ایمیل مارکتینگبازاریابی اینترنتی

۶ استراتژی موثر برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای

۶ استراتژی موثر برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای

اینباکس بسیاری از اعضای وبسایت شما اشباع شده از پیام های تبلیغاتی با موضوعات رقابتی و پیام های پیگیری.

با وجود ارسال ۱۴۴ میلیارد ایمیل در روز، ایمیل مارکتینگ حرفه ای یکی از کانال های گلچین، برای ارتباط با مشتری است. با این اوضاع، برای دریافت بهترین نتیجه از ایمیل مارکتنیگ، چکار می توان کرد؟

در ادامه با ۸ استراتژی جدید برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل ها آشنا می شویم:

[gap height=”20″]

۱. ایمیل هایتان را بدون استفاده از “نام گیرنده” شخصی سازی کنید

دیگر این نوع پیام ها تاثیر گذاری گذشته را ندارد: «سلام [recipient’s name] عزیز»

[gap height=”20″]

[gap height=”20″]

استفاده از ایمیل هایی با موضوع یا محتوای شخصی سازی شده، آن اندازه که به نظر می رسد، تاثیر گذار نیست.

[gap height=”20″]

یک حرف حساب: یک المان مهم در ایمیل مارکتینگ حرفه ای، کیفیت ارتباط با کاربران است. آیا گیرنده پیام، به شما اطمینان دارد؟ آیا گیرنده پیام با نام شما آشناست و از محصولات و خدمات شما اطلاع دارد؟

بله. می توانیم به زور خودمان را به کاربران تحمیل کنیم و نشان دهیم که با آن ها صمیمی هستیم. شخصی سازی که به این شیوه انجام شود، کاملا بی تاثیر است و وجهه خوبی ندارد. مگر نه اینکه قصد ما از شخصی سازی، نشان دادن صمیمیت با کاربران است. اما این یک حقیقت است که صمیمت طی مدت زمان مشخص و به مرور به وجود می آید.

اینکه به ظاهر وانمود کنیم که با کاربر صمیمی هستیم (با ذکر نام و شرکت او) اما در ایمیل هایمان دائم به او پیشنهاد خرید دهیم بدون اینکه اطلاعات ارزشمندی در اختیار او قرار دهیم، باعث از بین رفتن اعتماد کاربران و لغو عضویت می شود. این با استراتژی ایمیل مارکتینگ حرفه ای تناقض دارد.

در نهایت اگر می خواهید از استراتژی ایمیل های شخصی سازی شده در ایمیل مارکتینگ حرفه ای خود استفاده کنید، این کار را حساب شده انجام دهید. الان دیگر برای همه واضح است که ارسال ایمیل های شخصی سازی شده با نام یا نام شرکت دریافت کننده، کار بسیار راحتی است. همه می دانند که این کار بصورت کاملا اتوماتیک انجام می شود.

بهتر است به جای این کار، شخصی سازی را با ارسال پیام های درست به مخاطب، متناسب با نیاز و علایق او انجام دهیم.

پیشنهاد: ۴ آمار موثق که ثابت می کند ایمیل مارکتینگ نمرده است [gap height=”20″]

۲. طول موضوع پیام عامل کلیدی در ایمیل مارکتینگ حرفه ای

وقتی زمان تصمیم گیری برای ایجاد یک موضوع جذاب برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای می شود، طول متن موضوع، اهمیت زیادی پیدا می کند. ۶۰ تا ۷۰ کارکتر، حداکثر طول موضوع پیام است.

طبق تحقیقاتی که روی ۹۰۰ میلیون ایمیل انجام شده، موضوعی با ۴۸ کارکتر یا کمتر، تاثیر زیادی روی نرخ باز شدن ایمیل ها دارد. در مقابل اگر می خواهید نرخ کلیک در محتوای پیامتان برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای  بالا رود، موضوع آن را 70 کارکتر یا بیشتر در نظر بگیرید.

بر اساس این تحقیقات، موضوعات با طول کمتر از ۱۰ کارکتر، نرخ باز شدنشان ۵۸% درصد است.

بنابراین باید از خودتان این سوال را بپرسید: می خواهم نرخ کلیک داخل متن بالا باشد (گرفتن بازخورد) یا می خواهم نرخ باز شدن ایمیل بیشتر شود (اطلاع رسانی)؟ برای افزایش نرخ کلیک از موضوعات طولانی و برای افزایش نرخ باز شدن، از موضوعات کوتاه استفاده کنید. [gap height=”20″]

۳. بهترین زمان ارسال ایمیل ۸ تا ۹ صبح و بعد از ۶ بعد ظهر است

طبق آزمون و خطاهایی که تیم ایمیل مارکتینگ حرفه ای کلاته دات کام انجام داده، بهترین نرخ باز شدن ایمیل ها بین ۸ تا ۹ صبح یعنی زمانی که افراد هنوز درگیر کار نشده اند. از طرف دیگر، نرخ باز شدن ایمیل ها بعد از ساعت اداری و به خصوص بعد از ۶ بعد از ظهر، به بیشترین میزان خود می رسد.

همچنین اگر ایمیل ها را در این ساعات ارسال کنید، علاوه بر اینکه نرخ باز شدن افزایش می یابد، نرخ کلیک شدن داخل ایمیل نیز افزایش پیدا می کند.

اما بطور کلی باید بگوییم، استراتژی زمان ارسال ایمیل ها به رفتار کاربران، میزان شلوغ بودن اینباکس آن ها و زمان ارسال ایمیل رقبای شما بستگی دارد.

معمولا بازاریابان اینترنتی، ایمیل ها را بین ساعت ۸ تا ۱۱ صبح ارسال می کنند. پس پیشنهاد می کنیم ایمیل ها را بعد از ساعت اداری ارسال کنید و نتیجه آن را ببینید.

برای دریافت بهترین نتیجه از ایمیل مارکتینگ حرفه ای، باید تست کنید، تست کنید و با هم تست کنید. زمان های مختلف را بررسی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

[gap height=”20″]

۴. بهترین محتوا برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای، محتوای رایگان است

ما یکی از گروه های اعضای سایتمان به تعداد ۶۳۰۰ عضو را بررسی کردیم. خواستیم ببینیم کدام محتوا بیشترین نرخ باز شدن و کلیک شدن را دارد. رتبه اول را پیشنهاد های رایگان (کتاب الکترونیک، فیلم آموزشی یا صوتی) و رتبه دوم را پیشنهادهای فروش ویژه کسب کردند.

محتوای ایمیل های پیشنهاد رایگان می تواند آموزش های مرتبط در قالب کتاب الکترونیک، فیلم آموزشی یا صوتی، مصاحبه با افراد سرشناس در حوزه کاریتان یا گزارشی از کارگاه یا ایونت هایی است که برگزار کرده اید.

اما همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد، باید ایمیل های مختلف را تست کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

[gap height=”20″] پیشنهاد: ۱۰ ترفندی که باعث می شود کاربران بیشتر در سایت بمانند [gap height=”20″]

۵. ۴۷ درصد از ایمیل هایی که باز می شود از طریق موبایل است

اگر میزان فروش شما از ارسال ایمیل هایتان ماهانه ۱۰ میلیون تومان باشد، آیا می توانید ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن را نادیده بگیرید؟

اگر نمی توانید حتما روی ریسپانسیو بودن قالب ایمیل هایتان دقت داشته باشید. ایمیل هایی که ارسال می کنید حتما روی صفحه موبایل تست کنید تا نحوه نمایش آن ها روی موبایل قابل قبول باشد.

با رعایت نکات ایمیل مارکتینگ حرفه ای زیر، ایمیل های خود را برای موبایل بهینه کنید:

۱. ایمیل هایی که ارسال می کنید یک ستونه باشند

۲. سایت فنت نوشته ها را افزایش دهید تا خواندن محتوای پیام راحت باشد

۳. طول و عرض دکمه ها حداقل باید ۴۴ پیکسل باشد

۴. دکمه های کال تو اکشن را طوری قرار دهید که کاملا واضح و در دید باشد

۵. توجه کنید که کاربر برای اینکه صفحه را پایین بیاورد، با انگشت روی صفحه می زند. حال اگر در بین متن “دکمه” وجود داشته باشد، ممکن است روی آن دکمه بزند و وارد صفحه دیگر شود. بنابراین دکمه را در انتهای صفحه در نظر بگیرید. یا حداقل جایی در نظر بگیرید که اگر کاربر بعد از آن دکمه را نخواند، در برنامه ریزی شما خللی وارد نشود.

[gap height=”20″]

[gap height=”20″] پیشنهاد: تبدیل بازدیدکننده به مشتری وفادار [gap height=”20″]

۶. ایمیل هایی برای پیگیری اعضای غیر فعال

چند وقتی بود که به دلیل مشغله زیاد نتوانسته بودم ایمیل هایی که از سایت متمم برای من ارسال می شود را مطالعه کنم. پس از مدتی ایمیلی از طرف این سایت برایم ارسال شد. محتوای ایمیل بطور مختصر این بود:

[gap height=”20″]

“سلام احمد کلاته عزیز

شما از اولین کاربران سایت متمم بودید. زمانی که این سایت چندان شناخته شده نبود، شما از ما حمایت کردید و عضو سایت ما بودید.

ما متوجه شدیم که چند وقتی است که از مطالب جدید سایت دیدن نمی کنید. اگر فکر می کنید مطالب سایت ارزشمند نیست و نمی خواهید از مطالب استفاده کنید، حتما تصمیم درستی گرفته اید.

در حال حاضر مطالب متنوعی در مورد کسب و کار و موفقیت فردی در سایت قرار دارد. برای پاسخ به محبت هایی که به سایت ما داشته اید، یک ماه عضویت ویژه رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. امیدواریم بتوانید از مطالب سایت استفاده کافی ببرید.

در صورت علاقه به عضویت ویژه، یک ایمیل خالی به همین آدرس ارسال کنید.

با تشکر”

 

همین ایمیل باعث شد من عضویت خود را در این سایت دوباره شروع کنم.

 

طبق آمار ۶۳ درصد از اعضای لیست ایمیل ما، غیر فعال هستند. بهترین راه برای فعال کردن این افراد ارسال ایمیل های پیگیری مجدد است.

[gap height=”20″]

تخصص نتیجه آزمون و خطا و آزمایش های فراوان و دریافت نتیجه از هر آزمایش است. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از ایمیل مارکتینگ حرفه ای خود کسب کنید، باید روش های مختلف را امتحان کنید. از این طریق می توانید رفتار کاربران و بازار هدفتان را شناسایی کنید.

[gap height=”20″]

سوال: نوع فعالیتتان را اعلام کنید و بگویید بهترین استراتژی که در ایمیل مارکتینگ حرفه ای بکار برده اید و از آن جواب گرفته اید چه بوده است؟

برچسب ها

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

5
دیدگاه بگذارید

avatar
3 موضوعات کامنت
2 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
5 نویسندان دیدگاه
امین ظفریمهران نوروزخانیSeoاحمدaliazad38138 نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
امین ظفری
مهمان
امین ظفری

ممنون از مطالب خوبتون

Seo
مهمان
Seo

باسلام، ممنون از مطلب عالی که قرار میدهید. چطور میتونم برای سایتم دییتال مارکتینگ راه اندازی کنم؟

مهران نوروزخانی
مدیر

سلام
پیشنهاد میکنیم از دوره رایگان نخبگان وبمستر استفاده کنید : https://kalaateh.com/free

aliazad38138
Member
aliazad38138

درود بر شما
جزوه عالی هست ولی اگه یه آموزشی هم داشته باشه که بگه چیکارکنیم ایمیل هایی که ارسال میشه توقسمت هرز نامه یا (Spam)نشه چیکارکنیم

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن