معرفی ۵ شخصیت استارتاپی ثروتمند جهان

در این مقاله،آکادمی کلاته،5 تن از ثروتمند ترین کارآفرینان حال حاضر جهان را به شما معرفی میکند.برای اینکه درباره ی هر یک از این اشخاص بزرگ بیشتر بدانید و از زندگی کاری و شخصی آن ها آگاه شوید،این مقاله را…

امیررضا

انتشار در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

در این مقاله،آکادمی کلاته،۵ تن از ثروتمند ترین کارآفرینان حال حاضر جهان را به شما معرفی میکند.

برای اینکه درباره ی هر یک از این اشخاص بزرگ بیشتر بدانید و از زندگی کاری و شخصی آن ها آگاه شوید،این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

Pierre Omidyar-۵

پیر امیدیار با راه اندازی eBay ثروت کسب کرد و اکنون بخش اعظم وقت خود را صرف کار در پروژه های بشردوستانه می کند.

برنامه نویسان رایانه معمولاً بیشتر از نظر مهارت های کد نویسی نسبت به تخصص تجاری خود شناخته می شوند. در مورد پیر امیدیار هم چنین چیزی صادق است که در مورد هر دو چیز زیادی می داند. وی با ایجاد eBay ، سایت حراج آنلاین که ثروت وی را به بیش از ۳.۶ میلیارد دلار افزایش داده است ، مهارت وی را در هر دو حوزه نشان داد.

سال ۱۹۹۵

در سال ۱۹۹۵ ، ایرانی متولد فرانسه (که هم اکنون در هاوایی ساکن است) وب سایتی نوشت که به وی اجازه می دهد تا یک نشانگر لیزری را برای حراج به صورت آنلاین قرار دهد. او انتظار نداشت که این کالا واقعاً به فروش برسد ، اما وقتی این کار را انجام داد ، امیدیار متوجه شد که مفهوم حراج اینترنت ممکن است کار کند.

eBay یاد آور حراج های آنلاین است

بعد از یک دهه ، eBay تقریباً یاد آور حراج های آنلاین است – بیش از ۸۰ میلیون کاربر ثبت نام شده برای خرید و فروش کالا به سایت دسترسی دارند. فقط در عرض چند دقیقه می توانید همه چیز را از صنایع دستی گرفته تا لوازم الکترونیکی ، اتومبیل ، کالاهای کلکسیونر ، و غیره را در سراسر جهان پیدا کنید.

سال ۱۹۹۸

موفقیت eBay امیدیار را متقاعد کرد که ذهن تجاری با تجربه تری را به وجود آورد. در سال ۱۹۹۸ ، مگ ویتمن کنترل اجرایی را به دست گرفت و پیشنهاد عمومی کردن eBay را در سپتامبر همان سال ارائه کرد. سرمایه گذاران به سرعت با بیش از ۶۰ میلیون دلار شرکت را تزریق کردند.

این روزها امیدیار بیشتر وقت خود را با شبکه امیدیار ، یک سازمان بشردوستانه سپری می کند که صدها میلیون دلار به نهاد هایی که برای تحولات اجتماعی و اقتصادی کار می کنند ، اهدا می کند.

Eric Schmidt-4

مدیر عامل گوگل اریک اشمیت در ژانویه سال ۲۰۱۰ در مجمع جهانی اقتصاد سخنرانی می کند.

اواخر دهه ۱۹۹۰

گوگل در اواخر دهه ۱۹۹۰ توسط دو دانشجوی تحصیلات تکمیلی تأسیس و اداره شد. با این حال ، وقتی این شرکت دوره ی بزرگی را تجربه کرد ، آنها می دانستند که نیاز به تجربه بیشتری در راس موتور جستجوگر خود دارند.

آنها اریک اشمیت را مردی دیدند که توانایی دارد برای هدایت یک شرکت برتر ، مشتاق ، با تجربه و واقعی را در دنیای واقعی ، راهنمایی کند.

سال ۲۰۰۱

در سال ۲۰۰۱ ، اشمیت به عنوان مدیر اجرایی به گوگل پیوست ، که مأموریت هدایت برای شرکتی را داشت که فرصتهای بی حد و حصر داشت. بعد از نزدیک به دو دهه از بنیانگذاری  این شرکت بزرگ ، اشمیت با سابقه را به عنوان مدیر اجرایی بخش فناوری  در اختیار داشت.

وی پس از اتمام مدرک مهندسی برق و دکترای علوم کامپیوتر ، برای سایر وزنه های سنگین مانند Bell Labs ، Xerox ، Sun Microsystems و Novell کار کرده بود.

اشمیت به خاطر تجربه رهبری خود در سرتاسر دره سیلیکون مشهور بود. وی هنوز هم به دلیل نقاط قوت خود در استراتژی های تجارت اینترنتی و به خاطر بی ترس بودن در حمایت از فناوری های جدید و تأیید نشده مورد توجه است.

قدرت وی بر روی دیگران از بین نمی رود – علاوه بر وظایف خود در گوگل ، او به عنوان مشاور فناوری رئیس جمهور اوباما نیز فعالیت می کرد.

سال ۲۰۰۴

در سال ۲۰۰۴ ، اشمیت عرضه سهام عمومی گوگل را سازماندهی کرد. این سهام که از ۸۵ دلار شروع شده است ، بعد از سه سال ار ۶۰۰ دلار گذشته هم است. موفقیت باورنکردنی این شرکت در بورس باعث میلیونر شدن بسیاری از کارمندان گوگل شد و اشمیت در بخشی از این کار قرار داشت.

او اکنون بیش از ۴.۴ میلیارد دلار ارزش دارد و به لطف اشمیت ، بخش بزرگی از خود گوگل بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

Jeff Bezos-3

جف بزوس Amazon.com را از گاراژ خود شروع کرد.

اواسط دهه ۱۹۹۰

در اواسط دهه ۱۹۹۰ ، وقتی کارآفرینان دیگر سعی در فهمیدن چگونگی استفاده از اینترنت برای کسب درآمد داشتند ، جف بزوس چشم انداز خوبی از آنچه قرار است به دست آید ، داشت. و این همان چیزی است که وی دید: یک مرکز خرید واقعاً بزرگ.

بزوس بخش خوبی از کار خود را با پول درآوردن با صندوق های تامینی در وال استریت گذراند. با وجود این ، وسواس اینترنت او را از ساحل شرقی به سیاتل ، واشنگتن سوار کرد ، جایی که وی یک سایت تجاری با فروش کتاب به صورت آنلاین ، درست از گاراژ خود راه اندازی کرد. این نقطه شروع فروتنانه برای Amazon.com بود.

بزوس یک سرمایه گذار واقعی بود و معتقد بود که اینترنت چیزی جز یک ماشین پول سازی نیست. او هم در رشته کامپیوتر و هم مهندسی برق در پرینستون تحصیل کرده بود. و او با توجه به كوچك ترين جزئيات در فرآيندهاي كسب و كار ، ذهني خلاق  داشت.

با وجود Amazon.com ، بزوس مطمئن بود که می تواند سود خود را بدست آورد.حتی پس از تحمل دو سال ناپایدار. او میلیون ها مشتری را با محصولات فاقد تخفیف – همه چیز از صابون تا ابزار بزرگتر – وسوسه کرد و حمل و نقل رایگان را نیز به همراه داشت.

تنها در عرض چند سال ، میلیون ها نفر از مردم که قسم خوردند که هرگز به صورت آنلاین خرید نمی کردند ، به طور گسترده ای مراکز خرید در دنیای واقعی را رها کردند.

 

سال ۱۹۹۷

Amazon.com فروش سهام را به طور عمومی در سال ۱۹۹۷ آغاز کرد. البته بزوس امتیاز بزرگی کسب کرد. او اکنون حدود ۷ میلیارد دلار ارزش دارد.

بزوس آنقدر پول دارد که تصمیم گرفت یکی دیگر از شرکت های بزرگ را بنام Blue Origin راه اندازی کند. این شرکت به دنبال خصوصی سازی برخی از جنبه های پرواز فضایی است. مانند سایر ایده های بزرگ بزوس ، این موضوع بسیار جالب توجه است.

در حقیقت ، ناسا اخیراً میلیونها دلار به Blue Origin تزریق کرده است ، تا ببیند جدیدترین برنامه تجاری بزوس چگونه می تواند پرواز کند.

Sergey Brin-2

سرگئی برین ، بنیانگذار گوگل با لری پیج در استنفورد دیدار کرد.

محتوا اینجا قرار می گیرد

والدین روس سرگئی برین تقریبا آینده ای برای پسرش در اتحاد جماهیر شوروی سابق نمی دیدند. بنابراین وقتی برین شش ساله شد به امید اینکه او به وعده های آمریکا خوب عمل کند ، به ایالات متحده مهاجرت کردند. برین نه تنها انتظارات والدینش را برآورده کرد بلکه آنها را با دست آورد های خود در Google شگفت زده کرد.

دهه ۱۹۹۰

در دهه ۱۹۹۰ برین دانشجویی امیدوار بود که با جدیت تحصیلات ریاضی و علوم کامپیوتر را دنبال کرد. او هنگامی که یک دیدار اتفاقی با کارمند دیگر گوگل – لری پیج – داشت  که برین را برانگیخت ، به سمت دکتری علوم کامپیوتر برود.

پیوستن به پروژه ی لری پیج

لری پیج در حال کار بر روی پروژه ای بود که ساختار لینک وب را تجزیه و تحلیل می کرد ، اما به کسی که زمینه رایانه ای قوی و سطح بالایی از مهارت ریاضی داشته باشد ، نیاز داشت. با برین آشنا شد

برین به پروژه پیوست و وظیفه ایجاد سیستم داده کاوی را داشت که با مفاهیم پیج کار می کرد. این دو بر خلاف هر آنچه اینترنت قبلاً دیده بود ، یک موتور جستجوی قدرتمند ایجاد کردند و این یک موفقیت سریع بود.

هر دو با برکت مشاوران دانشگاهی خود ، از استنفورد کنار رفتند ، وجوهی را از سرمایه گذاران فرشته جمع کردند و گوگل را در یک گاراژ شروع کردند.

این دو الگوریتم های تنظیم دقیق را آغاز کردند که به مرورگرهای وب کمک کرد تا بیشترین اطلاعات مربوط به سایتهای مختلف جهان را بدست آورند. اگرچه این الگوریتم ها عمومی نیستند ، اما ترکیبی از برین را که دارای مهارت های رایانه ای و آکروباتیک ریاضی است ، دارند. این صفات بسیار خوب به Google و Brin خدمت کرده اند. او تقریباً ۱۲ میلیارد دلار ارزش دارد

برین هنوز هم بخش فناوری را در Google هدایت می کند. و اکنون که او و پیج دنیای آنلاین را فتح کرده اند ، هر دو در تلاشند تا کل سیاره را نجات دهند. آنها سرمایه گذاری های زیادی را در پروژه هایی انجام داده اند که با هدف برطرف کردن چالش های آب و هوایی و انرژی در سرتاسر کره زمین انجام شود.

Larry Page-1

ایده لری پیج در مورد چگونگی قرار گرفتن صفحات در موتور جستجو ، او را به مردی ثروتمند تبدیل کرد.

این یک فرصت خوب است که شما این مقاله را با استفاده از Google پیدا کردید. اما حتی اگر این کار را نکردید ، احتمال خیلی خوبی وجود دارد که شما امروز از موتور جستجوی شرکت همه جا یا یکی از محصولات مرتبط با آن استفاده کنید.

این مقاله باید در مورد میزان دسترسی و تأثیرگذاری این شرکت در دنیای آنلاین بسیار سخن بگوید. همه این کارها با دو پسر آغاز شد – لری پیج و سرگئی برین ، بنیانگذاران این جاسوسی به ظاهر غیرقابل انکار اینترنت. اما مفهوم اولیه متعلق به لری پیج بود.

لری پیج به عنوان دانشجوی مهندسی در دانشگاه میشیگان شروع به کار کرد و برای کار در پایان نامه خود به استنفورد رفت. او تصمیم گرفت که موضوع پایان نامه خود را به وب متمرکز کند ، در درجه اول به این دلیل که به ریاضیات ساخت وب علاقه داشت.

او به خصوص در شیوه پیوند صفحات وب به یکدیگر مجذوب بود و در اصل با اشاره به سایر نقاط به عنوان مرجع مهم در آنچه که در غیر این صورت یک دنیای آنلاین هرج و مرج و غیرقابل اعتماد خواهد بود ، اشاره کرد.

پیشنهاد یک برنامه اتوماتیک (به نام Crawler)

وی یک برنامه اتوماتیک (به نام Crawler) پیشنهاد داد که تجزیه و تحلیل تعداد بسیاری از سایت های دیگر به یک سایت پیوند می داد ، و همچنین اهمیت سایت هایی که به آن سایت ارتباط بیشتری دارند. هرچه ارتباط ها بیشتر و مهم تر باشند ، جایگاه وب سایت بهتر و بالاتر میرود.

وقتی این ایده موفقیت آمیز شد ، او و برین به پتانسیل ابتکار خودشان پی بردند. آنها قصد داشتند Google را ایجاد کنند ، با این هدف که همه اطلاعات جهان را در دسترس جهانی قرار دهند.

البته جستجوی گوگل یک سرویس رایگان است.

چگونه پیج بیش از ۱۲ میلیارد دلار سود کسب کرد؟

در یک کلمه: تبلیغات.

Google دو برنامه تبلیغاتی دارد

Google دو برنامه تبلیغاتی دارد به نام های AdWords و AdSense. هنگامی که یک جستجوی Google را انجام می دهید ، تبلیغات AdWords در سمت راست نتایج جستجوی شما نمایش داده می شوند.

تبلیغات AdSense در وب سایت های دیگر ظاهر می شود. صاحبان وب سایت به Google اجازه می دهند تبلیغات نمایش داده شود و Google هزینه آن را به صاحب سایت پرداخت می کند.

انواع بازاریابی در شرکت های دیگر برای نمایش تبلیغات خود از طریق سرویس های Google انجام میشود که پول زیادی هم  برای آن پرداخت می کنند.

موتور جستجوگر چنان پولی برای آنان داشت که می توانستند بهترین برنامه نویسان و استعدادهای تجاری را برای ادامه موفقیت خود خریداری کنند. در این فرآیند ، کارمندان گوگل مانند پیج پول خوبی دریافت می کنند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *