کارگاه آموزشی بلاگری- چگونه در سال ۲۰۲۱ به یک بلاگر موفق تبدیل شویم؟

بلاگری بهترین شغل دنیا است چون علاوه بر اینکه میتوانید به دیگران کمک کنید به درآمد بسیار بسیار بالایی خواهید رسید.بلاگری زندگی شما را تغییر می دهد

عارفه عسکری

انتشار در: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

بلاگری بهترین شغل دنیا است چون علاوه بر اینکه میتوانید به دیگران کمک کنید به درآمد بسیار بسیار بالایی خواهید رسید.بلاگری زندگی شما را تغییر می دهد؛ از نظر ارتباطات ، درآمد ، اعتبار ، حال خوب و … وقتی حال یک نفر را خوب میکنید حال شما نیز خوب میشود اما نکته ی جذاب این است که میتوانید درآمد نیز کسب کنید.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • چطور بصورت یک بلاگر حرفه ای عمل کنید
  • ویدئو ی آموزشی بلاگری
  • آموزش های کاربردی دوره ی بلاگری

بلاگری به معنای واقعی چیست؟

بلاگری به این معناست که شما کار های متفاوت انجام دهید و حس کنجکاوی دیگران را تحریک کنید،سرگرم شوند، بخندند یا چیز های جدید یاد بگیرند و …

در نهایت به شما اعتماد میکنند و از شما تاثیر می پذیرند. وقتی که به این مرحله رسیدید درآمدزایی شما شروع میشود. حالا وقتی به آن ها میگویید که فلان محصول را بخرید از آن جایی که شما را دوست دارند و به شما اعتماد دارند نه نمی آورند.بنابراین شما میتوانید از فروش محصول و خدمات خود یا تبلیغ کردن برای دیگران به درآمد های بسیار بسیار بالا برسید.

حتما بخوانید: فروش در اینستاگرام از طریق ۵۰ تکنیک طلایی ( بر اساس تحلیل ۶ هزار پیج موفق )

فروش در اینستاگرام از طریق ۵۰ تکنیک طلایی ( تحلیل ۶ هزار پیج )

آیا بلاگری سخت است؟

تنها سختی بلاگر شدن این است که شما باید یکسری از عادت های خود را کنار گذاشته و به عادت های جدیدی رو بیاورید. مثلا باید عادت کنید که موضوعات جذاب زندگی خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید. مزیت بلاگری نیز این است که به روال عادی زندگی خود میپردازید و فقط باید به اشتراک گذاری آن با دیگران عادت کنید.

۶ اصل مهم بلاگری که باعث موفقیت شما میشود

6 اصل بلاگری

اصول بلاگری

۱.استمرار

همانطور که گفتیم بلاگری بر پایه ی دوستی و دوست داشتن است. مهم ترین عامل دوستی تکرار پذیری است. اینکه شما به صورت مداوم در کنار فالوور ها حضور داشته باشید. نه اینکه ۲ روز باشید و یک هفته هیچ فعالیتی نداشته باشید.باید این واقعیت را بپذیرید که اینستاگرام ، فالوور ها و موبایل شما جز جدا نشدنی زندگی شما هستند باید با آن ها زندگی کنید.

۲.در یک حوزه ی تخصصی بلاگری کنید

حدود یک میلیون موضوعات مختلف برای بلاگری وجود دارد یا بهتر است بگوییم به اندازه ی تمام شغل های دنیا ما موضوع برای بلاگر شدن داریم. بلاگری فقط به این معنا نیست که جلوی دوربین غذا بخورید و یا آرایش کنید شما میتوانید در هر زمینه ای که علاقه دارید یا تخصص دارید شروع به کار کنید. اما نکته اینجاست که موضوع اصلی شما باید مشخص باشد و از این شاخه به آن شاخه نپرید.

همانطور که گفتیم هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد اما چند تا از مشهور ترین انواع بلاگینگ را باهم ببینیم:

فشن بلاگر

این نوع بلاگر ها در زمینه ی پوشکا ، مد ، لباس و به طور کلی در زمینه ی استایل فعالیت میکنند.نیلوفر علی پور یکی از این افراد است.

بیوتی بلاگر

حتما تا به حال اسم صدف بیوتی به گوشتان خورده است. او یکی از متخصص ترین افراد در زمینه ی بیوتی بلاگری است. این زمینه مربوط به زیبایی ، آرایش و موضوعاتی از این قیبل است.

فود بلاگر

حتما شما هم از دیدن کلیپ های غذا در اینستاگرام لذت برده اید. فود بلاگر ها در زمینه ی غذا فعالیت دارند. مثلا غذاهای مختلف را جلوی دوربین امتحان میکنند، آموزش آشپزی، رفتن به رستوران های مختلف و … همگی در این زمینه جا دارد.

۳. استفاده از تخصص های جانبی در کنار تخصص اصلی

برای اینکه کاره شما تکراری و کسل کننده نباشد باید از تخصص های جانبی نیز استفاده کنید. فرض کنید شما یک فود بلاگر هستید (بلاگری در زمینه ی غذا) اما ورزش هم میکنید. میتوانید ورزش کردن را نیز لابه لای پست و استوری ها و در کل لایف استایل خود قرار دهید. در کنار تخصص و کار اصلی خود میتوانید چاشنی های دیگر را نیز استفاده کنید تا به یک بلاگر جذاب و حرفه ای تبدیل شوید. به مسافرت بروید، به مکان های جدید بروید، کتاب های جدید بخوانید و …

۴.حال دیگران را خوب کن!

اگر ذهنیت شما فقط و فقط پول درآوردن باشد بلاگری مناسب شما نیست.اگر میخواهی اعتماد فالوور های خود را جذب کنی و آن ها را به خود علاقه مند، باید ذهنیت تو خوب کردن حال دیگران باشد.چه با خنداندن آن ها، دادن اطلاعات مفید، عوض کردن حال و هوا و …

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید خوب کردن حال آن ها است اما وقتی که حال خوب را منتقل کردید و اعتماد سازی شکل گرفت، درآمدزایی شروع میشود.

۵.برای بلاگر شدن نیازی نیست همان اول کار متخصص باشید

یکی از دغدغه های افراد این است که فکر میکنند باید متخصص ترین فرد آن حوزه باشند تا بتوانند بلاگری را شروع کنند ! اما این دیدگاه کاملا اشتباه است. شما باید در کنار فالوور های خود رشد کنید تا به شما اعتماد کنند. مثلا اگر میخواهید بلاگری را در زمینه ی ورزشی شروع کنید نیازی نیست یک ورزشکا باشید. میتوانید از همان ابتدای کار که در باشگاه ثبت نام میکنید یا کار ورزش را شروع میکنید تا لحظه ای که به یک نقطه ای برسید این مراحل را با دیگران به اشتراک بگذارید، چیز های جدید با هم یاد بگیرید، حال خوب ایجاد کنید و آموزش ببینید.

۶.خلاقیت شرط اصلی بلاگر شدن

داشتن خلاقیت و انجام کار ها به شکل متفاوت خیلی خیلی مهم است.سعی نکنید شبیه شخص دیگری باشید خودتان بهترین نسخه اید. اما لازم است که خلاقیت را چاشنی کارتان کنید.مثلا اینکه آموزش دادن را با طنز یا سرگرمی ترکیب کنید یا فود بلاگری را با سفر رفتن و …

چندین راه وجود دارد که خلاقیت شما افزایش پیدا کند و چیز های جدیدی به شما الهام شود. مثلا: خواندن کتاب های مختلف، معاشرت با شخصیت های مختلف، سفر کردن و از همه مهمتر دنبال کردن بلاگر هایی که در زمینه های محتلف دیگر فعالیت میکنند.

در دوره ی نخبگان بلاگری ، ما هزاران تکنیک مختلف برای تبدیل شدن به یک بلاگر حرفه ای را برای شما گرد هم اورده آیم. این دوره توسط اساتید بزرگ بلاگری تدریس شده است. جهت شرکت در دوره ی نخبگان بلاگری فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

۲ ترس بزرگ برای بلاگر شدن

2 ترس بزرگ بلاگری

۲ ترس بزرگ بلاگری

۲ ترس بزرگ بلاگری[/caption]

شاید فکر کنید با وجود این همه جذابیت در کار بلاگری چرا همه به اینکار روی نمی آورند یا چرا همه یک بلاگر حرفه ای نمیشوند؟ باید بگوییم ۲ عامل اصلی مانع اینکار میشود:

۱.خجولی

افراد زیادی هستند که وحشت دارند جلوی دوربین بیایند و یا حتی کسی صدای آن ها را بشنود(هر چند بلاگر های زیادی هستند که اصلا جلو دوربین ظاهر نمی شوند).از حرف مردم می ترسند، می ترسند قضاوت شوند و یا دیگران آن ها را پس بزنند.همه ی این موضوعات با تکرار و تمرین حل مشود و اصلا مسئله ی سختی نیست. ظاهر شدن جلوی دوربین سخت است و خیلی ها این مشکل را دارند. میتوانید جلوی آیینه تمرین کنید و یا از خودتان ویدئو بگیرید و چند بار ببینید و نقص های آن را بر طرف کنید. هیچ چیزی وجود ندارد که با تمرین و تکرار حل نشود.

۲.فوبیای شبکه های اجتماعی

این فوبیا یک ترس شدید از دیده شدن و قضاوت شدن توسط دیگران است. فرد دائما به این موضع فکر میکند که اطرافیان درباره ی من چه فکری میکنند؟ دیگران از من بهتر، متخصص تر، خوشتیپ تر و .. هستند.

فرد از جلبت توجه کردن وحشت دارد مانند وقت هایی که در مدرسه معلم میخواست سوالی بپرسد و ما خود را زیر میز قایم میکردیم تا ما را نبیند. اما چاره چیست؟ چطور میتوانیم به این ترس ها غلبه کنیم؟

ما در دوره ی نخبگان بلاگری صفر تا صد تبدیل شدن به یک بلاگر حرفه ای را بررسی کردیم.

سوالات متداول در زمینه ی بلاگری

بلاگری در مفهوم واقعی به چه معناست؟

اگر میخواهی اعتماد فالوور های خود را جذب کنی و آن ها را به خود علاقه مند، باید ذهنیت تو خوب کردن حال دیگران باشد.چه با خنداندن آن ها، دادن اطلاعات مفید، عوض کردن حال و هوا و …

سختی کار بلاگری چیست؟

تنها سختی بلاگر شدن این است که شما باید یکسری از عادت های خود را کنار گذاشته و به عادت های جدیدی رو بیاورید. مثلا باید عادت کنید که موضوعات جذاب زندگی خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

مهمترین اصل بلاگری چیست؟

مهم ترین عامل دوستی تکرار پذیری است. اینکه شما به صورت مداوم در کنار فالوور ها حضور داشته باشید.

برای کار در زمینه ی بلاگری چه موضوعاتی وجود دارد؟

حدود یک میلیون موضوعات مختلف برای بلاگری وجود دارد یا بهتر است بگوییم به اندازه ی تمام شغل های دنیا ما موضوع برای بلاگر شدن داریم.

برای جذب اعتماد فالوور ها چه باید کرد؟

بلاگری به این معناست که شما کار های متفاوت انجام دهید و حس کنجکاوی دیگران را تحریک کنید،سرگرم شوند، بخندند یا چیز های جدید یاد بگیرند و …در نهایت به شما اعتماد میکنند و از شما تاثیر می پذیرند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *