5 کتاب برای ثروتمند شدن

۵ کتاب برای ثروتمند شدن از نظر احمد کلاته که حتما باید بخوانید

در این مقاله 5 کتاب برای ثروتمند شدن را به شما معرفی خواهیم کرد.از نظر احمد کلاته این کتاب ها بهترین هستند.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

خواندن کتاب خوب میتواند شما را چند سال جلو بیندازد.قرار نیست همه چیز را خودتان تجربه کند بلکه میتوانید از تجربیات دیگران درس بگیرید.در این مقاله ۵ کتاب برای ثروتمند شدن را به شما معرفی خواهیم کرد.از نظر احمد کلاته این کتاب ها بهترین هستند.

۵ کتاب برای ثروتمند شدن که باید بخوانید

اگر میخواهید رمز و راز های زیادی را درباره ی موفقیت و ثروتمند شدن بدانید این کتاب ها بهترین هستند.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی

پدر پولدار پدر بی پول بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

پدر پولدار پدر بی پول بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

رابرت کیوساکی ، در کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول ، نکات مهم اقتصادی و علم کسب ثروت را می آموزد. کیوساکی معتقد است برای رسیدن به درآمد مناسبی که باعث به دست آوردن سرمایه و ثروت شود، باید چندین اصول ، قواعد و نکات را بیاموزیم و به خوبی اجرا کنیم.

رابرت کیوساکی، تجربیات سال‌ها نوشتن و تحقیق درباره ثروتمند شدن را  جمع آوری کرده است و برای اینکه درستی عقیده خود را اثبات کند ، دو نفر از نزدیکان خود را مثال زده است که نماد هایی برای تقابل دانش‌‌‌ و ثروت در برابر ثروتمند بودن هستند. یکی از این افراد پدر واقعی رابرت است ، که فردی فرهیخته اما فقیر و نفر بعدی ، پدر بهترین دوست رابرت ، که ثروتمند و میلیونری خود ساخته است اما تحصیلاتی آنچنانی نداشته ندارد .

به طور خلاصه ، این کتاب درس‌ها و نکاتی در مورد پولدار شدن را آموزش می دهد ، که این نکات را تقریبا در هیچ کجا (نه مدرسه، نه دانشگاه و نه حتی توسط والدین) به شما آموزش داده نمی شود.این کتاب پس از انتشار، به مدت ۶ سال جزء لیست پر فروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشته و بالغ بر ۳ میلیون نسخه از آن در بیش از ۱۰۹ کشور ، به ۵۱ زبان مختلف ، به فروش رسیده است.

درباره کتاب پدر پولدار پدر بی پول

نویسنده معتقد است که باید دانش ضروری برای کسب ثروت (ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن) را یاد بگیریم . او ماجرای دوران سرمایه گذاری فوق العاده موفقش و بازنشستگی زودرسش در سن ۴۷ سالگی را برای تایید ادعاهایش تعریف کرد.

سه نکته ای که این کتاب به آن ها اشاره دارد

آموزش و واقع بینی زیر بنای ثروتمند شدن است آن ها را بیاموزید.

انگیزه خود را حفظ کنید.

تنبلی را کنار بگذارید.

پیام کلیدی کتاب پدر پولدار پدر فقیر

خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول به ما می‌گوید ؛ چون در مدرسه به ما هوش مالی آموزش نداده‌اند، خودمان باید این ویژگی را در خودمان ایجاد کنیم و آن را یاد بگیریم. تنها زمانی احتمال کسب ثروت یا استقلال مالی بالا وجود دارد که هوش مالی بالا و ذهنیت قوی و جاه‌طلبی در پشت آن وجود داشته باشد. در آخر، هرچه روی دانش خود سرمایه‌گذاری کنید برایتان موفقیت به دنبال خواهد داشت ، زیرا ذهن و دانش شما مهمترین دارایی‌تان در هر شرایط مالی است.

 کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

کتاب اسرار ذهن ثروتمند به ما نشان می‌دهد که رابطه‌ افراد با پول و ثروت متفاوت است. برخی افراد به هر چه دست بزنند آن را تبدیل به طلا می‌کنند ، برخی دیگر از طریق یک ایده در کسب‌ و کار خود پول زیادی به دست می‌آورند اما بعد از مدتی جسور می‌شوند و با اشتباهاتی تمام آن را از دست می دهند یا با سرمایه‌گذاری غلط آن را هدر می دهند. برخی دیگر حتی یک سکه هم پس‌انداز نمی‌کنند و همیشه بی‌پول هستند. افراد زیادی تصور می‌کنند وقتی که دانش لازم درباره استراتژی‌ها و ترفند های کسب‌وکار و مدیریت مالی را به دست آوردند، به صورت خودکار و بدون برداشتن قدمی دیگر به موفقیت اقتصادی می رسند. همه‌ افراد ساختارهای فکری مشخصی دارند که به صورت دائمی در حافظه آن ها ذخیره شده است.

کتاب اسرار ذهن ثروتمند

میلیونرها برای به دست اوردن ثروت برنامه‌ریزی شده‌اند، در حالی که سایر افراد برای سطح درآمد پایین یا متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند. تجربه های دوران کودکی و شخصیت‌ الگوهایی که برای زندگی خود انتخاب می کنیم ، الگوهای فکری هر شخصی را شکل می دهد و راهنمای رفتار ما افراد می‌شود ، که این موضوع سطح ثروت ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. فرقی ندارد در چه مقیاسی صحبت می کنیم ، چند صد هزار دلار یا میلیون‌ها یا حتی میلیاردها . افراد برای بدست اوردن دوباره ثروت از دست رفته خود باید یاد بگیرند که افکار گذشته‌ خود را نادیده بگیرند و افکار خود را با تفکر میلیونرها جایگزین کنند.

الگوهای فکری ما توسط آموزه‌های والدین‌مان درباره‌ پول شکل گرفته‌اند

ذهن ما شبیه کامپیوتر ، محلی است که برنامه‌های مهم در کودکی نصب شده‌اند و الگوهای تثبیت شده درون ما روی اولین خاطرات ما بنا شده‌اند. حرف هایی که ما در کودکی هنگام صحبت والدین‌مان درباره‌ پول زیاد شنیده‌ایم برای همیشه در ذهن‌ ما ذخیره شده و در نهایت طرز فکر ما درباره‌ پول را تعیین می‌کنند. حرف‌هایی مثل «پول ریشه‌ همه‌ بدی‌ها است»، «پول روی درخت سبز نمیشه» و «شادی رو نمیشه خرید» در ذهن ما به عنوان برنامه‌های پولی جای می گیرند و عقیده‌ ما درباره‌ پول را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

از آنجا که والدین بیشترین تأثیر را روی رفتار ما در کودکی به جای می‌گذارند، تنها دو روش برای برخورد با افکار آن‌ها درباره‌ پول و ثروت وجود دارد. می‌توانیم با این افکار همدلی کنیم و آن ها را بپذیریم‌ یا می‌توانیم سرکشی کنیم و آن‌ها را رد کنیم. ممکن است ما در همان مقیاس والدین خود درباره‌ ثروت و پول بیاندیشیم یا واقعاً به کسب درآمد به شکلی متفاوت فکر کنیم.

مقاومت به تنهایی برای شکستن الگوی برنامه‌ اقتصادی‌ خود کافی نیست. افرادی که سرکشی می‌کنند معمولاً با انگیزه‌ غلطی برای به دست آوردن ثروت پیش می‌روند. آن‌ها در اصل نمی‌خواهند ثروتمند شوند، بلکه تنها می‌خواهند بر علیه والدین فقیر خود شورش کنند یا نسبت به آن‌ها حس برتری داشته باشند. رفتاری که آن‌ها از والدین خود یاد گرفته‌اند هنوز به قدری بر ایشان مسلط است که حتی اگر تلاش زیادی کنند و مقداری پول به دست آورند، در صورتی که از هر نظر بر روی خود کار نکرده باشند و از برنامه‌ پولی درونی شده نگسسته باشند، احتمالاً آن پول را به سرعت از دست خواهند داد.

خلاصه‌ نهایی کتاب اسرار ذهن ثروتمند

پیام اصلی کتاب اسرار ذهن ثروتمند این است که سطح موفقیت ما با الگوهای فکری و رفتاری که در کودکی یاد گرفته‌ایم از پیش برنامه‌ریزی شده است. ما تنها در صورتی می‌توانیم آن را تغییر دهیم که به طور آگاهانه آن را تشخیص دهیم، فعالانه نگرش جدیدی را انتخاب کنیم و تفکر میلیونر را در ذهن خود جای دهیم.

کتاب توانگران چگونه می اندیشند کتاب چالز آلبرت پویسانت 

مطالعه اين كتاب موانع ذهني شما را از بین می برد و راه رسيدن شما به ثروت را هموار می کند.در اين كتاب مي خوانيد که ، رمز و راز رسيدن به موفقيت و ثروت، ارتباطي با بخت یا شانس و اقبال ندارد.اين رمز و راز در اصول و تكنيك هایی است كه در فكر و انديشه انسان ریشه کرده است. هفت نفر از موفق‌ترين مردان ثروتمند جهان، كه در شرايطی كاملا متفاوت با هم زندگی می کردند ، رمز و راز موفقیت و ثروتمند شدن خود را در اين كتاب آشكار می كنند.کار های انجام شده توسط اين مردان موفق و هزاران فرد ديگر كه به مقام ، توانگری و ثروت رسيده‌اند گفته شده است ، در اين كتاب از ديدگاه روانشناسی تجزيه و تحليل شده تا افرادی که این کتاب را می خوانند ، بتواند بر اساس نياز های خود از ترفند های این کتاب استفاده کنند.

حتما بخوانید: سخن بزرگان درباره موفقیت را بشنوید تا بتوانید موفق شوید!!

خلاصه کتاب توانگران چگونه می اندیشند کتاب چالز آلبرت پویسانت

این کتاب میگوید اوضاع و احوال زندگی شما ، زمانی تغییر می کند که برای تغییر آن اقدام کنید. میزان موفقیت شما با میزان جدیت و استقامتی که از خود نشان می دهید ، نسبت مستقیم دارد و هر کاری که برای شما جذاب باشد آسان است و همیشه می توان به نتایج آن اطمینان داشت .بزرگترین محدودیت انسان ، افکار ساخته شده ی ذهن اوست .

تصورات ذهنی ، تعیین کننده هدف ما هستند. اندیشه حقیر ، انسان را حقیر نگه می دارد. موفقیت تشکیلات شما ، حاصل انتخاب مناسب افرادی است که برای کارهای مهم و کلیدی انتخاب کرده اید. سدهای ذهنی را ویران کنید . پول تنها از یک جهت می تواند خطر آفرین باشد و آن هم پذیرفتن اسارت و بندگی است. زندگی شما جلوه گاه افکار شماست ، همچنین تعصب ، در ذهن نوابغ جهان جایی ندارد و به همین دلیل ذهن شان مستعد خلاقیت و نوآوری است و برای درخشیدن تنها به کار و تلاش پی گیر نیاز دارند. رمز موفقیت ، اندیشیدن به ممکن هاست و نه غیر ممکن ها .

کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جورج ساموئل کلاسون

ثروتمندترین مرد بابل، بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

ثروتمندترین مرد بابل، بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

ثروتمندترین مرد بابل، کتابی از یک مجموعه آموزشی درباره امور مالی با عنوان «عقل معاش و موفقیت مالی» است که روش‌های جذب  ثروت  را آموزش می‌دهد. ثروتمندترین مرد بابل معروف‌ترین کتاب این مجموعه به شمار می‌رود. مفاهیم گفته‌ شده در این کتاب، روش‌های به دست درآوردن پول را نشان نمی‌دهند. در عوض، روش‌های حفظ و مدیریت پول‌هایی که وارد زندگی‌ هر فرد می‌شود را توضیح می دهد ؛ راهکارهایی که می‌توانیم با کمک آن‌ها وضعیت مالی‌ خود را تغییر دهیم.

موضوع کتاب ثروتمند ترین مرد بابل

شخصیت محوری داستان‌های این کتاب، فردی بابلی است ، که نویسنده برای این کارش دو دلیل دارد. اولین دلیل به خاطر شهرت مردم بابل در ثروت‌اندوزی و دیگری این موضوع که بابل، سمبل واقعی ثروت و عظمت به شمار می‌رود. بابلی‌ها نه در یک فلات معتدل، بلکه در میان بیابان ، بدون هیچ کوه، معدن و حتی بارش کافی باران، زندگی می‌کردند. تنها نقطه قوت آن‌ها رود فرات بود. دومین دلیل کلاسون برای انتخاب بابل، وجود لوحه‌های گلی بود که از کاوش‌های باستان‌شناسی به‌دست‌آمده بودند. در برخی از این لوح‌های گلی، خاطرات یک جوان بدهکار و روش‌های او برای خلاصی از بدهی و جذب ثروت فراوان حک‌شده بود. پس ، بابل ، بهترین انتخاب کلاسون برای کتابش بود.

در بخشی از کتاب ثروتمندترین مرد بابل درباره سارگون ، پادشاه بابل ، که از آرکاد می‌خواهد راه‌های ثروتمند شدن را به تمام بابلی‌ها آموزش دهد می خوانیم. آرکاد می‌پذیرد و در کلاسی با گنجایش صد نفر، کارش را شروع می‌کند. این صد نفر، سفیرانی می‌شوند تا روش‌های جذب ثروت را در مناطق مختلف بابل، گسترش دهند.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بهترین کتاب برای ثروتمند شدن

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ، ناپلئون هیل روش‌های ۵۰۰ نفر از موفق ترین انسان­‌های دوران خودش را بررسی می‌کند که شامل ثروتمندترین افراد، برترین سیاستمداران، مخترعان مشهور، نویسندگان و رهبران کسب و کار می‌شود. تمام داستان‌های موفقیت با کسانی شروع می‌شوند که هدفشان را می‌دانند. پس قبل از اینکه به دنبال هر رویایی بروید، باید هدف شخصیتان را با بیشترین دقت ممکن تعریف کنید. مثلاً اگر می­خواهید ثروتمند شوید، باید مبلغ دلخواهتان را دقیقاً مشخص کنید.

بعلاوه، باید به وضوح بدانید که کی می‌خواهید به هدفتان برسید و حاضرید چه چیزی را برای آن سرمایه گذاری کنید. چون اگر هدفتان در آینده نامشخصی باشد و تنها با شوق کمی آن را دنبال کنید، دیگر تعیین هدف دقیق فایده‌ای ندارد. باید برنامه­‌ای طراحی کنید که تمام مراحل لازم را برای تحقق آن هدف مشخص کند. پس از طراحی برنامه، دست به کار شوید! حتی یک لحظه هم وقت تلف نکنید. ابتدا هدف و برنامه دقیقی را برای دستیابی به آن بنویسید. سپس هر روز دو بار آن را بلند بخوانید.

یک بار صبح وقتی که بیدار شدید و یک بار هم شب قبل از خواب. با رعایت این توصیه­‌ها خیلی راحت‌تر می‌توانید به ثروت یا هر هدفی که می‌خواهید برسید! افراد موفق ایمانی قوی به خود دارند. داشتن ایمانی قوی به خود یکی از راه‌هایی است که مطمئن می‌شوید می‌توانید به اهدافتان برسید. تنها به شرطی می‌توانید موفق شوید که بر اساس اعتماد به نفس و ایمان به خودتان باشد ، بدون این ایمان هیچ ثروتی به دست نخواهد آمد.

جملات مهمی که در این کتاب می خوانید:

احساسات مثبت رمز زندگی موفق هستند و باید آن ها را تقویت کرد.

افراد موفق اراده و پشتکار فوق العاده ای دارند.

فقط افراد با اراده موفق می شوند.

برای به دست آوردن نتیجه های بزرگ باید باهوش باشید و با افراد باهوش معاشرت کنید.

پایان

ممنون که تا اینجای مقاله همراه ما بودید. شما چه کتاب هایی میشناسید که برای موفقیت و ثروتمند شدن مفید است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره ی این ۵ کتاب برای ثروتمند شدن

۵ کتاب برای ثروتمند شدن از نظر احمد کلاته کدام ها هستند؟

کتاب پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی

کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

کتاب توانگران چگونه می اندیشند کتاب چالز آلبرت پویسانت

کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جورج ساموئل کلاسون

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

موضوع کتاب پدر پولدار پدر بی پول چیست؟

خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول به ما می‌گوید ؛ چون در مدرسه به ما هوش مالی آموزش نداده‌اند، خودمان باید این ویژگی را در خودمان ایجاد کنیم و آن را یاد بگیریم. تنها زمانی احتمال کسب ثروت یا استقلال مالی بالا وجود دارد که هوش مالی بالا و ذهنیت قوی و جاه‌طلبی در پشت آن وجود داشته باشد. در آخر، هرچه روی دانش خود سرمایه‌گذاری کنید برایتان موفقیت به دنبال خواهد داشت ، زیرا ذهن و دانش شما مهمترین دارایی‌تان در هر شرایط مالی است.

کتاب توانگران چگونه می اندیشند چه درسی به ما میدهد؟

مطالعه اين كتاب موانع ذهني شما را از بین می برد و راه رسيدن شما به ثروت را هموار می کند.در اين كتاب مي خوانيد که ، رمز و راز رسيدن به موفقيت و ثروت، ارتباطي با بخت یا شانس و اقبال ندارد.

از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید چه چیزی می آموزیم؟

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ، ناپلئون هیل روش‌های ۵۰۰ نفر از موفق ترین انسان­‌های دوران خودش را بررسی می‌کند که شامل ثروتمندترین افراد، برترین سیاستمداران، مخترعان مشهور، نویسندگان و رهبران کسب و کار می‌شود.

اسرار ذهن ثروتمند که بهترین کتاب برای ثروتمند شدن است چه درسی به ما میدهد؟

کتاب اسرار ذهن ثروتمند به ما نشان می‌دهد که رابطه‌ افراد با پول و ثروت متفاوت است. برخی افراد به هر چه دست بزنند آن را تبدیل به طلا می‌کنند ، برخی دیگر از طریق یک ایده در کسب‌ و کار خود پول زیادی به دست می‌آورند اما بعد از مدتی جسور می‌شوند و با اشتباهاتی تمام آن را از دست می دهند یا با سرمایه‌گذاری غلط آن را هدر می دهند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *