افزایش فروش با کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست و چگونه می توانیم با استفاده از آن سود بیشتری ببریم؟

بدون کمپین های تبلیغاتی ممکن است فرآیند شناخته شدن برند شما بسیار سخت باشد. در این مقاله شما را از چگونگی بهره‌مندی از کمپین تبلیغاتی آگاه خواهیم ساخت.

عارفه عسکری

انتشار در: 26 آوریل 2021
خواندن این مطلب حدود 4 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

به منظور موفقیت در هر زمینۀ کسب کار خود، شما در وهله اول نیاز به مخاطب دارید. اما سوال اینجاست که چگونه می توان نظر این مخاطبین را جلب و آنها را از نام تجاری و محصولات‌تان آگاه کرد؟ اینجاست که کمپین های تبلیغاتی وارد ماجرا می شوند.
کمپین های تبلیغاتی هستند که مخاطبان و کاربران را از موضوعی آگاه ساخته و یا آنها را به خرید محصولات شما ترغیب می کند. بدون کمپین های تبلیغاتی ممکن است فرایند شناخته شدن برند شما بسیار سخت یا حتی غیرممکن شود.

با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را از چگونگی بهره‌مندی از کمپین تبلیغاتی و یکی از بهترین منابع آن مطلع سازیم.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

سودآوری با کمک کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی

بطور خلاصه کمپین تبلیغاتی عبارت است از: مجموعه‌ای از پیام های تبلیغاتی که دارای یک موضوع واحد هستند و ارتباط بازاریابی برند شما را تشکیل می دهند.
به منظور داشتن یک کمپین خوب باید چند اصول بسیار مهم را رعایت کنید؛ اول از همه باید بدانید که مخاطبانتان چه کسانی هستند، سپس از چه راهی و چگونه باید با آنها ارتباط برقرار کرده و در آخر چه کاری کنید که کمپین موثر واقع شود.

چگونگی بکارگیری و سودآوری از طریق کمپین تبلیغاتی

جهت بهره‌بری حداکثری از کمپین های تبلیغاتی، 5 اصل مهم و اساسی وجود دارند که هنگام شروع یک کمپین باید به آنها توجه داشته باشید!

1- مخاطبان خود را بشناسید

این باید اولین و مهم ترین مرحله‌ی شروع یک کمپین تبلیغاتی شما باشد. شما باید بدانید که مخاطبان کمپین شما چه کسانی هستند. اینکه آیا کمپین شما برای نسل جوان است یا می خواهید نظر افراد میان سال را به برند خود جلب کنید؟ اینها اولین سوالاتی هستند که شما باید از خودتان بپرسید.

2- هدف خود را مشخص کنید

پس از شناخت مخاطبان، باید هدف خود را مشخص نمایید. آیا هدف شما فقط آگاه سازی است؟ آیا می خواهید مردم را از فواید و طریقه استفادۀ چیزی مطلع کنید؟ یا آیا می خواهید مردم را به انجام کاری ترغیب کنید؟ (از خرید محصولات گرفته تا ثبت نام و رفتن به سایت دیگر، معرفی به دوستان و…) هدف شما باید به گونه‌ای باشد که به این سوالات پاسخی مطلق دهد.

3- بودجه خود را تعیین کنید

مسلماً بودجه یکی از مسائل مهمی است و شما برای راه اندازی کمپین خود باید بدانید که حاضرید چه مقدار هزینه کنید.
بودجه می تواند شما را در انتخاب رسانه‌ای که میخواهید کمپین خود را در آن راه اندازه کنید محدود کند. ممکن است بودجه شما برای یک تبلیغ تلویزیونی کافی نباشد یا اینکه به این نتیجه برسید بجای تهیه یک تبلیغ تلویزیونی، منطقی تر است که بودجه خود را بر روی چند تبلیغات در رسانه آنلاین سرمایه گذاری کنید. فراموش نشود که اصل 1، که همان شناخت مخاطبانتان می باشد، در انتخاب رسانه‌ای که کمپین‌تان در آن راه اندازی می شود بسیار موثر است.

4- پیام خود را به مخاطبان درست برسانید

با توجه به اصل 2، شما باید بهترین روش انتقال پیام خود را برای کمپین تبلیغاتی خود پیدا کنید.
برای مثال اگر کمپین شما راجع به طریقه استفاده یا نمایش کارکرد یک محصول باشد، مطمئناً ارائه آن در قالب یک ویدیو روش بهتری است، یا اگر کار شما ارائه خدمات باشد می توانید از عکس ها و صوت ها نیز استفاده کنید.

5- ارزیابی و انتخاب رسانه درست

در آخر هم شما باید با توجه به اصل1 یا مخاطبان برند خود رسانۀ درستی را برای کمپین تبلیغاتی انتخاب کنید.
بعنوان مثال اگر مخاطبان شما جوانان یا دانشجویان هستند، بهترین گزینه انتخاب یک رسانه مرتبط با اینترنت میباشد، برای تاکسی ران ها رادیو، برای افراد میان سال روزنامه و تبلیغات روی بیلبورد و غیره. و یا یک رسانه همگانی بسیار محبوب و آنلاین مانند اینستاگرام را انتخاب کنید.

مزایای کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام

امروزه اینستاگرام و بطور کلی فضای اجتماعی بخش عمده‌ای از زندگی ما را دربرمیگیرند. علاوه بر این موضوع، بیش از 30 میلیون ایرانی بصورت فعال در اینستاگرام حضور دارند و این تعداد همچنان در حال افزایش است.

در این میان 55% از کاربران اینستاگرام در سنین 18-29 سال و 28% در سنین 30-49 در این پلتفرم حضور دارند. این امر به خودی خود، اینستاگرام را به یک محیط بسیار مناسب برای دسترسی و ارتباط با مخاطبان جوان و میان سال، با هزینه‌ای مناسب تبدیل می کند.

علاوه بر آن اینستاگرام به شما اجازه‌ی انتخاب و هدف قرار دادن عده‌ی خاصی از مردم با توجه به علایق، سنین، مکان، رفتار ها آنها را می دهد. در کنار آن، اینستاگرام دموگراف( بخش اینسایت) مربوط به اطلاعات میزان تعامل و علایق مخاطبان صفحه‌ی شما را به صورت رایگان و کاربردی در اختیار شما میگذارد.
اینها تنها چند مورد از مزایای بسیار زیاد استفاده از اینستاگرام بودند که اینستاگرام را به یک محیط عالی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی شما تبدیل می کند.

 سوالات متداول در زمینه ی کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین های تبلیغاتی مجموعه‌ای از پیام های تبلیغاتی با موضوع و ایده‌ای یکسان هستند که جهت رشد بازاریابی یک نام تجاری راه اندازی می شوند.

هدف از راه اندازی کمپین های تبلیغاتی چیست؟

کمپین های تبلیغاتی مردم را از محصولات، خدمات و نام تجاری شما آگاه ساخته و در نتیجه باعث رشد مشتریان، سودآوری و بازاریابی کسب و کار شما می شود.

آیا راه اندازی کمپین تبلیغاتی به هزینه نیاز دارد؟

احتمال موفقیت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی آنلاین، بدون هزینه کردن خیلی کم بوده و غیر قابل اعتماد است. پس بهتر است به منظور موفقیت کمپین های خود در حد توانتان سرمایه گذاری کنید.

- بخش اینسایت اینستاگرام چه اطلاعاتی را در اختیار می گذارد؟

اطلاعات مربوط به پست ها و فعالیت فالوور هایتان، از جمله: میزان فعالیت فالوور ها در هر ساعت و روز هفته، نام استان هایی که فالوور های شما از آنجا هستند، تعداد فالوور های دریافتی در یک ماه اخیر، تعداد بازدید ها و ذخیره ها و اشتراک گذاری های یک پست و…

چه چیزی اینستاگرام را از سایر رسانه های اجتماعی برتر می سازد؟

اینستاگرام با بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی از محبوب ترین برنامه های رسانه اجتماعی در ایران محسوب می شود و با وجود قابلیت های بازاریابی درون برنامه‌ای، آنرا به بهترین محیط بازاریابی آنلاین در ایران تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *