اصول تبدیل شدن به یک مدیر موفق

ویژگی های یک مدیر موفق چیست؟ چگونه میتوانم به یک مدیر فوق العاده تبدیل شوم؟

از نظر شما یک مدیر موفق کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ برامون بنویس

عارفه عسکری

انتشار در: ۶ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

معمولا با شنیدن کلمه مدیریت ، سازماندهی، اداره کردن، کار تیمی و جلسات کاری را به یاد می آوریم و باید بدانیم برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق لازم است که عوامل موثر در این حوزه را بشناسیم.شناخت این عوامل باعث می شود به عنوان یک مدیر راحت تر بحران ها و مشکلات را مدیریت کنید و به موفقیت برسید.یک مدیر موفق باید توانایی نظارت بر یک تیم و هماهنگ کردن آن ها را داشته باشد تا تلاش آن ها به هدفی مشخص منجر شود.

برای این منظور فردی که به عنوان مدیر فعالیت می کند، باید مهارت و دانش کافی در این زمینه کسب کند و علاوه بر این با دور اندیشی، توانمندی و دقت نظر تا حدودی بتواند آینده تیم را پیش بینی کرده و بر اساس آن کارها را پیش ببرد.

اهمیت داشتن یک مدیر خوب برای کسب و کار ها چیست؟

هر شرکت و یا هر کسب و کاری نیاز به یک مدیر قابل اعتماد و موفق دارد که بتواند درست پیش برود. مدیریت علمی است که نیاز به مهارت های بسیار مهمی دارد.مدیران این توانایی را دارند که یک سازمان را ایجاد یا تخریب کنند. در حالی که رهبران و مدیران بزرگ کارمندان خود را تشویق می کنند تا از توانایی بالقوه خود بهره بگیرند و به سازمان خود کمک کنند تا به هدف اصلی برسند.

به بیان ساده تر ، رهبران بزرگ فقط با مثال پیش نمی روند. آنها اهداف اصلی خود را همیشه در ذهنشان نگه داشته و اطمینان حاصل می کنند که خودشان و تیمشان هرگز از این اهداف دست نخواهند کشید و برای آن تلاش می کنند. این مدیران تمام تلاش خود را می کنند تا تمام وظایفشان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. البته بیش از هر چیز دیگری ، آنها بر توسعه مهارت های رهبری خود تمرکز می کنند.

مدیران عالی می توانند همزمان چند تیم را اداره کنند ، به آنها کمک کنند و نظارت کاملی بر کسب و کار و عملکرد آن ها داشته باشند. اینها افرادی هستند که می توانند به طور مداوم با شرایط جدید سازگار شوند ، دیگران را تشویق کنند تا از تمام توانایی خود استفاده کنند و بهترین نسخه از خود را ارائه دهند.

اگر ویژگی های یک مدیر موفق را نداشته باشیم چه اتفاقی میفتد؟

براساس  ژورنال وال استریت ، تقریباً نیمی از کارکنانی که شغل خود را ترک می کنند، به دلیل دور شدن و فرار کردن از رییس یا مدیرشان چنین کاری انجام می دهند.از آن جایی که شما به عنوان یک مدیر نمی خواهید بهترین کارکنان خود را از دست بدهید، بسیار مهم است که هر کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید پست و مقام مدیریتی خود را برای اولین بار در مقابل افراد درست و در موقعیت مناسب پر می کنید و به درستی نشان می دهید.

:جان مکسول

“بزرگترین و بهترین راه تأثیرگذاری بر  یک سازمان ،تمرکز بر توسعه رهبری و مدیریت آن است. تقریباً هیچ محدودیتی در پتانسیل سازمانی وجود ندارد برای این که بتوان افراد خوب و ماهر را جذب کرد ، آنها را به عنوان یک مدیر پرورش داد و به طور مستمر مهارتهایشان را گسترش داد. “

ویژگی یک مدیر موفق چیست؟

ویژگی یک مدیر موفق

ویژگی یک مدیر موفق

مدیریت مهم ترین بخش برای رسیدن به موفقیت یک کسب و کار یا یک سازمان است و مدیران باید طرز فکر خود و مدل مدیریتی خود را به گونه ای تنظیم کنند که با فعالیت های دیگر اعضای مجموعه کاری، هماهنگ و متناسب باشند، در این صورت می توانند مدیریتی موفق و پایدار داشته باشند.

کسانی که می خواهند به عنوان یک مدیر فعالیت خود را شروع کنند، باید به خاطر داشته باشند که مدیران موفق دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱-صداقت

لحظه ای که یک تیم متوجه شود مدیرش حقیقت را نمی گوید، همه چیز خراب می شود. چرا کارمندان باید از رییسی پیروی کنند که با آن ها صادق نبوده؟بر اساس مطالعات صورت گرفته، ۶۱٪ از کارکنان معتقدند اعتماد به مدیرانشان برای رضایت شغلی کارمندان اهمیت بسیار بالایی دارد. متأسفانه ، فقط ۳۳٪ از این افراد در واقع از سطح اعتماد به مدیران خود در شرکت راضی هستند.

در دنیای تجارت و کسب و کار ، صداقت بسیار مهم است. هنگام استخدام مدیر برای شغلتان ، به دنبال نامزدهایی باشید که اهمیت این موضوع را به خوبی درک می کنند. در حقیقت مدیران صادق و راستگو برای کارکنان خود نیز الگو می باشند.

۲-مهارت های ارتباطی

تحقیقات نشان می دهند که ارتباطات ضعیف در مدیریت از بزرگترین نقاط درد است که باعث کاهش بهره وری و کار مفید می شود. این که مدیران می دانند باید چه کاری انجام دهند یک چیز است، این که بتوانند اولویت کار ها را برای تیم خود که وظایف مختلف و معینی دارند ، بیان کنند یک چیز دیگر!مهارتهای ارتباطی عالی یکی دیگر از ویژگیهای مدیران بزرگ و موفق است. مدیران باید بتوانند به درستی ارتباط کلامی برقرار کنند؛ اما بهترین مدیرها می توانند از طریق نوشتار نیز به همان اندازه موثر ارتباط برقرار کنند.

۳- قاطعیت

یک مدیر چه بخواهد برای خودش کار کند چه برای یک مجموعه ی بزرگ، در هر صورت علاوه بر تصمیمات معمول و عادی، باید به طور مرتب تصمیمات مهم و سخت بگیرد. همچنین برای اینکه کارآیی خود را افزایش دهد باید با دقت کافی گزینه های مختلف را ارزیابی کند و سرعت عمل داشته باشد تا بتواند در شرایط دشوار نیز به سرعت تصمیم درست را اتخاذ کند.

هر فرد به طور میانگین ​​در هر روز ۳۵۰۰۰ تصمیم مختلف می گیرد. برای مدیران احتمالا تعداد این تصمیمات بیشتر خواهد بود زیرا بخش عمده ای از فرآیند تصمیم گیری در محل کار روی دوش آنها می باشد. یک مدیر بلاتکلیف و سردرگم باعث می شود همه کارها کند پیش بروند.در واقع ، این ویژگی یکی از بهترین مهارت های رهبری است که همه باید داشته باشند ، یا همانطور که برایان تریسی می گوید:

“قاطعیت یکی از ویژگی های مردان و زنان با عملکرد بالا است. تقریباً هر تصمیمی بهتر از عدم تصمیم گیری است. “

۴- اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس

برای این که مدیران به درستی بتوانند از تیم خود حمایت کنند ، باید اطمینان داشته باشند تصمیماتی که می گیرند درست است. پس از اتخاذ یک تصمیم سخت ، مدیران باید بتوانند تیم های خود را متقاعد کنند که کارها را پیش ببرند .حتی کارمندانی که انتخاب مسئولیت و کارشان را خود انجام می دهند باید متقاعد شوند. رهبران و مدیرانی که اعتماد به نفس دارند ، بیشتر الهام بخش کارکنانشان هستند ؛حتی برای کسانی که با آنها مخالف می باشند.

هر از گاهی ، همه مشاغل درگیر چالش ها و مشکلاتی می شوند. ممکن است یک دادگاه علیه شما رای دهد، یک رقیب جدید ممکن است وارد بازار شود و مشتریان بسیاری جذب کند یا ممکن است مشتریانتان از محصول جدید استقبال خوبی نداشته باشند. در چنین شرایطی ، مدیران باید اعتماد به نفس خود را حفظ کنند تا بتوانند تیم های خود را به جلو هدایت کنند.

نمی توانیم بگوییم عزت نفس ذاتی است. رهبران و مدیران عامل بزرگی مانند وارن بافت ، بیل گیتس و مارک زاکربرگ مجبور شدند این مهارت را به تدریج در خود گسترش دهند.

۵-مسئولیت پذیری

مدیران حرفه ای می دانند که مسئولیت همه چیز با آن هاست ، به این معنی که آنها مسئول عملکرد و فعالیت همه افراد هستند. برای این منظور ، آنها اطلاعاتی را در مورد همه کارمندان خود نگه می دارند تا ببینند چه کاری می توانند انجام دهند که به آنها کمک کند به کارکنان بهتری تبدیل شوند و از نظر شغلی و مهارت پیشرفت کنند.

مدیرانی که روی کارمندان خود سرمایه گذاری کرده و خود را برای کمک به رشد حرفه ای آنها مسئول می دانند ، مطمئن هستند که کارکنان خود را درگیر می کنند و مهارت هایشان را گسترش می دهند.

۶.همدلی

درمورد دلیل این که چرا کارمندان رییسشان را ترک می کنند، اگر کارمندان غرق در کار شوند، ۷۰٪ آنها احساس می کنند نیاز به فهمیده شدن از طرف رییسشان دارند. مدیران باید بتوانند خود را به جای کارمندان خود بگذارند و متوجه شوند که انجام کارهای آنها چگونه است.مدیرانی حرفه ای هستند که اهمیت همدلی را درک کنند. وقتی مدیران به کارمندان خود گوش نمی دهند و نمی فهمند که آنها چه می خواهند ، ممکن است باعث شود آن ها شرکت را ترک کنند یا اعتمادشان را نسبت به مدیرشان از دست دهند.

۷.تمرکز

هر شرکت و سازمانی دارای اولویت های رقابتی بسیار زیادی است. برای موفقیت در مشاغل ، مدیران نمی توانند چیزی را فراموش کنند زیرا آنها بیش از حد مشغول کار دیگری هستند. این تمرکز که اغلب دستیابی به آن بسیار دشوار است مزیت های بسیاری دارد که به شما تا حد زیادی کمک می کنند تا:

  • -خلاقیت خود را افزایش دهید.
  • -مشتری خود را همیشه در ذهن داشته باشید.
  • -از رقبا جدا باشید.
  • -به اهداف خود ( اهداف شخصی و شغلی) خود برسید.
  • -شبکه ها و مشارکت های قوی تری ایجاد کنید.

۸.خلاقیت

آیا می خواهید شرکت خود را به سطح بالایی برسانید؟ مدیری را استخدام کنید که توانایی تفکر در خارج از چارچوب معمول و ایده های شگفت انگیز دارد. گاهی اوقات ، برای حل مشکلات به راه حل های خلاقانه نیاز است.

هنگام جستجو برای انتخاب مدیر برای کسب و کارتان، به دنبال متقاضیانی بگردید که توانایی خود را در ارائه راه حل های خلاقانه برای مشکلات پیچیده نشان داده اند. این یکی از ویژگیهای اساسی همه مدیران بزرگ است. آنها به خاطر داشتن روشهای جدید برای بهبود عملیات و خدمات بهتر به مشتریان مشهور هستند.

“خلاقیت فقط اتصال چیزهاست. وقتی از افراد خلاق می پرسید که چگونه کاری را انجام داده اند ، کمی احساس گناه می کنند زیرا واقعاً این کار را نکرده اند ، آنها فقط چیزی را دیده اند. بعد از مدتی به نظرشان واضح رسید. “

-استیو جابز

چگونه می توان به یک مدیر موفق تبدیل شد؟

تبدیل شدن به یک مدیر موفق

تبدیل شدن به یک مدیر موفق

اگر می خواهید یک مدیر موفق باشید ، باید بدانید که چنین چیزی اتفاقی رخ نمی دهد. باید سخت تلاش کنید تا یک نقش مدیریتی موفق را به دست آورید. مدیران موفق بسیار تاثیرگذار هستند. آنها می توانند دیگران را راهنمایی کنند ، به آن ها انگیزه بدهند تا به اهدافشان برسند.

برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق ، باید عادت های کلیدی را بپذیرید که به شما امکان می دهد به اهدافتان نزدیک شوید. می توانید از عادت ها و ویژگی هایی که در ادامه بیان می کنیم، استفاده کنید:

  • -به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید و به حرف هایشان گوش دهید.
  • -مسئولیت کارها را برعهده بگیرید.
  • -از تیم خود حمایت کنید.
  • -درباره موفقیت در حوزه مدیریت به صورت مداوم مطالعه داشته باشید.
  • -محیطی مثبت برای کارکنان و تیم خود ایجاد کنید.
  • -اشتباهاتتان را بپذیرید و سعی در رفع آن ها داشته باشید.
  • -در مورد آینده خوش بین باشید.
  • و …

کلام آخر

کسانی که می خواهند نقش مدیریت یک مجموعه را برعهده بگیرند باید ویژگی ها و عادت های مخصوصی را در نظر گرفته و سعی کنند آن ها را در خود ایجاد کنند. مدیران موفق یک شبه به جایگاه کنونی خود نرسیده اند؛ بلکه برای مدتی طولانی تلاش کرده و از ترفندهای مختلف استفاده کرده اند. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله به شما در تبدیل شدن به یک مدیر حرفه ای و موفق کمک کند.از شما ممنونیم که تا پایان با ما همراه بودید!

ویژگی یک مدیر موفق چیست؟

مدیران عالی می توانند همزمان چند تیم را اداره کنند ، به آنها کمک کنند و نظارت کاملی بر کسب و کار و عملکرد آن ها داشته باشند. اینها افرادی هستند که می توانند به طور مداوم با شرایط جدید سازگار شوند ، دیگران را تشویق کنند تا از تمام توانایی خود استفاده کنند و بهترین نسخه از خود را ارائه دهند.

نظر جان مکسول درباره ی اهمیت مدیر خوب چیست؟

“بزرگترین و بهترین راه تأثیرگذاری بر  یک سازمان ،تمرکز بر توسعه رهبری و مدیریت آن است.

تفکر یک مدیر موفق چگونه است؟

آنها اهداف اصلی خود را همیشه در ذهنشان نگه داشته و اطمینان حاصل می کنند که خودشان و تیمشان هرگز از این اهداف دست نخواهند کشید و برای آن تلاش می کنند.

یک مدیر موفق چه ویژگی هایی دارد؟
  • صداقت
  • مهارت های ارتباطی
  •  قاطعیت
  •  اعتماد به نفس
  • مسئولیت پذیری
  • همدلی
  • تمرکز
  • خلاقیت

چه عادت های خوبی برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق وجود دارد؟
  • -به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید و به حرف هایشان گوش دهید.
  • -مسئولیت کارها را برعهده بگیرید.
  • -از تیم خود حمایت کنید.
  • -درباره موفقیت در حوزه مدیریت به صورت مداوم مطالعه داشته باشید.
  • -محیطی مثبت برای کارکنان و تیم خود ایجاد کنید.
  • -اشتباهاتتان را بپذیرید و سعی در رفع آن ها داشته باشید.
  • -در مورد آینده خوش بین باشید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *