۲ سوال متداول در راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

گام اول برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی مناسب است. واقعا بعضی از کسب و کارها نیاز به داشتن فروشگاه اینترنتی ندارند. یا اگر هم نیاز داشته باشند، شاید صاحبان آن کسب و…

احمد کلاته

انتشار در: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

گام اول برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی مناسب است. واقعا بعضی از کسب و کارها نیاز به داشتن فروشگاه اینترنتی ندارند. یا اگر هم نیاز داشته باشند، شاید صاحبان آن کسب و کار، به هر دلیلی نمی خواهند فروششان را بصورت اینترنتی انجام دهند. برای این افراد صرفا داشتن یک وبسایت شرکتی برای اطلاع رسانی کافی است.

مثلا در یک فروشگاه پیچ و مهره یا اورینگ پکینگ، هزاران قلم کالا به فروش می رسد. قرار دادن این تعداد کالا در سایت کار فرساینده و سختی است. در نتیجه صاحب این کسب و کار ترجیح می دهد صرفا یک سایت برای اطلاع رسانی راه اندازی کند.

 

البته حتی برای این نوع کسب و کارها با کالاهای ریز و تعداد بالا نیز به نظر من طراحی فروشگاه اینترنتی بسیار مناسب خواهد بود. شاید کمی سخت باشد، اما مزایای زیادی دارد. از جمله:

  1. پرداخت آنلاین وجه کالا بدون دردسر
  2. عدم نیاز به صدورفاکتور برای هر سفارش
  3. افزایش اعتبار
  4. افزایش سئو سایت (به دلیل حجم گسترده محتوای تولید شده)
  5. افزایش اطمینان کاربران
  6. تبدیل شدن به مرجع

بنابراین حتی در حوزه های به ظاهر نامرتبط با اینترنت، راه اندازی فروشگاه اینترنتی مزایای زیادی خواهد داشت.

 

اما در هر صورت، هدف، داشتن یک وبسایت است. چه با فروشگاه اینترنتی چه بدون آن. اگر در مراحل بعد که به افزایش ترافیک سایت می رسیم، خوب عمل کنید و افراد شما را بشناسند، از شما خرید خواهند کرند.

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید: قدم ۱ روش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

۲ سوال متداول در راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

۱. کار من واقعا نا مرتبط با اینترنت است…

بسیاری از دانشجویان من سوالشان این است که مخاطبان و مشتریان من چندان با اینترنت سروکار ندارند. نهایتا در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. آیا با راه اندازی وبسایت می توانم راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشم؟

پاسخ من به آن ها این است. اولا شما در کنار طراحی سایت باید در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید. در کسب و کار آنلاین، هیچ کانال ارتباطی با مشتری را نباید از دست داد.

از طرف دیگر، درست است که شاید آن ها با اینترنت گردی و جستجو در گوگل آشنا نباشند، اما فرزندان، آشنایان و دوستان آن شخص حتما با اینترنت سروکار خواهند داشت. آن ها شما را در گوگل سرچ می کنند. در صورتی که سایت شما را ببینند، حتما به مخاطب اصلی شما معرفی خواهند کرد.

همچنین در کسب و کارهایی که به ظاهر چندان مرتبط به اینترنت نیستند، بالا آمدن در گوگل بسیار راحت تر است. چراکه رقبای شما کم هستند و در سئو و بازاریابی اینترنتی فعالیت چندانی ندارند.

پس با این طرز فکر که کسب و کار من چندان مرتبط به اینترنت نیست، لطفا از راه اندازی وبسایت یا فروشگاه اینترنتی سر باز نزنید.

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید: آموزش ۳ تکنیک از تکنیک های سئو

 

۲. در زمینه کاری من، رقیب زیاد است. کار من اشباع شده

راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفقیکی دیگر از مشکلاتی که زیاد مطرح می شود اشباع شدن کار است. افراد بسیاری در کارگاه ها یا دورهمی دیجتال مارکتینگ به من می گویند که کسب و کار من اشباع شده. رقیب زیاد است. نمی شود در این بازار پرتراکم رقابت کرد و راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق داشت.

انقلابی در آموزش کسب و کار اینترنتی ایران

من در پاسخ همیشه دیجی کالا را مثال می زنم. آیا رقیب سخت‌تر از دیجی کالا هم وجود دارد؟

طبیعتا پاسخ آن ها خیر است. در ادامه می گویم، اما دیجی کالا انبوهی از کالا ها را تامین کند. قطعات دیجیتال بگیر تا روغن موتور و خودرو.

شما نیاز نیست از همان ابتدا تمام این کالاها را موجود کنید. از یک بازار بسیار خاص و کوچک شروع کنید. مثلا اگر در زمینه موبایل فعالیت می کنید. نیاز نیست انواع موبایل، در تمامی رنگ ها با لوازم جانبی آن را موجود کنید.

در ابتدا بیایید فقط یک مدل خاص، از یک برند خاص را بفروشید. حسابی روی معرفی آن کار کنید. سئو داخلی و خارجی سایتتان را حول کلمات کلیدی مربوط به آن نوع خاص درست کنید. وقتی در با کلمات کلیدی مربوط به آن، در گوگل بالا آمدید، فروشتان به حد انتظار رسید، حالا می توانید کمی کارتان را گسترش دهید. دوباره روی آن کار کنید و در  گوگل بالا بیایید. فروشتان که خوب شد، محصول اضافه کنید.

شاید در ابتدا فروشتان کم باشد، اما به مرور در زمینه کاری خودتان شناخته خواهید شد.

خود من قصد خرید ساعت داشتم. ابتدا وارد دیجی کالا شدم. بین ساعت ها جستجو کردم. ساعت دلخواهم را پیدا نکردم. این شد که تصمیم گرفتم در گوگل جستجو کنم. ۳-۴ سایت اول را باز کردم. یکی از سایت ها، طراحی بسیار معمولی داشت. فروشگاه اینترنت هم نداشت. ولی تمام محصولاتش را با توضیحات کامل در سایت قرار داده بود. یکی از ساعت نظرم را جلب کرد. تماس گرفتم و خرید کردم.

در تمام زمینه ها همینطور است.

پس اگر در زمینه ای فعالیت می کنید که رقیب زیاد است، برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق از یک بازار بسیار خاص یا به عبارت دقیق‌تر، بازار گوشه (niche market) شروع کنید و رفته رفته آن را گسترش دهید.

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید: مراحل ۴ گانه کسب ثروت از اینترنت

 

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link