ویژگی یک فروشنده ی موفق

۲۵ ویژگی که برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق در سال ۱۴۰۰ باید بدانید

یک فروشنده موفق مجموعه خاصی از ویژگی ها را دارد. 25 ویژگی های زیرا می تواند شما را به یک فروشنده موفق تبدیل کند.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان

یک فروشنده موفق مجموعه خاصی از ویژگی ها را دارد که ، برای فروش به کار می رود. برخی از افراد استعداد طبیعی دارند. با این حال ،۲۵  ویژگی های زیر می تواند شما را به یک فروشنده موفق تبدیل کند.

ویژگی های یک فروشنده ی موفق

برای تبدیل شدن به یک فروشنده ی موفق ابتدا باید بدانید داشتن چه ویژگی هایی برای شما حیاتی است؟

۱.وظیفه شناسی

اکثر فروشندگان موفق وظیفه شناس هستند. یعنی آن ها به کار خود افتخار می کنند و سازمان یافته و کارآمد عمل می کنند. آن ها بدون توجه به اتفاقاتی که در حال رخ دادن است ، بهترین تلاش خود در کار می گیرند و به راه خود ادامه می دهند. وظیفه شناسی یکی از شاخصه هایی است که باعث دوام افراد در شغل های مختلف می شود.

۲.ابتکار عمل

فروشندگان موفق منتظر نمی مانند که به آن ها گفته شود چه کاری را انجام دهند. آنها آنچه را که باید برای فروش محصولات و خدمات انجام می دهند را به سرعت اعمال می کنند و زمان را از دست نمی دهند. اگر کالایی یا خدماتی وجود دارد که باید فروخته شود ، این فروشندگان می توانند راه مناسبی برای آن پیدا کنند.

۳.به مشتریان خود احترام می گذارند

نمایندگان فروش موفق به مشتریان خود احترام می گذارند . بسیار مهم است که شما با مشتریان خود مانند طلا رفتار کنید و به آن ها احساس مهم بودن و ارزشمندی دهید تا به صحبت های شما گوش دهند. احترام به مشتری برای شما نیز متقابلا احترام به وجود می اورد ، و در کنار جو دوستانه ای که دارید حرمت هارو حفظ می کند.

۴.مهارت خوب گوش دادن به صحبت های مشتریان

بهترین فروشندگان ، مهارت شنیداری بسیار بالایی دارند. آنها به نیازها و صحبت های مشتریان شما گوش می دهند تا بتوانند به آنها كمك كند و نوع محصول یا خدمات درخواستی آن ها را تشخیص دهند. مهارت شنید صحبت های افراد و متوجه شون مفهوم جملات ان ها کار راحتی نیست زیرا شما با افراد مختلف با سطح سواد متفاوت مواجه هستید.

۵.پایداری در کار

فروشندگان باید پشتکار و اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. اگر مشتری به شما نه بگوید ، یک نماینده فروش موفق ، شانس بیشتری دارد تا باعث شود آن ها تصمیم خود را تغییر دهند و تصمیم بگیرند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. به کار و مهارت خود ایمان داشته باشید و به مسیر خود ادامه دهید.

۶.آموزش دادن مهارت خود

آموزش دادن مهارت خود از ویژگی های فروشنده موفق

آموزش دادن مهارت خود از ویژگی های فروشنده موفق

تجربه فروش قبلی برای یک نماینده فروش موفق در مقابل توانایی آموزش مهارت های خود به دیگران در شرکت ، اصلا مهم نیست. فروشنده های موفق باید بتواند خود با فرهنگ شرکت ، فرایندها ، مشتریان و اهداف فروش شرکت سازگار کند. وقتی بخواهید شبکه ای را جمع کنید باید به افراد خود مهارات هایی را که بلد هستید آموزش دهید پس ، از همان ابتدا شروع کنید.

۷.داشتن نگرشی مثبت

مشتری ترجیح می دهد ار یک فروشنده ای که نگرش مثبت دارد خرید کند و نه شخصی که منفی و افسرده است. هنگامی که مشتری این نگرش مثبت مشتری را حس می کند احساس خوب و راحتی به او دست می دهد که روی خرید و رابطه مشتری با فروشنده اثر دارد.

۸.شور اشتیاق فروشنده

فروشندگان موفق باید به شغل خود علاقه مند باشند. هنگامی که فروشندگان از کار خود لذت می برند ، می توانند به راحتی چشم انداز شرکت را با مشتریان به اشتراک بگذارند.یک فروشنده موفق همیشه انگیزه دارد. شور و اشتیاق از آن دسته احساساتی است که به طرف مقابل به خصوص مشتریان شما منتقل خواهد شد و حس خوبی را به ان ها خواهد داد. 

۹.تدبیر

برای یک فروشنده خیلی مهم است ، وقتی تلاش هایش با روشی که پیش برده است به فروش ختم نمی شود ، دنده را تغییر دهد نه اینکه درجا ترمز کند. فروشنده باید باهوش باشد و سریع و خلاقانه رویکرد خود را تغییر دهد. در هر شرایطی برنامه ای برای کار خود داشته باشیم و طبق آن پیش بروید برنامه ریزی و تدبیر در فروشندگی بسیار مهم است.

۱۰.ماندگاری

فروشندگان موفق ، بدون بی ادبی و فشار آوردن به مشتری کار فروش را به پایان می رسانند. آن ها می دانند بسیاری از افراد درست قبل از رسیدن به هدف خود با سخت ترین مانع روبرو هستند. آنها می دانند که چگونه از طریق به فروش برسند و در یاد مشتری ها باقی بمانند.

۱۱.از مشتری سوالات زیادی می پرسند

نمایندگان فروش موفق با عملکرد عالی ، وقتی با مشتریان صحبت می کنند ، سوالات زیادی از آنها می پرسند. فروشندگان برای پیدا کردن نیازهای مشتری تلاش می کنند ، علاوه بر آن می خواهند مشتری احساس راحتی پیدا کند و یک رابطه طولانی مدت ایجاد شود.تنها راه برای فهمیدن اینکه نیازهای مشتری چیست ، گوش دادن به صحبت های هر مشتری است. 

۱۲.یادگیری مهارت های مدیریت زمان

فروشندگان برتر می توانند وقت و زمان خود را به طور موثر برای کار های خود مدیریت کنند ، بنابراین بیشترین فرصت را برای فروش محصولات و خدمات دارند.بنابراین یادگیری مدیریت زمان اجباری است.

۱۳.تعهد

هیچ یک از این صفات در این لیست بدون تعهد امکان پذیر نیست. فروشندگان موفق می دانند که برای موفقیت باید در کار خود مصمم باشند. آنها دوست دارند به طور مستمر اهداف جدید را برای خود انتخاب کنند و سعی کنند آن ها را برآورده کنند. تعهد در َعل هم به نفع خوده فروشنده است هم به نفع مشتریان و شرکت ارائه دهنده خدمات و محصولات.

۱۴.تلاش بیشتر

بیشتر فروشندگان موفق بیش از حد افراد دیگر تلاش میکنند. آن ها همیشه بیشتر از چیزی که از آن ها انتظار می رود ، تلاش می کنند و به طور کلی این افراد بیشتر از همه تلاش می کنند. مشتری بیشتر ، افراد بیشتر ، پول بیشتر ، کار بیشتر و … تلاش و پشتکار در هر زمینه ای ارتباط مستقیمی با موفقیت دارد.

۱۵.همیشه آماده صحبت کردن و عکس العمل نشان دادن باشد

یک فروشنده موفق باید برای هر موقعیت و شرایط پیش بینی نشده ای که ممکن است به صورت ناگهانی در ملاقات با مشتری ایجاد شود ، آمادگی لازم را داشته باشد. مهارت و تسلط کافی روی صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با مشتری ها تاثیر زیادی روی روند فروش خواهد داشت.

۱۶.تطبیق پذیری

یک فروشنده برجسته می تواند روند کار را در هر حالتی ادامه دهد. انطباق با برنامه و رفتار هر مشتری تفاوت ایجاد می کند. فروشندگان موفق می دانند چگونه از به روز های پر فروش خود برگردند. وقتی تعداد فروش کم شود دلسرد و ناراحت نمی شوند. بلکه آنها به دنبال راه های ابتکاری برای برگرداندن اوضاع به روال قبلی اش هستند.

۱۷.مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی از ویژگی های یک فروشنده موفق

مهارت های ارتباطی از ویژگی های یک فروشنده موفق

اگر می خواهید محصولات و خدمات را به مردم بفروشید ، به جز داشتن مهارت های کلامی عالی ،هیچ راه دیگری وجود ندارد . چنین افرادی می دانند چگونه از اصطلاحات جذاب و در عین حال ساده ، روان و قابل فهم استفاده کنند.

۱۸.سازگاری

یک فروشنده موفق به طور مداوم نتایج با کیفیت ارائه می دهد و به مشتریان ، رهبران و هم تیمی های خود اطمینان می دهد که ، روشی را پیش می برد که به نفع همه باشد. این سازگاری به گونه ای است که باعث می شود فرد در هر شرایطی نتایج را با کیفیت بالایی عرضه کند و مورد اعتماد همه قرار بگیرد.

۱۹.صلاحیت

شایستگی معمولاً به مهارت های سطح پایه ای که برای فروشنده بودن نیاز است اشاره دارد. همچنین می توانیم به شایستگی در تعامل با مشتریان و هم گروهی ها اشاره کرد. این شایستگی روی روند فروش شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

۲۰.متفکر

در دام واکنش های بی فکر قرار نگیرید. هر مشتری و هر تعاملی منحصر به فرد و متفاوت است. وقت بگذارید و کمی فکر کنید که آن ها به دنبال چه چیزی هستند و شما چگونه می توانید به آن ها کمک کنید و چگونه می توانید این روند را به فروش نزدیک کنید. این تفکر موجب میشود فروشنده راه کارهای جدید و خلاقانه ابداع کند.

۲۱.تجربه

تجربه چیزی است که باید در هر مکالمه از آن استفاده کرد. مشتریان برای راهنمایی به دنبال شما هستند تا به آن ها کمک کنید. از تعاملات گذشته و موفقیت های فروش برای ارائه بهترین شیوه ها و صحبت های خردمندانه استفاده کنید که به مشتریان شما کمک کند. تجربه از همان اول وجود ندارد بلکه با ءدر زمان به وجود می آید.

۲۲.صداقت

مسلماً صداقت حرفه ای مهمترین سرمایه ای است که یک فروشنده حرفه ای و موفق  می تواند از آن برخوردار باشد. اگر می خواهید موفقیت شما در فروش پایدار باشد و در یاد ها باقی بماند، باید هر اقدامی را انجام دهید تا صداقت خود را حفظ کنید. صداقت باعث جذب مشتریان و حفظ ارتباطی موثر با آن ها می شود.

۲۳.رقابت پذیری

فروشندگانی موفق می شوند که مهارت های خود را در برابر همسالان و هم تیمی ها و رقبای خود مورد سنجش قرار داده باشند و از این موضوع لذت می برند. در یک کلام ، آن ها رقابت طلب هستند . آنها می خواهند از بقیه بهتر و عالی تر باشند. این مورد باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

۲۴.قابلیت شبکه سازی

قابلیت شبکه سازی از ویژگی های فروشنده موفق

قابلیت شبکه سازی از ویژگی های فروشنده موفق

فروشندگان موفق و حرفه ای عاشق تشکیل شبکه و گسترش شبکه هستند. آنها در جامعه خود تعامل دارند و روابط تجاری گوناگونی را با افراد مختلف از قشر های مختلف ایجاد می کنند که به نوعی به نفع هر دو طرف است. شبکه سازی برای این افراد نه تنها بخشی از کار آن ها است ، بلکه راهی است که آنها وقت خود را بگذرانند.

۲۵.اعتماد به نفس و اعتماد به محصولات

اعتقاد به محصولات یا خدماتی که آنها می فروشند ضروری است. این اعتماد باعث می شود مشتری بخواهد خرید بیشتری از شما انجام دهد ، زیرا هر چه به محصولات و خدمات اعتماد بیشتری داشته باشید ، اعتماد به نفس بالاتری نیز خواهید داشت. اعتماد به محصولات رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس فروشنده دارد‌.

سوالات متداول درباره ی ویژگی های یک فروشنده موفق

ویژگی های یک فروشنده موفق چیست؟
  • وظیفه شناسی
  • ابتکار عمل
  • به مشتریان خود احترام می گذارند
  • مهارت خوب گوش دادن به صحبت های مشتریان
  • پایداری در کار
  • آموزش دادن مهارت خود
  • داشتن نگرشی مثبت
  • و…
از ویژگی های یک فروشنده موفق داشتن تدبیر است، یعنی چه؟

برای یک فروشنده خیلی مهم است ، وقتی تلاش هایش با روشی که پیش برده است به فروش ختم نمی شود ، دنده را تغییر دهد نه اینکه درجا ترمز کند. فروشنده باید باهوش باشد و سریع و خلاقانه رویکرد خود را تغییر دهد. در هر شرایطی برنامه ای برای کار خود داشته باشیم و طبق آن پیش بروید برنامه ریزی و تدبیر در فروشندگی بسیار مهم است.

آیا تعهد از ویژگی های یک فروشنده موفق است؟

. فروشندگان موفق می دانند که برای موفقیت باید در کار خود مصمم باشند. آنها دوست دارند به طور مستمر اهداف جدید را برای خود انتخاب کنند و سعی کنند آن ها را برآورده کنند. تعهد در َعل هم به نفع خوده فروشنده است هم به نفع مشتریان و شرکت ارائه دهنده خدمات و محصولات.

سازگاری از ویژگی های یک فروشنده موفق است، یعنی چیه؟

یک فروشنده موفق به طور مداوم نتایج با کیفیت ارائه می دهد و به مشتریان ، رهبران و هم تیمی های خود اطمینان می دهد که ، روشی را پیش می برد که به نفع همه باشد.

چرا یک فروشنده موفق باید به محصولات خودش اعتماد داشته باشد؟

اعتقاد به محصولات یا خدماتی که آنها می فروشند ضروری است. این اعتماد باعث می شود مشتری بخواهد خرید بیشتری از شما انجام دهد ، زیرا هر چه به محصولات و خدمات اعتماد بیشتری داشته باشید ، اعتماد به نفس بالاتری نیز خواهید داشت. اعتماد به محصولات رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس فروشنده دارد‌.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *