آموزش انتخاب نام برند

آموزش قدم به قدم انتخاب نام برند برای کسب و کار ها در سال ۱۴۰۰

انتخاب نام برند مناسب برای برندهای تجاری، شرکت ها و … اهمیت بسیار زیادی دارد و نام برند به تنهایی می تواند توجه مشتریان را جلب کند

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان

امروزه انتخاب نام برند مناسب برای برندهای تجاری، شرکت ها، موسسات و … اهمیت بسیار زیادی دارد و نام برند به تنهایی می تواند توجه مشتریان را جلب کند و اگر این نام خاص و جدید باشد افراد بیشتری آن را می پسندند. انتخاب نام یک برند مانند نام یک نوزاد مهم است و در انتخاب این نام باید دقت و وسواس فراوانی به خرج دهید تا بعدا از آن پشیمان نشوید زیرا در این صورت تغییر اسم برندتان هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت.اسم برند باید طوری باشد که مشتریان به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. اگر شما نیز به دنبال اسمی مناسب برای برندتان هستید و نیاز به راهنمایی دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در بخش قبل آموختید

آموزش صفر تا صد پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی

 • پرسونال برندینگ چیست؟
 • یک نکته ی مهم درباره ی پرسونال برندینگ
 • چرا پرسونال برندینگ اهمیت دارد؟
 • مهم ترین دلیل برای تمرکز روی پرسونال برندینگ، کمک به خودتان می باشد
 • چگونه می توان پرسونال برندینگ را ایجاد کرد؟

چرا نام برند شما به اندازه عملکرد آن مهم است؟

هیچ کس تمایل ندارد که ساختمانی با پایه و اساس ضعیف و لرزان بسازد. اگر بهترین نام را برای برند تجاری خود انتخاب نکنید ، دقیقاً دست به چنین کاری زده اید. سه دلیل اصلی برای این که به نام برند خود اهمیت زیادی بدهید، وجود دارد که عبارت اند از:

۱.نام برند اولین چیزی است که مشتریان به آن توجه می کنند

نام برند برای سازمان یا شرکت شما بسیار اساسی است. اولین چیزی که هر فرد درمورد شما می فهمد، لقب یا نامی است که با آن خطاب می شوید.چه در ارتباطات آنلاین و چه به صورت آفلاین.

نام برند شما در واقع عنوان تبلیغاتتان خواهد بود. نام دامنه شما همان چیزی است که مشتریان بالقوه باید برای بررسی و ارزیابی شما به صورت آنلاین تایپ کنند. چیزی که شما به عنوان نام خود و برندتان انتخاب می کنید، افکار مردم درمورد شما را شکل می دهد. این فرصتی است برای این که بر مشتریانتان تاثیر بگذارید.

۲.نام برند خلاصه ای از تمام جوانب کسب و کار شما می باشد

نام برند مناسب، همه چیز را در مورد صاحبش بیان می کند. فقط در چند کلمه ، این اسم می تواند آنچه را که مشتریان باید درباره شما ، محصولاتتان و شرکت یا سازمان شما بدانند اعلام کند. علاوه بر این می تواند مخاطبانتان را متقاعد کند که شما شرکت مناسبی برای رفع نیازهای آن ها هستید.

۳.نام برند در واقع موقعیت منحصر به فرد شما در صنعت است

در هر حوزه کاری و شغلی که فعالیت داشته باشید، رقبای مختلفی خواهید داشت که مشتریان شما را هدف قرار می دهند و به نوعی مزاحم شغل شما می شوند. نام برند هدف شما را بیان می کند و اولین قدم برای ایجاد موقعیت منحصر به فرد در زمینه کاری شما می باشد. بهترین نام های برندهای تجاری به کسب و کارها و مشاغل کمک می کنند تا از رقبایشان متمایز شوند. آنها بیانگر اعتماد ، اقتدار و تخصص در هر صنعتی هستند. نام برند مناسب با چند کلمه کوتاه به مصرف کنندگان می گوید انتظار خدمات و محصولات موردنظرشان را در سطح مطلوب داشته باشند.

۵ مرحله برای انتخاب نام برند مناسب

مراحل انتخاب نام برند

مراحل انتخاب نام برند

اکنون که دلیل اهمیت و ضرورت نام برند را می دانید، وقت آن است که با نحوه انتخاب این نام آشنا شوید. پنج مرحله زیر به شما فرصت و امکان انتخاب بهترین اسم برای برندتان را می دهند:

۱.انتخاب یک نام برند با استفاده از ایده های ناگهانی یا طوفان فکری

۲.تهیه لیستی از بهترین نام های مناسب برای یک برند

۳.رعایت قوانین نامگذاری برای ساختار تجاری و شغلی

۴.بررسی این که آیا نام برند انتخابی وجود دارد یا خیر

۵.ثبت نام برند

در ادامه به بررسی هر یک از این مراحل خواهیم پرداخت.

۱.انتخاب یک نام برند با استفاده از ایده های ناگهانی یا طوفان فکری

فرآیند نامگذاری برند برای شرکت شما باید به شکلی خلاقانه آغاز شود. قبل از رسیدن به نام اصلی ، باید گزینه های مختلفی را بیابید. می توانید با فکر خودتان یا کمک گرفتن و مشاوره از افراد حرفه ای در این حوزه، اسم های خلاقانه و جدید را کشف کنید.

۲.تهیه لیستی از بهترین نام های مناسب برای یک برند

با کمک گرفتن از دیگران و هم فکری با آن ها ، می توانید لیستی طولانی از ایده های نام برند ایجاد کنید. در این مرحله می توانید از مهارت، خلاقیت و سلیقه خود نیز استفاده کنید. اگر برخی از اسم های موجود در لیست شبیه اسم برندهای موجود هستند، آن ها را از لیست حذف کنید. سپس ، اسامی باقی مانده را بر اساس این سوال ها تقسیم کنید:

۱.آیا اسم انتخابی برای یک برند تجاری مناسب و منطقی می باشد؟

۲.آیا اسم مورد نظر به راحتی در خاطر افراد می ماند و به یاد آورده می شود؟

۳.آیا اسم انتخابی به راحتی قابل تلفظ است؟

۴.آیا این اسم جذاب و جالب به نظر می رسد؟

۳.رعایت قوانین نامگذاری برای ساختار تجاری و شغلی

تا این جا جنبه های خلاقانه یافتن نام های جدید برای تجارت و کسب و کار شما را بررسی کردیم. برخی از ملاحظات جدی تر نیز وجود دارند. این موارد ارتباط گسترده ای با برنامه تجاری و نوع تجارت شما دارند. به طور کلی دو نوع ساختار تجاری وجود دارد که در انتخاب نام برندتان باید آن ها را در نظر داشته باشید:

۱.ساختار تجاری رسمی

۲.ساختار تجاری غیر رسمی

۴.بررسی این که آیا نام برند انتخابی وجود دارد یا خیر

تا این مرحله شما نام های مناسب کسب و کار و برندتان را انتخاب کرده اید و تا حد ممکن ویرایش کرده اید تا مطمئن شوید که این نام ها از ساختار کسب و کار شما پیروی می کنند. حالا وقت آن است که بررسی کنید این نام ها از قبل وجود دارند یا خیر!

۵.ثبت نام برند

نوبت به مرحله آخر در فرآیند نامگذاری برند می رسد. وقت آن است که نام برند انتخابی خود را ثبت کنید. این مرحله دو قسمت اصلی دارد:

۱.ثبت تجارت شما

۲.دریافت نام دامنه

ثبت تجارت و برند باید ساده باشد. این به شرطی است که از قوانین مربوط به ساختار کسب و کار خود پیروی کرده و علائم تجاری را بررسی کرده باشید. به محض انتخاب نام کسب و کار خود ، تا آنجا که ممکن است دامنه های مرتبط را ثبت کنید. تعداد زیادی ثبت کننده دامنه برای انتخاب وجود دارد اما در نهایت ممکن است فقط از دامنه dot com با نام دقیق شرکت خود استفاده کنید.

نکات مهم در رابطه با انتخاب نام برند

نکات مهم در رابطه با انتخاب نام برند

نکات مهم در رابطه با انتخاب نام برند

با انجام مراحل ذکر شده در قسمت قبل، می توانید نامی به نقص برای برندتان انتخاب کنید. قبل از شروع کار ، اجازه دهید برخی از عوامل مهم را نیز به شما یادآور شویم:

۱.کسب و کار و تجارت خود را درک کنید

همانند بسیاری از فرآیندهای تجاری ، نامگذاری نیاز به درک کامل شما از شرکتتان دارد. گزینه انتخابی شما باید معنی دار باشد و منافع شرکت شما را ارائه دهد. سعی کنید این نکته را در تمام مراحل یافتن و ویرایش کردن ایده های نام برند در ذهن داشته باشید.

۲.از کلمات توصیفی استفاده کنید

سعی کنید از کلمات توصیفی بیشتر استفاده کنید .به این فکر کنید که چنین کلمه ها یی را در نام تجاری خود بگنجانید. به عنوان مثال در نام شرکتی که خدمات سریع ارائه می دهد می توان از کلمات مانند “فوری” یا “سریع” استفاده کرد.

۳.اسمی ساده و منحصر به فرد انتخاب کنید

درست است که شما می خواهید هنگام انتخاب نام شرکت خود خلاق باشید. به هر حال منحصر به فرد بودن ضروری است. با این وجود کاری نکنید که لازم باشد مشتریان بررسی های بسیاری انجام دهند تا متوجه شوند شما دقیقا چه کاری انجام می دهید. آن ها باید به سادگی با خواندن نام شما متوجه نوع کسب و کارتان شوند.

۴.از انتخاب نام هایی که سخت تلفظ می شوند خودداری کنید

مشتریان جدید از نام برند شما زیاد استفاده می کنند. آنها باید آن را تایپ کنند تا به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند یا برای شما ایمیل ارسال کنند. با انتخاب گزینه ای دشوار برای تلفظ کردن ، کار آن ها را سخت تر می کنید.

۵.بازخوردهای دیگران درمورد نام برندتان را بررسی کنید

دریافت بازخورد در بسیاری از زمینه های شغلی و تجاری مهم است. همانطور که برای نامگذاری شرکت خود به مالکیت نیاز دارید ، باید روی این موضوع نیز تمرکز داشته باشید. هنگام محدود کردن ایده های نام شرکت خود ، تا آنجا که می توانید نظرات دیگر را بخواهید. این امر را به دوستان و خانواده خود محدود نکنید. سعی کنید در مورد مخاطبان هدف خود یک تحقیق مناسب در بازار انجام دهید و از آن ها کمک بگیرید.

۶.درمورد نام های جغرافیایی محتاط باشید

خوب است که به شهر یا کشور خود افتخار کنید. اگرچه بهتر است بدانید که گنجاندن آن مکانها در نام تجاری شرکت و برندتان شما خطرناک است. در این صورت ممکن است مشتریان و مخاطبان خود را در خارج از کشور از دست بدهید زیرا آن ها فکر می کنند کنار گذاشته شده اند.

نتیجه گیری

نام برندتان نقطه تماس اولیه شما با مشتریان بالقوه است. این موضوع اولین چیزی است که آنها در مورد شما متوجه می شوند. اگر اولین برداشت آن ها از کسب و کار شما خوب نباشد، بهبود آن دشوار خواهد بود. یک نام مناسب گویای خیلی چیزها می تواند باشد. برای یافتن اسم مناسب شغل و شرکتتان باید زمان و تلاش زیادی صرف آن کنید .انتخاب نام برای برند نیازمند صبر و تلاش است. بسیاری از افراد زمان کافی را به این کار اختصاص نمی دهند و در نهایت نتیجه مطلوبی به دست نمی آورند. نام برند شما باید معنی دار باشد و بتواند رابطه ای بین شما و مشتریانتان تشکیل دهد.

انتخاب اسم درست برای برند کسب و کارتان از مهم ترین و باارزش ترین کارهایی است که می توانید برای شغل خود انجام دهید.این کار اصول و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم. از این که پایان با ما همراه بودید متشکریم.نظرات خود را در زمینه نامگذاری برندها با ما در میان بگذارید!

سوالات متداول درباره ی انتخاب نام برند

انتخاب نام برند چقدر مهم است؟

انتخاب نام یک برند مانند نام یک نوزاد مهم است و در انتخاب این نام باید دقت و وسواس فراوانی به خرج دهید تا بعدا از آن پشیمان نشوید زیرا در این صورت تغییر اسم برندتان هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت.

نام برند نشانگر چه چیزی است؟

نام برند مناسب، همه چیز را در مورد صاحبش بیان می کند. فقط در چند کلمه ، این اسم می تواند آنچه را که مشتریان باید درباره شما ، محصولاتتان و شرکت یا سازمان شما بدانند اعلام کند.

مراحل انتخاب نام برند چیست؟

۱.انتخاب یک نام برند با استفاده از ایده های ناگهانی یا طوفان فکری

۲.تهیه لیستی از بهترین نام های مناسب برای یک برند

۳.رعایت قوانین نامگذاری برای ساختار تجاری و شغلی

۴.بررسی این که آیا نام برند انتخابی وجود دارد یا خیر

۵.ثبت نام برند

برای انتخاب نام برند چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
 • کسب و کار و تجارت خود را درک کنید
 • از کلمات توصیفی استفاده کنید
 • اسمی ساده و منحصر به فرد انتخاب کنید
 • از انتخاب نام هایی که سخت تلفظ می شوند خودداری کنید
 • بازخوردهای دیگران درمورد نام برندتان را بررسی کنید
 • درمورد نام های جغرافیایی محتاط باشید
 • و…
انتخاب نام برند مناسب به چه چیزی نیاز دارد؟

انتخاب نام برای برند نیازمند صبر و تلاش است. بسیاری از افراد زمان کافی را به این کار اختصاص نمی دهند و در نهایت نتیجه مطلوبی به دست نمی آورند. نام برند شما باید معنی دار باشد و بتواند رابطه ای بین شما و مشتریانتان تشکیل دهد.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *