زندگینامه یوجین کسپرسکی Eugene Kaspersky : موسس شرکت کسپرسکی

یوجین کسپرسکی یک متخصص امنیت سایبری روسی و مدیر عامل Kaspersky Lab میباشد. برای آشنایی با اوایل زندگی، مسیر شغلی و ...، این زندگی نامه را مطالعه کنید.

امیررضا

انتشار در: ۲۷ مهر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

یوجین کسپرسکی یک متخصص امنیت سایبری روسی و مدیر عامل Kaspersky Lab میباشد. برای آشنایی با اوایل زندگی، مسیر شغلی و زندگی شخصی وی، این زندگی نامه را مطالعه کنید.

فکت ها

تولد ۴ اوکتبر ۱۹۶۵
سن ۵۵ ساله
ملیت  روسی
بنیان گذار شرکت کسپرسکی (Kaspersky Lab)
محل تولد نووراسییسک، روسیه

 

خانواده ی یوجین کسپرسکی

همسر ناتالیا کسپرسکی (۱۹۸۷-۱۹۹۸)
پدر ولنتین کسپرسکی
مادر اِسوِتلانا کسپرسکی

 

خلاصه زندگی یوجین کسپرسکی

یوجین کسپرسکی یک متخصص امنیت سایبری روسی و مدیرعامل Kaspersky Lab، یک شرکت امنیتی فناوری اطلاعات با ۴۰۰۰ کارمند است. او در سال ۱۹۹۷، Kaspersky Lab را تأسیس کرد و به شناسایی موارد جنگ سایبری تحت حمایت دولت به عنوان رئیس تحقیقات کمک کرد. او مدافع پیمان بین المللی منع جنگ سایبری بوده است.

کسپرسکی در سال ۱۹۶۵ در نووراسییسک روسیه متولد شد. وی در سال ۱۹۸۷ در رشته مهندسی ریاضی و فناوری کامپیوتر از آموزشگاه رمزنگاری، ارتباطات از راه دور و علوم رایانه فارغ التحصیل شد.

علاقه او به امنیت فناوری اطلاعات(IT) از زمانی آغاز شد که کامپیوتر محل کار وی در سال ۱۹۸۹ به ویروس Cascade آلوده شد و وی برنامه‌ای برای حذف آن توسعه داد. کسپرسکی از طریق تحقیقات امنیتی و فروش به رشد Kaspersky Lab کمک کرد. وی در سال ۲۰۰۷ مدیرعامل شرکت شد و تا کنون همچنان مدیرعامل این شرکت باقی مانده است.

اوایل زندگی

یوجین کسپرسکی در ۴ اکتبر ۱۹۶۵ در نووراسییسک روسیه متولد شد. او در سن ۹ سالگی به نزدیکی مسکو نقل مکان کرد و در آنجا بزرگ شد. پدرش مهندس و مادرش تاریخدان بود. یوجین در سنین کودکی علاقه اولیه‌ای به ریاضیات و تکنولوژی پیدا کرد. او اوقات فراغت خود را با خواندن کتابهای ریاضی میگذراند و در ۱۴ سالگی مقام دوم مسابقات ریاضیات را بدست آورد. وقتی چهارده ساله بود، یوجین به مدرسه شبانه روزی کلموگروف، که توسط دانشگاه مسکو اداره می شود و در زمینه ریاضیات تخصص داشت، پیوست. وی همچنین عضو بخش جوانان حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود.

کسپرسکی در سن ۱۶ سالگی با موسسه رمزنگاری، ارتباطات از راه دور و علوم رایانه ای با حمایت مالی ارتش روسیه و KGB وارد یک برنامه ۵ ساله شد. وی در سال ۱۹۸۷ در رشته مهندسی ریاضی و فناوری کامپیوتر فارغ التحصیل شد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، کسپرسکی به عنوان مهندس نرم افزار در ارتش روسیه خدمت کرد. وی در سال ۱۹۸۷ با همسر اول خود، ناتالیا کسپرسکی در Severskoye، استراحتگاه تعطیلات KGB، آشنا شد.

مسیر شغلی یوجین کسپرسکی

سال ۱۹۸۹

علاقۀ یوجین کسپرسکی به امنیت IT از سال ۱۹۸۹ آغاز شد، زمانی که برای وزارت دفاع کار می کرد، کامپیوتر وی توسط ویروس Cascade آلوده شد. وی نحوۀ کار ویروس را مطالعه کرده و برنامه‌ای برای از بین بردن آن تهیه کرد. پس از آن او به طور مستمر با ویروس های جدیدی مواجه میشد و به عنوان سرگرمی نرم افزاری را برای از بین بردن آنها توسعه میداد. در اوایل نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی فقط ۴۰ تعریف از ویروس داشت و بیشتر بین دوستان توزیع می شد.

سال ۱۹۹۱

در سال ۱۹۹۱، کسپرسکی از خدمت سربازی خود معاف شد و وزارت دفاع را ترک کرد تا در مرکز فناوری اطلاعات یک شرکت خصوصی بنام KAMI کار کند و به طور تمام وقت روی محصول آنتی ویروس خود کار کند. در آنجا، او و همکارانش به نرم افزار را بهبود بخشیدند و آن را به عنوان محصولی به نام Antiviral Toolkit Pro در سال ۱۹۹۲ منتشر کردند. در ابتدا این نرم افزار ماهانه توسط تنها ده مشتری خریداری می شد. درآمد ماهیانه این نرم افزار حدود ۱۰۰ دلار بود که بیشتر از شرکت های اوکراین و روسیه بدست می آمد. همسر آینده کسپرسکی، ناتالیا کسپرسکی، همکار وی در KAMI شد.

سال ۱۹۹۴

در سال ۱۹۹۴، دانشگاه هامبورگ آلمان در مسابقه‌ی تجزیه و تحلیل نرم افزار آنتی ویروس، به نرم افزار کسپرسکی مقام اول را داد. این امر منجر به تجارت بیشتر شرکتهای اروپایی و آمریکایی با کسپرسکی شد. شرکت Kaspersky Lab سه سال بعد توسط خود یوجین کسپرسکی، همسرش و دوستش تاسیس شد.

ناتالیا، که یوجین را به راه اندازی شرکت تشویق کرده بود، مدیر عامل شرکت و یوجین رئیس تحقیقات شد. سال بعد، ویروسCIH (ویروس چرنوبیل) مزیت محصولات آنتی ویروس کسپرسکی را نشان داد، که به گفته کسپرسکی تنها نرم افزاری در آن زمان بود که می توانست این ویروس را پاک کند. طبق گفته های مجله‌ی Wired، “نرم افزار آنها پیشرفته تر از زمان خودش بود.” به عنوان مثال، این اولین نرم افزاری بود که ویروس ها را در یک قرنطینه جدا کنترل می کرد.

سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۴

کسپرسکی در سال ۲۰۰۷ مدیرعامل Kaspersky Lab شد. طبق مقاله‌ای در سال ۲۰۰۸ در USA Today، وی سالانه به ۲۰ تا ۳۰ کشور جهان سفر می کرد تا محصولات Kaspersky Lab را تبلیغ کند. در سال ۲۰۱۱، کسپرسکی با عمومی شدن شرکت مخالفت کرد و در این باره گفت، این کار باعث کند شدن روند تصمیم گیری ها و مانع سرمایه گذاری های تحقیقی و توسعه‌ می شود. این امر منجر به یک سری جدایی های سطح بالا از شرکت، از جمله همسر سابق و بنیانگذار دیگر از شرکتش شد.

یک سری دیگر از جدایی ها در سال ۲۰۱۴ به دلیل اختلاف نظر در نحوۀ اداره شرکت اتفاق افتاد. در سال ۲۰۱۵، Kaspersky Lab بیش از ۲۸۰۰ کارمند مشغول به کار داشت. از سال ۲۰۱۲، کسپرسکی در حال کار بر روی تولید نرم افزاری برای محافظت از زیرساخت های حیاتی مانند نیروگاه ها از جنگ های سایبری است. او هر ساله برای حدود ۱۵۰۰ نفر مهمانی سال نو را برگزار می کند و کنفرانس های کسپرسکی را در مکان های مختلفی برگزار می کند.

شرکت Kaspersky Lab در سال ۲۰۲۰، به بیش از ۴۰۰۰ کارمند مشغول به کار رسیده است.

زندگی شخصی یوجین کسپرسکی

یوجین کسپرسکی به همراه همسر و ۵ فرزندش در مسکو، روسیه زندگی می کند. او و همسر اولش در سال ۱۹۹۸ طلاق گرفتند. در ۲۱ آوریل ۲۰۱۱، پسرش ایوان، که آن زمان ۲۰ ساله بود، ربوده شد و آدم ربا مبلغ ۴.۴ میلیون دلار درخواست کرد. کسپرسکی برای ردیابی تماس تلفنی آدم ربایان با یکی از دوستانش در FSB و پلیس روسیه کار کرد. آنها تله‌ای برای آدم ربایان درست کردند و از آن طریق پسرش را نجات دادند و بسیاری از آدم ربایان را دستگیر کردند. این حادثه بر احساس امنیت شخصی کسپرسکی تأثیرگذار بود. او اکنون با یک محافظ و جزئیات امنیتی سفر می کند.

ارزش خالص یوجین کسپرسکی در سال ۲۰۱۷ حدود ۱.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده بود.

زندگینامه چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao ملقب به CZ : مدیرعامل صرافی بایننس

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *