۱۰ نکته در رابطه با استخدام در یک شغل یا کار اینترنتی

اگر یک کارجو هستید باید بدانید که مصاحبه استخدامی آنلاین هم برای شما خالی از فایده نیست؛

عارفه عسکری

انتشار در: ۷ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اگر یک کارجو هستید باید بدانید که مصاحبه استخدامی آنلاین هم برای شما خالی از فایده نیست؛ به کمک این مصاحبه ها مجبور نیستید برای رسیدن به محل مصاحبه مسافت طولانی طی کنید یا اینکه در ترافیک بمانید؛ حتی استرس تان هم برای حضور در مصاحبه به مراتب کمتر می شود.در این مقاله ۱۰ نکته ی مهم در زمینه ی استخدام کار اینترنتی را با هم بررسی میکنیم.

نکات مهم درباره ی استخدام کار اینترنتی

با این حال یک مصاحبه شغلی آنلاین ویدیویی، علاوه بر تکنیک های رایج در مصاحبه های شغلی، نیاز به رعایت یکسری اصول و آداب دارد که می خواهیم در این مقاله به آنها اشاره کنیم.

مرتبط: ۰ تا ۱۰۰ کسب و کار اینترنتی با احمد کلاته حتما بخوانید.

۱.حتما لباس رسمی بپوشید

درست مانند یک مصاحبه حضوری، برای مصاحبه شغلی آنلاین ویدیویی هم لازم است لباس مناسب و رسمی به تن کرده باشید. این موضوع به جدی بودن فضای مصاحبه و حفظ اعتماد به نفس تان هم کمک می کند.

۲.از هندزفری مناسب استفاده کنید

در مصاحبه های ویدیویی استخدامی باید سعی کنید صدای شما به اندازه یک مصاحبه حضوری، رسا و تاثیر گذار باشد.به همین دلیل می توانید برای افزایش تمرکز روی صدا، از یک هندزفری مناسب در حین مصاحبه شغلی آنلاین استفاده کنید.

۳.فضای آرام و مناسب انتخاب کنید

فضای آرام و مناسب از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

فضای آرام و مناسب از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

حتما پیش از مصاحبه استخدامی، ابتدا آرام ترین و مناسب ترین فضای خانه را برای انجام مصاحبه انتخاب کنید. فضای پشت سر و اطرافتان برای مصاحبه شغلی آنلاین باید حتما مرتب، منظم و آراسته باشد. این موضوع در ارزیابی شما به عنوان یک کارجو تاثیر گذار است. اگر برایتان مقدور است زنگ های هشدار مربوط به سایر برنامه های موبایل و یا کامپیوترتان را خاموش کنید تا در حین مصاحبه حواس شما و مصاحبه کننده پرت نشود.

۴.رزومه تان را از قبل مرور کنید

حتما پیش از مصاحبه استخدامی آنلاین، فایل رزومه ای که برای کارفرما فرستاده اید را یکبار به درستی مرور کنید تا وقتی مدیر مصاحبه کننده درباره بندهای مختلف رزومه از شما سوال پرسید، پاسخ های آماده داشته باشید.

۵.به ارتباط چشمی و زبان بدن تان دقت کنید

در جلسه مصاحبه استخدامی آنلاین، زمان شما برای معرفی خودتان و توانمندی هایتان ممکن است کوتاه تر از  مصاحبه های حضوری باشد؛ با این حال سعی کنید با آرامش و تمرکز، اعتماد به نفس تان را حفظ کنید؛ خوب به سوال های مصاحبه کننده گوش کنید و شمرده حرف بزنید.با توجه به اینکه تمام ارتباط شما از طریق صدا و چهره است، واضح صحبت کنید و لبخند بزنید. حتما مراقب ارتباط چشمی و به ویژه حرکت دست ها و صورت تان باشید. در حین مصاحبه آنلاین ویدیویی سعی کنید ارتباط چشمی تان با مصاحبه کننده قطع نشود .

۶.یک قلم و برگه در کنار خود داشته باشید

داشتن قلم و برگه در کنار خود از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

داشتن قلم و برگه در کنار خود از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

یکی از مواردی که در حین مصاحبه آنلاین شغلی به کارفرما نشان می دهد شما فرد دقیق و منظمی هستید، نوت برداری از نکاتی است که مدیر مصاحبه کننده ممکن است از شما برای تست بپرسد؛ ار مصاحبه های ویدیویی استخدامی باید سعی کنید صدای شما به اندازه یک مصاحبه حضوری، رسا و تاثیر گذار باشد.به همین دلیل می توانید برای افزایش تمرکز روی صدا، از یک هندزفری مناسب ین نکات می توانند مواردی باشند که لازم است برای مصاحبه دوم استخدامی آنها را آماده کنید. به همین دلیل لازم است روی میز مصاحبه شغلی و یا کنار دست تان حتما یک برگه و خودکار بگذارید تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

۷.نرم افزار و شبکه تان را برای مصاحبه چک کنید

هر شرکتی برای مصاحبه شغلی آنلاین ویدیویی خود ممکن است از نرم افزار ویژه ای استفاده کند؛ حتما پیش از مصاحبه مطمئن شوید که باید کدام اپلیکیشن یا نرم افزار را روی گوشی و یا سیستم رایانه ای تان نصب کنید.حتما پیش از مصاحبه، اتصال تان به اینترنت و نرم افزار مورد نظر را چک کنید تا در وسط مصاحبه با مشکلات فنی مواجه نشوید. با توجه به اشکالاتی که ممکن است در ارتباط اینترنتی حین مصاحبه استخدامی پیش بیاید، از اینکه مجبورید چند بار جملات را بگویید یا از مصاحبه گر بخواهید دوباره سوال را تکرار کنید، کلافه نشوید و با شکیبایی گفتگو را ادامه دهید.

۸.مسئولیت‌پذیری و شانس بیشتر موفقیت در استخدام

برای انجام دادن امور شغلی، هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی نیست! وقتی که شما مسؤولیت کاری را قبول می‌کنید، باید تمام هم و غم خود را معطوف آن کار کنید تا بتوانید به بهترین نحو از پس آن برآیید. در واقع شما باید مدیر خودتان باشید! این بدان معناست که حتی اگر مدیر مربوطه‌تان حضور نداشت، هیچ خللی در امور محوله به شما وارد نشود.

شما باید بتوانید در هر شرایطی، ابتکار عمل را در دست گرفته و امور را سازمان‌دهی کنید. خودمدیریتی یکی از مهارت‌هایی‌ست که شما را از دیگران متمایز می‌سازد. برای تمرین در این مهارت، بهتر است از کارهای روزمره خود شروع کنید؛ مثلا تمام فعالیت‌های روزانه خود را زمان‌بندی کنید و با برنامه‌‌ریزی درست در زمان‌های مشخص انجام دهید؛ این کار، مهارت مسئولیت‌پذیری شما را بالا خواهد برد.

۹.ریسک‌پذیری و شجاعت و شانس بیشتر موفقیت در استخدام

ریسک‌پذیری و شجاعت از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

ریسک‌پذیری و شجاعت از نکات مهم در استخدام کار اینترنتی

یکی دیگر از مهارت‌های مهم در مصاحبه‌های شغلی، داشتن قدرت ریسک بالا و شجاعت است. معمولا مدیران شایسته، شیفته‌ی افرادی می‌شوند که از بیان هیچ ایده‌ای نمی ترسند و با شجاعت به بیان افکار خود می‌پردازند؛ البته باید این نکته را در نظر بگیرید که برای بیان هر ایده‌ای باید دلایلی محکم داشته باشید و بعد آن را با مدیران خود مطرح کنید. این مهارت به‌خصوص در کارهایی که ضمانتی برای موفقیت آن‌ها وجود ندارد، بسیار به چشم می‌آید و مورد تحسین صاحبان مشاغل خواهد بود.

۱۰. یادگیری در کار و شانس بیشتر موفقیت در استخدام

اگر می‌خواهید همیشه و در هر شغلی موفق باشید، از یادگیری غافل نشوید! امروزه اکثر مشاغل در حال به‌روز شدن هستند و ضمانت پیشرفت در این مشاغل، ارائه روش‌هایی جدید برای حل مسائل در آن‌هاست. بسیاری از مشاغل هستند که دیگر سنتی انجام نمی‌شوند و برای این‌که از قافله عقب نمانید، مجبورید که با تکنولوژی‌های جدید آن مشاغل، همگام شوید؛

شما باید بتوانید با یادگیری علوم و تکنیک‌های جدید همیشه به‌روز باشید تا ایده‌هایی ناب و کاربردی را در ذهن بپروانید؛ ضمنا باید در نظر بگیرید که در بعضی مشاغل، سرعت تغییرات و پیشرفت، بسیار بالاست؛ بنابراین باید خود را با سرعت این تغییرات، هماهنگ کنید. با این مهارت به راحتی می‌توانید به پیشرفت کاری خود خوش‌بین بوده و امنیت شغلی داشته باشید!

 

منابع:

https://jobexpert.work/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86/

https://alobiz.com/blog/Make-Money-Online-at-Home/

https://digiato.com/article/2020/11/09/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%DA%A9%D8%A7/

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *