۹ زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری در سال ۲۰۲۰

فهرست مطالب پنهان JavaScript Swift Scala Go Python Elm Ruby C# Rust زمان کد نویسی است پانویس اگر در زمینه توسعه نرم افزار تازه وارد هستید، سخت ترین قسمت برنامه نویسی یادگیری و تصمیم گیری برای شروع کار است. صدها…

امیررضا

انتشار در: ۹ اسفند ۱۳۹۸
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اگر در زمینه توسعه نرم افزار تازه وارد هستید، سخت ترین قسمت برنامه نویسی یادگیری و تصمیم گیری برای شروع کار است. صدها زبان برنامه نویسی در کاربردهای گسترده ای وجود دارد ، هر کدام پیچیدگی ها و اصطلاحات خاص خود را دارند.

خبر خوب این است که به محض شروع سفر خود به عنوان توسعه دهنده نرم افزار ، به سرعت شروع به کشف این که کدام یک از زبان های برنامه نویسی برای شما ، علایق و اهداف شغلی شما مناسب تر است ، می کنید.

در لیست زیر ، ما برای بسیاری از موارد متداول استفاده از جمله توسعه وب ، توسعه موبایل ، توسعه بازی و موارد دیگر بهترین و پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی را به شما معرفی می کنیم.

JavaScript

زبان برنامه نویسی JavaScript

{۱} زبان برنامه نویسی JavaScript

این روزها بدون استفاده از JavaScript به هر طریقی تبدیل شدن به توسعه دهنده نرم افزار تقریبا غیرممکن است. طبق گزارش توسعه دهندگان سال ۲۰۱۹ Stack Overflow ، جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان در بین توسعه دهندگان برای هفتمین سال متوالی است. نزدیک به ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی گزارش داده اند که در سال گذشته از JavaScript استفاده کرده اند.

همراه با HTML و CSS ، جاوا اسکریپت برای توسعه فرانت وب ضروری است. اکثر سایتهای محبوب وب ، از Facebook و Twitter گرفته تا Gmail و YouTube ، به JavaScript برای ایجاد صفحات وب تعاملی و نمایش محتوای پویا برای کاربران تکیه می کنند.

اگرچه جاوا اسکریپت در درجه اول یک زبان طراحی فرانت است که بر روی مرورگر اجرا می شود ، می توان از طریقNode.js برای ساخت برنامه های کاربردی شبکه مقیاس پذیر نیز از آن استفاده کرد. Node.js با Linux ، SunOS ، Mac OS X و Windows سازگار است.

از آنجا که جاوا اسکریپت دارای نحو قابل بخشش ، انعطاف پذیر است و در تمام مرورگرهای اصلی کار می کند ، یکی از دوستانه ترین زبان های برنامه نویسی برای مبتدیان است.

در ویدئوی زیر ، بدانید که چرا ما تصمیم گرفتیم برنامه های درسی خود را در سال ۲۰۱۲ به Javascript متمرکز کنیم و چرا بنیانگذاران ما همچنان به زبان برنامه نویسی برای سال ۲۰۱۹ و بعد از آن ادامه می دهند.

Swift

اگر علاقه مند به محصولات اپل و توسعه برنامه های تلفن همراه هستید ، Swift مکان خوبی برای شروع است. اولین بار توسط اپل در سال ۲۰۱۴ به دنیا معرفی شد ، Swiftیک زبان برنامه نویسی نسبتاً جدید است که برای توسعه برنامه هایiOS و macOS استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی Swift

{۲} زبان برنامه نویسی Swift

Swift برای عملکرد بهینه شده تولید شده و از ابتدا بهینه ساخته شده تا با واقعیتهای توسعه مدرن iOS مطابقت داشته باشد. IOS نه تنها در هر iPhone و iPad اجرا می شود بلکه این پایه و اساس سایر سیستم عامل ها مانند watchOS (برای ساعت هایApple) و tvOS (برای تلویزیون های اپل) است. علاوه بر این ، اپل به عنوان یک رهبر صنعت فناوری به هیچ وجه از بازار کنار نمی رود ، و برنامه هایiOS همچنان در بازار برنامه های تلفن همراه سودآور هستند.

Scala

در صورت آشنایی با جاوا – یک زبان برنامه نویسی کلاسیک به خودی خود – ارزش دارد پسر عموی مدرن ان یعنیScala را بررسی کنید. Scala بهترین ویژگی های جاوا (مانند ساختار شی گرا و محیط زمان اجرای سریع JVM) را با پیچ و تاب مدرن ترکیب می کند.

زبان برنامه نویسی Scala

{۳} زبان برنامه نویسی Scala

به عنوان یک زبان برنامه نویسی عملکردی ، Scala به مهندسان این امکان را می دهد که کیفیت کد خود را بالا ببرند تا شبیه ریاضی محض باشند. Scala امکان برنامه نویسی همزمان را فراهم می آورد و به فرایندهای پیچیده امکان اجرای همزمان را می دهد. علاوه بر این ، یک زبان کاملاً تایپ شده است. مهندسان می توانند انواع داده های خود را ایجاد و تنظیم کنند ، به آنها این امکان را می دهد که با دانستن کل اشکالات در زمان اجرا ، آرامش خاطر داشته باشند.

Go

یکی از زبان های اصلی مورد علاقه گوگل ، Go. به عنوان یک زبان سطح پایین[۱] ، Go برای مهندسانی که می خواهند وارد حوزه برنامه نویسی سیستم شوند ایده آل است. این شامل بسیاری از عملکردهای مشابه C و C ++ بدون سینتکس های دشوار و منحنی یادگیری شیب دار است.این زبان یک زبان مناسب برای ایجاد سرورهای وب ، خطوط داده و حتی بسته های یادگیری ماشین است.

زبان برنامه نویسی Go

{۴} زبان برنامه نویسی Go

به عنوان یک زبان کامپایل شده ، Go “نزدیک به فلز” است ، و این امکان را برای یک زمان سریع اجرا فراهم می کند. با در نظر گرفتن یک زبان منبع باز و توسعه دهندگان بلندپرواز می توانند کمک های شخصی خود را که توسط برنامه نویسان در سراسر جهان پذیرفته و از آن لذت می برند ببینند و با استفاده از این موارد به بهینه سازی ساخته های خود کمک کنند.

Python

پایتون شاید دوستانه ترین زبان برنامه نویسی در کل این لیست باشد.دارا بودن از ویژگی های مانند نزدیک بودن نوشته ها به زبان انگلیسی از نظر بصری و سینتکس های ساده ، که مانند جاوا ، آن را به یک انتخاب محبوب برای مبتدیان تبدیل می کند.

زبان برنامه نویسی Python

{۵} زبان برنامه نویسی Python

همچنین مانند جاوا ، پایتون برنامه های متنوعی دارد که هنگام انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای مورد استفاده شما ، آن را به گزینه ای متنوع و قدرتمند تبدیل می کند. به عنوان مثال ، اگر علاقه مند به توسعه وب back-end هستید ، پس فریمورک منبع باز جنگو ، نوشته شده در پایتون ، محبوب ، آسان برای یادگیری و دارای ویژگی های غنی است. از جنگو در توسعه برخی از سایتهای محبوب مانند موزیلا ، اینستاگرام و Spotify استفاده شده است.

پایتون همچنین دارای کتابخانه هایی مانند NumPy و SciPy است که معمولاً در زمینه های محاسبات علمی ، ریاضیات و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. سایر کتابخانه هایPython مانند TensorFlow، PyTorch، scikit-Learn و OpenCV برای ساختن برنامه هایی در علوم داده ، یادگیری ماشین ، پردازش تصویر و دید رایانه استفاده می شوند. برنامه های کاربردی علوم و داده های پایتون ، آن را به عنوان یک انتخاب عالی برای افراد متمایل به دانشگاه تبدیل می کند.

Elm

یکی از جوانترین زبانهای موجود در لیست ما ، آنچه که به عنوان پایان نامه دانشجویی دانشگاه هاروارد شروع شد ، اکنون به یک نقطه اشتیاق برای توسعه دهندگان مقدم در سراسر جهان تبدیل شده است.

زبان برنامه نویسی Elm

{۶} زبان برنامه نویسی Elm

Elm به JavaScript کامپایل می شود ، و آن را برای ساختن UI های سریع اجرا با خطاهای صفر در زمان اجرا ایده آل می کند. Elmیک زبان برنامه نویسی کاربردی است و به توسعه دهندگان امکان می دهد بدون رابط های اعلامیHTML و CSS رابط های سمت مشتری ایجاد کنند. علاوه بر این ، معماری وب Elm الهام بخش فکریRedux است.

Ruby

Ruby زبان نوشتاری دیگری است که معمولاً برای توسعه وب استفاده می شود. به طور خاص ، این به عنوان پایه ای برای چارچوب محبوب برنامه Ruby on Rails مورد استفاده قرار می گیرد.

زبان برنامه نویسی Ruby

{۷} زبان برنامه نویسی Ruby

مبتدیان اغلب به سمت Ruby گرایش مییابند زیرا این زبان شهرتش یکی از دوستانه ترین و مفیدترین انجمن های کاربری است. جامعه روبی حتی جمله ای غیررسمی دارد ، “Matz خوب است و بنابراین ما هم خوب هستیم” ، این جمله اعضا را ترغیب می کند تا از نوع و رفتارهای خود را از یوکیهیرو ماتسوموتو(Yukihiro Matsumoto) مخترع اصلی روبی الگو بگیرند.

علاوه بر جامعه فعال و اصطلاح ساده آن ، روبی نیز به لطف ارتباط خود با مشاغل عالی فناوری ، زبان خوبی برای انتخاب است. توییتر Airbnb ، Bloomberg ، Shopify و سایر وبسایت های بی شمار ، همگی وب سایت های خود را با استفاده از Ruby on Rails در برخی مقاطع ساخته اند.

C#

مانند C ، C# (تلفظ C Sharp) یک زبان عام و هدف گرا است که در پایه هایC. ساخته شده است و در ابتدا توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از چارچوب .NET خود برای ساخت برنامه های ویندوز طراحی شده است.

C # از یک نحو اذعان شده مشابه سایر زبانهای مشتق شده C مانند C ++ استفاده می کند ، بنابراین در صورتی که زبانی از خانواده C را فرا گرفته باشید ، C# انتخابی آسان برای شماست. C # نه تنها پیشرفت برنامه های مایکروسافت است ، بلکه زبانی است که توسعه دهندگان موبایل برای ساختن برنامه های متقابل روی پلتفرم Xamarin از آن استفاده می کنند.

{8} زبان برنامه نویسی C#

{۸} زبان برنامه نویسی C#

علاوه بر این ، هر کسی که علاقه مند به توسعه VR باشد باید یادگیری C# را در نظر بگیرد. C# زبان پیشنهادی برای ساخت بازی های ویدئویی ۳D و ۲D با استفاده از موتور بازی محبوب Unity است که یک سوم بازی های برتر بازار را تولید می کند.

Rust

Rust کمی در میان سایر زبانهای موجود در این لیست تازه وارد تر است ، اما این بدان معنی است که یک زبان ارزشمند برای یادگیری نیست. بررسی برنامه نویسان سال ۲۰۱۹ Stack Overflow نشان داد که Rust برای چهارمین سال پیاپی محبوبترین زبان برنامه نویسی در بین توسعه دهندگان بود که ۸۳.۵ درصد از توسعه دهندگان Rust اعلام کردند که می خواهند با آن کار کنند.

زبان برنامه نویسی Rust

{۹} زبان برنامه نویسی Rust

توسعه یافته توسط شرکت Mozilla ، راست ، مانند C و C ++ ، در درجه اول برای برنامه نویسی سیستم های سطح پایین در نظر گرفته شده است. اما آنچه که Rust به آن تاکید میکند ، تأکید بر سرعت و امنیت است. Rust با نوشتن “کد ایمن” با جلوگیری از دسترسی برنامه ها به قسمت هایی از حافظه مورد نظر ، تأکید می کند که می تواند باعث بروز رفتار غیرمنتظره و خرابی سیستم شود.

مزایایRust باعث شده که سایر شرکت های بزرگ فناوری مانند Dropbox و Coursera در حال حاضر شروع به استفاده از آن در داخل کد های خود کنند. در حالی که ممکن است تسلط بر آن نسبت به سایر زبانهای مبتدی کمی دشوار باشد ، یادگیری Rust احتمالاً بسیار کم هزینه خواهد بود ، زیرا محبوبیت این زبان در آینده نزدیک همچنان رو به افزایش خواهد بود.

زمان کد نویسی است

هنگام تصمیم گیری برای یادگیری کدام زبان برنامه نویسی ، مهم است که در روندهای چشمگیر و مسابقات محبوبیت گرفتار نشوید. بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال ۲۰۱۹ احتمالاً همان زبانهایی هستند که بهترین یادگیری آنها در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بوده و تا چند سال آینده نیز صادق خواهند بود.

زبان های برنامه نویسی پیشنهادی بر اساس اهداف شما

{۱۰} زبان های برنامه نویسی پیشنهادی بر اساس اهداف شما

اگرچه زمینه برنامه نویسی رایانه به سرعت تغییر می کند ، زبانهایی که در بالا مورد بحث قرار گرفت قدرت ماندگاری زیادی دارند. با یادگیری یک یا چند زبان از این ، نه تنها برای امسال بلکه در سالهای بعد در یک موقعیت عالی قرار خواهید گرفت.

هنگام شروع سفر خود به دنیای برنامه نویسی ، فقط می توانید به سوال بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری پاسخ دهید. انتخاب خود را بر اساس علاقه و نوع توسعه نرم افزاری که می خواهید وارد آن شوید ، انجام دهید. در اینجا خلاصه ای سریع از امکانات مختلفی که مورد بحث قرار گرفته است آورده شده است:

چه زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنم؟

{۱۱} چه زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنم؟

  • توسعه وب فرانت:JavaScript
  • توسعه وب بک اند: JavaScript, Java, Python, PHP, Ruby
  • توسعه موبایل:,Swift, Java #C
  • توسعه بازی: ,C++ #C
  • برنامه های دسک تاپ:Java, C++, Python
  • برنامه نویسی سیستم: C, Rust

پانویس

[۱]زبان برنامه‌نویسی سطح پایین یا زبان برنامه‌نویسی کوتاه‌تراز (Low-level programming language) زبانی است که به مقدار کم یا هیچ انتزاعی نسبت به ریزپردازنده فراهم نمی‌نماید. عبارت سطح پایین به این معنی نیست که این زبان نسبت به زبان برنامه نویسی سطح بالا ارزش کمتری دارند بلکه به معنای عدم وجود انتزاع بین این زبان و ساختار ریز پردازندهاست از این جهت گاهی این زبان‌ها را نزدیک به سخت‌افزار نیز می‌نامند. سطح بالا و سطح پایین نسبی هستند و یک برنامه‌نویس جاوا ممکن است زبان سی را سطح پایین بداند در حالی یک برنامه‌نویس سی زبان ماشین را در سطحی پایین‌تر از خود می‌داند.

به طور خلاصه به زبانی گفته میشود که نسبت به زبان دیگری بیشتر نزدیک به زبان ماشین باشد تا زبان انسان.

منابع

{۱,۲,۳,۴,۵,۶,۷,۸,۹,۱۰,۱۱} www.fullstackacademy.com

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *