۱۰ مرحله ی مهم برای کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

با چنین اقتصاد عظیمی در صنعت اپلیکیشن های موبایل، ممکن است به ایده درخشانی برای ساخت یک اپلیکیشن رسیده باشید که بتواند آینده‌ی مالیتان را تضمین کند.

امیررضا

انتشار در: ۳ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

پتانسیل درآمد از طراحی اپلیکیشن های محبوب بر روی سیستم های اندروید و ios، باعث شده که اکثر کارفرماها این مسیر سودآور را دنبال کنند. یک چیز مسلم بوده و آن این است که پول زیادی در طراحی اپلیکشن ها وجود دارد و این مقدار به سرعت در حال گسترش است. طبق آمار Tekrevol، صنعت اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۲۰ بطور تخمینی، حدود ۵۸۲ میلیارد دلار در سراسر جهان درآمدزایی داشته است.

با چنین اقتصاد عظیمی در صنعت اپلیکیشن های موبایل، ممکن است به ایده درخشانی برای ساخت یک اپلیکیشن رسیده باشید که بتواند آینده‌ی مالیتان را تضمین کند. اما مانند بسیاری از افراد، شما به طور دقیق نمی دانید که چگونه ایده های خود را به واقعیت تبدیل کرده و از طریق آن درآمد کسب کنید. برای کمک به شما در این زمینه، ما می خواهیم در این راهنما از ابتدا تا انتهای مراحل ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای سودآور را برای شما توضیح دهیم.

چگونه می توان از طریق طراحی اپلیکیشن درآمدزایی کرد؟

قبل از شروع، باید بدانیم که چگونه این اپلیکیشن ها می توانند برای شما درآمدزایی کنند. خوشبختانه روش های آن خیلی پیچیده نیستن و کاملاً به استراتژی بازاریابی و میل شما بستگی دارد. این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

 • ایجاد برنامه پولی
 • خریدهای درون برنامه‌ای
 • تبلیغات درون برنامه‌ای

اگر به دنبال بیشترین تعداد دانلود هستید، مسلماً برنامه های رایگان بهترین گزینه‌ی شماست. روش های درآمدزایی برنامه های رایگان ممکن است در مقیاس کوچک ناچیز به نظر برسند ولی در طولانی مدت، می توانند به منابع قابل توجه درآمدتان تبدیل شوند. این روش ها شامل خریدهای و تبلیغات درون برنامه‌ای می باشند. کاربران می توانند برای دریافت امکانات بیشتر یا قطع تبلیغات مکرر، پول پرداخت کنند. اگر هم کاربران برای این امکانات هزینه نکنند، نگران نباشید، چون به راحتی میتوانید با GoogleAd از تبلیغات درآمد کسب کنید.

نحوه ساخت یک اپلیکیشن حره‌ای سودآور در ۱۰ مرحله!

حال که با اساس ماجرا آشنا شدید، بیایید تا به سراغ طریقۀ کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن، که قولش را داده بودیم، برویم.

۱.روی ایده‌‌ی خود کار کنید

کار کردن روی ایده های خود، مرحله ی اول کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

کار کردن روی ایده های خود، مرحله ی اول کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

اولین قدم برای ساخت یک اپلیکیشن این است که هدف نهایی خود و کاری که می خواهید با آن انجام دهید را تعیین کنید. در حین ساخت، باید این سوال ها را از خود بپرسید:

 • می خواهید اپلیکیشن شما چه کاری را انجام دهد؟
 • چه مشکلاتی را می خواهد برطرف کند؟
 • مخاطبان هدف این اپلیکیشن چه کسانی هستند؟
 • چگونه می توان آنرا برای کاربران جذاب جلوه داد؟
 • از چه طریقی میخواهید با آن کسب درآمد کنید؟
 • آیا اپلیکیشن شما قرار است بر روی اندروید باشد یا iOS؟ یا شاید هردو؟
 • و…

۲.وضعیت بازار را بررسی کنید

درست همانند سایر تجارت ها، برای افزایش احتمال موفقیت خود نیاز به تحقیق و درک درستی از بازار دارید.

گوگل پلی و اپ استور را بررسی کنید. ببینید برترین اپلیکیشن ها چجور خدماتی را ارائه می دهند؟ طریقه‌ی درآمدزایی آنها به چه صورت است؟ نظرات کاربران نسبت به آن اپلیکیشن چگونه می باشد؟ اپلیکیشن شما چه تفاوت هایی با این مورد دارد؟ چگونه شما می توانید با آن رقابت کنید؟ و هر سوال مشابهی که بنظرتان می تواند در بهبود اپلیکیشنتان موثر باشد.

۳.طرح اولیه اپلیکیشن خود را رسم کنید

رسم طرح اولیه ی اپلیکیشن، مرحله ی سوم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

رسم طرح اولیه ی اپلیکیشن، مرحله ی سوم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

با رسم یک طرح اولیه از اپلیکیشن، وضوح و کارایی بیشتری به ایده خود بدهید. شما می توانید این کار را با کشیدن طرح آن بر روی یک کاغذ یا به صورت دیجیتالی با استفاده از یکی از ابزارهای موجود در زمینه طراحی انجام دهید:

هدف از انجام این کار این است که مشخص شود برنامه به چه شکلی خواهد بود، عناصر آن در کجای صفحه قرار می گیرند و هنگام انتخاب دکمه های خاص چه اتفاقی می افتد. تجربه کاربر قسمت مهمی از این فرایند است، زیرا سهولت استفاده از برنامه شما را فراهم می کند. برای این مرحلۀ ساخت اپلیکیشن خود وقت بگذارید، زیرا رسم طرح، به عنوان پایه و اساس فرایند توسعه اپلیکیشن شما محسوب می شود.

۴.ظاهر را طراحی کنید

پس از تکمیل طرح اولیه، وقت آن است که رابط کاربری اپلیکیشن خود را با طراحی گرافیکی ایجاد کنید. این مرحله باعث می شود طرح برنامه با رنگ، تصاویر و پیوندهای ساخته شده زنده بنظر برسد.

۵.برنامه نویسی بک‌ اند

برنامه نویسی بک‌ اند، مرحله ی پنجم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

برنامه نویسی بک‌ اند، مرحله ی پنجم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

این بزرگترین مرحله توسعه یک اپلیکیشن حرفه‌ای است. در این مرحله از پروژه، سرورها، پایگاه داده ها و API های شما باید تنظیم شوند و همه موارد موجود در برنامه باید بر اساس طراحی برنامه شما قابل استفاده شوند. اگر با یک برنامه نویس کار می کنید، باید با آنها همکاری نزدیک داشته باشید تا فرایند پروژه را با جزئیات پیش ببرید و اهداف و زمان بندی ها را از قبل تعیین کنید.

همچنین باید در مورد یک برنامه کاری که هر دو با آن راحت هستید تصمیم بگیرید تا بتوانید دائماً کار خود را مرور کرده تا در مسیر توسعه به مشکل عجیبی برخورد نکنید. همچنین این زمان مناسبی است که می توانید برای یک حساب توسعه در گوگل پلی و یا اپ استور اپل ثبت نام کنید تا بتوانید اپلیکیشن خود را از طریق پلتفرم های آنها بفروشید. برای انجام این پروسه وقت تلف نکنید، زیرا ممکن است تا چند روز طول بکشد.

۶.اپلیکیشن خود را تست کنید

تست اپلیکیشن خود در این مرحله ضروری است، زیرا اکنون باید یک اپلیکیشن کاربردی برای بررسی داشته باشید. تمام صفحات اپلیکیشن شما باید در این مرحله به درستی کار کنند و همچنین باید از نظر ظاهری نیز جذاب باشد. برای بررسی و تست هر ویژگی وقت بگذارید. هرگز تصور نکنید چیزی که در مراحل توسعه کار میکرد، الان هم درست کار خواهد کرد. و اینکه تنها تست کننده نباشید. برای دریافت بهترین بازخورد از دوستان، خانواده و همکاران خود کمک بگیرید.

۷.اصلاح و تنظیم کنید

اصلاح و تنظیم، مرحله ی هفتم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

اصلاح و تنظیم، مرحله ی هفتم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

پس از تست کامل نمونه اولیه، ممکن است لازم باشد چند مورد اصلاحات انجام دهید. به تیم توسعه دهنده و طراح خود برگردید و از آنها بخواهید هر تغییری را که احساس می کنید به اپلیکیشن شما کمک میکند، انجام دهند.

۸.تست بتا (Beta)

تست بتا، زاویه دید دیگری را به شما ارائه می دهد که از طریق آن می توانید برنامه خود را مشاهده کنید. اینگونه با وضعیت اپلیکیشن خود از دیدگاه مخاطبان هدفتان آشنا خواهید شد.

تمرکز خود را بر روی استخدام تست کنندگان بتا مناسب از طریق شبکه های اجتماعی یا وب سایت های مخصوص این منظور، قرار دهید. با تست کنندگان بتای خود در ارتباط باشید و برای دریافت بهترین بازخورد ممکن تلاش کنید.

۹.اپلیکیشن خود را منتشر کنید

حال که اعمال تمام تغییرات نهایی به پایان رسید، زمان توزیع اپلیکیشن شما فرا رسیده است! برای اندروید، می توانید به سادگی برنامه خود را اضافه کنید و فروش خود را در Google Play شروع کنید. اما برای iOS، اپلیکیشن شما قبل از عرضه، به مدت ۳ الی ۱ روز بررسی خواهد شد.

۱۰.برنامه خود را تبلیغ کنید

تبلیغ برنامه ی خود، مرحله ی دهم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

تبلیغ برنامه ی خود، مرحله ی دهم کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

فقط به این دلیل که اپلیکیشن شما اکنون در فروشگاه قرار گرفته شده است، به این معنی نیست که بلافاصله درآمد کسب خواهید کرد. بازاریابی در این زمینه یک امر ضروری است! درباره بازاریابی اپلیکیشن موبایل تحقیق کنید و راهکارهای مختلفی را برای اطمینان از موفقیت تجاری اپلیکیشن خود در طولانی مدت امتحان کنید.

از عناصر اصلی برنامه خود (مثل عنوان، توضیحات، آیکون و عکسهای صفحه)، به عنوان فرصت های بازاریابی در جهت دیده شدن اپلیکیشن و دانلود آن توسط کاربران، غافل نشوید. کلمات کلیدی مختلفی را امتحان کنید و حتی در صورت امکان دسته بندی برنامه را تغییر دهید. همانطور که اپلیکیشن شما به دلیل تغییر تقاضای کاربر و رقابت بازار، نیاز به تغییر و به روزرسانی مداوم دارد، بازاریابی شما نیز باید مطابق آن تغییر کند.

پایان

در این راهنما، سعی کردیم روش های طراحی و ساخت اپلیکیشن را برای شما توضیح دهیم. ممکن است مراحل فوق کمی پیچیده و دشوار بنظر برسند، اما هر کار سودمندی زحمات خود را بهمراه دارد.
در نهایت، امیدواریم مطالب این مقاله به شما کمک کرده باشد.

https://www.essentialdesigns.net/how-to-create-an-app-and-make-money/

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۴ دیدگاه ها

 1. محمد جهانی پور

  سلام دوستان، دوستانی که دنبال یک طراح اپلیکیشن یا سایت برای اپلیکیشنی که میخوان بسازن میگردن، من میتونم کمکشون کنم
  به اطلاعاتم و نمونه کار ها ui ux توی وبلاگم هست.
  http://Www.wings-dn.blog.com
  ممنون از آقای کلاته و تیم حرفه ایشون.

  پاسخ
  • امیررضا

   سلام محمد جان. موفق باشید

   پاسخ
 2. حسین

  سلام، خداقوت
  متن زیر رو اصلاح کنید
  برای انجام این پروسه وقت طلف نکنید، زیرا ممکن است تا چند روز طول بکشد. > کلمه طلف رو اشتباه نوشتید…باید بنویسید: تلف

  پاسخ
  • عارفه

   سلام حسین عزیز ممنونم دوست من از توجهت

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *