …

آموزش سئو

یک داستان در مورد اهمیت آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت

شما مهندس مکانیک هستید و می خواهید در رشته هیدرولیک صنعتی در بازار فعالیت کنید. بازار هیدرولیک، لاله زار و خیابان قزوین است.

اگر بخواهید مشتری زیادی داشته باشید، باید در بازار مغازه بگیرید. اجاره یک مغازه معمولی بر خیابان لاله زار چقدر است؟ قیمت دقیق آن را نمی دانم اما هرچقدر باشد کمتر از ماهی ۲۰ میلیون تومان نیست. در مورد خرید آن نیز صحبت نمی کنم.

هزینه آب، برق، گاز، سود پول پیش پرداختی شما، دکوراسیون و … را نیز به ۲۰ میلیون تومان اضافه کنید.

استرس ناشی از نزدیک شدن سر برج و پرداخت اجاره، از همه مهمتر است. پس شما حداقل ماهانه باید ۴۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید تا انگیزه پرداخت مخارج این مغازه پر هزینه را داشته باشید.

مورد دیگری که یادم رفت مطرح کنم، میزان موجودی کالا است. چقدر می خواهید کالا موجود کنید؟ ۱۰ میلیون؟ ۳۰؟ ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون تومان؟ بالاخره باید به اندازه باشد که وقتی مشتری وارد می شود، کالاهای شما چشمگیر باشند.

در آخر اگر همه چیز خوب پیش برود، از همان ابتدا فروش داشته باشید، بدهی بالا نیاورید، ورشکست نکنید، با کلی استرس و تنش، می توانید کسب و کارتان را ادامه دهید.

حالا من…

من هم مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه علوم تحقیقات گرفتم. به هیدرولیک علاقه داشتم و دوست داشتم در آن زمینه کار کنم. اما با توجه به شرایطی که برایتان تعریف کردم، نمی توانستم در بازار مغازه بگیرم. در جای دیگر هم تا می خواستم خودم را جا بیاندازم و مشتری بگیرم، پیر می شدم.

تصمیم گرفتم از طریق آنلاین کارم را آغاز کنم. سایتم را راه اندازی کردم. از منابع مختلف، آموزش سئو وبسایت را دیدم و شروع کردم به سئو سایت و بهینه سازی سایت.

پس از ۲ ماه با چند کلمه کلیدی معمولی آمدم صفحه اول. زنگ ها کم کم شروع شد.من ۵۰ درصد درآمدم را صرف سئو سایت و بهینه سازی سایت می کردم.

پس از ۶ ماه با کلمات کلیدی پر کاربرد در ۵ رتبه اول گوگل بودم.

باورتان نمی شود اگر بگویم وقت نمی کردم جواب تلفن ها را بدهم. درآمد من حتی از همکارانم که بیش از ۱۰ سال یا ۲۰ سال در بازار کار می کردند بهتر بود. این در حالی است که حتی پولی که برای راه اندازی کسب و کارم کرده بودم به ۳ میلیون تومان نرسید.

البته اگر با طراحی سایت با وردپرس آشنا بودم، حتما با هزینه بسیار کمتر، نتیجه بسیار بیشتری می گرفتم. چرا که سئو سایت و بهینه سازی سایت با وردپرس کاری بس راحت تر است.

این یک داستان واقعی در مورد نحوه رشد کسب و کار خودم بود – کاری که ظاهرا ارتباط چندانی به اینترنت و بازاریابی اینترنتی ندارد- پس مطمئن باشید این موضوع در مورد تمام کسب و کارها صدق می کند.

اگر بتوانید با آموزش سئو وبسایت و بهینه سازی وبسایت که در این مقاله و مقاله های دیگر سایت می خوانید، در رتبه های اول گوگل قرار بگیرید، درآمدتان از حد تصورتان بیشتر خواهد شد.

آموزش سئو

اجازه دهید وارد بحث اصلی سئو شویم

گوگل چطور کار می کند؟

اولین مسئله در آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت این است که وقتی که در گوگل جستجو می کنید در واقع در کل محیط وب جستجو می کنید. گوگل در میان تمام صفحات وب می گردد تا بهترین نتیجه را برای شما فراهم کند. گوگل این کار را با ابزارهایی به نام خزنده انجام می دهد. این خزنده ها تمام صفحات وب را واکاوی می کنند.

سپس لینک های موجود در آن صفحات را دنبال می کنند. سپس لینک های موجود در صفحات لینک شده را دنبال می کنند تا به این ترتیب میلیون ها میلیون صفحه وب را پوشش می دهند.

مثلا من می خواهم بدانم سرعت دویدن چیتا چقدر است. در گوگل وارد می کنم: “سرعت دویدن چیتا” و اینتر می زنم. در ادامه آموزش سئو وسایت و بهینه سازی سایت توضیح می دهیم که در گوگل چه اتفاقی می افتد:

خزنده های گوگل در بین صفحات وب می گردند و تمام صفحاتی را که شامل عبارت جستجو شده هستند پیدا می کنند. در این حالت ممکن است صدها هزار صفحه این شرایط را داشته باشند.

حال چطور گوگل تصمیم می گیرد کدام صفحه را در جایگاه های بالاتر قرار دهد؟

گوگل برای این کار الگوریتم های مختلف تعریف کرده. در ادامه آموزش سئو وبسایت در مورد الگوریتم های گوگل صحبت می کنیم:

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: الگوریتم های گوگل

در اوایل کار، گوگل یک موتور جستجوی معمولی بود که مشکلات یا باگ های زیادی داشت. افراد می توانستند یک سایت راه اندازی کنند و توسط نرم افزارهای اسپمر لینک ایجاد کنند.یعنی هیچ فعالیت خاصی برای سئو استاندارد انجام نمی دادند. از آنجایی که گوگل فقط به دنبال لینک بود، این سایت ها در گوگل بالا می آمدند.

وقتی روی این نتایج کلیک می کردید، می دیدید دوباره یک صفحه مانند گوگل باز می شود و همان نتایج گوگل را نشان می دهد. در ادامه آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت به مشکل دیگر اشاره می کنیم:

مشکل بزرگ دیگری که وجود داشت، بسیاری از سایت ها با ساخت ربات هایی، مطالب را از سایت های دیگر کپی می کردند و در سایتشان قرار می داند. این ربات ها حتی لینک ها و کدهای موجود در متن را نیز پاک می کردند و یک متن اورجینال در سایت قرار می دادند. بطوری که وقتی با کلمه کلیدی مربوطه در گوگل جستجو می شد، صفحه ای که مطلب کپی شده قرار داده بود بالاتر از صفحه اصلی بود.

گوگل با توجه به این مشکلات، الگوریتم های جستجو تعیین کرد. در ادامه آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت به این الگوریتم ها می پردازیم:

آموزش سئو

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پاندا در سال ۲۰۱۱ معرفی شد. معرفی این الگوریتم اتفاقی بزرگ در بهینه سازی سایت و آموزش سئو سایت بود. چراکه تمام فرمول های سئو را تغییر داد.

هدف اصلی الگوریتم گوگل پاندا افزایش رتبه سایت های با کیفیت محتوای بالا است. از طرف دیگر سایت هایی را که محتوای کم کیفیت دارند کاهش رتبه می دهد.

بعد از اینکه الگوریتم پاندا روی سایت های تاثیر گذاشت، بسیاری از سایت هایی که محتوای سایت های دیگر را پخش می کردند یا محتوای سایت های دیگر را کپی می کردند، به سرعت شاهد کاهش رتبه در گوگل بودند. در ادامه آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت چک لیستی ارائه می کنیم که نشان می دهد سایت شما از نظر “گوگل پاندا” ارزشمند است یا نه:

آیا به اطلاعاتی که در این محتوا ارائه شده اطمینان می کنید؟

آیا این مقاله توسط یک کارشناس نوشته شده محتوای با کیفیتی دارد یا محتوای کم کیفیتی است که موارد بدیهی را توضیح می دهد؟

آیا این وبسایت مطالب سایت های دیگر را کامل کپی می کند یا بخشی از مطالب را کپی می کند و با مطالب خودش ترکیب می کند؟ (گوگل میزان کپی را به درصد در نظر می گیرد. مثلا یک مطلب ممکن است ۱۰۰ در ۱۰۰ کپی باشد یا ۶۰ درصد)

آیا محتوای وبسایت بر اساس نیاز و علاقه مندی های کاربران تولید شده یا براساس اینکه چطور در گوگل رتبه بهتری بیاورد؟

آیا وقتی کاربران یک صفحه از وبسایت شما را می بینند، ترغیب می شوند آن صفحه را بوک مارک کنند؟

بطور کلی در آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت، بحثی که در گوگل پاندا مطرح است، کیفیت محتواست.

آموزش سئو

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: الگوریتم پنگوئن

مشکل دیگری که در سئو سایت وجود داشت این بود که افراد سایت می زدند و بعد لینک می خریدند. از آنجایی که می دانستند “لینک” برای گوگل مهم است، هر جا که می توانستند لینک ایجاد می کردند.

ممکن بود یک سایت ۵ مقاله داشته باشد و ۵۰۰ لینک. همین باعث می شد در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. یعنی اگر کسی پول می داد و لینک می خرید، بالاتر از وبسایت هایی که بود که محتوای ارزشمند داشتند اما با لینک کمتر.

بسیاری از مدیران سایت با یکدیگر تبادل لینک می کردند. در صورتی که شاید هیچ مطالب با کیفیتی در سایتشان نبود.

اینجا در آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت در مورد فواید گوگل پنگوئن صحبت می کنیم:

گوگل با راه اندازی الگوریتم پنگوئن گفت که اگر تعداد زیادی لینک برای یک وبسایت در مدت زمان خیلی کوتاه ایجاد شود اسپم حساب می شوند. به این ترتیب اگر سایتی تعداد زیادی لینک یا تعداد زیادی مطلب در مدت زمان کوتاه ایجاد می کرد، از طرف گوگل جریمه (penalize) می شد.

مورد مهم در این قسمت از آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: لینک های با کیفیت برای سایت ایجاد کنید.

آموزش سئو

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: الگوریتم مرغ مگس خوار

قبلا وقتی در گوگل دو عبارت “دانلود قالب بی تم” و “دانلود قالب Be theme” را جستجوی می کردید، با دو نتیجه کاملا متفاوت روبرو می شدید. بعد از مدتی وقتی گوگل ترنسلیت قوی تر شد و گوگل حتی فینگلیش ها را هم تشخیص داد و با کمال تعجب وقتی حواستان نیست و زبان کامپیوتر روی فارسی هست و شما انگلیسی جستجو می کنید، گوگل جمله انگلیسی را متوجه می شود، این مشکل حل شد.

یعنی من نگران این نیستم که محتوا را برای “سئو سایت”، “سئو وبسایت”، “seo سایت” و … بهینه کنم. هر کدام از این عبارات را جستجو کنید، با نتیجه تقریبا مشابهی روبرو می شوید.

مورد مهم در این قسمت از آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: اطلاعات ارزشمند به کاربر ارائه دهید.

آموزش سئو

آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: الگوریتم گوگل کبوتر

این الگوریتم گوگل مربوط می شود که موقعیت جغرافیایی کاربر. یعنی اگر من در گوگل عبارت “بهترین رستوران” را جستجو کنم، نتیجه جستجوی من رستوران های مک دونالد نخواهد بود. بهترین رستورانی را که در موقعیت جغرافیایی من است نشان می دهد.

اولین نکته ای که در آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت باید رعایت کنید این است که در هر کشوری که هستید، هاست همان کشور را بگیرید. اگر در ایران سایت راه اندازی می کنید، هاستتان را از ایران بگیرید.

این مود از نظر “گوگل کبوتر” یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

گرفتن هاست ایرانی علاوه بر اینکه از نظر گوگل کبوتر مهم است، کاربران ایرانی با سرعت ۴-۵ برابر هاست های خارجی به سایت دسترسی پیدا می کنند. از آنجایی که سرعت لود شدن سایت نیز برای گوگل اهمیت دارد، این هم یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می شود.

همچنین استفاده از دامنه ir نیز یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

مورد مهم در این قسمت از آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت: از امکانات محلی استفاده کنید.

بنابراین تا این قسمت از آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت در مورد مباحث پایه سئو، تعریف سئو و در نهایت الگوریتم های گوگل صحبت کردیم.

سلام به دانشجویان عزیز مدرسه بازاریابی اینترنتی. هر سوالی که در مورد سئو سایت و بهینه سازی سایت دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ داده شود.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۲۴ دیدگاه ها

 1. پرواز

  سلام من تازه میخوام شروع کنم در زمینه آموزش آنلاین وفروش محصول باید چکار کنم

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام، برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمستر شرکت کنید
   kalaateh.com/basic

   پاسخ
 2. مهدی هاشمی

  با سلام و خسته نباشی
  اگر بخوایم سئو یاد بگیریم چه قدر باید راجع به طراحی سایت اطلاعات داشته باشیم اصن لازم هست؟؟؟
  و اینکه درامد یک سئو کار حرفه ای تقریبا به چه صورت هستش؟؟؟
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام، بعنوان یک وبمستر باید با مفاهیم دامنه و هاست آشنا باشید، بستگی به مهارت میتوانید برای هر پروژه تا ۵ میلیون درخواست کنید البته این رقم کاملا حدودی است

   پاسخ
 3. زارع

  سلام به ایمیل من چیزی نیومده دو بار هم فرستادم اگه ممکنه پیگیری کنید با تشکر

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام، دوره به ایمیل شما ارسال شد.

   پاسخ
 4. ریحانه ربیعی

  سلام آقای کلاته
  در ارتباط با بالا آمدن با کلمات کلیدی سوالی دارم. با توجه به اینکه استفاده مجدد از یک کلمه کلیدی برای سئو ضرر دارد. اگر بخواهیم رنک یک کلمه کلیدی که قبلا در سایت استفاده شده را بالا ببریم باید چه کنیم؟
  ۱) مقاله ای جدید با این کلمه بنویسم؟
  ۲) یا به مقاله قبلی که نوشتیم مطلب جدید اضافه کنیم؟
  ممنونم

  پاسخ
  • مهرشاد اسفندی

   ریحانه جان سلام
   وقتی می خوایید با یک کلمه کلیدی قوی تر عمل کنید باید مقالتون رو اصلاح کنید تا مخاطب بیشتر در پیج شما بمونه و برای صفحه ها اصلی تون که اهمیت بیشتری دارن باید بک اینک بگیرید
   مجدد نوشته ایجاد نکنید چون این کار باعث گیج شدن ابزار های گوگل می شه و ممکنه جریمتون کنه

   پاسخ
   • ریحانه ربیعی

    خیلی ممنون

    پاسخ
 5. ایران زیرنویس

  خیلی ممنونم آقای کلاته بابت مطالب و اطلاعاتی با ارزشی که با ما درمیان میذارید. مرسی

  پاسخ
 6. سولماز

  سلام خسته نباشین
  ممنون از آموزشهای عالیتون
  میخواستم خواهش کنم فیلم مربوط به آموزش سئو را دوباره برام بفرستین
  ایمیل مربوط به این آموزش رادریافت کردم ولی باز نمیشه
  ممنون میشم

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام سولماز عزیز
   مجدد به ایمیلتون ارسال شد

   پاسخ
 7. سولماز

  سلام خسته نباشید
  من در دوره ی آموزش کسب وکار اینترنتی شرکت کردم ولی روز چهارم آموزش سئو برایم ایمیل نشد.
  ممنون میشم اگه اون قسمت را برام ایمیل کنید.
  متشکرم

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام سولماز عزیز
   مجدد ارسال شد . لطفا طی دو روز آینده ایمیل خود را چک کنید

   پاسخ
 8. علی

  سلام خوبین ؟ خسته نباشین

  بابت اموزش های مفیدتون ممنونم
  بنده دوتا سوال داشتم امیدوارم بنده رو راهنمایی کنید
  ۱- بنده برای سایتم چندتا کلمه کلیدی انتخاب کردم رقابتم توی این کلمه ها زیاده مثلا فرض کنید یکی از اون ها برنامه نویسی و یکی دیگه هم آموزش آنلاین هستش حالا اگه من بخوام تو این کلمات توی گوگل به صفحه ی اول بیام باید داخل محتواهایی که تولید می کنم از این کلمه ها استفاده کنم و اون ها رو لینک کنم به صفحه اصلی ؟ و مجموعه های مرتبط ؟
  ۲-اگه بخوام یک مطلب خاص از یک مجموعه خاصرو برای یکی دوتا کلید واژه تو گوگل مهم کنم طوری که وقتی اون کلمات سرچ می شه این مطلب منو هم بیاره باید از داخل مقالات یا پست هایی که در سایت ایجاد می کنم به این مطلب خاص هم لینک بدم. و از سایت ها بک لینک بگیرم .
  ۳- اگه رقابت تو چند تا کلمه کلیدی بیشتر باشه باید تا چه حد محتوا تولید کنیم طولشون چقدر باشه و چند ماه کلا زمان میبره تا سایت بیاد به صفحات اول گوگل از زمان راه اندازی اون؟
  بنده کل این سه تا فیلم رو دیدم ولی جواب این سوالات برام مبهمه خواهشن در صورت امکان درس بهشون جواب بدین
  ممنون

  پاسخ
  • احمد

   سلام
   جواب سوال شما خیلی طولانی هست و نمیشه صرفا در یک کامنت پاسخ داد. اما بطور کلی برای بالا آمدن با کلمه کلیدی سخت، باید حداقل ۳۰۰۰ کلمه با تعداد زیاد عکس و فیلم قرار دهید. این نوع مطالب قدرت زیادی برای بالا آمدن در گوگل دارند

   پاسخ
 9. Bahar13

  سلام وقت گرامی بخیر .چرا وقتی دانلود کارگاه رایگان سئو را می زنم مینویسه ۲ دقیقه دیگر به ایمیل ارسالی ارسال می گردد ولی متاسفانه هیچ فیلمی ارسال نشده است حتی اسپم را نیز بررسی نمودم ولی ارسالی صورت نمیگیرد. خواهشمندم بررسی نمایید

  پاسخ
  • احمد

   سلام
   سیستم ایمیل مارکتینگ سایت مشکل پیدا کرده که در حال رفع آن هستیم
   از شکیبایی شما سپاسگزاریم

   پاسخ
   • ف کیان زاده

    سلام
    الان اواخر شهریور ۹۷ هست ولی بعد از ۷ ماه هنوز این مشکل وجود داره!!!
    منم دارم هی چک می کنم یک روز گذشته و خبری نیست. حتی بعضی ایمیلهایی که اومده بود، غیب شدن!!!!

    اگه هک یا اتفاقی افتاده لطفا اطلاع بدید.
    شاید نباید ایمیل ها رو باز کنیم. چرا باید غیب بشن؟!!!!

    پاسخ
    • مهران نوروزخانی

     سلام
     مجدد به ایمیلتون ارسال شد لطفا بررسی بفرمایید

     پاسخ
 10. رضا

  سلام آقای کلاته
  در مورد الگوریتم هاوک که جدیداً منتشر شده توضیح می دهید.
  و
  سایت دوستانی که در کارگاه ها با شما تدریس می کنند، معرفی کنید.
  متشکرم بابت سایت خوبتون
  یا علی

  پاسخ
 11. علی

  ممنون از شما و سایت خوبتون آقای کلاته که بدون هیچ گونه چشم داشتی فعالیت میکنید ! همواره پاینده باشید .

  پاسخ
 12. سپیده

  سلام آقای کلاته
  می خواستم بدونم چه کار باید کنیم که حوزه کاری سایتمون رو به گوگل شناسایی کنیم. یعنی با هر عبارات کلیدی یا کلمات کلیدی مربوط به حوزه کاری خودمون سایتمون در صفحه اول نمایش داده شود. خیلی از سایت ها رو می بینم که بدون اینکه محتوای قوی داشته باشند با واژه های کلیدی مختلف در صفحه اول هستند. راز این سایت ها چیه؟ اگر میشه یه اشاره کوچپکی کنید حد اقل. من شما و محتوای سایتتون رو کاملا قبول دارم

  پاسخ
  • احمد

   سلام سپیده عزیز
   این بستگی به پارامترهای مختلف دارد
   شاید رقابت برای آن کلمه کلیدی کم است. از طرف دیگر میزان اعتبار دامنه سایت و قدمت دامنه اهمیت زیادی دارد. اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما کم رقابت است و فکر می کنید سایت های رقیبتان محتوای قوی ایجاد نکرده اند به راحتی با ایجاد محتوای بهینه شده و طولانی و از طرف دیگر ایجاد بک لینک های ارزشمند، جایگاه آن ها را کسب کنید.
   برای اطلاعات بیشتر در مورد سئو، در دوره رایگان من شرکت کنید:
   https://kalaateh.com/landing-free-seo/

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *