آموزش سئوبازاریابی اینترنتیبازاریابی محتوا

انتخاب کلمه کلیدی و تاثیر آن در بهبود سئو سایت

در یکی از مطالب قبل در مورد روش های متفاوت انتخاب کلمه کلیدی استراتژیک و تاثیر آن در بهبود سئو سایت صحبت کردیم. (در صورتی که مقاله مذکور را نخوانده اید، پیشنهاد می شود ابتدا آن را بخوانید و سپس این مقاله را مطالعه کنید).

با استفاده از مطالب آن مقاله، شما می توانید به راحتی موضوعات خاص برای کسب و کارتان پیدا کنید. حال وقت انتخاب کلمه کلیدی استراتژیک برای بهبود سئو سایت است.

انتخاب کلمه کلیدی استراتژیک در بهبود سئو سایت اهمیت ویژه ای دارد. در یکی از فیلم های آموزشی توضیح دادیم که اگر می خواهید محتوایی تولید کنید، ابتدا باید کلمه کلیدی آن را انتخاب کنید و بعد در مورد آن مطلب بنویسید.

بسیاری از فعالان در حوزه بهبود سئو سایت، کلمات کلیدی را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند:

  1. سردسته
  2. زیر دسته
  3. زیر دسته فرعی
[gap height=”20″]

بهبود سئو سایت[gap height=”20″]

کلمات کلیدی سردسته و تاثیر آن در بهبود سئو سایت

این دسته مربوط به عباراتی می شود که شامل یک کلمه کلیدی است. میزان جستجوی ماهانه و رقابت بسیار زیادی بر سر این کلمات برای بهبود سئو سایت است (مثلا “بازاریابی” یا “بیمه”). از آنجایی که شخصی که این کلمات را جستجو می کند دقیقا معلوم نیست به دنبال چه چیزی است (مثلا کسی که کلمه “بیمه” را جستجو می کند شاید به دنبال بیمه خودرو، بیمه عمر، شرکت های بیمه یا معنی بیمه است)، کلمات کلیدی سر دسته معمولا نمی توانند نرخ تبدیل بالایی داشته باشند. شاید شما بیمه خدمات بیمه عمر ارائه می دهید. در صورتی که طرف بدنبال لیست شرکت های بیمه است. در این شرایط با مشاهده صفحه وبسایت شما، در مدت زمان اندکی از آن خارج خواهد شد.

[gap height=”20″] پیشنهاد: آموزش اصول سئو-متن استاندارد، متا تگ [gap height=”20″]

کلمات کلیدی زیر دسته و تاثیر آن در بهبود سئو سایت

کلمات کلیدی زیر دسته شامل ۲ تا ۳ کلمه کلیدی هستند. این گروه از کلمات نسبت به گروه قبل حجم جستجوی کمتری برای بهبود سئو سایت دارند، اما هدفمندتر هستند. “بازاریاب اینترنتی” یا “بیمه شخص ثالث” جزء این گروه هستند. اگر شما بر سر این کلمات برای بهبود سئو سایت خود فعالیت کنید، کسانی که با این کلمات کلیدی وارد سایت شما می شوند، احتمال بیشتری دارد که به مشتری تبدیل شوند.

مثلا کسی که با کلمه کلیدی بیمه وارد سایت می شود، معلوم نیست هدفش دقیقا از بیمه چیست. بیمه عمر، بیمه شخص ثالث، بیمه آتش سوزی یا …. اما کسی که شما را با کلمه کلیدی “بیمه شخص ثالث آسیا” پیدا می کند، هدفمندی بسیار بیشتری دارد. بنابراین برای بهبود سئو سایت به این موارد اهمیت دهید.

[gap height=”20″]

کلمات کلیدی زیر دسته فرعی و تاثیر آن در بهبود سئو سایت

به این گروه “کلمات کلیدی دنباله دار” نیز گفته می شود. این گروه از کلمات شامل بیش از 4 کلمه کلیدی هستند و معمولا بسیار خاص هستند. عباراتی مانند “بازاریابی اینترنتی اقتصاد و گردشگری شهری” یا “بیمه شخص ثالث از دم قسط” جزء این گروه هستند. اگرچه این عبارات، جستجوی زیادی در ماه ندارند، اما وقتی تعداد زیادی از این عبارت در کنار هم جمع شوند، حجم بالایی را در بر می گیرند.

اگر بتوانید برای این کلمات کلیدی مطلب تهیه کنید، علاوه بر اینکه برای بهبود سئو سایت راحت تر هستید و سریع تر با این کلمات در گوگل بالا خواهید آمد. احتمال اینکه مشتریانی که شما را با این کلمات جستجو می کنند به مشتری تبدیل شوند، بیشتر است.

[gap height=”20″]

پیشنهاد ما این است که برای بهبود سئو سایت بیشتر تلاش خود را بر روی کلمات کلیدی “زیر دسته” و “زیر دسته فرعی” بگذارید.

[gap height=”20″]

چرا…؟

همانطور که دیدید، کلمات کلیدی سردسته بسیار پر رقابت و دارای نرخ تبدیل بسیار پایین هستند. پس از این دسته صرف نظر می کنیم.

با تمرکز روی کلمات کلیدی زیر دسته به ۳ هدف می رسید:

  1. کلمات کلیدی با میزان جستجوی تقریبا بالا
  2. کلمات کلیدی که به هدف کاربران نزدیک تر است
  3. رقابت کمتری بر سر این کلمات است
[gap height=”20″] پیشنهاد: آموزش اصول سئو-متن استاندارد، متا تگ [gap height=”20″]

مهمتر از همه اینکه:

زمانی که محتوای خود را حول این کلمات کلیدی ایجاد کنید، بصورت اتوماتیک برای کلمات کلیدی “زیر دسته فرعی” که نزدیک به آن ها است، در گوگل نمایش داده خوهید شد.

به عبارت دیگر، اگر تمرکز خود را روی “کلمات کلیدی زیر دسته” قرار دهید، بطور طبیعی، کلمات کلیدی زیر دسته فرعی بین 4 تا 12 کلمه را نیز پوشش خواهید داد.

مثلا اگر در انتخاب کلمه کلیدی “آموزش سئو” در گوگل رتبه بگیرید، با “آموزش سئو وردپرس” نیز بهبود سئو سایت خواهید داشت.

[gap height=”20″]

کلمات کلیدی زیر دسته فرعی یا کلمات کلیدی دنباله دار با توجه به رقابت کم، بیشتر مورد توجه بازاریابان اینترنتی است. البته تمرکز بر روی این دسته از کلمات برای بهینه سازی وبسایت خالی از اشکال نیست.

[gap height=”20″]

انتخاب کلمه کلیدی و بهبود سئو سایت[gap height=”20″]

توجه داشته باشید که میزان جستجوی کلمات کلیدی دنباله دار بین ۱۰ تا ۱۰۰ جستجو در ماه است. (این آمار در ایران است، در دنیا بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه است). بنابراین برای اینکه ترافیک زیادی از طریق بهبود سئو سایت برای این دسته از کلمات جذب کنید، باید تعداد بسیار زیادی مطلب برای هر کدام از این کلمات کلیدی تولید کنید. هر کدام از این مطالب باید برای یکی از این کلمات کلیدی برای بهبود سئو سایت بهینه شده باشد.

پیشنهاد می کنم مطلب “آموزش سئو حرفه ای-بیان تجربیات” را مطالعه کنید. در این مطلب آموزش های بیشتری در این مورد ارائه شده است.

[gap height=”20″] پیشنهاد: چقدر طول می کشد سایتمان در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود؟ [gap height=”20″]

سوال: نظر شما در مورد انتخاب کلمه کلیدی چیست؟ شما برای بهبود سئو سایت خود از چه نوع کلمات کلیدی استفاده می کنید؟

برچسب ها

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 موضوعات کامنت
0 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
1 نویسندان دیدگاه
جواد میرزایی از کرمانشاه نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
جواد میرزایی از کرمانشاه
مهمان
جواد میرزایی از کرمانشاه

سلام آقای کلاته عزیز. مطلب فوق العاده ای بود. دیدم رو نسبت به کلمات کلیدی سئو خیلی باز کرد. باسپاس از نیت خوبتون

بستن
بستن