۱۰ اشتباه رایج کسب و کار های اینترنتی که باید از آن ها دوری کنید

فضای کسب و کار اینترنتی برای رسیدن به موفقیت، نیازمند دانش و مهارت است؛ بنابراین شناخت بزرگترین اشتباه کسب و کار اینترنتی کمک زیادی به شما میکند

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان

امروزه کسب و کارها شکل و شمایل تازه ای به خود گرفته اند و بیشتر به صورت آنلاین فعالیت میکنند؛ به همین دلیل بازاریابی اینترنتی تبدیل به یک رقابت شده است. از آن جایی که فضای کسب و کار اینترنتی برای رسیدن به موفقیت، نیازمند دانش و مهارت است؛ بنابراین شناخت اشتباهات رایج در کسب و کارهای اینترنتی به شما کمک میکند تا در این رقابت پیروز میدان شوید. در این مقاله قصد داریم تا برخی از این اشتباهات کسب و کارهای اینترنتی را با شما بررسی کنیم.

۱۰ اشتباه رایج در کسب و کار اینترنتی

اگر نمیخواهید به سرنوشت شکست خورده ها دچار شوید، این ۱۰ کار را در کسب و کار اینترنتی خود انجام ندهید!!!

۱.انتخاب موضوعی در کسب و کار که به اندازه کافی در آن اطلاعات و مهارت ندارید

اولین و مهم ترین قدم برای شروع یک کسب و کار اینترنتی این است که شما بتوانید موضوعی برای کسب و کارتان انتخاب کنید و پیش ببرید که در آن مهارت و تجربه دارید. وقتی روی یک موضوع تمرکز میکنید باید اطلاعات شما از آن نیز کامل باشد. به این نکته توجه کنید که در یک عرصه ی مشترک کاری، کسب و کاری برنده است که تجربه، علم و اطلاعات گسترده تری داشته باشد. هر فردی در زندگی علایقی دارد اما برای یک کسب و کار جدی نیاز است که حوزه ای را انتخاب کنید که تجارب و اطلاعات بیشتری در مورد آن دارید. خلاقیت را در کسب و کارتان فراموش نکنید!

عدم تمایز و نداشتن نقطه قوت نسبت به رقبا

نداشتن برتری نسبت به رقبا، رایج ترین اشتباه کسب و کار اینترنتی

نداشتن برتری نسبت به رقبا، رایج ترین اشتباه کسب و کار اینترنتی

نباید از مخاطبان کسب و کار خود این انتظار را داشته باشید که از بین کسب و کار تازه ی شما که تازه شناخته شده است و یک کسب و کار که شاید سطح محصولات پایین تری نسبت به کسب و کار شما ارائه میکند اما تجربه ی بیش تری در این زمینه دارد؛ شما را انتخاب کند. اگر قرار است با مارکت های دیگر رقابت کنید؛ پس باید یک نقطه قوت و جذب برای مخاطبان خود بسازید. بیشتر کسب و کارهای اینترنتی به اندازه کافی خلاقانه نبوده و برای مشتریان کشش و هیجانی برای خرید ایجاد نمیکنند. مخاطبان تان باید بدانند مزیت و برتری کالا و خدمات شما نسبت به دیگران چیست تا انگیزه ای برای خرید از شما شود.

نوکیا این اشتباه را انجام داد و از دور خارج شد…

به عنوان یک مثال خوب برای تلاش نکردن در جهت ایجاد وجه تمایز و نقطه قوت بین کسب و کار شما و رقبایتان میتوان به شرکت نوکیا اشاره کرد. نوکیا ، شرکتی که در فنلاند تاسیس شد اولین شرکتی بود که یک شبکه تلفن همراه در جهان ایجاد کرد. بعد از عمومی شدن اینترنت، نوکیا همچنان به نرم افزار توجه نکرد و تمرکزش را روی سخت افزار گذاشت به همین علت موقعیت خوبی بود تا رقبا با ایجاد یک وجه تمایز جذاب و کاربر پسند نوکیا را شکست دهند. بعد از مدتی گوشی های اپل، گوشی هایی بدون صفحه کلید و با قابلیت وصل شدن به اینترنت وارد بازار شدند و سرانجام نوکیا تصمیم گرفت با اندروید رقابت کند، اما خیلی دیر بود. محصولات آنها به اندازه کافی قوی نبودند.

۳.در نظر نداشتن استراتژی بازاریابی مشخص

هیچ کسب و کاری نمیتواند همه نیازهای یک مصرف کننده را رفع کند؛ بنابراین شما باید مخاطبانی را برای کسب و کارتان در نظر بگیرید که می توانند بیشترین استفاده را از محصولات تان ببرند. در واقع اینکه یک دسته از مخاطبان را برای خود جدا کنید و تلاش خو را برای رفع نیاز آن ها بکنید به سود کسب و کار شماست. اطمینان حاصل کنید که هر مشتری جدیدی که برای اولین بار کسب و کار شما را می بیند ، پیام ثابت و یکسانی را دریافت می کند.

خودکار بیک این اشتباه را انجام داد و با شکست مواجه شد …

به عنوان مثال برای عدم توجه به خواسته های مخاطبان یک کسب و کار میتوان به شرکت خودکار بیک اشاره کرد که محصولی با عنوان ” Bic for Her” خودکار بیک برای بانوان طراحی کرد و این محصول با شکست مواجه شد چرا که بسیاری از مخاطبان و مشتریان این کمپانی با این محصول مخالفت کردند اما بیک به این موضوع توجهی نشان نداد و علاوه بر تولین این محصول برای آن بازاریابی نیز کرد. بنابراین وقتی مخاطبان هدف خود را در نظر گرفته اید و استقبالی از جانب آن ها نمی بینید برای تولید و ارائه ی محصول خودتان پافشاری نکنید!

برای رسیدن به درآمد انفجاری در کسب و کار اینترنتی (سایت یا اینستاگرام) اطلاعات خود را وارد کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

۴.تلاش برای سریع ثروتمند شدن

تلاش برای سریع ثروتمند شدن بزرگنرین اشتباه کسب و کار اینترنتی

تلاش برای سریع ثروتمند شدن بزرگنرین اشتباه کسب و کار اینترنتی

برای دست یافتن به موفقیت باید صبور بود چراکه رسیدن به موفقیت زمان زیادی میبرد. بنابراین اگر به دنبال یک شبه پولدار شدن هستید؛ ممکن است زود دلسرد شده و دست از کار بکشید. باید بدانید که رسیدن به موفقیت به زمان و پشتکار زیاد و حتی مقداری شانس نیاز دارد. اگر از کسب و کارتان آنطور که باید پول در نمی آورید باید این را یک نشانه تلقی کنید و چیز جدیدی را امتحان کنید تا کارتان از رکود در بیاید.

۵.استخدام افراد نامناسب به جای افراد متخصص

یکی از اشتباهات رایج درباره شروع یک کسب و کار اینترنتی عدم استخدام افراد متخصص در این حوزه است. در هر حوزه ای برای رسیدن به موفقیت ما نیازمند افرادی که تخصص لازم در آن را دارند هستیم.

علاوه بر این استخدام کردن اولین اعضای یک تیم بسیار اهمیت دارد چرا که این افراد هستند که آینده  و بقای کسب و کار شما را رقم میزنند. اگر در مرحله ی استخدام عجله کنید و سریعا افرادی را برای انجام کارها بدون دقت استخدام کنید؛ در ادامه ی مسیر ممکن است متوجه اشتباهاتان بشوید. ممکن است برخی مهارت های فردی افراد باهم تطابق پیدا نکند و نیاز های کسب و کار شما برای شان بی اهمیت باشد. همچنین بی تعهدی و عدم اشتیاق آن ها نسبت به وظیفه خودشان نیز برایتان دردسرساز خواهد شد. پس افرادی را جذب کنید که به مهارت شان نیاز دارید و به کسب و کارتان اهمیت میدهند.

ایلان ماسک :

بزرگترین اشتباه در استخدام افراد این است که بیش از اندازه روی استعدادهای فرد تمرکز کنی و شخصیت او را به اندازه کافی بررسی نکنی. من فکر می کنم این مهم است که فرد، قلب مهربانی داشته باشد.

۶.فردگرایی به جای کار تیمی

در یک بیزینس هیچ فردی به تنهایی موفق نمیشود. پس با کارآفرینان موفق در ارتباط باشید و از آنان مشورت بخواهید چرا که دوستان کارآفرین تان در صورت بروز مشکلات اجازه ی ترک کارتان را نمیدهند و به جای ترک کار به شما پیشنهاداتی میدهند و راهنمایی هایی میکنند که بتوانید از پس کارتان بر بیایید.

در ضمن این فکر را از سرتان بیرون کنید که میتوانید یک کار را به تنهایی انجام دهید. زمان چیزی است که برای کسب و کارتان مهم است و نمیتوانید آن را متوقف کنید. پس نیازمند افرادی هستید که در انجام کارها به شما کمک کنند تا بتوانید کارها را با بهترین بازدهی انجام دهید. وجود افراد مختصص در کسب و کارتان باعث میشود که تقسیم کار کنید تا سرعت و دقت در انجام کارها برای رسیدن به اهداف کسب و کارتان بالا برود.

۷.کم بینی یا نادیده گرفتن رقبا اصلی ترین اشتباه کسب و کار اینترنتی

کم بینی یا نادیده گرفتن رقبا ، اشتباه بزرگ در کسب و کار اینترنتی

کم بینی یا نادیده گرفتن رقبا ، اشتباه بزرگ در کسب و کار اینترنتی

شما باید تصویر شفافی از رقبای خود داشته باشد که کجای کار هستند؟ چه طور محصولات خود را میفروشند؟ و یا حتی بتوانید استراتژی های کسب و کارشان را به وضوح برای خود بررسی کنید. این کار را برای تقلید از آن ها نکنید بلکه سعی کنید از رقبایتان یاد بگیرید و اشکالات و نقاط ضعف شان را رفع کنید و در کسب و کار خود به کار ببرید تا با قدرت بیشتری نسب به رقبای خود پیش بروید.

جک ما :

ایده از رقبای‌تان بیاموزید، ولی هرگز از آن‌ها تقلید نکنید. تقلید کردن باعث نابودی‌تان می‌شود.‌‌

یاهو این اشتباه را تکرار کرد و به کلی فراموش شد …

در سال ۲۰۰۵ یاهو یکی از بازیگران اصلی در بازار تبلیغات آنلاین بود. اما از آنجا که یاهو اهمیت جستجو را کم ارزیابی کرد ، این شرکت تصمیم گرفت بیشتر تمرکز خود را برای تبدیل شدن به یک غول رسانه ای بگذارد. تصمیم برای تمرکز بیشتر بر روی رسانه ها باعث شد که آنها نیاز به بهبود تجربه کاربر را نادیده بگیرند. یاهو موفق شد تعداد زیادی بیننده برای مشاهده محتوا به دست آورد اما در مقیاس بندی نتوانست سود کافی کسب کند.

یاهو همچنین فرصت های زیادی را که می توانست باعث صرفه جویی در کسب و کارش بشود از دست داد. به عنوان مثال ، در سال ۲۰۰۲ آنها تقریباً معامله ای برای خرید گوگل داشتند ، اما مدیرعامل یاهو حاضر به معامله نشد. و در سال ۲۰۰۶ یاهو برای خرید فیس بوک قرارداد داشت ، اما وقتی یاهو پیشنهاد خود را پایین آورد ، مارک زاکربرگ عقب نشینی کرد. اگر این شرکت چند خطر اضافی را متحمل شده بود ، شاید همه ما به جای گوگل زدن در حال حاضر یاهو می کردیم!

۸.عدم استفاده از فرآیند سئوی سایت یا بهینه سازی پیج کاری

سئو فرایندی است که باعث میشود سایت شما بین رقبایتان در صفحه سرچ گوگل بالاتر دیده شود. همین موضوع ساده شمارا تا حد زیادی از رقبایتان جلو می اندازد چرا که در طی یک نظرسنجی اثبات شده است که افراد حداقل یکبار در ظول هفته در مورد یک تجارت جستجو میکنند. این موضوع به این معنی است که شما بدون سئوی سایت تان هیچ شانسی برای دیده شدن توسط مخاطبان تان ندارید و رقبایتان پیروز میدان میشوند.

همچنین اگر پلتفرم کسبو کار شما پیج اینستاگرام شماست نیز نباید به راحتی از کنار بهینه سازی سایت تان بگذرید  و به آن توجهی نداشته باشید. بهینه سازی شکل بصری پیج، استفاده از هشتگ های مناسب و بهینه کردن متن پست هایتان میتواند کمک زیادی به شما بکند.

برای شرکت در دوره نخبگان وبمستر و آموزش صفر تا صد سئو، طراحی سایت، مدیریت سایت و … اطلاعات خود را وارد کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

۹ -کپی کردن مطالب سایت یا پیج کاری ، بدترین اشتباه کسب و کار اینترنتی شما!

یک اشتباه کسب و کار اینترنتی که هرگز نباید انجام دهید

یک اشتباه کسب و کار اینترنتی که هرگز نباید انجام دهید

تولید محتوا و استراتژی های تولید محتوا از مهم ترین موارد برای رسیدن به نتیجه در کسب و کارهای اینترنتی است. استفاده از محتوای کپی در سایت تان باعث میشود که اولا وجهه سایت تان بین کاربران خدشه دار شود و دوما گوگل این موضوع کپی را به راحتی متوجه شده و سایت تان را جریمه میکند و اسپم سایت تان بالا میرود. اگر میخواهید از محتوای کپی استفاده کنید بهتر است منبع آن را ذکر کنید. البته ما این موضوع را پیشنهاد نمیکنیم چرا که انتخاب یک سایت به عنوان منبع باعث میشود که گوگل امتیاز مثبت به آن سایت بدهد و در واقع با اینکار رقبایتان را قوی تر میکنید.

نکته ی دیگر درباره ی تولید محتوا این است که اگر شما در هر دو پلتفرم سایت و اینستاگرام فعالیت میکنید؛ نباید از محتوای خود در سایت در پیج کاری تان هم استفاده کنید. یعنی برای هر کدام باید جداگانه استراتژی تولید محتوا در نظر داشته باشید و از محتوای یکدیگر کپی نکنید.

۱۰ – و در آخر از شکست نترسید!

بزرگترین اشتباهی که میتوانید در کسب و کارتان مرتکب شوید؛ ترس از شکست است. نه تنها نباید از شکست بترسید بلکه باید بدانید که شکست در واقع عامل موفقیت شما و برای تجارت شما در آینده بسیار مثبت است. این انتخابات شما بعد از شکست هستند که باعث آموختن و در نهایت رسیدن به موفقیت میشوند. بنابراین سعی کنید بهترین استراتژی ها و ایده ها را برای ارائه ی محصول خود را به کار بگیرید و اگر شکست خوردید؛ نترسید و سعی کنید با این تجربه، اشکالات کسب و کارتان را برطرف کنید.

سوالات متداول در زمینه ی اشتباه کسب و کار های اینترنتی

یکی از مهمترین دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی چیست؟

تلاش برای یک شبه پولدار شدن.

برای دست یافتن به موفقیت باید صبور بود چراکه رسیدن به موفقیت زمان زیادی میبرد. بنابراین اگر به دنبال یک شبه پولدار شدن هستید؛

اشتباه کسب و کار های اینترنتی در استخدام افراد چیست؟

یکی از اشتبات رایج درباره شروع یک کسب و کار اینترنتی عدم استخدام افراد متخصص در این حوزه است. در هر حوزه ای برای رسیدن به موفقیت ما نیازمند افرادی که تخصص لازم در آن را دارند هستیم.

چرا نادیده گرفتن رقبا از اشتباهات بزرگ کسب و کار های اینترنتی است؟

شما باید تصویر شفافی از رقبای خود داشته باشد که کجای کار هستند؟ چه طور محصولات خود را میفروشند؟ و یا حتی بتوانید استراتژی های کسب و کارشان را به وضوح برای خود بررسی کنید.

دلیل شکست شرکت نوکیا چه بود؟

بزرگترین دلیل شکست شرکت نوکیا که بسیاری از کسب و کار ها دچار آن میشوند، نداشتن برتری نسبت به رقبا بود.این شرکت بیش از حد روی سخت افزار تمرکز کرده بود و به نرم افزار ها توجهی نداشت.

چرا شرکت خودکار بیک در کسب و کار خود شکست خورد؟

شرکت بیک مخاطبان هدف خود را اشتباه تشخیص داده بود (مخاطبان را بانوان در نظر گرفته بود) همین امر باعث شکست این شرکت بزرگ شد.مخاطب هدف اشتباه یکی از رایج ترین اشتباهات کسب و کار های اینترنتی است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *