بیوگرافی پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

پیتر آندریاس تیل کارآفرین آمریکایی ، سرمایه دار سرمایه گذار ، نویسنده و فعال در زمینه های انسان دوستانه است. وی به عنوان بنیانگذار شرکت خدمات پرداخت آنلاین آمریکایی PayPal و بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه گذاری و صندوق های تامینی…

امیررضا

انتشار در: ۵ خرداد ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی


پیتر تیل به طور خلاصه موسس و بنیان گذار PayPal است. در این زندگی نامه ای که آکادمی کلاته برای شما عزیزان آماده کرده است خلاصه ای از کودکی  ، زندگی  ، دستاوردها ،آثار و زندگی شخصی این فرد را میتوانید مطالعه کنید.

برای شناختن یکی دیگر از افراد بزرگ تاریخ فقط کافیست در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

[۱] پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

فکت ها

تولد

۱۱ اکتبر ۱۹۶۷

ملیت

آمریکایی ، آلمانی ، نیوزیلند

علت شهرت

 کارآفرینان IT و نرم افزار IT

سن

۵۲ سال

اسامی شناخته شده

پیتر ،آندریاس ،تیل

کشور تولد

آلمان

شهر تولد

فرانکفورت

معروف به عنوان

بنیانگذار پی پال

خانواده:

همسر / سابق

مت Danzeisen (م. ۲۰۱۷)

پدر

کلاوس فردریش تیل

مادر

سوزان

خواهر و برادر

پاتریک   تیل

خلاصه ای از زندگی این شخص:

پیتر آندریاس تیل کارآفرین آمریکایی ، سرمایه دار سرمایه گذار ، نویسنده و فعال در زمینه های انسان دوستانه است. وی به عنوان بنیانگذار شرکت خدمات پرداخت آنلاین آمریکایی PayPal و بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه گذاری و صندوق های تامینی Clarium Capital شناخته شده است.

تیل در فرانکفورت آلمان متولد شد و در ایالات متحده بزرگ شد. وی فعالیت خود را به عنوان منشی قضایی آغاز کرد و بعداً  شرکت” Thiel Capital” را تأسیس کرد.

وی سپس به راه اندازی “Clarium Capital” پرداخت و استارت آپ هایی مانند شرکت نرم افزاری خصوصی آمریکایی ، “Palantir Technologies” ، شرکت سرمایه گذاری ، “بنیان گذاران ،” و صندوق سرمایه گذاری “Valar Ventures” را تأسیس کرد. شتاب دهنده بذر آمریکایی ، “Y Combinator” ، و اولین سرمایه گذار خارجی در “Facebook” شد.

او همچنین به عنوان یک آزادیخواه محافظه کار ، روزنامه دانشجویی “The Stanford Review” را تأسیس کرد و به چندین سیاستمدار هدایا مالی اهدا کرد. او همچنین بنیانگذار “بنیاد تیل”( Thiel Foundation) نیز است.

کودکی و اوایل زندگی:

تولد

پیتر تیل در ۱۱ اکتبر ۱۹۶۷ در فرانکفورت آلمان غربی به بدنیا آمد. پدر و مادر او به ترتیب فریدریش تیل و سوزان نام دارند.او یک برادر کوچکتر به نام پاتریک مایکل تیل نیز دارد.

مهاجرت ها

وقتی تیل یک ساله بود ، خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کردند و در کلیولند مستقر شدند. به علت حرفه و شغل پدرش ، خانواده بعد از مدتی خود را در حال انتقال به آفریقای جنوبی و سپس بخش شرقی آفریقای جنوبی (در حال حاضر نامیبیا) دیدند و سپس به اسکان در شهر فاستر ، کالیفرنیا ، در سال ۱۹۷۷ روی آوردند.

بازی شطرنج

او یک نابغه ی شطرنج بود. او بازی را از شش سالگی شروع کرد. در سال ۱۹۹۲ ، او از فدراسیون شطرنج ایالات متحده (USCF) به رتبه ی ۲۳۴۲ برترین افراد در این رشته رسید. بعد از مدتی به وی عنوان استاد اعطا شد.

دوران تحصیل

او در دبیرستان سن ماتئو حضور یافت و در سال ۱۹۸۵ به عنوان برترین استعداد کلاس خود انتخاب و فارغ التحصیل شد. سپس در دانشگاه استنفورد برای مطالعه فلسفه شرکت کرد.

در استنفورد ، تیل به همراه نورمن روزنامه دانشجویی تحت عنوان “بررسی استنفورد” را تأسیس كرد تا دیدگاه های محافظه كار و آزادیخواهانه ارائه دهد. تیل اولین سردبیر روزنامه شد و برای مدتی در این مقام باقی ماند تا اینکه در سال ۱۹۸۹ لیسانس هنر خود را به دست آورد.

وی سپس در دانشکده حقوق استانفورد حضور یافت و در سال ۱۹۹۲ دکترای خود را بدست آورد.

کودکی پیتر تیل

کودکی پیتر تیل [۲]

مسیر شغلی :

پس از دریافت دکترای خود فعالیت خود را به عنوان منشی دادگستری برای قاضی جیمز لری ادموندسون (Larry Edmondson) آغاز کرد. پس از آن ، وی حدود هفت ماه به عنوان وكیل نامه بورس اوراق بهادار بین المللی Sullivan & Cromwell در نیویورك خدمت كرد.

سال ۱۹۹۳

در سال ۱۹۹۳ ، او به عنوان معامله گر مشتقات در گزینه های ارزی کار خود را با Credit Suisse آغاز کرد. در همین حال ، او همچنین به عنوان سخنران ایالات متحده زیر دست وزیر آموزش ویلیام بنت مشغول به کار بود.

سال ۱۹۹۶

در سال ۱۹۹۶ ، او به کالیفرنیا بازگشت و شرکت “Thiel Capital Management” را تاسیس کرد.

سال ۱۹۹۸

در دسامبر سال ۱۹۹۸ ، وی به همراه لوك نوسك و مكس لوچین شركت نرم افزاری آمریكایی “Confinity Inc.” را در Silicon Valley تأسیس كردند. این شرکت در ابتدا به عنوان یک شرکت پرداخت و رمزنگاری Palm Pilot راه اندازی شد.

سال ۱۹۹۹

تیل هدف ایجاد کیف پول دیجیتالی را داشت ، که در نهایت باعث شد تا در سال ۱۹۹۹ “پی پال” را راه اندازی کند. پی پال از انتقال پول آنلاین پشتیبانی می کند و به عنوان یک جایگزین الکترونیکی از روش متعارف پرداخت ، مانند چک و سفارشات پول کار می کند.

نمایندگان دویچه بانک و نوکیا در هنگام راه اندازی PayPal ، از PayPal در PalmPilots خود برای ارسال سه میلیون دلار بودجه سرمایه گذاری برای تیل استفاده کردند.

پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

[۳] جوانی پیتر تیل مدیر عامل و بنیان گذار PayPal

۱۵ فوریه ۲۰۰۲

با گذشت زمان ، PayPal از طریق ادغام با com و Pixo وارد بازار تلفن بی سیم شد. در ۱۵ فوریه ۲۰۰۲ ، این شرکت به بازار عمومی رفت و بعداً در ماه اکتبر همان سال با ۱.۵ میلیارد دلار به eBay فروخته شد. Thiel که سهم ۳.۷ درصدی در این شرکت داشت پس از فروش این شرکت از سمت مدیر عاملی کناره گیری کرد.

سال ۲۰۰۲

در سال ۲۰۰۲ ، او شرکت صندوق جهانی محافظت از کلان سرمایه گذاری ، “Clarium Capital Management LLC” را در سان فرانسیسکو تأسیس کرد.

بودجه تحت مدیریت شرکت در سال ۲۰۰۸ به ۸ میلیارد دلار افزایش یافت. اما از سال ۲۰۱۱ ، دارایی های این شرکت به دلیل چندین سرمایه گذاری غیر سودآور و بازپرداخت مشتری ، به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافت.

مه ۲۰۰۳

وی در ماه مه ۲۰۰۳ یک شرکت نرم افزاری به نام “Palantir Technologies” را تأسیس کرد. Thiel به عنوان رئیس شرکت مستقر در Palo Alto ، کالیفرنیا ، فعالیت می کند و در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ تخصص دارد.

Palantir شاهد افزایش مداوم ارزش و سود بود و در اواخر سال ۲۰۱۵ ۲۰ میلیارد دلار ارزش داشت. مورگان استنلی در سال ۲۰۱۸ آن را ۶ میلیارد دلار ارزیابی کرد.

آگوست ۲۰۰۴

او در آگوست ۲۰۰۴ اولین سرمایه گذار خارجی در فیس بوک شد که با سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ دلاری در شرکت با ۱۰.۲٪ سهم در آن شرکت شروع به فعالیت کرد. او همچنین عضو هیئت مدیره فیس بوک شد.

وی هنگامی که این شرکت عرضه عمومی خود را در ماه مه ۲۰۱۲ برگزار کرد ، ۱۶.۸ میلیون سهم فیس بوک را به قیمت ۶۳۸ میلیون دلار فروخت. سرانجام ، وی بخش قابل توجهی از سهام Facebook خود را فروخت. وی همچنان در هیئت مدیره شرکت است.

ژوئیه ۲۰۰۵

در ژوئیه ۲۰۰۵ ، او یک شرکت سرمایه گذاری به اسم “بنیان گذاران”(Founders Fund) ، مستقر در سان فرانسیسکو را تأسیس کرد. این شرکت در شرکتهایی که فن آوری های انقلابی ساخته اند سرمایه گذاری می کند.

در سطح شخصی ، تیل در استارتاپهای مختلف سرمایه گذاری کرده است.

اکتبر ۲۰۱۰

وی صندوق سرمایه گذاری ، “Valar Ventures” را به همراه اندرو مک کارماک و جیمز فیتزجرالد راه اندازی کرد. Thiel به عنوان رئیس شرکت که اولین صندوق سرمایه گذاری بود که در اکتبر ۲۰۱۰ در Xero سرمایه گذاری و فعالیت کرد.

ژوئن ۲۰۱۲

او همچنین رئیس کمیته سرمایه گذاری “مدیریت سرمایه میتریل” است که در ژوئن ۲۰۱۲ بنیانگذاری کرد.

۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷

تیل همچنین از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ با شتاب دهنده بذر آمریکایی ‘Y Combinator partner همکاری داشت.

جهت گیری های سیاسی :

تیل یک آزادیخواه است و به عنوان یک عضو اختصاصی حزب جمهوری خواه به دلایل مختلف در فعالیت های لیبرتاری و جمهوری خواهانه مشارکت داشته است.

وی در دسامبر ۲۰۰۷ رون پاول را به عنوان رئیس جمهور تأیید كرد ، در انتخابات ریاست جمهوری جان مک كین ۲۰۰۸ مشاركت كرد ، از مگ ویتمن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۰ كالیفرنیا حمایت كرد و از رون پاول برای رئیس جمهوری در سال ۲۰۱۲ و پس از عدم موفقیت پائول در نامزدی حزب جمهوریخواه برای رئیس جمهور حمایت كرد.

تیل در کمپین انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی / پل رایان در سال ۲۰۱۲ مشارکت داشت.

او از دونالد ترامپ حمایت کرد و ۱.۲۵ میلیون دلار برای حمایت از مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به او اهدا کرد. به دنبال پیروزی ترامپ ، تیل در کمیته اجرایی تیم انتقال ترامپ قرار گرفت.

تیل همچنین به چندین سیاستمدار دیگر از جمله سناتور لامار الكساندر ، رایان برمبرگ ، نماینده مایك كافمن و داگلاس فارستر مبالغی همایتی اهداء كرده است.

او عضو کمیته راهبری گروه بیلدبرگ است.

پیتر تیل و دونالد ترامپ

پیتر تیل و دونالد ترامپ [۴]

فعالیت های بشردوستانه:

او “بنیاد تیل”( Thiel Foundation) را تأسیس کرد که از طریق آن بیشتر تلاشهای بشردوستانه خود را انجام می دهد.

این بنیاد همچنین از گروههای خارجی پشتیبانی می کند و بودجه اصلی در تحقیقاتی نظیر غیرانتفاعی در زمینه های دریا سازی ، هوش مصنوعی و تمدید عمر ایجاد و به آنها عطا کرده است.

زندگی شخصی:

  • تیل از بدو تولد یک شهروند آلمانی بوده است. وی در سال ۱۹۷۸ شهروند ایالات متحده شد و سپس در سال ۲۰۱۱ شهروند نیوزیلند شد.
  • او در اکتبر سال ۲۰۱۷ با شریک زندگی طولانی خود ، مت دانزیزن ، در وین ، اتریش ازدواج کرد.

پایان

ممنون که در مرور بر زندگی یکی دیگر از اشخاص بزرگ تاریخ ما را همراهی کردید.امیدواریم که بتوانیم بار دیگر میزبان شما باشیم.مانند همیشه شنونده نظرات و انتقادات و پیشنهادات شما در بخش نظرات در بخش پایین سایت هستیم.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *