بیوگرافی بیل گیتس:بیل گیتس کیست و چه کار هایی انجام داده است؟

فهرست مطالب پنهان بیوگرافی بیل گیتس زندگی اولیه بیل گیتس بنیاد مایکروسافت بیل گیتس بیل گیتس – ویندوز در لبه ی پرتگاه بیوگرافی بیل گیتس ویلیام هنری گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل ، واشنگتن متولد شد. بیل گیتس به…

امیررضا

انتشار در: ۴ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

بیوگرافی بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل ، واشنگتن متولد شد. بیل گیتس به عنوان بنیانگذار اصلی مایکروسافت یکی از تأثیرگذارترین و ثروتمندترین افراد روی کره زمین است. برآوردهای اخیر از ثروت وی ۸۴.۲ میلیارد دلار (ژانویه ۲۰۱۷) است. این معادل کل تولید داخلی مرکب از چندین اقتصاد آفریقایی است. در سالهای اخیر وی از کار تمام وقت در مایکروسافت بازنشسته شده و در عوض تمرکز خود را بر همکاری با بنیاد خیریه خود “بنیاد بیل و ملیندا گیتس” متمرکز کرده است.

موفقیت یک معلم پست و بدجنس است که افراد باهوش را به این ذهنیت می اندازد که آنها هیچ گاه شکست نخواهند خورد. بیل گیتس

زندگی اولیه بیل گیتس

پدر وی ویلیام گیتس وكیل بازنشست بود و مادرش مری نیز به عنوان عضو هیئت رییسه بانک فعالیت می كرد. خانواده بیل ثروتمند بودند اما با یادآوری چالش های رکود بزرگ ، فرزندان خود را تشویق به کار سخت و جدی می کردند.

در سن ۱۳ سالگی ، گیتس در مدرسه خصوصی Lakeside ثبت نام کرد. اینجا بود که گیتس برای اولین بار با کامپیوتر ها آشنا شد. او به صورت خودآموز برنامه نویسی پایه را فرا گرفت و یک بازی ساده “Tic-Tac-Toe” طراحی کرد. گیتس از روند کار با رایانه ها لذت می برد و در یک شرکت مرکزی کامپیوتری (CCC) فعالیت می کرد تا وقت خود را با رایانه های شرکت بگذراند – یاد گیری سورس کد ، مانند Fortran ، Machine Code و Lisp.

جشن گرفتن برای پیروزی و بزرگداشت موفقیت خوب است، اما مهم تر از آن درس گرفتن از شکست است. بیل گیتس

در سال ۱۹۷۳ ، گیتس در هاروارد ثبت نام کرد ، جایی که در رشته ریاضیات و علوم رایانه تحصیل کرد. با این حال ، گیتس بیشتر علاقه مند به دنبال کد نویسی خود بود و وقتی فرصتی برای ثبت شرکت خاص خود یافت ، بدون پایان تحصیل خود از هاروارد خارج شد.

بنیاد مایکروسافت بیل گیتس

بیل گیتس مایکروسافت را در سال ۱۹۷۶ هنگامی که با MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ، برای ایجاد یک سیستم عامل اصلی برای میکرو رایانه های جدید خود ، قرارداد منعقد کرد ، مایکروسافت را تأسیس کرد. در روزهای اولیه ، بیل گیتس هر خط کد را مرور می کرد. وی همچنین درگیر جنبه های مختلفی از فعالیت مایکروسافت مانند بسته بندی و ارسال سفارشات بود.

ناراضی ترین مشتریان شما برترین و بهترین منابع برای فراگیری و پیشرفت شما هستند. بیل گیتس

شکست بزرگ برای مایکروسافت در سال ۱۹۸۰ اتفاق افتاد که IBM برای سیستم عامل BASIC جدید رایانه های خود به آنها مراجعه کرد. در اوایل دهه ۱۹۸۰ ، IBM تولید کننده برتر رایانه بود. مایکروسافت برای فروش سیستم عامل خود به این شرکتها سخت تلاش کرد. بنابراین مایکروسافت توانست همزمان با شروع رونق بازار رایانه شخصی ، جایگاه اصلی تولید نرم افزار را بدست آورد.

از زمان تسلط اولیه خود بر بازار ، سایر شرکت ها در جابجایی مایکروسافت به عنوان ارائه دهنده برتر نرم افزارهای رایانه ای تلاش کرده اند. برنامه هایی مانند Microsoft Word و Excel به استاندارد صنعت تبدیل شده اند.

بیل گیتس – ویندوز

در سال ۱۹۹۰ مایکروسافت اولین نسخه ویندوز خود را منتشر کرد. این یک موفقیت بزرگ در نرم افزارهای عامل بود زیرا رابطهای گرافیکی جایگزین رابطهای متنی شد. خیلی زود پرفروش شد و توانست اکثر سهم بازار سیستم عامل را به خود اختصاص دهد. در سال ۱۹۹۵ ویندوز ۹۵ منتشر شد و استانداردها و ویژگی های جدیدی را برای سیستم عامل ها در نظر گرفت. این نسخه از ویندوز ستون فقرات تمام نسخه های آینده از ویندوز ۲۰۰۰ تا جدیدترین XP و Vista بوده است.

 اگر نمی‌توانید اثری خوب و زیبا خلق کنید، حداقل آن را با ظاهری زیبا و خوب خلق کنید. بیل گیتس

بیل گیتس در طول زمان فعالیت خود ، علاقه به تنوع بخشیدن به تجارت مایکروسافت داشته است. به عنوان مثال ، اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به مرورگر وبی برتر تبدیل شد ، گرچه این امر در درجه اول به دلیل نصب پیش فرض در اکثر رایانه های جدید است. در سالهای اخیر ، سهم بازار اینترنت اکسپلورر در حال سقوط شدیدی بوده است.

در لبه ی پرتگاه

یکی از زمینه هایی که مایکروسافت هرگز موفق نبوده است در حوزه موتورهای جستجو است. موتور جستجوی MSN تلاش کرده است تا بیش از ۵٪ سهم بازار را بدست آورد. از این نظر ، مایکروسافت توسط گوگل زمین گیر شده است. با این وجود ، موفقیت مایکروسافت در گوشه ای از جنبه های مختلف بازار نرم افزار منجر به چندین پرونده ضد اعتماد سازی شده است.

برای انجام کارهای بزرگ، گاهی لازم است ریسک های بزرگ بکنید. بیل گیتس

در سال ۱۹۹۸ ، مایکروسافت بسیار به تجزیه شدن به سه شرکت مجزا نزدیک بود. با این حال ، در تجدید نظر ، مایکروسافت توانست به عنوان یک شرکت واحد زنده بماند. اگرچه مایکروسافت شرکت غالب رایانه در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بود ، اما اکنون در مقایسه با گوگل و اپل که پویاتر به نظر می رسند ، به عنوان یک شرکت پیر و رو به زوال دیده می شود.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *