11 دلیل برای اینکه لیست ایمیل شما بر شبکه های اجتماعی غلبه می کند

سلام خدمت شما همراهان همیشگی کلاته؛ در این مقاله قصد داریم دلایلی را که لیست ایمیل شما بر شبکه های اجتماعی غلبه می کند را بیان کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: 25 اکتبر 2020
خواندن این مطلب حدود 11 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

سلام خدمت شما همراهان همیشگی کلاته؛ در این مقاله قصد داریم دلایلی را که لیست ایمیل شما بر شبکه های اجتماعی غلبه می کند را بیان کنیم.با ما همراه باشید.

تغییرات مداوم در مواردی که به اخبار فیس بوک وارد می شود ، باعث کاهش دسترسی ارگانیک می شود. واضح است که درگیر کردن طرفداران سرسخت خود به طور فزاینده ای دشوار شده است.

در این پست ، من نحوه و دلایلی که لیست های ایمیل برای بازاریابی شما بهتر از کانال های اجتماعی است را به طور جامع بیان می کنم.

وقت آن است که برخی از بودجه خود را به بازاریابی محتوا و ایجاد لیست اختصاص دهید. برای تقویت بازاریابی ایمیلی خود ، یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی را شروع کنید.

غلبه ی لیست های ایمیل بر شبکه های اجتماعی

در 12 ژانویه 2018 ، مارک زاکربرگ تغییرات آینده را اعلام کرد و بیان داشت که هدف آنها این است که “مردم به صرف زمان خوبی در فیس بوک” اطمینان حاصل کنند.

شخص به فرد از شخص به صفحه ارزش بیشتری خواهد داشت. ارتباط با افراد در شبکه شما بیشترین افزایش را خواهد داشت زیرا تعامل با افرادی که به آنها نزدیک هستید معنادارتر است.

میزان دسترسی ارگانیک فیس بوک از اواخر سال 2013 به شدت سقوط کرد. تجزیه و تحلیل منتشر شده توسط مارشال مانسون از [email protected] نشان داد که برندهای دسترسی ارگانیک برای پست هایشان در فیس بوک دچار خرابی شدند. بدون قرار دادن پول در پشت تعامل پست ها ، تقریبا 50٪ آنها در 6 ماه گذشته کاهش یافته است. آنها نتیجه می گیرند که:

قرار است دسترسی ارگانیک برند های محتوایی که در فیس بوک منتشر می شود به صفر برسد _فقط نیاز به زمان دارد.

دسترسی ارگانیک برند های محتوایی که در فیس بوک منتشر می شود به صفر میرسد

دسترسی ارگانیک برند های محتوایی که در فیس بوک منتشر می شود به صفر میرسد

 

این بدان معنا نیست که همه کانالهای اجتماعی در حال مخزن شدن و جای دادن آن هستند. اما این باید شما را در مورد سرمایه گذاری دلارهای بازاریابی خود محتاط کند. اولین قدم شروع ، انتقال مخاطبان شبکه های اجتماعی به خبرنامه شما است. با بازنگری در استراتژی بازاریابی ایمیلی ، کنترل بهتری بر دارایی های بازاریابی خواهید داشت.

بیشترین اطلاعات اخیر SocialFlow نشان می دهد که روند دسترسی ارگانیک فیس بوک در حال کاهش است. دلیل این امر تعداد فزاینده ای از کاربران فیس بوک است که محتوای بیشتری را برای رقابت در اخبار خبری شما ایجاد می کنند. فیس بوک در مارس 2018 به 2.2 میلیارد کاربر رسیده است و نیاز به فروش تبلیغات توسط فیس بوک وجود دارد.

ایمیل یک کانال فروش و ارتباطی موثرتر از سایت های شبکه اجتماعی است

حتی اگر در مدیریت صفحه فیس بوک یا توییتر خود بسیار فعال باشید بازده عملی شما کمتر از استفاده از لیست های انتخابی ایمیل است. کانال های شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی عالی هستند. گام بعدی این است که افرادی را که به آنجا می روید به لیست ایمیل خود بیاورید.

ایمیل اولین قدم برای ایجاد یک پایگاه داده ارتباط با مشتری است. این به شما کمک می کند تا بتوانید ، فروش را بدست آورید و تجارت تکراری ایجاد کنید. در اینجا 20 نکته برای کمک به شما در تهیه خبرنامه آورده شده است.

ایمیل یک کانال فروش و ارتباطی موثرتر از سایت های شبکه اجتماعی است

ایمیل یک کانال فروش و ارتباطی موثرتر از سایت های شبکه اجتماعی است

ایمیل حداقل 4 برابر بیشتر از فیس بوک در رسیدن به مخاطب شما موثر است

  • نرخ باز 20٪ از طریق ایمیل است
  • فیس بوک 5٪ در این باره صحبت می کند
  • 20،000 طرفدار  < 1,000در این باره صحبت می کنند
  • 5000 ایمیل تا 1000 با 300 تا 400 کلیک روی سایت شما باز می شوند

برای دریافت راهنمایی و تبدیل بیشتر از شبکه های اجتماعی به لیست ایمیل بروید

ایمیل مانند دفترچه تلفن دوستانتان است ، اما شبکه های اجتماعی بیشتر به یک آشنای معمولی شباهت دارند. لیست های پستی کنترل بیشتری بر ارتباطات شما دارند. اما این بدان معنا نیست که شما باید دیگر از کانال های اجتماعی استفاده نکنید. از شبکه های اجتماعی به عنوان منبع ثابت مشترکان جدید در لیست پستی انتخابی خود استفاده کنید.

در سال 2016 پیش بینی می شود هر دلار هزینه شده برای ایمیل 35.02 دلار برای انجمن بازاریابی مستقیم ایالات متحده درآمد داشته باشد.

1.بیشتر مورد توجه قرار می گیرید

ایمیل توجه های بیشتری از یک پست در فیس بوک یا توییت در توییتر می گیرد. با تغییرات اخیر فیس بوک ، افرادی که پست های شما را در اخبار خود می بینند به طرز چشمگیری کاهش یافته است. اکنون شما باید از پست های تبلیغ شده استفاده کنید تا هرگونه دسترسی معنادارتری داشته باشید.

در مورد ایمیل ، کمی متفاوت است. حتی اگر اینطور هم به نظر نرسد ، پست الکترونیکی افراد نسبت به توییت ها و به روزرسانی های وضعیت در اخبار آنها کمتر است. بنابراین اگر موفق شده اید که آنها را وادار به ثبت نام در لیست پستی خود کنید ، پیام های کمتری دارید که با هم رقابت می کنند.

جنبه دیگر ایمیل این است که افراد باید کاری را با ایمیل انجام دهند ، حتی اگر این فقط کلیک کردن روی حذف باشد.

بیشتر مورد توجه قرار می گیرید

بیشتر مورد توجه قرار می گیرید

2.کنترل کنید چه کسی چه چیزی را می بیند

شما کنترل کاملی بر محتوا و طراحی ایمیل خود دارید. ایمیل از نظر تکنیکی متنوع تر است. شما می توانید اطلاعات بیشتری را در ایمیل وارد کنید، بدون اینکه تجربه کاربر را خیلی آزرده خاطرکنید. در مورد سایر سایت های شبکه های اجتماعی ، شما بین توانایی های محدود پلتفرم مورد استفاده خود گیر کرده اید.

3.برای نتایج بهتر شخصی سازی کنید

ایمیل شخصی تر از پیام از صفحه یک برند در فیس بوک یا توییت در توییتر است. شما می توانید پیام ها را در یک ایمیل بسیار راحت تر از کانال های شبکه های اجتماعی شخصی کنید. در شبکه های اجتماعی ، شخصی سازی شخصی ممکن است منجر به ارتباطات یک به یک شود که مقیاس بندی نخواهد شد. (مگر اینکه لشکری ​​از  monkeyاستخدام کنید).

وقتی در خبرخوان فیس بوک خود از برندی یک پست می بینم ، احساس می کنم در حال تماشای پخش هستم. اگر مقداری تلاش کنید ، می توانید ایمیل ها را شخصی جلوه دهید. اما در مورد پست های دیواری فیس بوک ، شما به راحتی نمی توانید. یا با یک نفر صحبت می کنید ، یا به عبارتی عام تر همه را مخاطب قرار می دهید. لمس شخصی بیشتر به همین دلیل است که مردم احساس می کنند وقتی ایمیل دریافت می کنند فقط برای آنها منظور شده است.

4.برای افزایش تبدیل پیام ها را تقسیم بندی کنید

درست بعد از شخصی سازی تقسیم بندی می شود. ایمیل در آن حوضه بهتر است! می توانید لیست پستی خود را به هر شکلی که بخواهید تکه تکه کنید. شما اطلاعات بیشتری درباره اقدامات قبلی مشترک دارید. اطلاعات در مورد اینکه چه نامه های الکترونیکی باز می کنند و روی چه لینک هایی کلیک می کنند شما را قادر می سازد تا از این رفتار برای تقسیم مشترکین به صورت خودکار استفاده کنید.

استفاده از فیس بوک به شما امکان می دهد تا به صورت هدف گیری جمعیتی کنترل شده داشته باشید ، اما پیگیری آن تا سطح فردی دشوار است. در مورد توییتر ، شما اصن قادر نیستید ببینید که چگونه حرکت می کنید.

در اینجا یک گزینه یکپارچه سازی مفید وجود دارد. افراد موجود در شبکه های اجتماعی را با ورودی های لیست پستی خود مطابقت دهید. سپس ممکن است بتوانید اطلاعات دموگرافیک را از فیس بوک به پایگاه داده ایمیل اضافه کنید و یک قدم به CRM اجتماعی نزدیک شوید.

نحوه استفاده از کانال های شبکه های اجتماعی برای ساخت خبرنامه خود را بیاموزید.

5.تست کنید چه چیزی مفید است

تست کنید چه چیزی مفید است

تست کنید چه چیزی مفید است

تست A / B و چند متغیره یکی از مهمترین ابزارها در انبارخانه هر بازاریاب است. لیست های پستی یک کانال استثنایی برای استفاده از آزمایش است. ایمیل از لحاظ امکان آزمایش تغییرات محتوا ، تقسیم بندی ، شخصی سازی و …بسیار عالی است. از موضوعات (CTA)تماس برای اقدام و تا طول کپی در مقابل استفاده از تصویر گرفته ، ایمیل واقعا انعطاف پذیر است.

ایمیل گزینه تقسیم بندی دیگری را در اختیار شما قرار می دهد که در کانال های شبکه های اجتماعی در دسترس نیست. هدف قرار دادن گیرندگان براساس تعاملات قبلی آنها است:

  • آیا آنها ایمیل را باز کردند؟
  • آیا آنها روی یک سری از لینک ها کلیک کردند؟
  • روی چه لینک خاصی کلیک کردند؟

امکانات زیادی وجود دارد که سطح تعامل مشترک را نشان می دهد اما در کانال های شبکه های اجتماعی در دسترس نیست.

فیس بوک امکان هدف یابی جمعیتی را فراهم می کند. اگر لیست شما فقط شامل آدرس های ایمیل بدون داده های اضافی باشد ، هدف گذاری جمعیتی امکان پذیر نیست. با امکان انتشار یک پست نامرئی (پنهان از خبرخوان) ، فیس بوک در حال گام برداشتن در مورد آزمایش پیام های مختلف بر روی مخاطبان مختلف است. اما انعطاف پذیری گزینه های فیس بوک با ایمیل فاصله زیادی دارد.

با مهمتر شدن تقسیم بندی ، سایت های شبکه های اجتماعی ممکن است ابزارهایی را برای بازاریابان فراهم کنند که به آنها امکان دسترسی به این داده ها را می دهد. آنها قبلاً این اطلاعات را دارند ، اما این اطلاعات فقط برای ما در دسترس نیست.

6.سؤالات حقوقی ساده ترند

محدودیت های زیادی در مورد محتوایی که در سایت های شبکه های اجتماعی استفاده کنید، وجود دارد .اسلحه ، پورن ، قمار ، داروهای تجویز شده (مواد مخدر )و …

در بیشتر موارد ، اگر در هر یک از این مناطق معامله کنید ، از ورود به سایت های شبکه های اجتماعی منع می شوید.

در مورد شبکه های اجتماعی ، شما باید سه سرور را در نظر بگیرید:

  • اول ، قوانینی وجود دارد که توسط سایت شبکه های اجتماعی تنظیم شده است و حتی اگر فکر می کنید در این قوانین عمل می کنید ممکن است شما را از آن محروم کند.
  • دوم ، از آنجا که محتوای سایت های اجتماعی معمولاً در دسترس عموم خواهد بود افراد بیشتری نسبت به مخاطبان مورد نظر است ، قانون ممکن است مانع ارسال اطلاعات خاصی شود. یک مثال خوب در این مورد داروهای تجویزی است.
  • و سرانجام ، دیگران چه عقیده ای دارند؟ اگر سایتی با محتوای مشکوک اداره می کنید و در چارچوب قوانین سایت اجتماعی و قانون کشور فعالیت می کنید ، هنوز هم باید با نظرات مخاطبان بیشتری سروکار داشته باشید و ممکن است مشتری شما بخواهد با تجارت شما به هر روش عمومی ارتباط برقرار نکند.

در مورد ایمیل ، قوانین بسیار سختگیرانه ترند. قانون حکم می کند که شما چه کاری می توانید انجام دهید. وقتی شخصی با مشاغل شروع به گفتگو می کند ، آنگاه تجارت می تواند با جزئیات کامل پاسخ دهد بدون اینکه با قانون مشکلی داشته باشد. هیچ شخص ثالثی برای تنظیم قوانین اضافی وجود ندارد. همچنین ایمیل به اندازه کافی خصوصی در نظر گرفته شده است که افراد مایل به عضویت در لیست هایی هستند که لزوماً در مجامع عمومی پذیرفته نمی شوند.

این موضوعاتی که مردم می خواهند از دیگران پنهان کنند ، لزوماً پورن یا قمار نیست. مواردی مانند بوی بد دهان ، بیماری های پوستی ، طاسی ، جراحی پلاستیک ، مشاوره حقوقی و … وجود دارد.

7.کانال آشنا به نفع شما کار خواهد کرد

بهترین قسمت آن چیست؟

مردم با ایمیل تجاری آشنا هستند. دریافت ایمیلی حاوی اطلاعات مربوط به مشاغل و پیشنهادات ویژه امری است که مدام اتفاق می افتد و مردم به این امر عادت کرده اند. در ایمیل ، می توانید بخشی از پیشنهادات تجاری را اضافه کرده و محتوای مفیدی را به آن اضافه کنید. این باعث می شود ارتباطات شما در مورد فروش سخت کمتر شود و بیشتر به موضوع ارائه ارزش اختصاص یابد.

کانال آشنا به نفع شما کار خواهد کرد

کانال آشنا به نفع شما کار خواهد کرد

در مورد سایت های شبکه های اجتماعی کاملا مشخص نیست که چه میزان فروش قابل قبول است. یک قسمت از محتوای شبکه های اجتماعی (یک پست دیواری ، توییت ، تصویر و غیره) معمولاً در مورد یک چیز است. این یک پیام فروش یا چیز دیگری است. اگر شخصی پی در پی بیش از حد پیام های فروش دریافت کند ، ممکن است بخواهد انصراف دهد.

8.ایمیل همچنان بیشترین کانال را دارد

نگاه کنید:

ایمیل همچنان پرکاربردترین شبکه الکترونیکی است. بیشتر افراد اولین چیزی که صبح چک می کنند ایمیل است و قبل از خواب نیز نگاهی به آن میندازند.

71٪ از مصرف کنندگان ایمیل را به عنوان اولین “بررسی” آنلاین خود در روز انتخاب می کنند.

9.شما لیست ایمیل خود را دارید

داشتن یک لیست ایمیل مانند این است که زیر تشک خود یک شمش طلا داشته باشید. مال شماست .شما مسیر مستقیمی به سمت مردم دارید و هر زمان که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید. مهم است که شما بدانید چه کاری انجام می دهید اما تحت کنترل شماست.

در مورد سایت های شخص ثالث مانند فیس بوک و توییتر ، شما از تصمیمات آنها در امان هستید. شما یک اپلیکیشن فیس بوک دارید؟ فیس بوک عرض خود را تغییر می دهد. شما هزاران لایک دارید؟ برای رسیدن به آنها هزینه کنید! فیس بوک مجبور است راه هایی برای توجیه ارزش گذاری مرتفع خود پیدا کند. توییتر تغییراتی در نحوه استفاده از API آن برای دستیابی به داده های ایجاد شده ایجاد کرده است. شما نمی توانید مطمئن باشید که در آینده به فالوورهای خود دسترسی آزاد دارید.

10.ایمیل تعامل بیشتری با شما ایجاد می کند

ارزش فن فیس بوک و فالوور توییتر بسیار کمتر از یک مشترک ایمیل در لیست انتخاب شما است. اگر آن را درست انجام دهید ، باید حداقل 20٪ نرخ باز داشته باشید. روی نرخ ها 2-4 ٪ یا حتی بالاتر کلیک کنید. برای برخی ممکن است این تعداد خیلی کم به نظر برسد. این به این دلیل است که آنها میانگین آمار کمپین ایمیل مشتریان MailChimp توسط صنعت هستند. شما باید بالاتر باشید.

ایمیل تعامل بیشتری با شما ایجاد می کند

ایمیل تعامل بیشتری با شما ایجاد می کند

در مورد فیس بوک ، ما می توانیم میزان تعامل را به شکل افرادی که “در این مورد صحبت می کنند” اندازه گیری کنیم. اگر یک کمپین اجرا نمی کنید یا چیزی ویروسی ارسال نمی کنید ، میزان تعامل شما در محدوده 2-6 درصد است.

این بدان معنی است که ایمیل چندین برابر بیشتر از کانال شبکه های اجتماعی شما را درگیر خواهد کرد. شما باید در کانال های اجتماعی با فالوور های خود تعامل داشته باشید و آنها را به ثبت نام در لیست ایمیل تشویق کنید.

به عنوان مثال: بیایید یک لیست انتخاب ایمیل از 10،000 مشترک را انتخاب کنیم و آن را در برابر صفحه فیس بوک با 10،000 لایک قرار دهیم. من می توانم پول خود را در لیست ایمیل قرار دهم تا بیشترین مشارکت مشتری (و در نهایت فروش) را داشته باشم. حساب توییتر با 10 هزار فالوور احتمالاً کمترین کارآیی را در بین این سه حساب دارد. در اینجا نحوه استفاده بیشتر از مشترکین خبرنامه تان آورده شده است.

11.مردم ایمیل را برای پیام های تبلیغاتی ترجیح می دهند

علاوه بر تعامل بیشتر ، افراد ایمیل را به عنوان کانال اصلی تجاری در نظر می گیرند. یک مطالعه ExactTarget از سال 2012 نشان داد که بیش از سه چهارم (77٪) از افراد در نظرسنجی پاسخ دادند که ایمیل کانال ترجیحی برای پیام های تبلیغاتی مبتنی بر اجازه است. فقط 4٪ از پاسخ دهندگان گفتند که در مورد فیس بوک و برای توییتر 1٪ بسیار ناچیز است.

مردم ایمیل را برای پیام های تبلیغاتی ترجیح می دهند

مردم ایمیل را برای پیام های تبلیغاتی ترجیح می دهند

تلفیق رسانه های اجتماعی با خبرنامه و بازاریابی از طریق ایمیل

من با این ایده شروع کردم که لیست های ایمیل برای ارائه نتایج تجاری موثرتر از شبکه های اجتماعی هستند. مخالفان گفته اند مثل مقایسه سیب با پرتقال است. این به نوعی درست است. ابزارهای مختلف بازاریابی از نظر کارآیی متفاوت هستند ، اما مهمترین معیار برای هر تلاش بازاریابی ، بازگشت سرمایه   (ROI) است. شما بازاریابی می کنید زیرا می خواهید محصولات و خدمات خود را بفروشید. هدف این است که مشتری بالقوه را به سمت انجام معامله سوق دهید. این وسیله نقلیه بیشتر اوقات ایمیل است.

پایان

امیدواریم مطالب گفته شده درباره دلایل برتری لیست ایمیل به شما کمک کند تا اهمیت آنرا در شبکه های اجتماعی بیشتر و بهتر درک کنید.

خرسندیم که از سایت کلاته بازدید کرد.برای خواندن مقاله های بیشتر در سایت ما عضو شوید تا از جدیدترین خبرها مطلع شوید.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *