Blogger یا WordPress: کدام یک بستر بهتر برای وبلاگ نویسی است؟

 

امیررضا

انتشار در: ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 6 دقیقه زمان می برد

Blogger یا WordPress: کدام یک بستر بهتر برای وبلاگ نویسی است؟

با روی کار آمدن بسترهای وبلاگ نویسی بزرگترین انقلاب در تاریخ اینترنت به وقوع پیوست. با تشکر از سیستم عامل هایی مانند Blogger و WordPress ،که به کمک آن ها وبلاگ های ما با زحمت بسیار کمتری از طریق اینترنت پخش می شوند.

این پلتفرم ها بلاگ نویسی را به حدی آسان کردند که شوق وبلاگ نویسی به شدت زیاد شد. به طوری که صدها وبلاگ نویس روز به روز شروع به ظهور کردند.اما از آنجا که بسیاری از سیستم عامل های وبلاگ نویسی به تکامل رسیده اند ، انتخاب بهترین پلتفرم برای وبلاگ نویسی به یک چالش برای تازه وارد ها تبدیل شده است.

از آنجایی که WordPress و Bloggerدو سیستم عامل محبوب وبلاگ نویسی هستند ، متداول ترین سؤالی که تازه کارها درباره آن سوال می کنند این است که کدام یک از این دو بهتر است.اگر به دنبال شنیدن نام یکی از این دو پلتفرم هستید،این امر غیر ممکن است.

برخی طرفدار google blogger ،در حالی که برخی دیگر طرفدار wordpress هستند  .مردم هر دو را دوست دارند و از هر دو شکایت میکنند.

 WordPress or Blogger

[۱]WordPress or Blogger

در اولویت انتخاب هستند  Blogger و wordPress

همه بر اساس الزامات و اولویت های خود گزینه های مختلفی برای انتخاب دارند و به همین دلیل یکی از آن ها را بهتر از دیگری میدانند.

برخی ها از ویژگی میزبانی دامنه سفارشی رایگان که توسط بلاگر ها ایجاد شده است احساس رضایت میکنند. آن ها برخی محدودیت های آن پلتفرم را به خاطر ویژگی های خوب آن نادیده میگیرند.

برخی از ویژگی های ظاهری و بصری یک پلتفرم خوششان می آید و سراغ wordpress میروند.اما از نظر برخی دیگر امنیت وبلاگ( به صورت رایگان) اهمیت بیشتری دارد.

چگونه این ۱۰ وبلاگ نویس برتر زن از وبلاگ های خود درآمد کسب می کنند؟

من هم تجربه کار کردن با wordpress و blogger google را دارم من به شما خواهم گفت که این درست نیست که بدون درک الزامات و اولویت های خود به دیگران پلتفرمی را توصیه کنید.در عوض ارائه یک تصویر روشن امری ضروری است.

میزبانی دامنه سفارشی

اگر چه که ساختن حساب کاربری هم در wordpress رایگان است و هم در blogger ولی چنانچه بلاگ نویسی برای شما صرفا جنبه سرگرمی دارد و دنبال محبوبیت یا درآمد نیستید یک نام کاربری نه چندان خاص میتواند برای شما قابل قبول باشد.

Host

[۲]Host

اما اگر در حال خواندن این مقاله هستید و هدف شما در وبلاگ نویسی  کم و بیش جدی است. در این شرایط ، شما باید یک دامنه دلخواه داشته باشید. که اجرای آن در WordPress و Blogger امکان پذیر باشد.

حالا ببینیم چه تفاوتی بین این دو است…

میزبانی دامنه سفارشی در Blogger رایگان است

بله! Blogger به شما امکان می دهد دامنه سفارشی خود را که از هرجایی خریداری شده است میزبانی کنید و به صورت رایگان در Blogger میزبان آن باشید. بنابراین می توانید به جای پیشفرض مثال.blogspot.com از www.example.com استفاده کنید. 

از آنجا که حساب Blogger شما با حساب Gmail شما مرتبط است ، شما فضای ابری را که توسط Google برای هر حساب gmail ارائه شده است ، دارید. Google شکایت نمی کند که شما بتوانید از فضای ابری به عنوان فضای میزبانی برای دامنه سفارشی خود استفاده کنید.

Hosting

[۳]Hosting

اگر امکانات میزبانی رایگان بیشترین توجه شما را به خود جلب می کند ، به دنبال آن باشید. اما به یاد داشته باشید ، شما باید از نظر محدودیت هم از نظر ظاهری و هم از نظر عملکردی راضی باشید.

WordPress مقرون به صرفه است

این یک نرم افزار با منابع آنلاین است که می توانید به صورت رایگان دانلود و استفاده کنید. بنابراین ، برای لذت بردن از WordPress ، استفاده از خدمات ویژه توسط WordPress.com الزامی نیست. این سرویس فقط یک سرویس ممتاز رسمی توسط شرکت وردپرس است.

می توانید فضای سرور را از هر شرکت میزبانی هاست  خریداری کرده و وردپرس را روی سرور خود نصب کنید. شما می توانید از سرویس دهی کامل وردپرس در دامنه سفارشی خود لذت ببرید.

وردپرس (WordPress) چیست ؟ راهنمایی برای تمام افراد

خط پایین: علی رغم همه محدودیت های Blogger ، میزبانی رایگان نکته مهمی است که افراد تازه وارد این کار را انجام دهند. می توانید سایر موارد را کنار بگذارید.

مالکیت و کنترل وبلاگ

مالکیت لذت خودش را دارد! شما تصمیم می گیرید چه چیزی درست است ، “این یعنی آزادی ”

Blogger متعلق به شما نیست ، بنابراین حرف آخر را همیشه شخص دیگری خواهد زد. شما باید همیشه مراقب شرایط و مقررات آنها باشید.

با این حال ، حذف کردن یک سایت توسط گوگل یک مورد بسیار نادر است. حذف کردن سایت شما بدون  اطلاع و هشدار قبلی صورت نمی گیرد. در این شرایط ، باید  وب سایت خود را به پلتفرم دیگری منتقل کنید.

Blogger

[۴]Blogger

اما در مورد وردپرس چنین نگرانی وجود ندارد. ربطی به هیچ کس ندارد. دامنه شما خود میزبان است و شما تصمیم می گیرید چه موقع از کار خود را تمام کنید. در این شرایط ، مورد حاد می تواند این باشد که گوگل وبلاگ شما را از نتایج جستجوهای google حذف میکند و سایت شما را نمایش نمیدهد. باز هم جای امیدواری است.

خط پایین: وردپرس را انتخاب کنید و هرگز به عقب نگاه نکنید! وبلاگ شما همیشه فعال و فعال است.

امنیت وبلاگ و تهیه نسخه پشتیبان از داده ها

امنیت وب سایت و تهیه نسخه پشتیبان همیشه باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر از Blogger استفاده می کنید ، Google همه چیز را در نظر میگیرد. با توجه به این نکته ، بسیار ایمن و ایمن تلقی می شود.

WordPress نیز به اندازه کافی ایمن است ، اما در مورد آن ، شما وظیفه دارید از امنیت بلاگ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در ابتدا ، برای تبدیل شدن به یگ بلاگ ایمن ، به برخی از روشهای امنیتی نیاز دارد. بسیاری از ابزارهای امنیتی رایگان قابل اعتماد برای امنیت وب سایت های وردپرس در دسترس هستند.

در دسترس بودن ابزارهای وبلاگ نویسی

شوق وبلاگ نویسی امید دهنده توسعه دهندگان  بلاگ است که در مورد ایجاد ابزارهایی که آینده وبلاگ نویسی باشد فکر کنند.

ابزارها وبلاگ نویسی را به سطح دیگری منتقل کرده اند.

Tools

[۵]Tools

وردپرس از نظر در دسترس بودن ابزارها ثروتمندترین است. از میان ابزارهای جستجوگرها ، ابزارهای اجتماعی ، ابزارهای تبلیغاتی ، افزونه های بارگیری وجود دارد که باعث می شود وبلاگ خود را برای ترافیک بیشتر و درآمد بیشتر بهینه کنید.

خط پایین: برای تجربه سطح پیشرفت وبلاگ نویسی با ابزارها ، از WordPress استفاده کنید. یا بگذارید برای مدتی اشکالی نداشته باشد …

ظاهر معقول

وردپرس چند هزار برابر بهتر نه فقط  از Blogger بلکه هر پلتفرم وبلاگ نویسی دیگری در سفارشی سازی است.

این کار تغییر طرح وبلاگ شما را بسیار آسان می کند. تحول کامل یک وبلاگ با طیف گسترده ای از تم های بلاگ وردپرس و افزونه هایی که باعث تقویت طرح ، رنگ آمیزی و تایپوگرافی یک وبلاگ می شوند امکان پذیر می باشد.

Blogger در طرف دیگر پر از محدودیت است ، و شخصی سازی همیشه به روشی که می خواهید عمل نمی کند. مجموعه محدودی از قالب ها وجود دارد و شما باید برای سفارشی کردن تلاش های بسیاری انجام دهید. همچنین ، مضامین و افزونه های بلاگر از نظر عملکردی بسیار غنی نیستند.

 

 

کدام یک بهترین است Blogger یا WordPress؟

بستر Blogger بهتر از وردپرس است. اگر با ویژگی های محدودی که از طریق پلت فرم Blogger ارائه  شود خوب است ، ولی برای کسب درآمد یا ایجاد تأثیر بلند مدت ، بستر وردپرس بهتر است.

آیا می توانم در Blogger درآمد کسب کنم؟

توجه به این نکته حائز اهمیت است که فقط درصورتی که خوانندگان و بازدید کنندگان شما روی تبلیغات نمایش داده شده در وبلاگ خود کلیک کنند می توانند درآمد کسب کنند.

آیا میزبانی دامنه سفارشی در Blogger رایگان است؟

بله! Blogger به شما امکان می دهد دامنه سفارشی خود را که از هرجایی خریداری شده است میزبانی کنید و به صورت رایگان در Blogger میزبان آن باشید

تفاوت بین Blogger و WordPress چیست؟

Blogger یک سرویس ساده است که شما را قادر می سازد بلاگ درست کنید و بلافاصله آن را آنلاین منتشر کنید. از طرف دیگر وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای کامل (CMS) برای ساخت وب سایت ها است .

 

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link