زندگینامه اندی روبین Andy Rubin – هر آنچه که باید درباره‌ی خالق اندروید بدانید

اندی روبین روبین یک برنامه نویس کامپیوتر، مهندس، کارآفرین و سرمایه گذار شناخته شده‌ی آمریکایی است.در این مقاله بیشتر درباره ی اندی روبین بدانید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۴ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اندی روبین روبین یک برنامه نویس کامپیوتر، مهندس، کارآفرین و سرمایه گذار شناخته شده‌ی آمریکایی است. وی بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت سرمایه گذاری Playground Global و همچنین بنیانگذار و مدیر عامل سابق هر دو شرکتDanger  و Android  می باشد.

فکت ها

تولد ۱۹۶۳
سن ۵۷ ساله
بنیانگذار شرکت های Essential Products، Android، Playground Global و  Danger
محل تولد چاپاکوا، نیویورک، ایالات متحده

 

خانواده

همسر: ری روبین

هر آنچه باید راجع به اندی روبین بدانید

اندی روبین

اندی روبین

اندی روبین یکی از چشمگیرترین شخصیت هایی است که نه تنها مهارت اختراع کردن را دارد، بلکه ذکاوت یک فرد تاجر را نیز در اختیار داشت. او بنیانگذار اندروید است، که اکنون بخشی از دارایی های شرکت گوگل می باشد. او همچنین تعداد زیادی حق ثبت اختراع به نام خود دارد و دلیل پذیرش فراتر از انتظار تلفن های هوشمند در جهان امروزی توسط مردم است.

پدرش یک تجارت بازاریابی مستقیم داشت که از ابزارهای الکترونیکی عکاسی می کرد و پیشنهاداتی را برای مصرف کنندگان شرکت های کارت اعتباری می فرستاد. محصولاتی که برای قرار گرفتن در کاتالوگ های بازاریابی از آنها عکس گرفته شده بود، در نهایت در اتاق اندی قرار میگرفتند، بنابراین اینگونه علاقۀ او به ابزارها و فناوری شکل گرفت.

بنیانگذار و مدیر عامل سابق هر دو شرکت Android و Danger

اندرو ا. روبین، فروشنده‌ی معامله ۱۲.۵ میلیارد دلاری موتورلا، معاون ارشد موبایل و محتوای دیجیتال در گوگل تا مارس ۲۰۱۳، همچنین بنیانگذار و مدیر عامل سابق هر دو شرکت Android و Danger می باشد. در سال ۲۰۰۵، اندروید توسط گوگل به قیمت حدوداً ۵۰ میلیون دلار از روبین خریداری شد. در حالی که شرکت دیگر اون، کمپانی Danger، که محصول مهم آن T-Mobile Sidekick (که همچنین با عنوان Danger Hiptop نیز شناخته می شود)، موبایلی با قابلیت های مشابه کامپیوترها، در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۰۸ توسط شرکت مایکروسافت با مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون دلار خریداری شد.

توسعه ی شرکت Essential Phone و Essential Home مبتنی بر اندروید

 Andy Rubin خالق اندروید

Andy Rubin خالق اندروید

بعداً در نوامبر سال ۲۰۱۵، اندی روبین با همکاری شرکت Essential Products، شرکت Essential Phone و Essential Home مبتنی بر اندروید را توسعه داد. اگرچه این شرکت تاکنون نتوانسته است کاربران تلفن های هوشمند را با آن تحت تأثیر قرار دهد، اما اندی روبین همچنان به تولید تلفن های هوشمند چشمگیر ادامه میدهد.

با داشتن سابقه تبدیل سرگرمی هایش به حرفه‌ی خود، اولین کار روبین مهندسی ربات در شرکت تولید لنز Carl Zeiss بود، جایی که او روی ارتباطات دیجیتال بین شبکه های تولید و اندازه گیری ماشین آلات کار می کرد. او خود را مهندس و تعمیرکار می خواند. رباتیک سرگرمی او بوده و به همین دلیل است که او مجموعه‌ا‏‌ی شامل ربات هایی که خودش ساخته و از ژاپن گرفته را جمع آوری کرده است.

هنگام بازدید از خانۀ او، دو مورد از ابتکارات شگفت انگیز رباتیک یافت می شود:

  1. اندی روبین کلیدهای خود را کنار گذاشته است و به لطف اسکنر شبکه‌ایش بر ورودی خانه‌ی خود نظارت دارد. اگر اطلاعات مرتبط با شما در پایگاه داده دستگاه باشد، به راحتی میتوانید داخل شوید، در غیر این صورت باید زنگ خانه را بزنید.
  2. زنگ خانه‌ی او یک بازوی رباتیک است که یک چکش را در دستش دارد و به یک گونگ بزرگ در پشت شیشه‌ی در ورودی می زند.

برخی از حقایق جالبی درباره‌ ی اندی روبین

  1. اندی به یک مهندس اپل، بنام بیل کاسوِل، که توسط نامزد عصبانی‌اش از خانه خود بیرون شده بود، پناه داد. آقای کاسول در پاسخ متقابل به او پیشنهاد کار در اپل را داد.
  2. روبین نام اندروید را که همکارانش در اپل به دلیل علاقه‌اش به ربات ها به او داده بودند، روی سیستم عامل تلفن همراه خود که سالها بعد راه اندازی کرد گذاشت.
  3. در اپل، او وظیفه‌ی تحقیق و توسعه را بر عهده گرفت که شامل توسعه Quadra، یک کامپیوتر دسکتاپ و یک مودم نرم افزار میشد.
  4. اندی، در مصاحبه ای با AllThingsD، اذعان کرد که به هیچ عنوان نمی توانست بدون خرید اندروید توسط گوگل از آن به عنوان یک استارت آپ سود کسب کند. کار او با شرکت Android در گذشته شامل قرار دادن سیستم عامل اندروید بر روی دستگاه ها و ارائه‌ی آن بصورت رایگان بود و آنها با فروش خدمات به اپراتورها درآمد کسب میکردند. اکنون گوگل با اندروید، به لطف افرادی که تبلیغات را از طریق محصولات Google و پلتفرم تبلیغات موبایل مشاهده می کنند، سود کسب می کند.

اکنون اندی روبین ۵۷ ساله ارزش خالص تقریبی ۳۵۰ میلیون دلاری دارد و از زمانی که رئیس حوزه‌ی رباتیک گوگل شده است نقش مهمی را بر عهده دارد. باید امیدوار بود تا او با اختراعات خارق العادش باز هم بتواند زندگی روزمره‌ی ما مردم را متحول سازد.

شباهت بین پیر امیدیار و اندی روبین

یک شباهت جالبی که بین دیروز و امروز مشاهده می کنیم این است که هر دو پیر امیدیار و اندی روبین از سرگرمی های خود کسب و کارهای خود را ایجاد کرده و هر دو تقریباً همزمان در General Magic کار می کردند. این ما را به این فکر می اندازد که آیا واقعاً جادویی وجود دارد که این شرکت تحت نظر اپل برای کارمندان خود انجام داده است یا صرفاً شانس بوده که این دو نخبه در آن استخدام شدند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *