زندگینامه راجر ور Roger Ver معروف به مسیح بیت کوین + زندگی شخصی وی

راجر کیت ور یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین، استارت آپ های مرتبط با بیت کوین و اولین ترویج دهندۀ بیت کوین می باشد.در ادامه با ما همراه باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: 19 اکتبر 2020
خواندن این مطلب حدود 3 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

راجر ور یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین، استارت آپ های مرتبط با بیت کوین و اولین ترویج دهندۀ بیت کوین می باشد. وی همچنین به “مسیح بیت کوین” معروف است.

فکت ها

تولد 27 ژانویه 1979
سن 41 ساله
ملیت آمریکایی
نام کامل راجر کیت ور
محل تولد سیلیکون ولی ، کالیفرنیا، ایالات متحده

 

در دنیای سوپراستارهای ارزهای رمزنگاری شده، به ندرت می توان شخص به این مهمی را پیدا کرد که به شدت بحث برانگیز نباشد. راجر ور دقیقاً همان نوع از افراد است.

راجر متولد کالیفرنیا و در حال حاضر شهروند سنت کیتس (Saint Kitts) و نویس(Nevis ) و ساکن ژاپن است. او سابقه‌ی طولانی و مبهمی با ارزهای کریپتوکرنسی دارد.

راجر در اوایل دوران بیت کوین به ارزهای کریپتوکرنسی علاقه مند شد. وی با شروع ظهور این صنعت، مقدار زیادی دارایی خود را در استارت آپ های مرتبط با ارزهای کریپتوکرنسی سرمایه گذاری کرد. وی به عنوان یکی از قدیمی ترین و سرسخت ترین طرفداران بیت کوین، لقب “مسیح بیت کوین” را به خود اختصاص داده است.

Roger Ver معروف به مسیح بیت کوین

Roger Ver معروف به مسیح بیت کوین

مسیر شغلی راجر کیت ور

پیش زمینه تجاری راجر

طبق وب سایت راجر ور، وی بیش از یک دهه “به عنوان مدیر عامل تمام وقت MemoryDealers.com خدمت کرده است.” او از سال 2012 به بعد دیگر مدیرعامل شرکت MemoryDealers.com نبود. وی ادعا می کند که این تجارت تحت نظارت او “به یک رهبر جهانی در صنعت تجهیزات استفاده از حافظه و شبکه سیسکو تبدیل شده است.” گرچه از سال 2011 ، راجر ور بیشتر با طیف روز افزون پروژه های مرتبط با بیت کوین و رمزنگاری در ارتباط بوده.

در سال 2002، راجر ور به جرم فروش مواد منفجره از طریق eBay به 10 ماه زندان محکوم شد. منتقدان ور معمولاً به این قسمت از زندگی شخصی وی به عنوان وسیله‌ای برای منفی نشان دادن او اشاره می کنند.

علاقه اولیه به بیت کوین

مسیح بیت کوین

مسیح بیت کوین

راجر ور ادعا می کند که بیت کوین را در اوایل سال 2011 کشف کرده و آن را “مهمترین اختراع تاریخ جهان از زمان اینترنت” خوانده است. وی به عنوان نخستین افراد پذیرندۀ کریپتوکرنسی، پرداخت های بیت کوین را در MemoryDealers.com ادغام کرد و به مشتریان امکان پرداخت به بیت کوین را داد. با حرکت برای جمع آوری بیت کوین در اولین روزهای خود، هنگامی که هر سکه در کسری از قیمت آن در اوایل سال 2018 عرضه می شد، ور با جمع آوری برآوردها، مجموعه‌ای با بیش از 400000 بیت کوین جمع کرد. در روند انتشار اخبار مربوط به بیت کوین، ور از طریق پرداخت ها و پروژه های مالی، مجموعۀ خود را کاهش داد.

پشتیبانی مالی راجر ور به تعدادی از پروژه های معروف بیت کوین و استارت آپ ها کمک کرد. او همچنین یک سرمایه گذار اولیه در BitInstant بود.

راجر ور همچنین یک سرمایه گذار اولیه در تعدادی از پروژه های مرتبط با بلاک‌چین، از جمله Kraken و Ripple بود. در سال 2012، او bitcoinstore.com را راه اندازی کرد و هزاران اقلام را برای فروش به مشتریانی که می توانستند با بیت کوین خرید کنند ارائه داد.

در طول فرآیند حمایت از بیت کوین و پروژه های مرتبط، راجر ور لقب “مسیح بیت کوین” را بدست آورد؛ زیرا بسیاری از افراد در زمینه ارز کریپتوکرنسی او را به عنوان فردی انجیلی می دیدند.

پروژه های بعدی

در سال های اخیر، راجر ور همچنان درگیر پروژه های بیت کوین است. او به عنوان یکی از بنیانگذاران بنیاد بیت کوین(Bitcoin Foundation)، به دنبال همگان سازی بیت کوین در سراسر جهان و توسط مشاغل اصلی است.

در تابستان 2017، راجر هنگامی که به نفع fork و bitcoin cash صحبت کرد و نظرات خود را با اقلیت توسعه دهندگان رمزنگاری هماهنگ کرد. وی توضیح داد: “واقعیت امر این است که سودمندی بیت کوین آسیب دیده است.” و او خواستار افزایش محدودیت بلوک شد، تغییری که وی معتقد است به مشتریان امکان پرداخت هزینه کالاها و خدمات را به بیت کوین با هزینه‌ی کمتری را می دهد. بدخواهان معتقدند که چنین اقدامی می تواند عدم تمرکز بیت کوین را مختل کرده و بر روند پردازش معاملات تأثیر منفی بگذارد.

راجر ور تا حدی پیش رفته است که ادعا می کند تجارت داخلی bitcoin cash در صرافی محبوب Coinbase “جرم نیست”. صرف نظر از آینده بیت کوین و ارزهای کریپتوکرنسی، احتمالاً راجر ور همچنان به عنوان یک نیروی صریح ادامه خواهد داد.

زندگینامه یوجین کسپرسکی Eugene Kaspersky : موسس شرکت کسپرسکی

ارزش خالص

حدس زده می شود که راجر ور حدود 100 هزار بیت کوین در اختیار دارد، که او را به ثروتمند ترین فرد عرصه‌ی کریپتوکرنسی تبدیل می کند. فوربس ارزش خالص راجر ور را در سال 2018 حدود 430 میلیون دلار تخمین زده بود.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *