۵ سایت برتر در زمینه استخدام و کاریابی در ایران

این روزها سایت‌های کاریابی جای روزنامه‌های نیازمندی‌ را گرفته است.افراد به جای آنکه صبح اول وقت به دکه‌های روزنامه فروشی بروند به سراغ سایت استخدام می روند

عارفه عسکری

انتشار در: ۲ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

این روزها سایت‌های کاریابی جای روزنامه‌های نیازمندی‌ را گرفته است. افراد به جای آنکه صبح اول وقت به دکه‌های روزنامه فروشی بروند و نیازمندی‌ها بخرند و در جدول تودرتوی آن آگهی‌های استخدام که با فونت بسیار ریز و در چند کلمه ساده منتشر شده است را تهیه کنند وارد وب سایت می‌شوند، آنچه را که لازم دارند با فیلتر تنظیم می‌کنند و با آرامش آگهی استخدام مورد نظرشان که حاوی اطلاعات بسیار بیشتر از چند کلمه آگهی نیازمندی‌هاست میبینند و برای آگهی مورد نظرشان اقدام می‌کنند.

یافتن شغل مناسب ، از دلایل نیاز به سایت استخدام

یکی از مهم ترین مسائل جامعه امروز یافتن شغل مناسب مطابق با رشته یا علاقه بخصوص برای جوانان می باشد. که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد . بدنبال آن با پیشرفت فضای سالم استارت آپ های قدرتمند ایرانی در چند سال اخیر باعث شده بسیاری از گرفتاری ها و درگیری های ذهنی ما از همین دریچه بزرگ حل شود.

همه موسسات و شرکت ها این موضوع را میدانند در صورت جذب یک فرد با تجربه یا مناسب برای شغل مورد نظر نیاز کمتری برای نظارت در آینده موجود میباشد.و البته که هزینه هایی که قرار است جهت استخدام خرج شود به زودی به سیستم کاری آن ها باز خواهد گشت.

مزایای یک سایت استخدام و کاریابی

مزایای یک سایت استخدام و کاریابی

مزایای یک سایت استخدام و کاریابی

سایت های کاریابی بسیاری در ایران فعالیت می کنند و این فرصت را به جوانان می دهند تا در چنین اوضاع و احوال بحرانی برای خود یک کار بیابند. بهترین سایت های کاریابی ایرانی نام های مختلفی در اینترنت فعالیت دارند و هر کدام مخصوص به یک یا چندین رشته کاری هستند.

۱.پیدا کردن شغل در سریع ترین زمان ممکن با یک جستجوی ساده

برای پیدا کردن شغل از طریق اینترنت، دیگر خبری از روش های سنتی و تلف شدن وقت در ادارات و ارائه رزومه کاری و مصاحبه کاری نیست! البته نه اینکه احتیاجی به هیچ کدام از این ها نداشته باشید، در واقع مراجعه به بهترین سایت های کاریابی ایران کار شما را آسان تر می کند. در درجه اول می توانید با یک جستجوی کوچک در مورد شاخصه کاری خود و مهارت هایی که دارید، چندین آگهی در سایت ها پیدا کنید. بسیاری از بهترین سایت های کاریابی ایرانی کاملا هدفمند طراحی شده اند، به طوریکه شما می توانید با استفاده از فیلترهای موجود مستقیما به سراغ آگهی های مورد نظرتان بروید.

مرتبط:۰ تا ۱۰۰ کسب و کار اینترنتی با احمد کلاته حتما بخوانید.

۲.دور زدن زمان و به صرفه بودن هزینه ها

به صرفه بودن هزینه هایی که بابت مراحل استخدامی می پردازید و همچنین صرفه جویی در زمان، یکی از موارد مهمی است که نه تنها به نفع کارجویان می باشد بلکه کافرمایان هم بسیار راحت می شوند. برای مثال، دیگر نیازی نیست که ساعت ها در اداره های استخدامی بنشینید و یا مدام به دنبال خرید روزنامه باشید تا صفحه نیازمندی هایش را چک کنید!

از طرف دیگر کارفرمایان هم نفع زیادی از این ماجرا خواهند برد، چراکه برای ثبت اگهی های استخدامی شان تنها هزینه ای اندک می پردازند و این هزینه در مقابل سایر روش های استخدامی بسیار بهتر است. از طرف دیگر این روزها روزنامه ها و دیگر روش های سنتی مانند آگهی هایی استخدامی که در خیابان پیدا می کنید، هیچ بازدید کننده ای ندارند! و از همه مهم تر که معمولا نمی توانید از این طریق ها شغلی مناسب پیدا کنید، پس در نتیجه روش های اینترنتی مناسب تر هستند.

۳.دارای رزومه ساز آنلاین

رزومه ساز آنلاین از مزایای یک سایت استخدام و کاریابی

رزومه ساز آنلاین از مزایای یک سایت استخدام و کاریابی

اگر حداقل به دنبال چند شغل مختلف رفته باشید، حتما این موضوع را متوجه شده اید که همه کارفرمایان از شما یک رزومه می خواهند و شاید شما به دلیل نداشتن یک رزومه و حتی درست کردن یک رزومه قید آن کار را زده باشید! اما با توجه به مزایایی که بهترین سایت های کاریابی دارند، دیگر جای هیچ نگرانی نیست و شما می توانید به راحتی با کارشناسان این سایت ها در ارتباط باشید و از آن ها برای ساخت رزومه کمک بگیرید.

۴.یافتن شغل هایی که نیاز به تخصص ندارند

از دیگر ویژگی های مثبت بهترین سایت های استخدامی می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شما می توانید به راحتی شغل خایی را پیدا کنید که نیاز به تخصص خاصی ندارند و حتی اگر هم نیازمند  تخصص باشند خود کارفرمایان از طریق شرکت و استارتاپی که دارند، برای تان دوره های کار آموزی برگزار می کنند.

کشور ما ایران، همانند سایر کشورهای دنیا اقدام به تهیه این نوع از سایت ها برای درج آگهی های مرتبط با یافتن شغل نموده، تا کسانی که به دنبال جذب نیرو و کسانی که در پی یافتن شغل هستند به سادگی هرچه بیشتر بتوانند با جستجو در این سایت ها نیاز خود را در این زمینه برطرف کنند.

۵ سایت استخدام و کاریابی در ایران

اما سوالی که پیش می آید این است که آیا برترین سایت های استخدامی قابل اعتماد هستند؟ و یا اینکه کدام یک از آن ها مزیت های بیشتری نسبت به دیگری دارند؟

از نظر مدل ارائه خدمات و یا حتی ویژگی های ظاهری سایت، باتوجه به نیاز شما یکی از آن ها می تواند مناسب باشد. در واقع هر کدام از سایت های معتبر کاریابی در ایران ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث می شود مخاطب خاص خود را جذب کنند. بنابراین شما باید با همه این سایت ها آشنا شوید تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از آن ها برای شما مناسب تر است.

ای استخدام

ای استخدام، سایت استخدام و کاریابی

ای استخدام، سایت استخدام و کاریابی

ای استخدام پربازدیدترین و بهترین سایت کاریابی ایران است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرده است. این سایت با داشتن مجوزهای لازم و با عملکردی شبیه به آگهی های سنتی در روزنامه ها شروع به فعالیت کرده، اما امروزه به سبکی مدرن و جدید اقدام به درج آگهی های متنوع استخدامی نموده است. رابط گرفیکی ساده و به دور از پیچیدگی که این سایت دارد باعث شده تا آگهی ها به سرعت در آن ثبت شده و به نمایش در بیایند.

پوشش گسترده ای که ای استخدام در سراسر کشور از آگهی های موجود دارد باعث شده تا بانک ها و ادارات دولتی نیز آگهی ها و فراخوان های خود را برای جذب نیرو در آن به ثبت برسانند، که این مورد برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به فعالیت در کارهای دولتی هستند بسیار مهم باشد.

در این پلتفرم شما به سادگی می توانید انواع نمونه سوالات استخدامی در دوره های گذشته چه عمومی و چه تخصصی را دانلود یا خریداری نمایید و مورد استفاده قرار دهید. عضویت در کانال های تلگرامی ای استخدام نیز می تواند سرعت عمل شما را در پیدا کردن آگهی مورد نظر بالا ببرد.

ویژگی جالب ای استخدام بررسی کردن تمامی آگهی هایی است که در روزنامه ها و سایر سایت ها وجود دارند. پس از بررسی آگهی ها، آن ها را در سایت و کانال های خود ارسال می کنند. یک سرویس برتر دیگر این که آگهی ها بر اساس استان ها و رشته های مختلف تفکیک شده اند تا دسترسی به آن ها ساده تر شود.

جابینجا

جابینجا، سایت استخدام و کاریابی

جابینجا، سایت استخدام و کاریابی

جابینجا هم یکی دیگر از بهترین سایت های کاریابی در ایران است که فعایت های خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است. با عضویت در این سایت می توانید متفکرانه و با هوشمندی، محل کار خود را در آینده انتخاب کنید، چرا که جابینجا معتبرترین شرکت های موجود در کشور را به شما معرفی می کند. از نظر برخی امکانات جابینجا نیز عملکردی شبیه سایت ایران استخدام دارد و شما می تواند رزومه ها را به صورت پیشرفته جستجو کرده، به ثبت آگهی پرداخته و درخواست جذب نیرو بدهید. با وجود این سایت دیگر نگرانی برای چگونگی تهیه رزومه ندارید زیرا این امکان به صورت آنلاین در اختیار شما قرار گرفته است.

جابینجا نیز از دو بخش مربوط به کارفرما و کارجو تشکیل شده و ورود به صفحه هرکدام، امکاناتی را به شما ارائه می دهد. کارجویان عزیز می توانند پس از ثبت نام از ابزارهایی نظیر جستجو آگهی ها، ایجاد و ارسال رزومه کاری، آشنایی با بهترین شرکت ها و فعالسازی قسمت مرتبط با اطلاع رسانی مشاغل مربوط به خویش بپردازند.

در بخش دوم که در ارتباط با کارفرمایان می باشد همانند بخش اول پس از ثبت نام از ابزارهایی مانند ارسال آگهی استخدام خود به ایمیل کارجو، درج آگهی استخدام، امکان بررسی آگهی ها، دسترسی به رزومه هایی که دریافت کرده اند، خرید اعتبار برای ثبت آگهی های خود و اعتبار آن تا ۹۰ روز و همچنین بهره بردن از مشاورهای تلفنی استفاده کنند.

خدمات بی نظیری که جابینجا به کاربران خود ارائه می دهد، باعث شده تا به یکی از محبوب ترین و پربیننده ترین پلتفرم های ایرانی در زمینه استخدام تبدیل شده و دست کاربران را برای پیدا کردن شغل مناسب با خود باز بگذارد. اولین آگهی که در این سایت درج می کنید رایگان می باشد.

ایران استخدام

ایران استخدام، سایت استخدام و کاریابی

ایران استخدام، سایت استخدام و کاریابی

ایران استخدام از قدیمی ترین و بهترین سایت کاریابی تهران است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرده است. ایران استخدام برخلاف برخی سایت های دیگر به طور مستقل شروع به کار کرده و خصوصی می باشد. همچنین به هیچ نهاد و ارگان دولتی نیز وابسته نیست. این سایت صرفا در جهت انتشار آگهی ها فعالیت می کند بنابراین مراجعه کنندگان به سایت ذکر شده باید نسبت به اعتبار و صحت آگهی ها هوشیاری لازم را داشته باشند.

این سایت دارای کانال تگرامی بوده و فعالیت زیادی در آن دارد. آگهی ها هم در سایت و هم در کانال درج می شود و ارسال رزومه را برای شما راحت تر می کند. تلاش بسیار زیاد مدیران ایران استخدام باعث شده تا امروزه این پلتفرم استخدامی در جهت مطلع کردن همگان از آگهی های موجود، بیش از پیش فعالیت خود را جدی بگیرند و مطالب سایت را به صورت مطلوب و باکیفیت برای کاربران محترم عرضه کنند.

از ویژگی های سایت کاریابی ایران استخدام می توان به مواردی همچون: دسته بندی آگهی ها بر اساس موضوع، نصب اپلیکیشن مخصوص موبایل، دریافت رایگان نمونه سوالات استخدامی و خرید کتاب مصاحبه و… اشاره داشت.

حامی کار

حامی کار، سایت استخدام و کاریابی

حامی کار، سایت استخدام و کاریابی

میخواهم یه سایت قدیمی در زمینه کار یابی به شما معرفی کنم که نیاز به تعریف نخواهد داشت.یک سایت زیبا که البته به تازگی خدمات بهتر و واضح تری ارائه میده و بسیار قدرتمند پیش میرود. موسسه مشاوره شغلی و کاریابی حامی اولین سایت تخصصی کاریابی اینترنتی در ایران است که با امکاناتی کاملاً حرفه ای و به روز، توانسته روشی نوین برای استخدام نیروی انسانی مورد نیاز کارفرمایان و همچنین کاریابی و اشتغال افراد جویای کار را فراهم آورد.

این سایت که با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده است از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تلاش دارد پاسخگوی نیاز همه متقضیان در حوزه بازار کار باشد. جالبه که بدونید حامی کار خدمات استخدام نیروی کار خارجی در ایران را هم برای شما فراهم کرده.

کار بانک

کار بانک، سایت استخدام و کاریابی

کار بانک، سایت استخدام و کاریابی

کاربانک به عنوان مرجع تخصصی همکاریابی در ایران همواره سعی نموده فرایند استخدام را در شرکتها تسهیل نموده و با ارئه فرصتهای شغلی شرکتهای بزرگ و متوسط طیف وسیعی از فرصتهای شغلی را جهت جامعه متخصصین جویای کار فراهم نماید. هدف کار بانک” تسهیل همکاریابی از طریق بستر تحت وب با ارائه گزینه های متنوع انتخاب جهت کارجویان و کارفرمایان ” میباشد.کارجویان (متخصصین) و کارفرمایان (سازمانها) دو گروه اصلی مخاطبین این سایت را تشکیل می دهند.

همواره یکی از اولویت‌های کاربانک، تولید و ارائه محتوای مورد نیاز هر دو دسته کاربران بوده و بر همین اساس نیز اقدام به تهیه پادکست ها و فیلمهای مرتبط با منابع انسانی جهت ارتقا دانش و انتقال تجربیات متخصصین امر نموده است. برایکاربانک بسیار مهم است که کاربران سایت به راحتی بتوانند اطلاعات خود را در سیستم درج نموده و به بانک رزومه و شغل های مندرج در سایت دسترسی داشته باشند.تیم کاربانک همواره تلاش می‏‌کند تا در طول فرآیند خرید و پس از خرید، بیشترین ارزش را برای کاربران و مشتریان خود خلق کند.

 

منابع:

http://hamyareweb.co/top-10-employment-sites/

https://estekhdam.in/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C/

https://www.khabaronline.ir/news/1394513/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%88-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۲ دیدگاه ها

 1. سعید

  سلام و خسته نباشید . با قالب فلت سام میتونم سایت مشابه مدیر سبز درست کنم و از کجا قالب فلت سام را بخرم و افزونه مورد نیاز برای طراحی سایت اموزشی

  پاسخ
  • عارفه

   سلام دوست عزیز به سایت ژاکت مراجعه بفرمایید حهت تهیه ی این قالب

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *