صفر تا صد تست A/B

راز افزایش فروش صد برابری به کمک تست A/B یا تست های اسپلیت

تست A/B و استفاده از تست های کنترل شده می تواند به شما کمک کند تا دقیقاً بفهمید کدام استراتژی های بازاریابی برای شرکت و محصول شما بهتر است.

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

تست A/B که به آن تست های اسپلیت نیز گفته می شود، به شما امکان می دهد ۲ نسخه از یک چیز را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید کدام یک روش موثرتری است. به زبان ساده ، کاربران شما از بین نسخه A یا نسخه B کدام را دوست دارند؟

روند کار تست A/B چگونه است؟

در یک آزمون A / B، نیمی از مخاطبان شما به طور خودکار “نسخه A” و نیمی دیگر “نسخه B” را دریافت می کنند. عملکرد هر نسخه براساس نرخ تبدیل( نسبت میزان کلیک به بازدید) به صورت درصدی برای افرادی که روی لینک موردنظر شما کلیک می کنند، فرم موردنظر شما را تکمیل می کنند یا خرید می کنند، ثبت میشود.اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، تشخیص اینکه کدام یک از استراتژی های بازاریابی بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار می گیرد ، دشوار است.این مفهوم در واقع مشابه روشهای علمی است. اگر می خواهید بفهمید که وقتی یک چیز را تغییر می دهید چه اتفاقی می افتد، باید شرایطی ایجاد کنید که فقط آن یک چیز تغییر کند.

به آزمایشاتی که در مدرسه انجام دادید ، فکر کنید. اگر ۲ دانه در ۲ فنجان خاک بریزید و یکی را در کمد بگذارید و دیگری را کنار پنجره، نتایج متفاوتی خواهید دید. این نوع تنظیم مثالی از آزمایش A / B است.

تست A/B روی چه چیزهایی کار می کند؟

موارد زیادی وجود دارد که می توانید با آزمایش A / B آن ها را ارزیابی کنید که عبارتند از:

 • کمپین های ایمیل
 • ایمیل های فردی
 • استراتژی های بازاریابی چندرسانه ای
 • تبلیغات اینترنتی پولی
 • خبرنامه ها
 • طراحی وب سایت

می توانید تست A/B را روی هر تعداد متغیر انجام دهید. به عنوان مثال اگر در حال آزمایش بر روی طراحی سایت خود هستید، می توانید گزینه های مختلفی مانند:

 • رنگ طرح
 • چیدمان
 • تعداد و نوع تصاویر
 • عنوان ها و زیرعنوان ها
 • نحوه قیمت گذاری محصول
 • پیشنهادهای ویژه
 • طراحی دکمه های call to action

به این ترتیب میتوانید با تغییر هر سبک یا عنصر محتوایی در سایت تان رفتار مشتری را مورد آزمایش قرار دهید.

چرا تست A / B مهم است؟

اهمیت تست A/B

اهمیت تست A/B

آزمایش های دقیق A / B و استفاده از تست های کنترل شده می تواند به شما کمک کند تا دقیقاً بفهمید کدام استراتژی های بازاریابی برای شرکت و محصول شما بهتر است.در واقع داده هایبه دست آمده از این تست به شما کمک میکند تا حداکثر استفاده را از بودجه بازاریابی خود ببرید.برای مثال میتوان گفت نتایج حاصل از اجرای این آزمون به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام عنوان در سایت شما بیشترین بازبینی را دارد. سپس می توانید از این داده ها برای شکل دادن به کمپین بازاریابی خود استفاده کنید و بازده سرمایه گذاری خود را بالا ببرید.

انجام تست A/B چه مزیت هایی دارد؟

در اینجا چند مزیت برای اجرای تست های منظم A/B در وب سایت و بازاریابی شما را نام میبریم:

۱.به شما کمک می کند مخاطب مورد نظر خود را بهتر درک کنید:

وقتی می بینید مخاطب شما به چه نوع ایمیلها، عنوان های اصلی و … واکنش نشان میدهد، بهتر می توانید درک کنید مخاطبان شما چه کسانی هستند و از شما چه می خواهند.

۲. نرخ تبدیل بالاتر:

تست A/B تنها راه موثر برای افزایش نرخ تبدیل است.نرخ تبدیل در اینجا در واقع به معنی نسبت میزان فروش شما به میزان بازدید سایت شما میباشد. دانستن اینکه چه چیزی برای شما کارساز بوده و نرخ تبدیل شما را بالا میبرد و یا اینکه چه چیزی داده های عملی شما را بهبود نمیبخشد به وسیله ی این تست امکان پذیر است.

۳. همچنان در حال تغییر روند باشید:

نمی توان پیش بینی کرد که مردم به چه نوع محتوا، تصاویر و … واکنش مثبت نشان می دهند.اجرای منظم تست A/B به شما کمک می کند دائما در حال به روز رسانی رفتار کاربران خود باشید.

۴. کاهش نرخ پرش:

وقتی بازدید کنندگان سایت محتوای مورد علاقه خود را می بینند، مدت بیشتری در سایت شما می مانند.آزمایش A/B برای یافتن نوع محتوا و یا موارد بازاریابی که کاربران می پسندند، به شما کمک می کند. بنابراین با اینکار شما سایتی را ایجاد میکنید که کاربران به آن علاقه نشان داده و زمان خودشان را در سایت شما صرف میکنند.

چگونه می توان با تست A/B فروش آنلاین خود را افزایش داد؟

افزایش فروش با تست A/B

افزایش فروش با تست A/B

فرایند آزمایش A / B به شما کمک میکند تعیین کنید چه کلمات، عبارات، تصاویر و … در یک صفحه وب منجر به بیشترین نرخ تبدیل فروش می شوند.متن و طراحی صفحات سایت شما بسیار مهم است چرا که در جذب مشتری بسیار موثر است.اما از کجا باید بدانید که چه چیزی را چه باید بگویید و چه نوع طراحی برای سایت و کسب و کار شما مناسب تر است؟

یکی از راه ها تست A / B و آزمایش چند متغیره است. با آزمایش A / B، شما دو نسخه از یک صفحه وب را آزمایش می کنید تا ببینید کدام یک از آنها فروش بهتری برایتان ایجاد می کند. همچنین در آزمایش چند متغیره میتوانید همزمان چندین صفحه و چندین ترکیب از عناصر صفحه را آزمایش کنید تا ببیند کدام یک بهتر نرخ فروش شما را بالا میبرد.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم بهترین روش برای یادگیری و فهمیدن آنکه چه چیزی برای کسب و کار اینترنتی شما مفید است یا چه چیزی نیست و یا حتی چه چیزی نرخ تبدیل سایت شما را بالا میبرد؛ آزمایش و انجام تست های مختلف از جمله تست A/B میباشد. هرچه بیشتر روی صفحات سایت خود این تست را انجام دهید؛ صفحات شما عملکرد بهتری داشته و نرخ تبدیل کلی سایت تان نیز افزایش می یابد.

برای شرکت در دوره های vip کسب و کار اینترنتی احمد کلاته فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

سوالات متداول درباره ی تست A/B

تست A/B چیست؟

تست های A / B که به آن تست های اسپلیت نیز گفته می شود، به شما امکان می دهد ۲ نسخه از یک چیز را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید کدام یک روش موثرتری است.  A یا نسخه B کدام را دوست دارند؟

منطق تست A/B چیست؟

به آزمایشاتی که در مدرسه انجام دادید ، فکر کنید. اگر ۲ دانه در ۲ فنجان خاک بریزید و یکی را در کمد بگذارید و دیگری را کنار پنجره، نتایج متفاوتی خواهید دید. این نوع تنظیم مثالی از آزمایش A / B است.

دلیل اهمیت تست A/B چیست؟

آزمایش های دقیق A / B و استفاده از تست های کنترل شده می تواند به شما کمک کند تا دقیقاً بفهمید کدام استراتژی های بازاریابی برای شرکت و محصول شما بهتر است.

روش استفاده از تست A/B چیست؟

یکی از راه ها تست A / B و آزمایش چند متغیره است. با آزمایش A / B، شما دو نسخه از یک صفحه وب را آزمایش می کنید تا ببینید کدام یک از آنها فروش بهتری برایتان ایجاد می کند

رابطه ی تست A/B با نرخ تبدیل چیست؟

تست A / B تنها راه موثر برای افزایش نرخ تبدیل است.نرخ تبدیل در اینجا در واقع به معنی نسبت میزان فروش شما به میزان بازدید سایت شما میباشد.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *