سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید – کدام یک برای کسب و کار شما مناسب تر است؟

آیا می دانید که از چه نوع تکنیک های سئو استفاده می کنید؟ اگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه خواسته یا ناخواسته استفاده کنید، ممکن است دچار مجازاتی از طرف گوگل شوید.

امیررضا

انتشار در: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

آیا می دانید که از چه نوع تکنیک های سئو استفاده می کنید؟ اگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنید، ممکن است نتایج کوتاه مدت خوبی را برای شما به همراه داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که این نتایج برای شما ماندگار هستند و عاقبت خوشی برای شما دارند.

یادگیری تفاوت های بین سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید در این بین می تواند شما را در انتخاب تکنیک های سئو سایتتان یاری کند. بنابراین بیایید با هم نگاهی به تفاوت های این دو دسته بیاندازیم و در نهایت نتیجه گیری کنیم که کدامیک برای کسب و کار شما مناسب تر هستند.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • تکنیک های پر کاربرد سئو
  • ۷ تکنیک پایه ای و پر کاربرد سئو

سئو کلاه سفید و سیاه چیست؟

اصطلاحات کلاه سفید و کلاه سیاه در واقع از فیلم های قدیمی وسترن الهام گرفته شده است. در این فیلم ها شخصیت های خوب معمولاً کلاه های گاوچران سفید می پوشند و افراد بد نیز کلاه های سیاه می پوشیدند. در اینترنت قبل از سئو کلاه سفید و سیاه، این اصطلاحات در مورد هکرهای “کلاه سفید” یا “کلاه سیاه” استفاده می شد و هنوز هم این اصطلاحات به کار می رود. امروزه، متخصصان سئو اصطلاحات سئو کلاه سفید و سیاه را برای ایجاد تمایز بین روش و تکنیک های خوب و بد سئو ابداع کرده اند.

تفاوت دو روش سئو کلاه سفید و سیاه در چیست؟

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

درک تفاوت بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه بسیار مهم است. تکنیک های کلاه سیاه سئو حتی اگر ناخواسته انجام شوند، می توانند منجر به جریمه ای از جانب گوگل و بینگ شوند. این جریمه که به اصطلاح به آن پنالتی می گویند، می تواند به طور قابل توجهی به رتبه SERP شما آسیب برساند. اگر از ابتدای کارتان تفاوت این دو را درک کرده باشید، می توانید پایه محکمی برای کسب و کار خود ایجاد کنید و اطمینان داشته باشید که استراتژی های سئو شما، از قوانین موتور های جستجو پیروی می کنند.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به این صورت تعریف می شود:

 “مجموعه ای از روش ها و تکنیک ها که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو به کار می روند در حالی که استفاده از این تکنیک ها و روش ها خلاف قوانین موتور های جستجو است.”

این تکنیک ها از طریق دستکاری الگوریتم های موتور جستجو، ممکن است در ابتدا به شما رتبه بالاتری بدهند اما در طولانی مدت احتمالاً نتیجه عکس خواهند داد. اگر می خواهید که وبسایت شما دچار پنالتی از جانب گوگل نشود، نگاهی به این تکنیک های سئو کلاه سیاه بیاندازید تا مرتکب این اشتباهات نشوید.

آشنایی با چند مورد از تکنیک های کلاه سیاه سئو – تکنیک های غیرقانونی سئو

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید کاملاً برخلاف سئو کلاه سیاه است. سئو کلاه سفید به معنی هر عملی است که باعث بهبود رتبه وبسایت شما در موتور های جستجو می شود، یکپارچگی وب سایت شما را حفظ می کند و قوانین موتور های جستجو را نیز نقض نمی کند. تکنیک های سئو کلاه سفید برطبق قوانین عمل می کنند و در دراز مدت رتبه وب سایت شما را بهبود می بخشند. از جمله تکنیک های سئو کلاه سفید که به بهبود رتبه وبسایت شما کمک می کنند، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اهمیت به تجربه کاربران در وبسایت شما
  • تولید محتوای منحصر بفرد و با کیفیت
  • تمرکز بر روی کیفیت مقاله ها به جای تعداد

سخن پایانی

تکنیک های سئو کلاه سیاه با وجود اینکه شاید در کوتاه مدت شما را بتوانند به نتایج خوبی برسانند اما از آنجایی که الگوریتم موتورهای جستجوی محبوب مانند گوگل و بینگ بسیار هوشمند شده اند، در درازمدت قطعا وبسایت شما را متحمل جریمه هایی خواهند کرد.

تنها روش هایی که می توانند در درازمدت برای کسب و کار شما نتایج خوبی به ارمغان بیاورند، تکنیک های کلاه سفید سئو هستند.

سئو کلاه سیاه چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه، دسته ای از تکنیک های سئو هستند که به سئوی وبسایت ممکن است در برخی شرایط کمک کنند اما با قوانین گوگل سازگاری ندارند و اگر گوگل متوجه این موضوع شود وب سایت شما را مجازات می کند.

سئو کلاه سفید چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سفید، دسته ای از تکنیک های سئو هستند که به سئوی وبسایت و بالا آمدن آن کمک می کنند و همچنین با قوانین گوگل سازگاری دارند.

اصطلاحات سئو کلاه سفید و سیاه از کجا آمده اند؟

این اصطلاحات با الهام گرفتن از فیلم های وسترن وارد دنیای سئو شده اند.

تفاوت سئوی کلاه سیاه و سفید در چیست؟

سئوی کلاه سیاه تکنیک هایی هستند که خلاف قوانین موتور های جستجو هستند در حالی که تکنیک های سئوی کلاه سفید قوانین موتور های جستجو را نقض نمی کنند.

سئوی کلاه سفید و یا کلاه سیاه؟ کدامیک را استفاده کنیم؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه، تکنیک هایی هستند که در کوتاه مدت شاید شما را به موفقیت برسانند اما به محض آگاه شدن موتور های جستجو از دور زدن قوانین توسط شما، مجازات سنگینی را شامل وبسایت شما می کنند. تکنیک های سئو کلاه سفید، تکنیک هایی هستند که در بلندمدت می توانند وبسایت شما را به موفقیتی دائمی برسانند.

منابع

https://eternitymarketing.com/blog/black-hat-vs.-white-hat-seo

https://www.semrush.com/blog/white-hat-vs-black-hat-seo-and-gray-hat-too/

https://www.semrush.com/blog/white-hat-vs-black-hat-seo-and-gray-hat-too/

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *