بیوگرافی استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت + زندگی شخصی وی

استیون آنتونی "استیو" بالمر یک تاجر آمریکایی است که از ژانویه 2000 تا فوریه سال 2014 به عنوان مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) مایکروسافت خدمت کرده است. قبل از اینکه مدیر عامل شرکت شود ، وی چندین مقام عالی را…

امیررضا

انتشار در: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 6 دقیقه زمان می برد

استیو بالمر به طور خلاصه مدیرعامل سابق مایکروسافت و مالک فعلی لس آنجلس کلیپرز است. در این زندگی نامه، آکادمی کلاته برای شما عزیزان خلاصه ای از کودکی  ، زندگی  ، دستاوردها ،آثار و زندگی شخصی او آماده کرده است.

برای شناختن یکی دیگر از افراد بزرگ تاریخ فقط کافیست در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

همینطور اگر مایل به مطالعه زندگی نامه بیل گیتس نیز هستید میتوانید فقط با کلیک بر روی دکمه ی زیر به این صفحه هدایت شوید.

بیوگرافی بیل گیتس:بیل گیتس کیست و چه کار هایی انجام داده است؟

 

 

استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت

استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت

استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت [۱]

فکت ها

تولد

۲۴ مارس ۱۹۵۶

ملیت

آمریکایی

علت شهرت

فعالیت های انسان دوستانه و مدیر عامل مایکروسافت بودن

سن

۶۴ سال

اسامی شناخته شده

استیون بالمر ، استیون آنتونی بالمر ، استیو ، استیون آنتونی

متولد شده

دیترویت

سمت شغلی

مدیرعامل سابق مایکروسافت

خانواده:

همسر / سابق

کانی اسنایدر

پدر

فردریک هنری بالمر

مادر

فردریک هنری بالمر

چکیده ای از زندگی استیو بالمر

استیون آنتونی “استیو” بالمر یک تاجر آمریکایی است که از ژانویه ۲۰۰۰ تا فوریه سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) مایکروسافت خدمت کرده است.

قبل از اینکه مدیر عامل شرکت شود ، وی چندین مقام عالی را در مایکروسافت داشت و چندین بخش از جمله توسعه سیستم عامل و فروش و پشتیبانی را به عهده داشت.

وی همچنین به عنوان معاون اجرایی رئیس ، مسئول فروش و پشتیبانی و رئیس مایکروسافت خدمت کرده بود. بالمر یکی از دوستان دانشگاه بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت و یکی از کارمندان اولیه شرکت بود.

در حقیقت ، او اولین مدیر تجاری بود که توسط گیتس استخدام شد. استیو بالمر که در خانواده ای مرفه متولد شد ،در ادامه به یک دانش آموز فوق العاده درخشان با مهارت های خارق العاده در ریاضیات تبدیل شد.

او از کالج هاروارد فاغ التحصیل شد و مدتی در Procter & Gamble کار کرد و قبل از ورود به دانشکده بازرگانی استنفورد فارغ التحصیل شد.

وی سپس به منظور دستیابی به موقعیتی در سرمایه گذاری جدید دوستش بیل گیتس از کارها و دانشگاه خود انصراف داد و در ادامه به بیل گیتس پیوست و در کنار هم به تاریخ سازی در مایکروسافت پرداختند.

او پس از یک دوره ی کاری فاخر از مایکروسافت بازنشسته شد ، بالمر اکنون روی یکی دیگر از علاقه های خود یعنی بسکتبال تمرکز دارد و در حال حاضر مالک لس آنجلس کلیپرز یکی از تیم های حاضر در انجمن ملی بسکتبال (NBA) است.

کودکی و اوایل زندگی:

 • استیو بالمر در ۲۴ مارس ۱۹۵۶ در دیترویت متولد شد. او توسط والدین خود یعنی بیتریس داکارین و فردریک هنری بالمر بزرگ شد . او یک خواهر ، به اسم شلی(Shelly) دارد. پدرش مدیر شرکت فورد موتور بود و خانواده وی مرفه بودند. بالمر از قومیت سوئیس و یهودی است.
 • وی با بورسیه تحصیلی در مدرسه Country Day دیترویت شرکت کرد و با نمره عالی ۸۰۰ در بخش ریاضی SAT فارغ التحصیل شد.وی سپس در کالج هاروارد ثبت نام کرد و از آنجا فارغ التحصیل magna cum laude با B. در ریاضیات کاربردی و اقتصاد ، در سال ۱۹۷۷ شد. در حالی که در آنجا تحصیل می کرد با بیل گیتس ، یک دانشجوی دیگر این دانشگاه دوست شد.
 • بالمر عاشق ورزش بود و مدیر تیم فوتبال هاروارد کریمسون بود. او همچنین در روزنامه هاروارد کریمسون (Harvard Crimson) و همچنین Harvard Advocate مشغول به کار بود.
دوران جوانی استیو بالمر

دوران جوانی استیو بالمر [۲]

مسیر شغلی :

سال ۱۹۷۹

وی پس از اتمام تحصیلات ، به عنوان دستیار مدیر محصولات ، به پراکتر و گمبل پیوست ، پستی که مدت دو سال در آن مشغول به فعالیت بود. سپس در سال ۱۹۷۹ به دانشکده کارشناسی ارشد استانفورد پیوست.

درخواست کار از بیل گیتس

بیل گیتس ، دوست دانشگاه بالمر ، برای تأسیس مایکروسافت از دانشگاه کناره گیری کرده بود. بالمر پس از گذراندن سال اول خود در مدرسه تجارت ، به امید دوست خود برای گرفتن یک کار تابستانی در شرکتش به دوستش رو انداخت.

در عوض گیتس از بالمر خواست تا یک کار تمام وقت را برای مدیریت عملیات شرکت انجام دهد.

سال ۱۹۸۰

در سال ۱۹۸۰ ، بالمر دانشکده تجارت فارغ التحصیل استانفورد را ترک کرد و در ماه ژوئن به مایکروسافت پیوست و به اولین مدیر شغلی تبدیل شد که توسط گیتس استخدام شد.

یکی از اولین نقشهای وی استخدام کارمندان شایسته برای شرکت در حال رشد بود. با وجود اینکه خودش برنامه نویسی نمیدانست ، بالمر توانایی شناسایی استعدادهای بالقوه را داشت.

خط جدید رایانه های شخصی IBM

خیلی زود پس از آن ، مایکروسافت قراردادی را برای ایجاد یک سیستم عامل برای خط جدید رایانه های شخصی IBM امضا کرد. بنیانگذاران این شرکت ، گیتس و شریک زندگی وی ، پاول آلن ، خود را با جنبه های فنی این شرکت مشغول کردند در حالی که بالمر وظیفه انجام امور تجاری را بر عهده داشت.

سال ۱۹۸۱

Ballmer همکاری مایکروسافت را در سال ۱۹۸۱ پس از ادغام شرکت ، در یک ساختار شرکتی سازماندهی مجدد کرد. بر این اساس ، گیتس ۵۳ درصد از سهام عام ، آلن ۳۵ درصد و بالمر ۸ درصد را در اختیار داشتند. وی همچنین یک طرح گزینه سهام برای کارمندان تهیه کرد.

۱۹۸۳ و بیماری آلن

در اوایل دهه ۱۹۸۰ آلن به سرطان مبتلا شد و در سال ۱۹۸۳ این شرکت را ترک کرد. اکنون فقط گیتس و بالمر مسئول این شرکت بودند. بالمر در دهه ۱۹۸۰ یکی از عوامل اصلی هدایت شرکت به سمت توسعه سیستم عامل بود که این مهم خود به تنهایی به هسته اصلی تجارت شرکت منجر شد.

سال ۱۹۸۶

سال ۱۹۸۶ سال مهمی در حرفه بالمر بود. مایکروسافت به یک شرکت عمومی تبدیل شد و به همراه آن بالمر به یک میلیونر تبدیل شد. موفقیت شرکت در ادامه با موفقیت مجموعه برنامه های Microsoft Office همراه بود.

فوریه ۱۹۹۲

در طی چند سال آینده وی مقامات بسیار مهمی را در این شرکت به دست آورد و در فوریه ۱۹۹۲ ، وی به عنوان معاون اجرایی ، فروش و پشتیبانی منصوب شد. در این موقعیت وی هدایت توسعه چهارچوب .NET را بر عهده گرفت.

ژوئن سال ۱۹۹۸

در ژوئن سال ۱۹۹۸ او به رئیس مایکروسافت معرفی شد ، موضعی که تا فوریه ۲۰۰۱ در آن داشت. بالمر در ژانویه سال ۲۰۰۰ رسماً به عنوان رئیس اجرایی (مدیر عامل) منصوب شد.

کنسول بازی های الکترونیکی Xbox

به عنوان مدیرعامل، بالمر امور مالی شرکت و عملیات روزانه را بر عهده داشت.

تحت رهبری وی ، مایکروسافت دامنه محصولات خود را بسیار متنوع کرد و محصولاتی مانند سیستم کنسول بازی های الکترونیکی Xbox و خانواده Zune از دستگاه های پخش کننده رسانه قابل حمل را در بازار منتشر کرد.

افزایش سود چشمگیری

مایکروسافت در دوره تصدی Ballmer به عنوان مدیرعامل ، افزایش سود چشمگیری را به ثبت رساند. درآمد سالانه این شرکت در این دوره از ۲۵ میلیارد دلار به ۷۰ میلیارد دلار افزایش یافت و همینطور درآمد خالص آن ۲۱۵ درصد به ۲۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

بالمر بازنشستگی خود را در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد و از سمت مدیرعامل مایکروسافت در فوریه ۲۰۱۴ کناره گیری کرد. وی در آگوست ۲۰۱۴ از شرکت هیئت مدیره بودن شرکن نیز کناره گیری کرد.
استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت

استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت [۳]

جوایز و دستاوردها:

به استیو بالمر توسط رئیس جمهور فرانسه ، نیکولاس سارکوزی سمت شوالیه ی افتخاری عطا شد.

زندگی شخصی :

 • او در سال ۱۹۹۰ با کونی اسنایدر (Connie Snyder) ازدواج کرد. آنها سه پسر دارند.
 • هر دو بالمر و همسرش در جبهه های محتلف نیکوکاری فعالیت می کنند و گفته می شود که در سال ۲۰۱۴ ۵۰ میلیون دلار به دانشگاه اورگان اهدا کرده اند.
بالمر و همسرش

بالمر و همسرش [۴]

فعالیت های بشردوستانه:

در سال ۱۹۹۴ ، بالمر و بیل گیتس به طور مشترک ۱۰ میلیون دلار به بخش علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد اهدا کردند.

در سال ۲۰۱۴ ، بالمر دوباره مبلغی را به بخش علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد اهدا کرد تا این امکان را برای استخدام هیئت علمی جدید فراهم کند.

در سال ۲۰۱۴ ، بالمر ۵۰ میلیون دلار به منظور کمک هزینه های بورس تحصیلی ، تحقیقات بهداشت عمومی و مشاوره و برندسازی / ارتباطات خارجی به دانشگاه اورگان اهدا کرد.

پایان

ممنونیم که در مرور بر زندگی یکی دیگر از اشخاص بزرگ تاریخ ما را همراهی کردید.امیدواریم که بتوانیم بار دیگر میزبان شما باشیم.مانند همیشه شنونده نظرات و انتقادات و پیشنهادات شما در بخش نظرات در بخش پایین سایت هستیم.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه ها

 1. Avatar

  کامل و با سلیقه بود، ممنون

  پاسخ
 2. دهقان

  بسیار عالی
  اینکه متن یکسره نبود و به بخش های مختلف تقسیم شده بود برام جالب بود
  اینطوری دیگه خسته کننده نمیشه خوندنش
  ممنون از شما

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link