زندگینامه شانتانو ناراین Shantanu Narayen مدیرعامل ادوبی + زندگی شخص

شانتانو ناراین یک مدیر بازرگانی هندی-آمریکایی است که در حال حاضر مدیر عامل شرکت نرم افزاری چند ملیتی Adobe Systems می باشد.

عارفه عسکری

انتشار در: 25 نوامبر 2020
خواندن این مطلب حدود 5 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

شانتانو ناراین یک مدیر بازرگانی هندی-آمریکایی است که در حال حاضر مدیر عامل شرکت نرم افزاری چند ملیتی Adobe Systems می باشد.برای آشنایی بیشتر با این شخصیت بزرگ ادامه ی مقاله را بخوانید.

فکت ها

تولد: 27 مه 1962

ملیت: آمریکایی

سن: 58 ساله

محل تولد: حیدرآباد، هند

شناخته شده بعنوان: مدیرعامل ادوبی

خانواده

همسر: رنی ناراین

فرزندان: ارجون ناراین، شراوان ناراین

چکیدۀ زندگی

شانتانو ناراین

شانتانو ناراین

شانتانو ناراین یک مدیر بازرگانی هندی-آمریکایی است که در حال حاضر مدیر عامل شرکت نرم افزاری چند ملیتی Adobe Systems می باشد. وی همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیرۀ بنیاد ادوبی(Adobe Foundation) فعالیت می کند. ناراین که در یک خانواده مرفه در هند متولد شد، آرزو داشت یک روزنامه نگار شود.

وی به پیشنهاد والدین خود، مدرک لیسانس خود را در رشتۀ الکترونیک و مهندسی ارتباطات دنبال کرد و بعداً به ایالات متحده منتقل شد و در آنجا مدرک MBA و فوق لیسانس خود را گرفت. ناراین کار حرفه‌ای خود را در اپل آغاز کرد و نقشی اساسی در احیای دوبارۀ این غول فناوری داشت. در سال 1998، وی به عنوان معاون ارشد تحقیقات محصولات جهانی در ادوبی استخدام شد. در سال های بعدی، او به سرعت رتبه های خود را افزایش داد و در نوامبر 2007، به پست فعلی خود منصوب شد.

با هدایت ناراین، ادوبی در سالهای اخیر تغییر چشمگیری ایجاد کرده و به یک برند جهانی که محصولات آن توسط اکثریت مشتریان تکنولوژی استفاده می شود، تبدیل شده است. علاوه بر این، او دارای پنج حق ثبت اختراع است و اغلب به عنوان سخنران اصلی در رویدادهای صنعتی و دانشگاهی در سراسر جهان شرکت می کند. در سال 2011، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا، او را رسماً به عنوان عضو هیئت مشاوره مدیریت خود پذیرفت.

بیوگرافی پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

اوایل زندگی

  • شانتانو ناراین در 27 مه 1962 در حیدرآباد هند در خانواده‌ای مرفه به دنیا آمد. مادرش استاد ادبیات آمریکا بود در حالی که پدرش یک شرکت پلاستیک داشت. او در کنار برادر بزرگترش بزرگ شد. در ابتدا، او می خواست روزنامه نگار شود اما والدینش به او توصیه کردند که در عوض مهندسی بخواند. به گفته ناراین، تنها گزینه های واقعی در آن زمان مهندسی و پزشکی بود و او از دیدن خون می ترسید.
  • ناراین پس از تحصیل در مدرسه دولتی حیدرآباد، در کالج مهندسی دانشگاه عثمانیا ثبت نام کرد و در آنجا مهندسی الکترونیک و ارتباطات را خواند. پس از فارغ التحصیلی، برای ادامه تحصیل به ایالات متحده نقل مکان کرد و سرانجام از دانشگاه باولینگ گرین ایالت اوهایو مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ مدیریت بازرگانی از دانشکده بازرگانی هاس، دانشگاه کالیفرنیا دریافت کرد.

بیوگرافی ساندار پیچای،مدیر عامل گوگل

مسیر شغلی

شانتانو ناراین Shantanu Narayen مدیرعامل ادوبی

شانتانو ناراین Shantanu Narayen مدیرعامل ادوبی

سال 1986 تا 1989

شانتانو ناراین به جای انتخاب یک شرکت چند ملیتی شناخته شده در هنگام استخدام در دانشگاه خود، در سال 1986 به یک شرکت تازه تاسیس با نام Measurex Automation Systems پیوست. یک سرمایه گذاری پر بودجه و موفقیت آمیز، برای ناراین تازه فارق التحصیل شده تجربه‌ی واقعی و مناسبی ارائه داد. در سال 1989، او به اپل پیوست و در آنجا برای شش سال آینده در چندین سمت مدیریتی خدمت کرد.

سال 1990 تا 1996

در اواسط دهه 1990، در دوره‌ای که به “رونق اینترنت” معروف شد، او و همکارانش ایده یک وب سایت برای به اشتراک گذاری تصویر بنام Pictra را ارائه دادند و در سال 1996 ، این سایت بوجود آمد. آنها فهمیده بودند که جهان در نهایت از عکاسی آنالوگ به دیجیتال تغییر می کند و یک مکانی ساختند که به مشتریان امکان می دهد رولهای فیلم خود را رها کرده و به سراغ تصاویر دیجیتالی بروند. اما پس از 12 تا 14 ماه، آنها متوجه شدند که بودجه و روش تجارتی که بکار گرفته‎اند برای اینکار خیلی مناسب نیست.

خود ناراین اعتراف کرد که هرگز پیشرفت شغلی خود را محاسبه نکرده و بعد از اولین کار خود دوباره سراغ استخدام یا مصاحبه نرفته است. در حالی که بیشتر افراد پس از MBA ترجیح می دهند از مهندسی به مدیریت محصول روی بیاورند، او هرگز چنین کاری نکرد و معتقد بود “اگر احساس خوبی نسبت به چیزی داشته باشی، باید نتیجه بدهد.”

در زمان تصدی خود در اپل، او توسط گورشاران سینگ ساندهو از Apple Talk راهنمایی شد، و از او آموخت که چگونه دیگران و خود را به چالش بکشد. پس از اپل، او مدت کوتاهی به عنوان مدیر محصولات دسکتاپ برای Silicon Graphics کار کرد.

سال 1998 تا 2009

در سال 1998، وی به عنوان معاون ارشد تحقیقات محصولات جهانی به Adobe Systems آمد و پس از مدتی، معاون اصلی محصولات جهانی شد. در نوامبر 2007، اعلام شد که بروس شیزن در اول دسامبر از سمت مدیرعاملی استعفا خواهد داد. نارایین که 45 ساله بود، جایگزین شیزن شد و سمت کنونی خود را به عنوان مدیر عامل Adobe Systems بر عهده گرفت. با توجه به اخلاق باورنکردنی کاری و درک گستردۀ وی از بخش تکنولوژی، تنها یک دهه طول کشید تا بتواند به مقام برتر یکی از بزرگترین شرکتهای صنعت برسد.

ناراین که یکی از شخصیت های اصلی موفقیت ادوبی است، ادوبی را به ابزاری ضروری برای همه‌ی سایت ها و برنامه ها تبدیل کرده و بیش از 350 معامله را برای آنها تضمین کرده است. در سال 2005، وی نقشی اساسی در خرید 3.4 میلیارد دلاریMacromedia (که Flash را توسعه داد) و در سال 2009، در خرید 1.8 میلیارد دلاری Omniture، توسط ادوبی داشت.

بیوگرافی (زندگی نامه) Linus Torvalds، خالق لینوکس

سال 2017

او از جنبه های به سرعت در حال تغییر بخش فناوری آگاهی زیادی دارد و ضرورت نوآوری و جلوگیری از ثابت بودن را تأیید می کند. تا سال 2017، کل حقوق وی 20.03 میلیون دلار بوده است.

او جدا از کار خود در ادوبی، عضو هیئت مدیرۀ Stario، Dell، Pfizer ، و هیئت مشاوره دانشکده تجارت Haas، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بوده است. او همچنین به عنوان رئیس بنیاد ادوبی، شعبه‌ی خیرخواهانه شرکتی که منابع خود را به اقدامات خیریه مختلف در سراسر جهان اختصاص می دهد، خدمت می کند.

Shantanu Narayen مدیرعامل ادوبی

Shantanu Narayen مدیرعامل ادوبی

زندگی شخصی

در اواخر دهه 1980، شانتانو ناراین با رنی که در دوران دانشگاه با وی آشنا شد ازدواج کرد. آنها صاحب دو پسر هستند،بنام های شراوان و ارجون. این خانواده در حال حاضر در پالو آلتو، شهری در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا زندگی می کنند.

ارزش خالص

ارزش خالص شانتانو ناراین در سال 2020، حدود 237 میلیون دلار تخمین زده شده است.

 

منابع:

https://knowledge.wharton.upenn.edu/article/shantanu-narayen-on-adobes-future-direction-product-strategy-for-the-next-generation-of-the-web/

https://fortune.com/businessperson-of-the-year/2018/shantanu-narayen/

https://www.mercurynews.com/2017/11/30/adobe-turns-35-ceo-shantanu-narayen-on-empowering-the-worlds-creators-growth-in-san-jose/

https://www.thefamouspeople.com/profiles/shantanu-narayen-35599.php

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *