۸ تا از بهترین انیمیشن ساز های برتر برای افراد مبتدی و حرفه‌ای

 

امیررضا

انتشار در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با موجود بودن تعداد زیادی انیمیشن ساز رایگان در بازار ، حتما تصمیم گرفتن راجع به اینکه کدام نرم افزار بهتر است برای شما یک معضل است. ما معتقدیم که یک نرم افزار انیمیشن ساز که مناسب خواسته های شما باشد، بدون توجه به سطح مهارتتان در انیمشین سازی،  برای همه وجود دارد. فقط شما می توانید بفهمید که کدام انیمیشن ساز برای شما مناسب است. وقتی نرم افزار مناسبی را برای کار انیمیشن خود انتخاب کنید ، نتایج کار شما همیشه مثبت و رضایت بخش خواهد بود.

 

ما یک لیست دقیق از برنامه های کاربردی ساخت انیمیشن برای برداشتن باری از دوشتان ارائه داده ایم. پیش بروید و قدرت خلاقیت خود را با بهترین انیمیشن ساز کشف کنید.

 • بخش ۱: بهترین نرم افزار انیمیشن برای مبتدیان
 • بخش ۲: بهترین نرم افزار انیمیشن برای حرفه‌ای ها

در اینجا توصیه می کنیم از FilmoraPro استفاده کنید. شما می توانید با اضافه کردن کی‌فریم(key-frame) ها ، از آن برای ساخت انیمیشن سه بعدی یا دو بعدی استفاده کنید ، بنابراین انیمیشن واضح و طبیعی خواهد بود. شما فقط نیاز دارید که یک هواپیمای سفید بسازید تا به راحتی شروع به ساخت انیمیشن کنید. علاوه بر این ، تصحیح رنگ و میکسر صدا ، سطح انیمیشن شما را بالا می برد این برنامه برای ادیتور های سطح متوسط طراحی شده است. برای امتحان (رایگان) آن را دانلود کنید!

انیمیشن ساز

[۱]انیمیشن ساز

بخش ۱: بهترین نرم افزار انیمیشن برای مبتدیان

۱.Maya

مایا جزء یکی از برجسته ترین نرم افزارها برای انیمیشن های سه بعدی ، شبیه سازی ، مدل سازی و رندرینگ است که حاوی مجموعه ابزارهای فوق‌العاده‌ای می باشد. شما می توانید از آن برای ساخت انیمیشن ، موشن گرافیک ، محیط ها ، ساخت کرکتر و همچنین واقعیت مجازی استفاده کنید و این ها تنها تعداد معدودی از کاربرد هایش هستند.

مایا جزء یکی از برجسته ترین نرم افزارها برای انیمیشن های سه بعدی ، شبیه سازی ، مدل سازی و رندرینگ است

ویژگی های اصلی:

 •  قابلیت Arnold RenderView موجود در مایا به شما این امکان را می دهد تا تغییرات لحظه‌ای را در صحنه هایی شامل نورپردازی ، دوربین یا سطوح مختلف تجربه کنید.
 •  مجموعه ابزار موشن گرافیک از اشیاء ذکر شده استفاده می کند و فوراً جلوه ها و انیمیشن های پیچیده ای را ایجاد می کند.
 • با استفاده از مجموعه ابزار MASH می توانید گره(node) های جدید متشکل از سیگنال ، منحنی ، جهان ، قرار دهنده(placer) و غیره را به همراه به روزرسانی های گرۀ موجود اضافه کنید.

پشتیبانی از: ویندوز ،مک ،لینوکس

انیمیشن ساز

[۲]انیمیشن ساز

۲.Photoshop

فتوشاپ به دلیل کارآیی در طراحی ترسیمی به عنوان ابزاری قدرتمند برای ساخت انیمیشن در نظر گرفته شده است. این برنامه به دلیل فریم به فریم بودن تکنیک های انیمیشن آن،به سبک دیزنی انیمیشن رندر میکند. می توانید با استفاده از ویژگی “Timeline”،  از روند پوست پیازی(با استفاده از روش فریم به فریم) برای تجربه باورنکردنی در انیمیشن استفاده کنید.

ویژگی های اصلی:

 • پشتیبانی از طیف متنوعی از فرمت های ویدیویی QuickTime ، قالب های دنباله ای از تصاویر و حالت رنگ و عمق بیت برای انیمیشن.
 • با کمک پنل Timeline می توانید فریم های انیمیشن را درست کنید ، جایی که پیکربندی لایه ها با یک فریم واحد نمایش داده می شود.
 • در فتوشاپ کدورت ، سبک ها و موقعیت مکانی بیانگر ویژگی های لایه است و تغییر تدریجی در آنها، احساس تغییر و تحرک را در انیمیشن ها ایجاد می کند. این منجر به تغییر خودکار و اضافه کردن چندین فریم به صورت یک سری در میان دو فریمِ موجود می شود.
  فتوشاپ به دلیل کارآیی در طراحی ترسیمی به عنوان ابزاری قدرتمند برای ساخت انیمیشن در نظر گرفته شده است. این برنامه به دلیل فریم به فریم بودن تکنیک های انیمیشن آن،به سبک دیزنی انیمیشن رندر میکند.

پشتیبانی از: ویندوز، مک

انیمیشن ساز

[۳]انیمیشن ساز

۳.Adobe Animate

Adobe Animate ابزاری عالی برای ساخت انیمیشن با بردارهای تعاملی است که می توانید در بازی ها ، وب و همچنین در برنامه ها از آنها استفاده کنید و بنرها و کارتون ها را متحرک کنید. اینفوگرافیک و آموزش ها با این ابزار زنده نمایان می شوند و می توانید آنها را در سیستم عامل های مختلف ازجمله موبایل ، رایانه یا تلویزیون به اشتراک بگذارید.

ویژگی های اصلی:

 • از برس های بردار حساس به شیب و فشار استفاده کنید تا کرکتر ها را طراحی و رسم کنید و با روش انیمیشن فریم به فریم ، کاری کنید تا آنها حرف بزنند، راه بروند و پلک بزنند.
 • محیط اطراف صفحه ، صفحه های شروع ، محیط بازی و کرکتر را ساخته و طراحی کنید تا بهترین محتوای تعاملی تحت وب را بدست آورید.
 • می توانید کار خود را به WebGL ، HTML5 Canvas ، Flash / Adobe AIRetc بفرستید.
  Adobe Animate ابزاری عالی برای ساخت انیمیشن با بردارهای تعاملی است که می توانید در بازی ها ، وب و همچنین در برنامه ها از آنها استفاده کنید و بنرها و کارتون ها را متحرک کنید.

پشتیبانی از: ویندوز ،مک

انیمیشن ساز

[۴]انیمیشن ساز

۴.Moho

موهو یک ابزار کامل انیمیشن است که مختص هنرمندان و متخصصان دیجیتالی است و برای ساخت فیلم هایی مثل Song of the Sea و Breadwinner (که هر دو برای اسکار نامزد شده اند) استفاده شده است.

ویژگی های اصلی: 

 • با استفاده از پیچ و تاب هوشمندانه ، این ابزار شما را قادر می سازد تا اجسام  هایی از جمله بردارها و تصاویر را شکل دهید ، خم کنید ، متحرک کنید و تغییر دهید که با Smart Bones هم سازگار است.
 • با استفاده از ویژگی موشن بلور واقع گرایانه می توانید تعداد فریم ها و نحوه ترکیب آنها  با اشیاء متحرک یا کرکتر ها برای ایجاد نتایج شگفت انگیز مدیریت کنید.
 • دستگیره های برداری Bezier به شما این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری در طراحی داشته باشید و خم های خط استثنایی را با حداقل لبه‌ی تیز را داشته باشید و برای همگام سازی و هماهنگی با انیمیشن کاملاً بهینه شده است.

پشتیبانی از: ویندوز ،مک

انیمیشن ساز

[۵]انیمیشن ساز

بخش ۲: بهترین نرم افزار انیمیشن برای حرفه‌ای ها

۱.Autodesk motion builder

Motion builder Autodesk یکی از جالبترین انیمیشن سازها است که به شما اجازه‌ی ساخت کرکتر های انیمیشن سه بعدی می دهد. محیط بسیار تعاملی و پاسخگوی آن شما را قادر به ضبط ، ویرایش و سپس پخش انیمیشن های پیچیده کرکتر می کند. کارگردانان یا انیماتورها ، همه آنها عاشق نتایج حاصل از motion builder Autodesk هستند.

ویژگی های اصلی:

 •  موتور سه بعدی آن در لحظه، حرکات انسانی را می سازد.
 •  داده های موشن کپچر را با ابزارهای مناسب دستکاری می کند که این امکان را به شما میدهد تا  موشن کپچر را ویرایش کنید.
 •  این برنامه با سایر برنامه های سه بعدی از طریق تبادل داده FBX و کیت توسعه نرم افزار قابل تعامل است.
  Motion builder Autodesk یکی از جالبترین انیمیشن سازها است که به شما اجازه‌ی ساخت کرکتر های انیمیشن سه بعدی می دهد.

پشتیبانی از: ویندوز ،مک

انیمیشن ساز

[۶]انیمیشن ساز

۲.Blender

بلندر انیمیشن ساز سه بعدی اوپن سورس است که به صورت رایگان و در دسترس است. مدل سازی ، انیمیشن ، اسکلت سازی، رندرینگ ، شبیه سازی ، ردیابی حرکت ، جلوه های ویژه ، ویرایش فیلم یا ساخت بازی از جمله قابلیت های این برنامه است.

ویژگی های اصلی:

 • وجود كتابخانه هاي استاندارد صنعتی در ابزار شبيه سازي مانند MantaFlow و Bullet.
 •  مجموعه ابزارهای مدل سازی در بلندر نه تنها می تواند مدل سازی را انجام دهد ، بلکه می توان از آن برای رتوپولوژی ، ساختار سازی ، منحنی ها نیز استفاده کرد.
 •  مجموعه ابزارهای انیمیشن شما را قادر می سازد تا صدا را همگام سازی کنید ، چرخه راه رفتن را به صورت خودکار انجام دهید ، حالت کرکتر ها را ویرایش کنید ، حرکات مستقل را با انیمیشن غیر خطی را نیز اضافه کنید.

پشتیبانی از: ویندوز ،مک

انیمیشن ساز

[۶]انیمیشن ساز

۳.GoAnimate

GoAnimate یک انیمیشن ساز انعطاف پذیر است که کرکتر های متحرک را با طیف های مختلف رنگ تنظیم می کند و به طرز موثری تنوع  نژادی آنها را نشان می دهد. گزینه هایی برای تغییر مقیاس ها و ارائه یک محیط انعطاف پذیر برای متحرک سازی اشیاء و شخصیت ها وجود دارد.

ویژگی های اصلی:

 • با ابزار شگفت انگیز خالق شخصیت ، هر شخصیتی را در اطرافتان یا حتی خودتان را بسازید.
 • برای روایت کردن با صداگذاری شما فقط باید یک فایل صدا را تهیه کنید و کاراکترها نیز هنگامی که صدا را به آن ها اضافه میکنید، همزمان همگام سازی لب را انجام دهند.
 •  صنایع و مشاغل بی شماری وجود دارد که می توانید انیمیشن را در آن بگنجانید تا مخاطب را جذب کند.
  با ابزار شگفت انگیز خالق شخصیت ، هر شخصیتی را در اطرافتان یا حتی خودتان را بسازید.

پشتیبانی از: ویندوز ، مک

انیمیشن ساز

[۷]انیمیشن ساز

۴.After Effects

اینترو های سینماتیک ، عناوین فیلم و همچنین انتقال ها(transitions) به راحتی با استفاده از این ابزار میتوان ساخت. با این برنامه میتوانید کاری کنید که بارش باران یا آتش سوزی ، شخصیت ها یا لوگو را متحرک کنید و موارد بیشتر را بسازید. این برنامه با سایر برنامه های Adobe مانند Adobe Dynamic Link ، Photoshop CC ، Audition CC ، Illustrator CC و همچنین Project Team سازگار است.

با این برنامه میتوانید کاری کنید که بارش باران یا آتش سوزی ، شخصیت ها یا لوگو را متحرک کنید و موارد بیشتر را بسازید.

ویژپی ها اصلی:

 • ایجاد جلوه های بصری یا موشن گرافیک برای تلویزیون ، فیلم ، وب و ویدیو ها برای طراحان ، انیماتورها و سازندگان جلوه های ویژه با After Effects آسان است.
 • با استفاده از انیمیشن های از پیش تعیین شده می توانید برای تیتراژ متحرک ، عناوین و … متون را کنار دهید ، بچرخانید یا بکشید.
 • فریم های اصلی می توانند همه ی کار ها از جمله کارتون ها ، لوگو ها یا شکل ها را با موسیقی پس زمینه شگفت انگیز متحرک کند.

پشتیبانی از: ویندوز ، مک

انیمیشن ساز

[۸]انیمیشن ساز

نتیجه ی نهایی

جدای از بهترین نرم افزارهای انیمیشن برای مبتدیان که در اینجا به آنها اشاره شده است ، می توانید از Wondershare FilmoraPro برای ساخت ویدیو های نفس گیر استفاده کنید. این ابزارِ ویرایش ویدیوی قدرتمند می تواند به شما کمک کند تا با استفاده از ویژگی هایی از قبیل کنترل دقیق سرعت ، پیش نمایش فریم به فریم ، تنظیم رنگ ، حذف نویز و پشتیبانی از ویرایش  ۴Kیکی از بهترین ویدیوها را بسازید.

پایان

کدام یک از بهترین نرم افزار انیمیشن برای مبتدیان مناسب است؟

مایا Maya جزء یکی از برجسته ترین نرم افزارها برای انیمیشن های سه بعدی ، شبیه سازی ، مدل سازی و رندرینگ است که حاوی مجموعه ابزارهای فوق‌العاده‌ای می باشد. شما می توانید از آن برای ساخت انیمیشن ، موشن گرافیک ، محیط ها ، ساخت کرکتر و همچنین واقعیت مجازی استفاده کنید

مهمترین ویژگی های اصلی مایا کدام است؟

 • قابلیت Arnold RenderView موجود در مایا به شما این امکان را می دهد تا تغییرات لحظه‌ای را در صحنه هایی شامل نورپردازی ، دوربین یا سطوح مختلف تجربه کنید.
 •  مجموعه ابزار موشن گرافیک از اشیاء ذکر شده استفاده می کند و فوراً جلوه ها و انیمیشن های پیچیده ای را ایجاد می کند.
 • با استفاده از مجموعه ابزار MASH می توانید گره(node) های جدید متشکل از سیگنال ، منحنی ، جهان ، قرار دهنده(placer) و غیره را به همراه به روزرسانی های گرۀ موجود اضافه کنید.

بهترین نرم افزار انیمیشن برای حرفه‌ای ها کدام است؟

 Motion builder Autodesk یکی از جالبترین انیمیشن سازها است که به شما اجازه‌ی ساخت کرکتر های انیمیشن سه بعدی می دهد. محیط بسیار تعاملی و پاسخگوی آن شما را قادر به ضبط ، ویرایش و سپس پخش انیمیشن های پیچیده کرکتر می کند.

ویژگی های اصلی انیمیشن ساز Motion builder Autodesk کدام است؟

 • موتور سه بعدی آن در لحظه، حرکات انسانی را می سازد.
 • داده های موشن کپچر را با ابزارهای مناسب دستکاری می کند که این امکان را به شما می دهد تا  موشن کپچر را ویرایش کنید.
 • این برنامه با سایر برنامه های سه بعدی از طریق تبادل داده FBX و کیت توسعه نرم افزار قابل تعامل است.

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۴ دیدگاه ها

 1. محمد

  کاش سایت های معتبری برای اموزش مبتدی ها قرار میدادید.

  پاسخ
  • امیررضا

   سلام محمد جان حتما به زودی مقاله ای در این رابطه منتشر خواهیم کرد

   پاسخ
 2. aAa

  سلام من هیچی از انیمیشن سازی نمیدونم میخواستم ببینم۱_پیش نیازی چیزی داره که قبل از وارد شدن به این حرفه باید یاد بگیریم یا ن۲_اگه بخوام یه انیمیشن سه بعدی با کیفیت در حد ۳ دقیقه درست کنم چقدر زمان میبره و کدوم برنامه برا اینکار بهتره؟

  پاسخ
  • عارفه

   با سلام دوست عزیزم در بخش نظرات این برنامه ها میتونید بپرسید از سایر کاربران

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *