چگونه کپشن های مناسب برای اینستاگرام بنویسیم؟

 

امیررضا

انتشار در: ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

کپشن های جالب اینستاگرام منجر به جذابیت بیشتر خواهند شد. مشارکت کاربران در پست ، یکی از سه مورد اصلی است که الگوریتم اینستاگرام هنگام نمایش محتوا در فید کاربران در نظر می گیرد .

هر چه پست شما لایک و کامنت بیشتری بگیرد ، فالوور های شما عکس ها و فیلم های شما را بیشتر خواهند دید.

برای دیدن لیستی از ایده های کپشن نویسی اینستاگرام و نکاتی درباره نحوه نوشتن آن ادامه مطلب را بخوانید.

چه چیزی یک کپشن عالی برای شما می سازد؟

یک کپشن عالی در اینستاگرام متنی مناسب را ارائه می دهد ، شخصیت برند شما را نشان می دهد ، مخاطب را سرگرم می کند و یا مردم را وادار به مشارکت در پست شما می کند. کپشن ها می توانند حداکثر ۲۲۰۰ کاراکتر داشته باشند ، شامل ایموجی ها و حداکثر ۳۰ هشتگ.

البته این بدان معنا نیست که کپشن های شما باید پر شده با هشتگ یا ایموجی باشند. همانند هر قسمت از نوشته در وب ، کپشن اینستاگرام شما نیز باید مورد توجه شما باشد و خواندن و پیگیری آن آسان باشد. کپشن باید با محتوا و مخاطب صحبت کند.

در اینجا چگونگی نوشتن کپشن برای افزایش تعامل از جانب کاربران آورده است.

۸ نکته برای تهیه کپشن کامل اینستاگرام

۱.مخاطب خود را بشناسید

مخاطب خود را بشناسید

[۱] مخاطب خود را بشناسید

چه کسی از ۱ میلیارد میلیون کاربر اینستاگرام مشخصات مشتری هدف کسب و کار شما را دارد؟ آمارهای جمعیتی اینستاگرام به ما نشان می دهد که این پلتفرم توسط مردم در همه طبقات درآمدی استفاده می شود ، و در بین زنان کمی محبوب تر از مردان است.
هرچه مخاطبان خود را بهتر بشناسید ، راحت تر می توانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را متناسب با نیازها و انتظارات آنها تنظیم کنید.

برای این منظور ، ما به ساختن لیستی از شخصیت های مخاطب تان توصیه می کنیم. این لیست جزئیات اساسی در مورد مشتریان هدف شما ، اهداف آنها و نقاط ضعف آنها را تشریح می کند.

راهنمای ما برای ایجاد این لیست، سؤالاتی است که باید از خود بپرسید. آن ها چند ساله هستند؟ کجا زندگی می کنند؟ چه شغلی دارند؟ خارج از کار به چه چیزی مشغول هستند؟

هنگامی که می دانید با چه کسی صحبت می کنید ، می توانید در کپشن های خود به سوالاتی که ممکن است ایجاد شود ، پاسخ دهید.

۲.صدای برند خود را مشخص کنید

اگر صدای برند خود را به عنوان بخشی از استراتژی گسترده تر بازاریابی رسانه های اجتماعی مشخص نکردید ، از خود بپرسید: “چه ویژگی ها و ارزش هایی را می خواهم که برند من داشته باشد؟” لیستی تهیه کنید و از آن برای شکل دادن به صدای خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است سعی کنید که چند صفت را که شغل شما را توصیف می کند ، به کار ببرید و از آن ها برای یافتن لحن مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال صفت های “جسورانه” ، “کنجکاو” و “معتبر” ممکن است برای یک برند مسافرتی معنا داشته باشد.

به طور کلی ، کاربران اینستاگرام انتظار لحن رسمی یا جدی را ندارند. البته این به صنعت و مخاطب بستگی دارد ، اما شما باید تلاش کنید همه چیز را دوستانه نگه دارد ، در صورت لزوم از شوخ طبعی استفاده کنید و شخصیت خود را نشان دهید.

افرادی که در پشت پرده اینستاگرام لگو مشغول به کار هستند ، کارهای بسیار خوبی را از این طریق انجام می دهند . با طنز و شوخ طبعی پست های جالبی را به اشتراک می گذارند.

صدای برند خود را مشخص کنید

[۲] صدای برند خود را مشخص کنید

۳.طول کپشن را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید که بیشتر افراد از طریق فیدهای اینستاگرام خود با سرعتی زیاد در حال عبور هستند. اگر شک دارید که کپشن شما باید چه قدر طولانی باشد ، ما به شما توصیه می کنیم که آن را مختصر نگه دارید.

توجه: برای پست های فید شده ، فقط سه خط اول یک کپشن نمایش داده می شود. برای کپشن های بیشتر از سه سطر ، مردم برای خواندن کل مطلب باید روی “بیشتر” ضربه بزنند

اگر می خواهید تمام کپشن شما نمایش داده شود ، اینستاگرام توصیه می کند از ۱۲۵ کاراکتر یا کمتر استفاده کنید.

طول کپشن را در نظر بگیرید

[۳] طول کپشن را در نظر بگیرید

گفته می شود که اگر داستان جالبی برای اضافه کردن ورای یک عکس وجود دارد ، روی نوشتن آن وقت بگذارید.
حساب اینستاگرام National Geographic یکی از بهترین های کپشن های طولانی را پست کرده است. همانطور که تصاویر این برند جذاب هستند ، کپشن های آن نیز به جذابیت عکس اضافه می کنند.

طول کپشن را در نظر بگیرید

[۴] طول کپشن را در نظر بگیرید

۴- مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن قرار دهید

مجدداً اشاره می کنیم ، کپشن تصاویر در فید کاربران پس از چند سطر متن قطع می شود ، بنابراین باید در این چند خط مهمترین بخش نوشته خودتان را منتقل کنید. در پایان کپشن هر منشن و هشتگ را قرار دهید.

کپشن را خوب بنویسید.از مهمترین کلمات استفاده کنید. خواننده را در آغوش بگیرید و به آنها دلیلی بدهید تا روی «بیشتر» ضربه بزنید.


مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن قرار دهید

[۵] مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن قرار دهید

۵- ویرایش و بازنویسی

روی کپشن نویسی وقت زیادی صرف کنید و هنگامی که از چندین پیش نویس می گذرید ، ترسی نداشته باشید( به خصوص اگر کپشن شما بیش از چند خط باشد). عالی نوشتن در پی – خواه هدف شما طنز یا آموزش است – ویرایش و بازنویسی چندین پیش نویس است

اطمینان حاصل کنید که هر کلمه از محتوا و پیامی که می خواهید انتقال دهید پشتیبانی می کند. کلمات اضافی را تا حدالامکان خط بزنید و کپشن را خلاصه نگه دارید .

شما همچنین باید شخصی دیگری را برای ویرایش کار خود داشته باشید. یک جفت چشم تازه خطا هایی را پیدا خواهد کرد که حتی ممکن است شما با گذراندن ساعت ها دقت روی متن خود متوجه آن ها نشوید

۶.از هشتگ استفاده کنید ، اما با هدف و منطق

از هشتگ هایی استفاده کنید که مربوط به مخاطبان پست و هدف شما باشند. از تعداد زیادی هشتگ استفاده نکنید که کپشن شما را طولانی و خواندن آن را دشوار می کنند.

اگر نمی خواهید کپشن ها پست شما را به هم بریزند ، دو راه برای “پنهان کردن” هشتگ های خود دارید:

  • هشتگ ها را از باقی کپشن خود با قرار دادن زیر تعداد زیادی نقطه جدا کنید. نقطه بگذارید و سپس به سر خط بروید و مجددا نقطه بگذارید. حداقل ۵ بار این مراحل را تکرار کنید. از آنجا که اینستاگرام بعد از سه خط ، کپشن ها را خاموش می کند ، هشتگ ها برای کاربران قابل مشاهده نیستند ، مگر اینکه به گزینه “بیشتر” ضربه بزنند.
  • می توانید به هیچ وجه هشتگ را در کپشن ها قرار ندهید. درعوض ، آنها را بلافاصله بعد از انتشار پست در بخش نظرات بنویسید. هنگامی که افراد دیگر شروع به کامنت گذاری کنند دیگر کامنت هشتگ شما قابل مشاهده نخواهد بود مگر اینکه کاربر روی گزینه دیدن همه بزند.
از هشتگ استفاده کنید ، اما با هدف و منطق

[۶] از هشتگ استفاده کنید ، اما با هدف و منطق

۷.سوالی را مطرح کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن نظرات بیشتر برای یک پست استفاده از سوالی در قالب همان پست است.

سوالی را مطرح کنید

[۷] سوالی را مطرح کنید

همچنین می توانید از کپشن برای گرفتن نکات یا توصیه های مخاطبان استفاده کنید.

۸.شخصی را در پست خود منشن کنید

آیا پست شما کاربر دیگری در اینستاگرام را شامل می شود؟ نام کاربری آنها را در کپشن درج کنید تا فالوور های شما نیز بتوانند نمایه آن شخص را بررسی کنند.

با منشن کردن یک کاربر دیگر در کپشن ، احتمالاً آن کاربر – و احتمالاً برخی از دنبال کنندگان آن – را برای اظهار نظر ، لایک کردن یا به اشتراک گذاری مطالب خود مجبور خواهید کرد.

 

اکنون که راه نوشتن کپشن های عالی را می دانید ، بیایید به برخی از مؤثرترین ابزار و برنامه ها برای کپشن نویسی بپردازیم.


شخصی را در پست خود منشن کنید

[۸] شخصی را در پست خود منشن کنید

ابزارهای کپشن اینستاگرام

در اینجا چند برنامه و ابزار برای کمک به شما در نوشتن بهترین کپشن های اینستاگرام آورده شده است.

Captiona

Captiona  ایده هایی برای نوشتن کپشن پست هایتان به شما ارائه خواهد داد.

کپشنا مانند موتور جستجوی پیش بینی کننده عمل می کند. یک کلمه کلیدی را که مربوط به محتوا است وارد کنید و برنامه لیستی از کپشنهای پیشنهادی را ارائه می دهد.

در حالی که همیشه باید اصالت داشته باشید ، اما اگر نیازمند یک کپشن فوری هستید ، می توانید از این برنامه کمک بگیرید.

Captiona

[۹] Captiona

برنامه همینگوی

این برنامه به احترام ارنست همینگوی نا گذاری شده . این برنامه به شما اطمینان می دهد که نوشته شما را “جسورانه و روشن” جلوه خواهد دهد. متن را تجزیه و تحلیل می کند و با نکات برجسته رنگی روی نوشته های شما به شما هشدار می دهد که کدام از قسمت از کپشن شما نامناسب است. این ابزار به شما امکان می دهد جملات هایلایت شده را به راحتی کوتاه کنید و کلمات بی نیاز و دشوار را با گزینه های ساده تر تعویض کنید.

خوانایی مهم است ، به خصوص در رسانه ای مانند اینستاگرام که کاربران به سرعت از محتوا ها در حال عبور هستند.

برنامه همینگوی

[۱۰] برنامه همینگوی

پایان

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.شاد و پیروز باشید.

کپشن اینستاگرام چیست؟

عنوان عکس. شرح تصاویر ، همچنین به عنوان cutlines شناخته می شود ، چند سطر از متن است که برای توضیح و شرح تصاویر منتشر شده استفاده می شود.

هدف از کپشن چیست؟

متن زیرنویس متن کوتاهی است که در نزدیکی عکس ها قرار دارد و اطلاعات مهمی را ارائه می دهد. هدف متن زیرنویس کمک به خواننده است تا اطلاعاتی را که ممکن است در متن نباشد درک کند.

چرا اینستاگرام کپشن های من را حذف میکند؟

دلیل حذف شدن عنوان شما به دلیل طولانی بودن بیش از حد آن است.

کاربرد کپشن چیست؟

کپشن عنوان یا عنوان یا کلمات روی صفحه است که آنچه را که گفته می شود ارتباط برقرار می کند. … نمونه ای از عنوان ، کلماتی است که در پایین صفحه تلویزیون یا فیلم قرار دارد تا دیالوگ را به یک زبان دیگر ترجمه کرده یا گفتگو را برای شنوایی سخت فراهم کند.

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. کسب درآمد اینستاگرامی - آنلاینستون - […] چگونه کپشن های مناسب برای اینستاگرام بنویسیم؟ حتما […]

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *